Szerző Téma: Jézus hasonlatokban  (Megtekintve 5071 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Jézus hasonlatokban
« Dátum: 2012 Március 25, 16:51:17 »
Sziasztok Testvérek! :D

Gyűjtsük össze az igéből azokat a helyeket, amelyek Jézust mutatják be.
Példaként, Jézus: ajtó, jó pásztor

:afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Jézus hasonlatokban
« Válasz #1 Dátum: 2012 Március 25, 16:54:17 »
Jézus a Világ világossága:

"Jézus ismét megszólalt, és ezt mondta nekik: "Én vagyok a világ világossága: aki engem követ, nem jár sötétségben, hanem övé lesz az élet világossága." (János evangéliuma 8,12)

 :2angel:

"Akkor ezt mondta Isten: Legyen világosság! És lett világosság."
(1Mózes 1,3)
 :2smitten: :2smitten: :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Jézus hasonlatokban
« Válasz #2 Dátum: 2012 Április 03, 17:51:56 »
1. Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.
2. Ez kezdetben az Istennél vala.
3. Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, a mi lett.
4. Ő benne vala az élet, és az élet vala az emberek világossága;

Jn 1,1-4

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Jézus hasonlatokban
« Válasz #3 Dátum: 2012 Április 03, 18:06:00 »
1. Én vagyok az igazi szőlőtő, és az én Atyám a szőlőműves.
2. Minden szőlővesszőt, a mely én bennem gyümölcsöt nem terem, lemetsz; mindazt pedig, a mely gyümölcsöt terem, megtisztítja, hogy több gyümölcsöt teremjen.
3. Ti már tiszták vagytok ama beszéd által, a melyet szóltam néktek.
4. Maradjatok én bennem és én is ti bennetek. Miképen a szőlővessző nem teremhet gyümölcsöt magától, hanemha a szőlőtőkén marad; akképen ti sem, hanemha én bennem maradtok.
5. Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők: A ki én bennem marad, én pedig ő benne, az terem sok gyümölcsöt: mert nálam nélkül semmit sem cselekedhettek.

Jn 15,1-5
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Jézus hasonlatokban
« Válasz #4 Dátum: 2012 Április 20, 19:56:09 »
Felkent

Hetven hét van kiszabva népedre és szent városodra. Akkor véget ér a hitszegés, és megszűnik a vétek, engesztelést nyer a bűn, és eljön hozzánk az örökké tartó igazság. Beteljesül a prófétai látomás, és felkenik a szentek szentjét. 25. Tudd meg azért, és értsd meg: Attól fogva, hogy elhangzott a kijelentés Jeruzsálem újjáépüléséről, hét hét fog eltelni a fejedelem felkenéséig. Azután még hatvankét hét, és újjáépülnek a terek és a falak nyomorúságos időkben. 26. A hatvankét hét eltelte után megölik a felkentet, senkije sem lesz. Egy eljövendő fejedelem népe pedig elpusztítja a várost és a szentélyt. Elvégzett dolog, hogy pusztán álljanak a háború végéig. De a fejedelemnek is vége lesz, ha jön az áradat. 27. Erős szövetséget köt sokakkal egy hétre, de a hét közepén véget vet a véres- és az ételáldozatnak. A templom szegélyére odakerül az iszonyatos bálvány, míg csak rá nem szakad a pusztítóra a végleges megsemmisülés.
Dán 9,24-27

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Jézus hasonlatokban
« Válasz #5 Dátum: 2012 November 08, 19:54:18 »
Izrael Szentje

Ezt mondja az ÚR, Izráel megváltója, Szentje annak, akit megvetnek az emberek, akit utálnak a népek, aki a zsarnokok szolgája: Királyok kelnek föl, ha meglátnak, és fejedelmek borulnak le az ÚRért, aki hűséges hozzád, Izráel Szentjéért, aki kiválasztott téged. 8. Ezt mondja az ÚR: A kegyelem idején meghallgatlak, a szabadulás napján megsegítlek. Megőrizlek és megajándékozom általad szövetségemmel népemet, hogy te állítsd helyre az országot, és oszd szét az elpusztult örökséget.
Ézs 49,7-8

Mert mondom: Krisztus a zsidóság szolgájává lett az Isten igazságáért, hogy megerősítse az atyáknak adott ígéreteket.
Róm 15,8    

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Jézus hasonlatokban
« Válasz #6 Dátum: 2012 November 12, 22:35:25 »
Mit gondoltok, Jézus miért mondta magáról hogy Õ az ajtó?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Jézus hasonlatokban
« Válasz #7 Dátum: 2012 November 13, 08:19:10 »
17. És eljövén, békességet hirdetett néktek, a távol valóknak és a közel valóknak.
18. Mert Ő általa van menetelünk mindkettőnknek egy Lélekben az Atyához.

Ef 2,17-18

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Jézus hasonlatokban
« Válasz #8 Dátum: 2012 November 13, 08:57:12 »
 :igen:ÁMen kedves  Erzsike! :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Jézus hasonlatokban
« Válasz #9 Dátum: 2012 November 13, 11:42:51 »
Mert kizárólag csak Rajta keresztül jöhetünk az Atya elé. Más lehetőség nincs Isten jelenlétébe kerülni,Istennel eggyé válni.

 " Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam. "
János 14:6.

Itt újra találhatunk hasonlatot: ÚT-IGAZSÁG-ÉLET.
Csak az Úr Jézus váltsága (áldozata) által léphtünk be - mint egy ajtón át -  az örökéletbe.

 :2smitten:


"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Jézus hasonlatokban
« Válasz #10 Dátum: 2012 November 13, 11:46:45 »
Ez teljesen igaz és egyetértek. Van viszont még más jelentése is amely a szövegkörnyezetből kiderül, hogy miért mondja magáról Jézus, hogy Ő az ajtó.

Szándékosan nem írom meg, hátha egy beszélgetés ki tud alakulni ebből.
:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Jézus hasonlatokban
« Válasz #11 Dátum: 2012 November 13, 11:54:41 »
 :03:

Esetleg az,hogy aki Őrajta megy be,az örökéletbe megy be és nem a kárhozatba?
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Jézus hasonlatokban
« Válasz #12 Dátum: 2012 November 13, 12:02:40 »
    Jn 10,9    
Én vagyok az ajtó: ha valaki én rajtam megy be, megtartatik és bejár és kijár majd, és legelőt talál.

Tovább gondolkozva:
Ha Őt választjuk,egész életünkben megtapasztaljuk gondviselését,nyugodtan élhetünk,Ő táplálni fog testileg-lelkileg egyaránt.

 :03: :03: :03:

"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Jézus hasonlatokban
« Válasz #13 Dátum: 2012 November 13, 12:07:54 »
Bemásolom ide néhány igeverset a szövegkörnyezetből:

János evangéliuma 10,
1 "Bizony, bizony, mondom néktek: aki nem az ajtón megy be a juhok aklába, hanem másfelől hatol be, az tolvaj és rabló;
2 de aki az ajtón megy be, az a juhok pásztora.
3 Ennek ajtót nyit az ajtóőr, és a juhok hallgatnak a hangjára, a maga juhait pedig nevükön szólítja és kivezeti.
4 Amikor a maga juhait mind kivezeti, előttük jár, és a juhok követik, mert ismerik a hangját.
5 Idegent pedig nem követnek, hanem elfutnak tőle, mert az idegenek hangját nem ismerik."

Azt tudjuk, hogy Jézus az Ige. Tehát ha valaki az rajta keresztül, az Igén keresztül táplál és életét adja a juhokért, az a jó pásztor.
De mennyire sok gyülekezet van, ahol emberi okoskodásokat, rendeleteket hirdetnek? Ezek az emberek nem az ajtón, nem Jézuson, nem az Igén keresztül mentek be a juhokhoz, hanem az ablakon, megkerülve Jézust! Én ezt értettem meg ebből a részből, hogy az Ige (Jézus) az ajtó.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Jézus hasonlatokban
« Válasz #14 Dátum: 2012 November 13, 12:34:14 »
Tehát,ha valaki nem a Jézus által adott tiszta tanítással akarna táplálni,hanem azt átfordítva a saját szájaíze szerinti táplálékkal akarna jóllakatni.

Erre gondolsz?
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b