Szerző Téma: Mit vár el tőlünk Jézus?  (Megtekintve 11244 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #45 Dátum: 2013 Február 22, 11:33:21 »
Igen, a megmeneküléshez nem elég a helyzet felmérése és a szemlélése. Az igazi hit az cselekvő. Aki hisz Istenben (megismerte), az már nem lesz ugyan az, mint előtte.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #46 Dátum: 2013 Február 22, 13:04:10 »
Ámen!

1János levele 2,6
"Aki azt mondja, hogy ő benne marad, annak úgy kell járnia, amint ő járt."

(!!!)

Erről jut eszembe az a kérdés,hogy "Mit Tenne Jézus?".Ez igevers szerint,úgy kell járnunk ahogy Ő járt.Milyen jó lenne ha ezt mindig meg tudnám kérdezni őszintén,mielött bármit is teszek..
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #47 Dátum: 2013 Március 01, 10:41:19 »
"Mit tenne Jézus?" Errröl egy Igeszakasz jut eszmbe:

Aki nem szeret engem, nem tartja meg az én igémet. Az az ige pedig, amelyet hallotok, nem az enyém, hanem az Atyáé, aki elküldött engem." 25. "Elmondom ezeket nektek, amíg veletek vagyok. 26. A Pártfogó pedig, a Szentlélek, akit az én nevemben küld az Atya, ő tanít majd meg titeket mindenre, és eszetekbe juttat mindent, amit én mondtam nektek. 27. Békességet hagyok nektek: az én békességemet adom nektek; de nem úgy adom nektek, ahogyan a világ adja. Ne nyugtalankodjék a ti szívetek, ne is csüggedjen. 28. Hallottátok, hogy én megmondtam nektek: elmegyek, és visszajövök hozzátok. Ha szeretnétek engem, örülnétek, hogy elmegyek az Atyához, mert az Atya nagyobb nálam. 29. Most mondom ezt nektek, mielőtt megtörténik, hogy ha majd megtörténik, higgyetek. 30. Már nem sokat beszélek veletek, mert eljön e világ fejedelme, bár felettem nincs hatalma. 31. Hogy azonban megtudja a világ, hogy szeretem az Atyát, és úgy cselekszem, ahogyan az Atya parancsolta: keljetek fel, menjünk el innen."
Jn 14,24-31

Adja az ÚR, hogy nyitottak legyünk arra, hogy a Szent Lélek megtaníthasson mindenre Jézus Krisztusban, Aki a Atya akaratát cselekedte és engedelmes volt mind halálig.
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #48 Dátum: 2013 Március 01, 10:53:00 »
Jézus azt cselekedte amit az Atyától vett. Nekünk is az Úr szavait kell szólnunk, kizárva saját elképzeléseinket, vágyainkat és ötleteléseinket.

Ján 12:49 Mert én nem magamtól szóltam; hanem az Atya, aki küldött engem, ő parancsolta nékem, hogy mit mondjak és mit beszéljek.
 
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Mit vár el tőlünk Jézus?
« Válasz #49 Dátum: 2013 Március 01, 11:22:14 »
ÁMEN!

Ezért nem lehet Istent, Jézust és a Szent Lelket szétválasztani. Tökéletes az egység!

Ti azonban nem test szerint éltek, hanem Lélek szerint, ha Isten Lelke lakik bennetek. De akiben nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé. 10. Ha pedig Krisztus bennetek van, bár a test a bűn miatt halott, a Lélek életet ad az igazság által. 11. Ha pedig annak Lelke lakik bennetek, aki feltámasztotta Jézust a halottak közül, akkor az, aki feltámasztotta a Krisztus Jézust a halottak közül, életre kelti halandó testeteket is a bennetek lakó Lelke által. 12. Ezért, testvéreim, adósok vagyunk, de nem a testnek, hogy test szerint éljünk. 13. Mert ha test szerint éltek, meg kell halnotok, de ha a Lélek által megölitek a test cselekedeteit, élni fogtok. 14. Akiket pedig Isten Lelke vezérel, azok Isten fiai.
Róm 8,9-14
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10