Szerző Téma: Aktuális Példabeszédek  (Megtekintve 41397 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #90 Dátum: 2012 Március 10, 20:14:05 »
Igen! :2smitten:

"Pillanatnyilag ugyan semmiféle fenyítés nem látszik örvendetesnek, hanem keservesnek, később azonban az igazság békességes gyümölcsét hozza azoknak, akik megedződtek általa."
(Zsidó levél 12,11)
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #91 Dátum: 2012 Március 10, 20:26:30 »
És mennyire fontos a második fele is az Ígének:

én kiárasztom rátok lelkemet, megismertetem veletek igéimet

Mert a Szent Lélek által fogjuk megismerni az Ígéket helyesen!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #92 Dátum: 2012 Március 10, 20:29:32 »
"Meg van írva a prófétáknál: És mindnyájan Istentől tanítottak lesznek. Aki az Atyától hallott és tanult, az mind énhozzám jön."
(János evangéliuma 6,45)

:2angel:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #93 Dátum: 2012 Március 10, 20:30:58 »
És mennyire fontos a második fele is az Ígének:

én kiárasztom rátok lelkemet, megismertetem veletek igéimet

Mert a Szent Lélek által fogjuk megismerni az Ígéket helyesen!

 :2smitten:

Mennyire csodálatos ez az ajándék, hogy részesei lehetünk a Léleknek és kinyilatkoztatja nekünk a titkokat!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #94 Dátum: 2012 Március 10, 20:44:21 »
ÁMEN!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #95 Dátum: 2012 Március 10, 20:45:47 »
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #96 Dátum: 2012 Március 10, 23:11:51 »
És mennyire fontos a második fele is az Ígének:

én kiárasztom rátok lelkemet, megismertetem veletek igéimet

Mert a Szent Lélek által fogjuk megismerni az Ígéket helyeket
:2smitten:

Mennyire csodálatos ez az ajándék, hogy részesei lehetünk a Léleknek és kinyilatkoztatja nekünk a titkokat!
I. Korintus levél:2:12   Mi pedig nem e világnak lelkét vettük, hanem az Istenből való Lelket; hogy megismerjük azokat, amiket Isten ajándékozott nékünk.
 :2smitten:
 ez Kegyelem!!! :019:


I. János levél:5:20   De tudjuk azt is, hogy az Isten Fia eljött, és értelmet adott nékünk arra, hogy megismerjük az igazat, és hogy mi az igazban, az ő Fiában, a Jézus Krisztusban vagyunk. Ez az igaz Isten és az örök élet. ámen!! :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #97 Dátum: 2012 Március 10, 23:13:16 »
Ez valóban kegyelem!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #98 Dátum: 2012 Március 10, 23:17:08 »
 
Idézet
Ez valóban kegyelem!

 :2smitten:
ez igy van kedves Erzsikém!

Efézusi levél:2:8   Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;
 :ima02:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #99 Dátum: 2012 Március 10, 23:21:12 »
ÁMEN! Kedves Ildikó!

14. Én a te ígédet nékik adtam; és a világ gyűlölte őket, mivelhogy nem e világból valók, a mint hogy én sem e világból vagyok.
15. Nem azt kérem, hogy vedd ki őket e világból, hanem hogy őrizd meg őket a gonosztól.
16. Nem e világból valók, a mint hogy én sem e világból vagyok.
17. Szenteld meg őket a te igazságoddal: A te ígéd igazság.

Jn 17,14-17

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #100 Dátum: 2012 Március 10, 23:26:34 »
ÁMEN! Kedves Ildikó!

14. Én a te ígédet nékik adtam; és a világ gyűlölte őket, mivelhogy nem e világból valók, a mint hogy én sem e világból vagyok.
15. Nem azt kérem, hogy vedd ki őket e világból, hanem hogy őrizd meg őket a gonosztól.
16. Nem e világból valók, a mint hogy én sem e világból vagyok.
17. Szenteld meg őket a te igazságoddal: A te ígéd igazság.

 ámen!
Jn 17,14-17


:078:
János Evangéliuma:8:32   És megismeritek az igazságot, és az igazság szabadokká tesz titeket. mik szabadok vagyunk!!! :2smitten:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #101 Dátum: 2012 Március 11, 00:07:30 »
Igen, dicsőség az Úrnak! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #102 Dátum: 2012 Március 11, 08:45:43 »
Még egy, és a legfontosabb aspektusból is megérthetjük a Példabeszédek eme versét:

én kiárasztom rátok lelkemet, megismertetem veletek igéimet

Jézus, a Krisztus, Jeshua a Messiás a Testté lett Íge, ha az ÚR kiárasztja Lelkét ránk, akkor megismerjük a Testté lett Ígét, a Szabadítót.

 :Jezus04:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #103 Dátum: 2012 Március 11, 09:01:54 »
Még egy, és a legfontosabb aspektusból is megérthetjük a Példabeszédek eme versét:

én kiárasztom rátok lelkemet, megismertetem veletek igéimet

Jézus, a Krisztus, Jeshua a Messiás a Testté lett Íge, ha az ÚR kiárasztja Lelkét ránk, akkor megismerjük a Testté lett Ígét, a Szabadítót.


 

ámen ! mert az ige a szívünkben  van:
 Rom: 10:8 :019:De mit mond? Közel hozzád a beszéd, a szádban és a szívedben van: azaz a hit beszéde, amelyet mi hirdetünk!
 :019: :019: :thanks:


Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Aktuális Példabeszédek
« Válasz #104 Dátum: 2012 Március 11, 12:54:18 »
Igen Ildikó! :afro:

"Hanem ilyen lesz az a szövetség, amelyet Izráel házával fogok kötni, ha eljön az ideje - így szól az ÚR -: Törvényemet a belsejükbe helyezem, szívükbe írom be. Én Istenük leszek, ők pedig népem lesznek.
(Jeremiás könyve 31,33)
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)