Szerző Téma: Szeretett  (Megtekintve 12448 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Szeretett
« Dátum: 2012 Április 16, 12:44:10 »
kedves testvéreim a szeretettről szeretném ha beszélnünk!
 amint jól  tudjuk a szeretett maga  Jézus Krisztus! várom a hozásszólásotokat!

II. János levél:1:3   Kegyelem, irgalom, békesség legyen veletek az Atya Istentől, és az Úr Jézus Krisztustól az Atyának Fiától igazsággal és szeretettel. :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Szeretett
« Válasz #1 Dátum: 2012 Április 16, 17:34:02 »
Kedves Ildikó!

Nagyon jó témát vetettél fel. Talán egy szóval sem éltek annyit vissza az emberek, mint a szeretet szóval. Vannak akik összetévesztik egy olyan fajta birtoklási vággyal.

A Krisztusi Szeretet nem öncélú, hanem Isten lényéböl fakad. Mindig párosul egyben az Igazsággal is. Megtisztít, felemel, célja minden esetben a mentés. Néha megdorgál, de erre is nagyon nagy szükség van. Szeretet nélkül kiszárad az ember. Csak a Szeretet éltet minket.

Gondoltam most arra is, amikor Jézus Krisztus Pétert megkérdezte háromszor is.... Nincs mellébeszélés! Uram TE tudod! Igen, az ÚR tudja mi lakik a mi szivünkben.

Ezért is az elsö és legnagyobb parancsolat, mert ha ez hiányzik, hiába erölködünk mi:

Szeresd azért az URat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes erődből!
5Móz 6,5    

Jézus így válaszolt: "A legfőbb ez: Halljad, Izráel, az Úr, a mi Istenünk, egy Úr, 30. és szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes elmédből és teljes erődből. 31. A második ez: Szeresd felebarátodat, mint magadat. Nincsen más, ezeknél nagyobb parancsolat."
Mk 12,29-31


 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Szeretett
« Válasz #2 Dátum: 2012 Április 16, 23:59:09 »
IGAZ KEDVES ERZSIKE!!!
 nincs nagyobb  a szeretettnél! csak egy példa: ján3:16
Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.
 el sem lehet magyarázni hogy Mekkora a szeretett! de kötelességünk , meg parancsolat is ha igy szeretett minket Isten  akkor nekünk is  szeretni kell egymást! de nem csak szóval! hanem letteket is, cselekedetekkel , mert a hit is cselekedet nélkül nem ér semmit, ha én például mondom hogy szeretem a felebarátomat, és ő éhezik , és nem adok neki egy darab kenyeret akkor hogy szeretem ???? beszéddel?? :019: :?:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Szeretett
« Válasz #3 Dátum: 2012 Április 17, 07:52:34 »
Pál 1korintus 13

„A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irigykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel. Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rója fel a gonoszt, Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal; Mindent elfedez, mindent hiszen, mindent remél, mindent eltűr. A szeretet soha el nem fogy. (…) Most azért megmarad a hit, remény, szeretet, e három; ezek között pedig legnagyobb a szeretet.”

1János 4,18
A szeretetben nincsen félelem; sőt a teljes szeretet kiűzi a félelmet, mert a félelem gyötrelemmel jár: aki pedig fél, nem lett teljessé a szeretetben..... Ámen!!!! :2smitten:
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Szeretett
« Válasz #4 Dátum: 2012 Április 17, 07:57:16 »
ÁMEN! Julika!

 :2smitten:

Ildikó,
itt megemlítenék valamit a szegényekkel kapcsolatban. Vannak akik valóban adakoznak a szegények részére valamilyen segélyszolgálatnak, azzal, hogy hát ök jobban tudják koordinálni. Sajnos az a tapasztalatom, hogy a direkt segítés sokkal hatékonyabb.

 :2smitten: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Szeretett
« Válasz #5 Dátum: 2012 Április 17, 08:01:23 »
 :igen:ámen! :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Szeretett
« Válasz #6 Dátum: 2012 Április 24, 05:32:16 »
 :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Jeremiás könyve:31:3   Messzünnen is megjelent nékem az Úr, mert örökkévaló szeretettel szerettelek téged, azért terjesztettem reád az én irgalmasságomat. :016:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Szeretett
« Válasz #7 Dátum: 2012 Április 26, 20:44:12 »
ÁMEN! És milyen csodálatos ez az irgalom!

 :081:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Szeretett
« Válasz #8 Dátum: 2012 Április 26, 20:45:06 »
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Szeretett
« Válasz #9 Dátum: 2012 Április 27, 13:48:21 »
És mivelhogy a gonoszság megsokasodik, a szeretet sokakban meghidegül. (Máté evangéliuma 24,12)
Ilyenkor pedig fellép a közömbösség. És ahol közömbösség uralkodik ott az egó hatalmasodik el.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Szeretett
« Válasz #10 Dátum: 2012 Április 27, 13:56:43 »
 :2smitten:
És mivelhogy a gonoszság megsokasodik, a szeretet sokakban meghidegül. (Máté evangéliuma 24,12)
Ilyenkor pedig fellép a közömbösség. És ahol közömbösség uralkodik ott az egó hatalmasodik el.

ez igaz!
   de ez nem ránk vonatkozik mert a mi szívünkbe él az ÚR!!
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Szeretett
« Válasz #11 Dátum: 2012 Április 27, 13:58:36 »
 :2smitten: :2smitten: :2smitten:


Efézusi levél:5:1   Legyetek annakokáért követői az Istennek, mint szeretett gyermekek:
Efézusi levél:5:2   És járjatok szeretetben, miképpen a Krisztus is szeretett minket, és adta Önmagát miérettünk ajándékul és áldozatul az Istennek, kedves jó illatul.


 :love: :017: :161: :rozsa:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Szeretett
« Válasz #12 Dátum: 2012 Április 27, 14:00:25 »
 :017:

Kolosse levél:3:12   Öltözzetek föl azért mint az Istennek választottai, szentek és szeretettek, könyörületes szívet, jóságosságot, alázatosságot, szelídséget, hosszútűrést;
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Szeretett
« Válasz #13 Dátum: 2012 Április 27, 14:09:12 »
:2smitten:
És mivelhogy a gonoszság megsokasodik, a szeretet sokakban meghidegül. (Máté evangéliuma 24,12)
Ilyenkor pedig fellép a közömbösség. És ahol közömbösség uralkodik ott az egó hatalmasodik el.

ez igaz!
   de ez nem ránk vonatkozik mert a mi szívünkbe él az ÚR!!

Drága Ildikó!

Ha ez így van, minden rendben van. Mégis a szeretet ott tud meghidegülni, ahol van, ahol nincs szeretet, ott nincs minek meghidegülni, ezért is szólitja fel a Jelenések könyvében Jézus Krisztus a gyülekezetet, amikor az elsö szeretetet elhagyta, hogy térjen meg...

Jézus Krisztus szavai nagyon fontosak:

A miképen az Atya szeretett engem, én is úgy szerettelek titeket: maradjatok meg ebben az én szeretetemben.
Jn 15,9

 :017: :081:



Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Szeretett
« Válasz #14 Dátum: 2012 Április 27, 14:21:27 »
:2smitten:
És mivelhogy a gonoszság megsokasodik, a szeretet sokakban meghidegül. (Máté evangéliuma 24,12)
Ilyenkor pedig fellép a közömbösség. És ahol közömbösség uralkodik ott az egó hatalmasodik el.

ez igaz!
   de ez nem ránk vonatkozik mert a mi szívünkbe él az ÚR!!

Drága Ildikó!

Ha ez így van, minden rendben van. Mégis a szeretet ott tud meghidegülni, ahol van, ahol nincs szeretet, ott nincs minek meghidegülni, ezért is szólitja fel a Jelenések könyvében Jézus Krisztus a gyülekezetet, amikor az elsö szeretetet elhagyta, hogy térjen meg...

Jézus Krisztus szavai nagyon fontosak:

A miképen az Atya szeretett engem, én is úgy szerettelek titeket: maradjatok meg ebben az én szeretetemben.
Jn 15,9

 :017: :081:




:2smitten:
És mivelhogy a gonoszság megsokasodik, a szeretet sokakban meghidegül. (Máté evangéliuma 24,12)
Ilyenkor pedig fellép a közömbösség. És ahol közömbösség uralkodik ott az egó hatalmasodik el.




ámen! így van kedves Erzsike!
ez igaz!
   de ez nem ránk vonatkozik mert a mi szívünkbe él az ÚR!!

Drága Ildikó!

Ha ez így van, minden rendben van. Mégis a szeretet ott tud meghidegülni, ahol van, ahol nincs szeretet, ott nincs minek meghidegülni, ezért is szólitja fel a Jelenések könyvében Jézus Krisztus a gyülekezetet, amikor az elsö szeretetet elhagyta, hogy térjen meg...

Jézus Krisztus szavai nagyon fontosak:

A miképen az Atya szeretett engem, én is úgy szerettelek titeket: maradjatok meg ebben az én szeretetemben.
Jn 15,9

 :017: :081:




:017: :016: :rozsa:



ez igy  van kedves Erzsike!  :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Efézusi levél:5:2   És járjatok szeretetben, miképpen a Krisztus is szeretett minket, és adta Önmagát miérettünk ajándékul és áldozatul az Istennek, kedves jó illatul!






Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25