Szerző Téma: Mit vár el tőlünk Jézus?  (Megtekintve 11239 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #30 Dátum: 2012 Július 01, 11:09:15 »
Isten elvárja azt, hogy ne csak szolgáljunk, hanem időt is töltsünk vele!

"Az Úr azonban így felelt neki: "Márta, Márta, sok mindenért aggódsz és nyugtalankodsz,
pedig kevésre van szükség, valójában csak egyre. Mária a jó részt választotta, amelyet nem vehetnek el tőle."

(Lukács evangéliuma 10,41-42)
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #31 Dátum: 2012 Július 01, 11:37:48 »
ÁMEN!

Erröl Billy Graham jut eszembe, megtaláltam magyarul is...

"Ha még egyszer újra kezdeném, több időt töltenék elmélkedéssel és imádkozással, és azzal, hogy elmondjam az Úrnak, mennyire szeretem és imádom Őt, és hogy várom azt az időt, amit együtt fogunk tölteni az örökkévalóságban."

http://merenyizoltan.hu/index.php/cimlap/innen-onnan/itemlist/tag/csendess%C3%A9g

 :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #32 Dátum: 2012 Július 01, 16:28:40 »
Jézus Krisztus elvárja tölünk, hogy Isten Szava kapja meg az életünkben az abszolút prioritást! Az Örökkévaló parancsolatai szentek! Az emberi hagyományok sohasem lehetnek mérvadók az életünkben és nem ragaszkodhatunk azokhoz... Úgy érzem, nagyon is aktuális a figyelmeztetés.

Hiába tisztelnek engem, ha olyan tanításokat tanítanak, amelyek emberek parancsolatai. 8. Az Isten parancsolatát elhagyva az emberek hagyományához ragaszkodtok." 9. Ezt is mondta nekik: "Szépen félreteszitek az Isten parancsolatát azért, hogy a helyébe állíthassátok a magatok hagyományait.
Mk 7,7-9

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #33 Dátum: 2012 Július 01, 16:39:34 »
Igen Testvérem! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #34 Dátum: 2012 Július 01, 16:42:27 »
Arra gondoltam, hogy tulajdonképpen a hagyományok sokszor szétválasztanak, Isten Ígéje viszont egységben tud minket tartani.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #35 Dátum: 2012 Július 02, 09:55:41 »
   
Ímé, én elbocsátlak titeket, mint juhokat a farkasok közé; legyetek azért okosak mint a kígyók, és szelidek mint a galambok.
Mt 10,16

De vajon mit is jelent konkrétan ez az Íge a mindennapi életünkben.

 :?:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #36 Dátum: 2012 Július 02, 16:11:11 »
Ma a dolgaimat intézve hazafelé menet a buszmegállóban egy mentőautó állt amelyben szorgos és segítő kezek ápolták a benne lévő bajbajutottat. Nem tudtam, hogy mi történt, de a gondolataim szárnyaltak, és jöttek a különböző feltevések:
- biztosan rosszul lett a melegtől,
- elesett és eltörött valamije
- talán a környező hát valamelyikéből hozhatták a lakásából a mentőbe,

És egyszer csak belém csapott egy felismerés. A gondolataimban megjelent a felszólítás: Ne állj itt tétlenül, hanem imádkozz felebarátodért!
Elszégyelltem magam, mert a kíváncsiság elterelte figyelmemet. Hiszen Jézus ilyen esetekben elvárja tőlünk, hogy segítsünk a bajba-jutotton. Olyannak éreztem magam, mint a pap és a lévita akik tovább mentek segítségnyújtás nélkül. Igaz, hogy tevékenykedtek már a sérült körül, de ez csak emberi ténykedés volt. Az igaz és hathatós megoldást a viszont Jézus Krisztus gyógyító érintése, kenete adhat.
Imádkoztam a betegért és bocsánatot kértem az Úrtól figyelmetlenségemért.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #37 Dátum: 2012 Július 03, 20:30:22 »
Türelmet...

Elgondolkoztam az ÚR Jézus Szavain:

26. És monda: Úgy van az Isten országa, mint mikor az ember beveti a magot a földbe.
27. És alszik és fölkel éjjel és nappal; a mag pedig kihajt és felnő, ő maga sem tudja miképen.
28. Mert magától terem a föld, először füvet, azután kalászt, azután teljes buzát a kalászban.
29. Mihelyt pedig a gabona arra való, azonnal sarlót ereszt reá, mert az aratás elérkezett.

Mk 4,26-29

A vetéstöl az aratásig elég sok idö telik el. Nem vagyunk mi sokszor türelmetlenek? Figyeljük meg a különbözö szakaszokat: először füvet, azután kalászt, azután teljes buzát a kalászban.

És: ő maga sem tudja miképen.

Tehát nem a mi erölködésünk gyümölcse a búza, hanem a Teremtö Isten munkája.

Legyetek tehát türelemmel, testvéreim, az Úr eljöveteléig. Íme, a földművelő várja a föld drága gyümölcsét, és türelmesen várja, amíg az korai és késői esőt kap. 8. Legyetek tehát ti is türelemmel, és erősítsétek meg a szíveteket, mert az Úr eljövetele közel van.
Jak 5,7-8

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #38 Dátum: 2012 Október 13, 11:48:41 »
Jézus Krisztus tanítványságot vár el tölünk, követést, teljes odaadással.

A ki nékem szolgál, engem kövessen; és a hol én vagyok, ott lesz az én szolgám is: és a ki nékem szolgál, megbecsüli azt az Atya.
Jn 12,26

Mondja vala pedig mindeneknek: Ha valaki én utánam akar jőni, tagadja meg magát, és vegye fel az ő keresztjét minden nap, és kövessen engem.

Lk 9,23

 :pasztor05:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #39 Dátum: 2013 Február 19, 19:20:44 »
Jézus tiszteletet vár el tölünk.

22. Mert az Atya nem ítél senkit, hanem az ítéletet egészen a Fiúnak adta;
23. Hogy mindenki úgy tisztelje a Fiút, miként tisztelik az Atyát. A ki nem tiszteli a Fiút, nem tiszteli az Atyát, a ki elküldte őt.

Jn 5,22-23

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető mylastage

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #40 Dátum: 2013 Február 19, 20:32:52 »
Sziasztok!

Az Úr összefoglalta kijelentései teljességét:

1Pét 1:
15.    
Hanem a miképen szent az, a ki elhívott titeket, ti is szentek legyetek teljes életetekben;
16.    
Mert meg van írva: Szentek legyetek, mert én szent vagyok.

Szóval, legyünk Krisztushoz méltó szentek!
"Mert nem félelemnek lelkét adott nékünk az Isten; hanem erőnek és szeretetnek és józanságnak lelkét."
2Tim 1:7.

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #41 Dátum: 2013 Február 19, 21:21:22 »
Sziasztok!

Az Úr összefoglalta kijelentései teljességét:

1Pét 1:
15.    
Hanem a miképen szent az, a ki elhívott titeket, ti is szentek legyetek teljes életetekben;
16.    
Mert meg van írva: Szentek legyetek, mert én szent vagyok.

Szóval, legyünk Krisztushoz méltó szentek!

És ha már szentek vagyunk éljünk és szolgáljunk úgy ahogyan az Úr elvárja tőlünk.

1Péter 2:9
  Ti pedig választott nemzetség, királyi papság, szent nemzet, megtartásra való nép vagytok, hogy hirdessétek Annak hatalmas dolgait, aki a sötétségből az ő csodálatos világosságára hívott el titeket;
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #42 Dátum: 2013 Február 19, 21:33:39 »
Idézet
És ha már szentek vagyunk éljünk és szolgáljunk úgy ahogyan az Úr elvárja tőlünk.

Úgy legyen!

12. Ő azonban, egy áldozattal áldozván a bűnökért, mindörökre űle az Istennek jobbjára,
13. Várván ímmár, míg lábainak zsámolyául vettetnek az ő ellenségei.
14. Mert egyetlenegy áldozatával örökre tökéletesekké tette a megszentelteket.
15. Bizonyságot tesz pedig erről mi nékünk a Szent Lélek is,

Zsid 10-12-15

Szenteld meg őket a te igazságoddal: A te ígéd igazság.
Jn 17,17

ÁMEN!
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #43 Dátum: 2013 Február 21, 10:39:23 »
Ámen!

1János levele 2,6
"Aki azt mondja, hogy ő benne marad, annak úgy kell járnia, amint ő járt."

(!!!)
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #44 Dátum: 2013 Február 22, 10:58:35 »
ÁMEN!

Maradjatok én bennem és én is ti bennetek. Miképen a szőlővessző nem teremhet gyümölcsöt magától, hanemha a szőlőtőkén marad; akképen ti sem, hanemha én bennem maradtok.
Jn 15,4

Jézus Krisztus nagyon sok helyen beszél az engdelmességröl. Akkor miért hiszik sokan, hogy elég a hit?

Mondjuk ég a ház és te ott ülsz bent a szobában, majd hirtelen valaki kiált neked: "Gyere gyorsan ki, mert ég a ház!" Te hiszed, amit mond az illetö, és azt is, hogy ég a ház, de ülve maradsz, mert olyan kényelmes pihenni. Akkor most mi van? Elég a hit, hogy megmenekülj?

Csak úgy jött most ez a gondolat...  :pirul:

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10