Szerző Téma: Aktuális Példabeszédek  (Megtekintve 41398 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #30 Dátum: 2012 Március 05, 14:21:40 »
A napokban ismet talalkoztam a Bibliaban azzal a tortenettel, hogy Salamon mennyire bolcs volt. Nem volt olyan talaloskerdese sem a Saba kiralynojenek, amelyet nem tudott volna megfejteni.

Viszont ez a nagy bolcs ember vegul elfordult az Urtol, a bolcsesseg Istenfelelem nelkul nem ment meg!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #31 Dátum: 2012 Március 05, 14:23:30 »
Hadd legyen kicsit pöttyös a májam.... Vannak akik a levesbe is mézet szeretnének tenni....  :hehe:

 :afro:

:hehe:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #32 Dátum: 2012 Március 05, 14:26:07 »
És ha prófétálni is tudok, ha minden titkot ismerek is, és minden bölcsességnek birtokában vagyok, és ha teljes hitem van is, úgyhogy hegyeket mozdíthatok el, szeretet pedig nincs bennem: semmi vagyok.
1Kor 13,2

Istenfélelem és szeretet nélkül a bölcsesség igazából már nem is Isten szerinti bölcsesség, és nincs értéke.....

 :afro: :2smitten:


Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #33 Dátum: 2012 Március 05, 14:38:23 »
De ezek az Ígék nem jelentik azt, hogy maradjak együgyü....  :hehe:

Hanem, hogy legyen a gyökere a bölcsességnek az Istenfélelem és a szeretet elöször Isten iránt, majd az emberek iránt.

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #34 Dátum: 2012 Március 05, 20:36:49 »
Tulajdonképpen pont erre utal a következö vers is a Példabeszédekben:

Az ÚRnak félelme az ismeret kezdete, a bölcsességet és intést csak a bolondok vetik meg.
Péld 1,7

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #35 Dátum: 2012 Március 05, 23:42:21 »
Ha féljük (tiszteljük) az Urat, akkor megkaptuk a belépőt az általa indított iskolába. A fő tantárgy pedig az Istenismeret!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #36 Dátum: 2012 Március 06, 08:40:47 »
Ha féljük (tiszteljük) az Urat, akkor megkaptuk a belépőt az általa indított iskolába. A fő tantárgy pedig az Istenismeret!

Mózes V. könyve:10:12   Most pedig, óh Izráel! mit kíván az Úr, a te Istened tőled? Csak azt, hogy féljed az Urat, a te Istenedet; hogy minden ő utain járj, és szeresd őt, és tiszteljed az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, és teljes lelkedből, :2smitten:
Prédikátor könyve:5:7   Mert a sok álomban a hiábavalóság is és a beszéd is sok; hanem az Istent féljed. :2smitten:
Lukács Evangéliuma:10:27   Az pedig felelvén, monda: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből és teljes lelkedből és minden erődből és teljes elmédből; és a te felebarátodat, mint magadat. :019:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #37 Dátum: 2012 Március 06, 08:46:04 »
Ámen!

És az Istenfélelem, megöríz attól, hogy magamat túlértékeljem, ha pedig a helyén van az értékrend, vágyom egyre jobban megismerni Istent kijelentései és Szent Lelke által.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #38 Dátum: 2012 Március 06, 08:49:57 »
Ámen!

És az Istenfélelem, megöríz attól, hogy magamat túlértékeljem, ha pedig a helyén van az értékrend, vágyom egyre jobban megismerni Istent kijelentései és Szent Lelke által.

 :2smitten:
:2smitten:
Hóseás könyve:6:3   Ismerjük hát el, törekedjünk megismerni az Urat. Az ő kijövetele bizonyos, mint a hajnal, és eljő hozzánk, mint az eső, mint a késői eső, amely megáztatja a földet! :2smitten:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #39 Dátum: 2012 Március 06, 08:54:55 »
 :afro: Így van, kedves Ildikó! Az igazságot pedig az Ígében találjuk meg:

Zsolt 119,160    
A te igédnek summája igazság, és a te igazságod ítélete mind örökkévaló.

Jn 17,17    
Szenteld meg őket a te igazságoddal: A te ígéd igazság.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #40 Dátum: 2012 Március 07, 20:06:03 »
Hallgass, fiam, apád intésére, és ne hagyd el anyád tanítását, mert ékes koszorú ez a fejeden és ékszer a nyakadon!
(Példabeszédek könyve 1,8-9)

Most beszélgessünk erről! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #41 Dátum: 2012 Március 07, 22:16:14 »
Mi a helyzet Testvéreim akkor, ha az apa és az anya, adott esetben nem Istenfélők?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #42 Dátum: 2012 Március 08, 07:42:26 »
Kedves Testvérem!

Sokmindenben egy hitetlen szülö is tudja gyermekét jóra tanítani. Ám ha ez a szülöi tanács Isten Szavával ellentétes, akkor természetesen Isten Szava mérvadó. (Megjegyezném, hogy a zsidó szülöknek kötelességük volt Istenfélelemre tanítani a gyermeküket...)

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #43 Dátum: 2012 Március 08, 08:26:09 »
Milyen jo lenne ezt a nevelesi modszert is bevezetni mindenhol! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #44 Dátum: 2012 Március 08, 08:33:16 »
Szerintem a legjobb, ha maguk a szülök is félik az URat, mert életük példakép lesz és a szavuk pedig hiteles...

 :afro:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10