Szerző Téma: Mindennapi Bibliaolvasás?  (Megtekintve 9407 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mindennapi Bibliaolvasás?
« Válasz #30 Dátum: 2013 Február 09, 11:38:30 »
A skype alkalmak is azért jók, mert ha hoz valaki egy gondolatot az igéről, akkor azt megosztva újabb gondolatokat kapunk testvéreinktől! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Mindennapi Bibliaolvasás?
« Válasz #31 Dátum: 2013 Február 09, 12:44:31 »
Egy ilyen közös igetanulmányozás által olyan összefüggéseket érthetünk meg, amely egyedül elérhetetlen lett volna.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mindennapi Bibliaolvasás?
« Válasz #32 Dátum: 2013 Február 09, 13:07:26 »
Igen! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Mindennapi Bibliaolvasás?
« Válasz #33 Dátum: 2013 Február 09, 13:51:57 »
És közelebb kerülünk egymáshoz. Úgy értem, hogy erősödik a bizalmunk egymással szemben és nyitottabbak leszünk. az pedig külön ajándék, ha az ige megnyitja a szívünket és felhoz valamit együtt tudunk érte imádkozni.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mindennapi Bibliaolvasás?
« Válasz #34 Dátum: 2013 Február 09, 14:06:01 »
Ez a közösség gyakorlása és az egységben levő erő.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mindennapi Bibliaolvasás?
« Válasz #35 Dátum: 2013 Február 09, 14:08:53 »
Ezt én is megtapasztaltam a skype alkalmakon. Olyan jó, amikor érezzük, hogy az ÚR Lelke megvilágítja elöttünk az Igazságát! Sokkal mélyebb kapcsolatok alakulnak ki így, mintha csak "baráti" privát beszélgetések folynának.

 :2smitten: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Mindennapi Bibliaolvasás?
« Válasz #36 Dátum: 2013 Február 09, 14:12:17 »
Igen!
Például valaki elmesél egy bizonyságot, nem is gondolva arra, hogy ezzel valaki előtt megnyitja az Úr felé vezető kiskaput.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mindennapi Bibliaolvasás?
« Válasz #37 Dátum: 2013 Február 09, 14:14:22 »
Igen, vagy két különbözö Ígében olyan összefüggéseket fedezünk fel, ami addig fel sem tünt volna.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Mindennapi Bibliaolvasás?
« Válasz #38 Dátum: 2013 Február 09, 14:21:00 »
Hát volt már erre példa a skype beszélgetések során is.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mindennapi Bibliaolvasás?
« Válasz #39 Dátum: 2013 Február 19, 14:04:21 »
A legfontosabb, hogy szomjazzuk az Ígét és nem kötelességtudatból olvassuk. Csodálatos megélni, amint nap mint nap új igazságokat tár fel az Íge a Szent Lélek által. Ha így olvassuk, akkor lesz táplálék számunkra Isten Szava, és örömmel tölt be.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mindennapi Bibliaolvasás?
« Válasz #40 Dátum: 2013 Február 19, 16:13:55 »
Ámen! :2smitten:

Máté evangéliuma 5,6
"Boldogok, akik éheznek és szomjaznak az igazságra, mert ők megelégíttetnek."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Mindennapi Bibliaolvasás?
« Válasz #41 Dátum: 2013 Február 19, 16:54:55 »
Nem egyszer megesett már velem, hogy lefekvés után éreztem, hogy valami nincs rendben, feszült vagyok, nem tudok aludni.
Elkezdtem gondolkozni:
- vacsora megvolt ... ajtókat bezártam ... fogat is mostam ... mi lehet a gond? .... Megvan, annyira elfoglalt voltam, hogy ma még nem olvastam Bibliát, és éhes a szellemem!  Na, gyerünk gyorsan pótolni!  :167: :169:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mindennapi Bibliaolvasás?
« Válasz #42 Dátum: 2013 Február 19, 17:02:07 »
:afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Mindennapi Bibliaolvasás?
« Válasz #43 Dátum: 2013 Február 19, 17:49:35 »
Milyen igaz.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mindennapi Bibliaolvasás?
« Válasz #44 Dátum: 2013 Február 19, 19:08:49 »
 :afro:

"Elisabeth, kaptál egy üzenetet, elolvastad már?"

Valahogy így. Persze, hogy érdekel az üzenet!

 :019:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10