Szerző Téma: Aktuális Példabeszédek  (Megtekintve 41425 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #45 Dátum: 2012 Március 08, 08:45:21 »
 :019:„
Ne hagyd el anyád tanítását” – hangzik a bölcs figyelmeztetés, hangzik ma is. Szánjuk oda tehát magunkat szülőként, nagyszülőként újra és újra az Isten akaratának megismerésére, cselekvésére. És szánjuk oda magunkat arra, hogy gyermekeinknek, ha ezt az ismeretet adjuk tovább, a legtöbbet adtuk. Ha még ezen kívül is tudunk valami örökséget adni, akkor azért adjunk hálát az Istennek, de a legfontosabbat, a legelsőt azt mi tegyük meg, mert ránk bízatott, és akkor igaz lehet a fölszólítás: „ne hagyd el anyád tanítását”. Mert mire ez a felszólítás, ha az anyai, apai tanítás nem az Isten Igéje szerint van? Akkor jobb, ha elhagyják a gyermekeink. A „ne hagyd el anyád tanítását” úgy igaz és áldás, ha mi sem hagyjuk el az Úr útját. emlékezünk meg hogy minket is a nagyszüleink , szüleink  tanítottak minden  nap reggel este imádkozni, láttuk az ebédnél , vacsoránál hogy imádkoznak , megáldják az ételt, ezeket szem előtt kel tartani
 :2smitten:
 ha minden nap isten igéje a lámpásunk akkor ez világit:Máté Evangéliuma:6:22   A test lámpása a szem. Ha azért a te szemed tiszta, a te egész tested világos lesz. :2smitten:
Lukács Evangéliuma:11:34   A testnek lámpása a szem: ha azért a te szemed őszinte, a te egész tested is világos lesz; ha pedig a te szemed gonosz, a te tested is sötét. :2smitten:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #46 Dátum: 2012 Március 08, 09:08:07 »
Szerény éveim alatt, többször is láttam, hogy hívö szülök gyermekei, akik valóban hitben nevelkedtek, késöbb valamilyen befolyás miatt eltévelyegtek. Szerintem pont ezért is óv az Ige, hogy hallgassunk szüleink szavára, és ne engedjünk a világ befolyásának.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #47 Dátum: 2012 Március 08, 09:16:57 »
Szerény éveim alatt, többször is láttam, hogy hívö szülök gyermekei, akik valóban hitben nevelkedtek, késöbb valamilyen befolyás miatt eltévelyegtek. Szerintem pont ezért is óv az Ige, hogy hallgassunk szüleink szavára, és ne engedjünk a világ befolyásának.

 :2smitten:
Ámen!!!
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #48 Dátum: 2012 Március 08, 09:19:35 »
Engedjétek meg, hogy most egy zsidó mondást berakjak ide:

"Apát, anyát tisztelni annyit jelent, mint Istent tisztelni."

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #49 Dátum: 2012 Március 08, 09:23:30 »
Engedjétek meg, hogy most egy zsidó mondást berakjak ide:

"Apát, anyát tisztelni annyit jelent, mint Istent tisztelni."

 :2smitten:
Ámen:Máté Evangéliuma:15:4   Mert Isten parancsolta ezt, mondván: Tiszteld atyádat és anyádat, és: Aki atyját vagy anyját szidalmazza, halállal lakoljon. :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #50 Dátum: 2012 Március 08, 16:06:04 »
Mivel sajnos en nem tudom, hogy milyen keresztyen csaladban felnoni, ezert erdekelne a meglatasotok arrol, hogy mikeppen lehet tisztelni egy vagy mindket szulot akkor, ha nem tiszteletre melto dolgokat cselekszenek.


"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #51 Dátum: 2012 Március 08, 16:51:19 »
Nem egyszerü ez a kérdés.... Nem is szeretnék túl gyorsan ötletelgetni, mert sajnos nagyon mély sebeket hagyhatnak a gyermekkori élmények. Úgy gondolom, hogy a sebeket csak Jézus Krisztus szeretete tudja igazán meggyógyítani.

A tiszteletröl Saul és Dávid kapcsolata jutott eszembe, habár itt nem szülö gyermek viszonyról van szó, mégis bizonyos mértékig segíthet. Dávid tiszteletben tartotta Sault, akkor is amikor gonosz volt és az az életére tört, és annak ellenére, hogy ö már fel lett kenve királynak. Nem Saul miatt, hanem Isten iránti tiszteletböl.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #52 Dátum: 2012 Március 08, 18:34:23 »
Bocsánat, én adtam egy rossz irányvonalat. A tisztelet és a példakép sokszor nem jár együtt.
Nyilván, az apa apa marad, az anya pedig anya marad. Tisztelni kell őket.
Viszont ha az Úr szerint tiszteljük őket, azt tiszteletlenségnek is vehetik.

Ha az Úr valamire azt mondja hogy bűn, akkor nem szabad egyetértenünk azzal, aki éppen bűnt követett el vagy készül megtenni.
Ha pedig valamivel nem értünk egyet, akkor máris meg van a tiszteletlenség. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #53 Dátum: 2012 Március 08, 18:55:32 »
Idézet
Ha az Úr valamire azt mondja hogy bűn, akkor nem szabad egyetértenünk azzal, aki éppen bűnt követett el vagy készül megtenni.

Abszolút! Ez nem is lehet kérdés. Talán megmondhatjuk ilyen esetben, tisztellek, mint személyt, de hitem szerint ezzel nem tudok egyetérteni. Viszont nem eröszakolhatom rá senkire a hitemet, de imádkozhatom érte.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #54 Dátum: 2012 Március 08, 19:27:27 »
Igen, és:

Példabeszédek 15,32
"Aki semmibe veszi az intést, önmagának árt, aki pedig hallgat a dorgálásra, értelmessé válik."

:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #55 Dátum: 2012 Március 08, 19:37:56 »
Az intést, vagy másképpen kifejezve a figyelmeztetést sokan támadásnak is vélik. Mert:

Mert a keresztről szóló beszéd bolondság ugyan azoknak, akik elvesznek, de nekünk, akik üdvözülünk, Istennek ereje.
1Kor. 1:18.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #56 Dátum: 2012 Március 08, 19:41:09 »
Bizony, Istennek ereje! :afro:
Szeretek "bolond" lenni Krisztusért! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #57 Dátum: 2012 Március 08, 19:48:38 »
Így van! Tulajdonképpen nem az emberek véleménye számít, hanem Istené. Viszont ha szülö gyermek viszonyról van szó, még ebben az esetben is meg kell adni a tiszteletet, mert az Íge erre szólít fel. Nem azt mondja, hogy tiszteld, ha...  Lehet, hogy éppen a tisztelet által fogja komolyabban venni, amit mondunk.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #58 Dátum: 2012 Március 08, 20:09:07 »
Ézsaiás könyve 55,9
Mert amennyivel magasabb az ég a földnél, annyival magasabbak az én utaim a ti utaitoknál, és az én gondolataim a ti gondolataitoknál.

Az Úr úgy is el tudja végezni a munkát, ahogy mi nem is gondolnánk. :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #59 Dátum: 2012 Március 08, 20:11:59 »
Így van. Nem azt kell nézni valakiben, hogy MOST mit gondol, hanem, Isten mivé formálhatja, mert meg akarjuk nyerni a hitre és az örök életre.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10