Szerző Téma: Aktuális Példabeszédek  (Megtekintve 41395 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #450 Dátum: 2013 Szeptember 16, 08:48:37 »
:afro:

Idézet
Az Úr gondját viseli gyermekeinek. Naponta megadja azt amire szükségük van. Lehet, hogy nem terülj-terülj asztalka, és nincs bőséges választék, de aki az Úrban bízik az még a keveset is békességgel fogadja.

Erről ez az ige jut eszembe:

1Timóteus 6,6-10
"De valóban nagy nyereség az istenfélelem, megelégedéssel; Mert semmit sem hoztunk a világra, világos, hogy ki sem vihetünk semmit; De ha van élelmünk és ruházatunk, elégedjünk meg vele. Akik pedig meg akarnak gazdagodni, kísértetbe meg tőrbe és sok esztelen és káros kívánságba esnek, melyek az embereket veszedelembe és romlásba merítik. Mert minden rossznak gyökere a pénz szerelme: mely után sóvárogván némelyek eltévelyedtek a hittől, és magokat általszegezték sok fájdalommal."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető torokkarol

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 445
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #451 Dátum: 2013 Szeptember 16, 14:07:38 »
Péld 3, 13-14 - A bölcs ember örömei
Boldog ember, aki megtalálta a bölcsességet,
az az ember, aki okosságra tesz szert!
Ennek birtokába jutni jobb, mint ezüstöt szerezni,
aranynál többet ér ennek elérése. :044:
Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.
Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.
23 zsolt.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #452 Dátum: 2013 Szeptember 22, 11:30:52 »
Ámen

Mégis legtöbben az anyagiakat hajszolják a bölcsesség helyett. :118:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #453 Dátum: 2013 Szeptember 22, 14:23:17 »
 "Többet ér a jó hírnév a nagy gazdagságnál, a jóindulat jobb az ezüstnél és az aranynál."
Példabeszédek, 22,1


A gazdagok többnyire híresek a fönyvénységükről, kapzsiságukról, a pénzért folytatott kegyetlen versengésről. Ez is hírnév, de rossz hírnév.
Az adakozó szívű és tisztességes életű emberek jobb hírnévnek örvendezhetnek, az istenfélők akikben az Úr szeretete és jóindulata él romolhatatlan kincset gyűjtenek a mennyben.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #454 Dátum: 2013 Szeptember 22, 16:10:37 »
Ezért is mondta Jézus:

Lukács evangéliuma 16,9
"Én is mondom néktek, szerezzetek magatoknak barátokat a hamis mammonból, hogy mikor meghaltok, befogadjanak benneteket az örök hajlékokba."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Aktuális Példabeszédek
« Válasz #455 Dátum: 2014 Május 11, 08:47:22 »
Példabeszédek 22:6

Tanítsd a gyermeket az ő útjának módja szerint; még mikor megvénhedik is, el nem távozik attól. :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #456 Dátum: 2014 Május 12, 10:21:56 »
Ámen! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #457 Dátum: 2014 Május 12, 21:41:25 »
Nagyon jó képeket tettél fel Ildikó illusztrációnak. Soha nem lehet korán elkezdeni a gyerekekkel Isten igéinek és tanításainak átadását. Nagyon fogékonyak rá és ők még örömmel és szeretettel viszonyulnak Istenhez.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #458 Dátum: 2014 Május 19, 19:48:39 »
Áldás Minden Testvérnek   :2smitten:     

JÉZUS


  Nincs más név, amit imádni akarok, nincs más kéz, amit fogni akarok, nincs más láb, amit követni akarok, nincs más arc, amit szemlélni akarok, nincs más szó, amire hallgatni akarok, nincs más szívdobbanás, amire mozdulni akarok, nincs más személy, akit annyira szeretni akarok, nincs más irány, amerre menni akarok, nincs más erő, amiben bízni akarok, nincs más kegyelem, amire hagyatkozni akarok, nincs más menedék, ahová futni akarok, nincs más trón, ami előtt leborulni akarok, nincs más kincs, amit legjobban keresni akarok, nincs más szeretet, amelyet folyton ölelni akarok, nincs más hely, ahol lenni akarok, nincs más szándék, amit elfogadni akarok, nincs más élet, amit élni akarok, nincs más cél, ahová eljutni akarok![/glow]                                                                                                                                 
 
zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #459 Dátum: 2014 Május 19, 20:43:40 »
Nagyszerű Irénke, Ámen! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető torokkarol

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 445
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #460 Dátum: 2014 Augusztus 23, 20:36:50 »


Példa:8:10-12
    Vegyétek az én tanításomat, és nem a pénzt; és a tudományt inkább, mint a választott aranyat.
11
    Mert jobb a bölcseség a drágagyöngyöknél; és semmi gyönyörűségek ehhez egyenlők nem lehetnek.
12
    Én bölcsesség lakozom az eszességben, és a megfontolás tudományát megnyerem.
Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.
Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.
23 zsolt.