Szerző Téma: Mit vár el tőlünk Jézus?  (Megtekintve 11235 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Mit vár el tőlünk Jézus?
« Dátum: 2012 Június 22, 23:26:56 »
Itt egy lehetőség Testvéreim, hogy e témában megosszuk egymással mindazt, amit megértettünk az igéből vagy amit már meg is éltünk.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #1 Dátum: 2012 Június 22, 23:38:16 »
Elsőként hoznám a testvéri szeretetet.
Jézus parancsa ez volt:
"Erről ismeri meg mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha egymást szeretni fogjátok."
(János evangéliuma 13,35)

Szerintem ebben is van mit fejlődnünk! Furcsa elképzelések vannak a testvéri szeretetről. Nem a galatai levélben olvasottak számítanak mércének, hanem a szomszéd, a munkatárs vagy az egyik közeli rokon.

Ha valóban megértené mindenki a valódi szeretet fogalmát és azt valóságosan is tudná gyakorolni, akkor nagyobb összefogás is lenne.

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #2 Dátum: 2012 Június 22, 23:50:42 »
Teljesen egyetértek Testvérem.

Hányszor ejtenek sebeket a testvéreken csupa jó indulatból és szeretetböl. Pedig az igazi szeretet nem helyezi magát a másik felé, öt jól kioktatván. A szeretet soha nem is bánik tiszteletlen módon a másikkal.


Atyafiúi szeretettel egymás iránt gyöngédek; a tiszteletadásban egymást megelőzők legyetek.
Rm 12,10    

 :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #3 Dátum: 2012 Június 23, 00:06:11 »
Igen Testvérem!

A szeretet nevében pedig nem kellene a másik fejét belenyomni a múltban elkövetett bűnökbe.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #4 Dátum: 2012 Június 23, 00:09:39 »
Még a jelenlegibe sem! Azzal nem lesz semmi sem megoldva!

Hogy is mondta az ÚR Jézus? Az dobja az elsö követ, aki nem bünös...

 :kohajito:

 :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #5 Dátum: 2012 Június 23, 00:13:42 »
Jézus dobhatta volna a követ, mert Ő nem bűnös. Mégsem tette...
Mégis mi akik kegyelemből állunk, feljogosítva érezzük magunkat az ítélkezésre...
Áldást a kivételnek! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #6 Dátum: 2012 Június 23, 00:16:34 »
Sokszor talán nem is annyira ítélkezésröl van szó, hanem valahogy szeretnék meghatározni emberi módon, mit kellene a másik Testvérnek tennie. Azt, hogy Isten útjai kikutathatatlanok, ök valahogy nem látják, mert elöírják Isten újtjait.... Vagy nem jól látom?

 :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #7 Dátum: 2012 Június 23, 00:32:35 »
A szeretet  kötelékébe tartozik a tisztelet.

A tízparancsolatban benne áll:

כַּבֵּד אֶת־אָבִיךָ וְאֶת־אִמֶּךָ לְמַעַן יַעֲרִכוּן יָמֶיךָ
Kabbéd et-á`víchá vəet-i`mmechá, ləmaan jaaríchún já`mechá
Tiszteld atyádat és anyádat, azért, hogy meghosszabbodjanak napjaid


Szeretem szüleimet annyira, hogy nem vagyok tiszteletlen velük szemben. Szeretem és tisztelem őket, mert megtartom Az Úr parancsát, és nem csak félelemből hanem Isten iránt érzett szeretetemből is.

Éppen ezért úgy érzem, hogy a szeretet első megnyilvánulási helye és közege a család.  (A keresztény család közösségébe az Úr is beletartozik.)
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #8 Dátum: 2012 Június 23, 00:36:55 »
ÁMEN! Kedves Testvérem!

Idézet
Éppen ezért úgy érzem, hogy a szeretet első megnyilvánulási helye és közege a család.  (A keresztény család közösségébe az Úr is beletartozik.)

És ennek a közegnek Jézus Krisztus a föje! Ö tartja össze szeretetével!

 :2smitten: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #9 Dátum: 2012 Június 23, 00:46:01 »
Sokszor talán nem is annyira ítélkezésröl van szó, hanem valahogy szeretnék meghatározni emberi módon, mit kellene a másik Testvérnek tennie. Azt, hogy Isten útjai kikutathatatlanok, ök valahogy nem látják, mert elöírják Isten újtjait.... Vagy nem jól látom?

 :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Úgy gondolom, hogy mindenkinek van egy értékrendje. Aki annak alapján él, beszél és cselekszik az abba belefér. Aki viszont eltér attól az un. "bűnös," kárhoztató, nem szeretem típushoz tartozik, akit az ember megítél vagy elítél.
Ez valósul meg általában egy-egy ima kapcsán is amikor előírjuk az Úrnak, hogy mit tegyen, és ha nem azt cselekszi akkor fel vagyunk háborodva, vagy azt mondjuk, hogy nem hallgatta meg a kérésünket.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #10 Dátum: 2012 Június 23, 01:03:10 »
Nagyon értékes gondolat, kedves Testvérem!

Érdemes elgondolkoznunk rajta, és megvizsgálni önmagunkat, nem vetítjük e bele a másik személybe, vagy az imába a saját testies vágyainkat...

 :2smitten: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #11 Dátum: 2012 Június 23, 01:38:39 »
Elkövetjük a hibát nem is egyszer. Van egy elképzelésem valamiről. Általánosságban megpróbáljuk elfogadtatni a másikkal. Vagy megnyerem az ügynek, vagy nem. Sok esetben Istent teljes mértékben kihagyjuk terveinkből, rá csak akkor van szükség ha nem sikerült, ha segítség kell mert kudarcot vallottunk.
Testies vágyainkat próbáljuk megvalósítani lelki ráhatással, zsarolással, vagy másféle egyéb praktikákkal.
Például megakadályozom társamat, hogy megosszon egy bizonyságot, amely egy hibás döntést tartalmaz. Nem mondhatja el, mert az ront a keresztény megítélésemen, bár intő példaként szolgálhatna mások számára. Ez a büszkeségünket sértené, vagy a rólunk kialakított képen ejtene foltot.
Kérek imában valamit, amire voltaképpen nincs is szükségem, és csak arra lenne jó, hogy büszkélkedhessek vele.
És még lehetne sorolni példákat mert számtalan sokat találhatunk saját életünkben is. De erre is van megoldás.

10 "Két ember ment fel a templomba imádkozni: az egyik farizeus, a másik vámszedő.
11 A farizeus megállt, és így imádkozott magában: Isten, hálát adok neked, hogy nem vagyok olyan, mint a többi ember: rabló, gonosz, parázna, vagy mint ez a vámszedő is.
12 Böjtölök kétszer egy héten, tizedet adok mindenből, amit szerzek.
13 A vámszedő pedig távol állva, még szemét sem akarta az égre emelni, hanem a mellét verve így szólt: Isten, légy irgalmas nekem, bűnösnek.
14 Mondom nektek, ez megigazulva ment haza, nem úgy, mint amaz. Mert mindenki, aki felmagasztalja magát, megaláztatik, aki pedig megalázza magát, felmagasztaltatik."
Lukács 18,
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #12 Dátum: 2012 Június 23, 10:55:16 »
Nyugalmat csak Jézusnál találunk...

   
Vegyétek föl magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelid és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek.
Mt 11,29    

 :Jezus04:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #13 Dátum: 2012 Június 23, 11:49:06 »
Igen és ezt meg kell tanulnunk tőle! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #14 Dátum: 2012 Június 23, 11:52:54 »
Nagyon sok olyan dolog van, amit Jézus elvár tőlünk. Ugye először is szeretetet kíván tőlünk, de a szeretet az egy nagy gyűjtőhalmaz!
Most a hűség jutott eszembe. Hűséget kíván tőlünk az igéje iránt is. Hűséget a követésében!

Nem szereti a hűtlenséget. Nyugodtan lehet hasonlítani a férj-feleség kapcsolatára is. Isten is élt nem egyszer ezzel a hasonlattal.
Bár ebben a kifordult Világban nem ritka a házasság berkein belül a nyitott párkapcsolat. Méghozzá úgy, hogy mind a két fél tud róla és elfogadják.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)