Szerző Téma: Zsidó hagyományok  (Megtekintve 26859 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Zsidó hagyományok
« Válasz #90 Dátum: 2012 Október 02, 15:20:08 »
Sziasztok, szeretett testvéreim!

Segítséget szeretnék kérni a hozzá értőktől. A csatolt képen szereplő tárgyat egy izraeli szuveníreket árusító weboldalon találtam.
Kicsit meg vagyok zavarodva, mert úgy tudtam, hogy ez a forma muszlim jelkép (Fatima keze). Van ennek a szimbólumnak valami zsidó eredete, vagy valaki csúnyán összekavarta a dolgokat?
Szia Jules!
Én is megirnám a véleményemet a hámszával kapcsolatosan. Szerintem teljesen ördögi a dolog. A zsidó kultúrába meg egyszerűen csak belepottyantotta a sátán. Én speciel semmilyen formában nem tűröm meg a lakásomban, legyen rajta úti ima, áldás, hósen, bármi más, főleg azért mert valóban olyan mint a talizmán. A vallásos zsidók között sokan valóban egy olyan tárgyként kezelik, ami valamitől óv..., hasonlóan a babonákhoz. Szerintem rossz dolog, nem az Úrtól van.
Hasonlóképpen viszonyulok a lubavicsi rebbe képéhez is...

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Zsidó hagyományok
« Válasz #91 Dátum: 2012 Október 02, 15:33:07 »
Őt sem tűröm a lakásomban...LUBAVICSI REBBE

http://www.youtube.com/watch?v=rWw1PGVJAzo#

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Zsidó hagyományok
« Válasz #92 Dátum: 2012 Október 02, 19:12:56 »
Áldott testvéreim! ezzel is okosabb lettem :afro:
 valóban kabalának használják , én is járok egy kedves héber családhoz ott viszont ez a kéz van  a falon,ki teszem a képeket: az egyiken rajta van a z én kezem a másik pedig úgy ahogy van ott lehet ennek más jelentősége van?
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Zsidó hagyományok
« Válasz #93 Dátum: 2012 Október 02, 20:16:52 »
Nem Ildikóm, sajnos ez ugyanazt jelenti. A sátánnak nagyon jól sikerült a jó dolgokba is belemásznia...gondolok itt áldásokra, amiket pld. ráirnak, attól a kéz még nem az Úré...
Fogok keresni a pontos hátteréről dolgokat, ha emlékezetem nem csal, hivőként igencsak hátborzongató volt...most is marad az állitásom, semmi köze nincsen a judaizmushoz, főleg nem a Szent Istenhez.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Zsidó hagyományok
« Válasz #94 Dátum: 2012 Október 02, 20:29:21 »
A fiam mondta: a legrégebbi Hamsa úgy nézett ki, hogy a kézben egy szem volt látható. Eredete pedig egy muszlim ember feleségének halott kezének a pecsétje, azt mondják, hogy szerencsét hoz, és héberül úgy mondják, "Bli ájin hárá", ez azt jelenti, hogy "a gonosz beavatkozása nélkül". A mostani időkben csinálnak sima hámszákat szem nélkül, szemmel, csak szemet, vagy olyan hámszát, aminek mindegyik ujján van egy szem. A vallásos zsidók pedig erre irnak némely áldást.

(uti áldás, házi áldás, gyermek áldás stb...)
Szóval nekem úgy tűnik, hogy ez nem a gonosztól őriz meg, hanem a gonoszt viszi be ahhoz, aki ebben hisz, vagy birtokolja.
Nem kell velem egyetérteni, én erről meg vagyok győződve, én hajigálom kifele a lakásból, ha esetleg hozzám kerül valami oknál fogva.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Zsidó hagyományok
« Válasz #95 Dátum: 2012 Október 02, 20:32:19 »
Kaptam pld, két kulcstartót is, az egyik olyan volt, hogy a szupermárketekben a bevásárlókocsihoz lehetett használni pénzérme helyett. Ameddig nem  volt más, a hámszát lecsiptük róla a férjemmel, aztán kaptam egy olyan kulcstartót, amin rajta volt a Dávid csillag, egy sziv és a hámszá...mondanom sem kell, hogy a hámszát kidobtam a kukába...

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Zsidó hagyományok
« Válasz #96 Dátum: 2012 Október 02, 20:37:34 »
Őt sem tűröm a lakásomban...LUBAVICSI REBBE

http://www.youtube.com/watch?v=rWw1PGVJAzo#

Őt pedig azért nem tűröm meg, mert egyes vallásos körökben messiásként tisztelik.

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Zsidó hagyományok
« Válasz #97 Dátum: 2012 Október 02, 23:52:36 »
Őt sem tűröm a lakásomban...LUBAVICSI REBBE

http://www.youtube.com/watch?v=rWw1PGVJAzo#

Őt pedig azért nem tűröm meg, mert egyes vallásos körökben messiásként tisztelik.

Valószínűleg ő akadna ki ezen a legjobban, ha Ábrahám kebeléről ide látna...  :03:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Zsidó hagyományok
« Válasz #98 Dátum: 2012 Október 03, 07:40:49 »
Nem hinném, mert Ő már biztosan tudja hogy nem ő a messiás...

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Zsidó hagyományok
« Válasz #99 Dátum: 2012 Október 03, 09:18:28 »
Én is erre mondtam.  :119: Biztos nem tetszene neki, hogy messiásként akarják megjeleníteni.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Zsidó hagyományok
« Válasz #100 Dátum: 2012 Október 03, 18:00:04 »
Akkor ezek szerint egy hullámhosszon vagyunk...ez jó!
 :taps: :fel: :078: :105:

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Zsidó hagyományok
« Válasz #101 Dátum: 2012 Október 16, 12:45:45 »
Ne fozd meg a godolyet az anyja tejeben.
Nos, az eredeti szoveg szerint mivel a heber nyelvben nincsenek maganhangzo jelek *ez csak kesobb keletkezett mint az o-szovetseg*
az eredeti szovegben csak annyi all: h.l.v. A h.l.v.-t igy ketfelekeppen lehet forditani: halav - vagyis tej- kent, illetve helev - vagyis zsir-kent.
Lehetseges hogy az egesz zsidosag tevedett abban, hogy a tejes-husos eteleket kulonvalasztotta?

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Zsidó hagyományok
« Válasz #102 Dátum: 2012 Október 16, 13:08:11 »
Ezt a héber Testvéreink tudnák jobban megválaszolni.
Amit én gondolok az az, hogy Isten azért adta ezt a parancsolatot, hogy a pogány (Istentelen) szokásokkal semmiképpen ne azonosuljon a népe. Ha a pogányok csupán az ízéért fogyasztották volna, akkor úgy gondolom, Istennek nem lett volna azzal baja, ha a népe is fogyasztja. Viszont nem az ízéért ették a pogányok, hanem hamis istentiszteleti szokás volt, az én információm szerint termékenység növelő gyógymódra használták. Ezzel már viszont baj van, ezt Isten népe ne vegye át.

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Zsidó hagyományok
« Válasz #103 Dátum: 2012 Október 16, 13:09:54 »
Ézsaiás 25, 6. És szerez a seregek Ura minden népeknek e hegyen lakodalmat kövér eledelekből, lakodalmat erős borból; velős, kövér eledelekből, megtisztult erős borból;

"Kövér" eledel az az "zsíros"... semmiképpen sem gondolnám hogy a "helev" lenne a helyes értelmezése a mássalhangzóknak.
Másban azt gondolom hibát követtek el, de ez véleményem szerint abban adódott, hogy általánossá tették a hús és a tej egyidejű fogyasztására vonatkozó tilalmat. Ezt pedig erre alapozom: Mózes I. könyve 18. rész

1.    
Megjelenék pedig ő néki az Úr a Mamré tölgyesében, és ő űl vala a sátor ajtajában, a hő napon.
2.    
És felemelé az ő szemeit, és látá, hogy ímé három férfiú áll ő előtte. És látván, eléjök siete a sátor ajtajából, és földig meghajtá magát.
3.    
És monda: Jó Uram, ha kedves vagyok te előtted, kérlek, ne kerüld el a te szolgádat.
4.    
Hadd hozzanak, kérlek, egy kevés vizet, és mossátok meg a ti lábaitokat, és dőljetek le a fa alatt.
5.    
Én pedig hozok egy falat kenyeret, hogy erősítsétek meg a ti szíveteket, azután menjetek tovább, mert azért tértetek be a ti szolgátokhoz. És mondának: Cselekedjél, a mint szólál.
6.    
És besiete Ábrahám a sátorba Sárához, és monda: Siess, gyúrj meg három mérték lisztlángot, és csinálj pogácsát.
7.    
A baromhoz is elfuta Ábrahám, és hoza egy gyenge kövér borjút, és adá a szolgának, az pedig siete azt elkészíteni.
8.    
És vőn vajat és tejet, és a borjút, melyet elkészített vala, és eléjök tevé: és ő mellettök áll vala a fa alatt, azok pedig evének.

És bár ez a jelenet valóban a törvényadás előtt történt, ám tudjuk hogy az Örökkévaló ugyan az, és nála nincs változás!


Ugye Testvérem, te voltál aki arra is rámutattál, hogy a héber szövegben a hús helyett: "Gdi" szerepel, ami lehet talán zerge, vagy antilop... a Fordításokban :"Kecske" szerepel.... ám valamiért a rabbínikus tanítások, mindenféle húsra vonatkoztatják a tilalmat, a tejjel történő egyidejű fogyasztására irányulóan...

Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Zsidó hagyományok
« Válasz #104 Dátum: 2012 Október 16, 13:42:14 »
En is igy gondolom, ahogy irtad, hogy sajnos rosszul lett forditva, meg a Karoli Gaspar is godolyet ir, ami emlos allatot jelent, ahelyett, hogy a Gdi allatot forditottak volna le magyar nyelvre. Az is elofordulhat, hogy csak erre az egy allatra vonatkozott ez a tilalom.
Abraham esete viszont nincs ellentetben a mozesi torvenyekkel, csak latszolag. A toreny szerint ugyanis egyutt FOZNI nem lehet, nem egyutt fogyasztani.
Legy aldott! Mar alig varom hogy legyen sajat gepem, hogy tudjak csatlakozni az esti imaalkalmakhoz. Igy nem sikerul.