Szerző Téma: Faragatlan keresztények  (Megtekintve 5247 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Faragatlan keresztények
« Dátum: 2012 Július 01, 17:55:48 »
Bár nem kellemes a topic neve, azért be kell látnunk, hogy nem ritka jelenség ez sem.
A faragatlanság alatt itt a modortalan és durva megnyilvánulásokra gondolok, amiben nem található szeretet.

Eredetileg a "tahó" szót használtam volna, de talán az túl erős kifejezés lett volna.

Szerintetek mi az oka ennek a viselkedésnek?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Faragatlan keresztények
« Válasz #1 Dátum: 2012 Július 01, 18:44:36 »
 :158: :fel:

Teccik a topic címe...  :hehe:

Hát én is találkoztam már olyan viselkedéssel, ami az elefántra emlékeztetett, amikor besétál a porcelán boltba...  :020:

 :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Faragatlan keresztények
« Válasz #2 Dátum: 2012 Július 01, 19:05:20 »
A faragatlan szó azért is találó, mert még Jézusnak van mit faragnia belőlük. :088:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Faragatlan keresztények
« Válasz #3 Dátum: 2012 Július 01, 19:19:05 »
A faragatlan szó azért is találó, mert még Jézusnak van mit faragnia belőlük. :088:

Igazad van Ante  :hehe:
Van ám mindenkiből. :2smitten:
Sokan azt gondolják,hogy tökéletesek,nincs hibájuk,pedig a szívük mélyére néznének és leltárt tennének az életükben,akkor rá döbbennének,hogy lenne még mit lefaragnia az Úrnak.(a hoz engedelmeskedni is kell)
Én nem tagadom,sajnos nekem is van még.
De igyekezem és kérem is Istent,hogy ne legyek faragatlan  :2smitten:

Csak azzal van gond,mikor emberek  nem jönnek rá,hogy bennük is van még ,,faragatlanság,,és nem tudják,nem gondolják át azt :- ahogy Erzsike is írta,hogy elefántként mennek a porcelán boltba. :hehe: Ez találó szó a faragatlan emberre    :afro:  :2smitten:
,,De kicsit át gondolva....szabad lenne nekünk keresztényeknek ilyennek lenni???,,, :03: :118:
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Faragatlan keresztények
« Válasz #4 Dátum: 2012 Július 01, 21:54:38 »
Érdekes amit a nagy müvész mondott:

A szobor  mindig is benne volt a köben. Nekem csak a felesleges ködaraboktól kellett megszabadítanom.
Michelangelo

Isten elött nincs reménytelen eset... Ö formálni akar minket! Engedjük meg ezt az Örökkévalónak.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Faragatlan keresztények
« Válasz #5 Dátum: 2012 Július 01, 22:40:05 »
Ámen! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Faragatlan keresztények
« Válasz #6 Dátum: 2012 Július 02, 10:50:29 »
Elgondolkoztam még... Sokszor hajlamosak vagyunk a külsöségekre túlzottan nagy hangsúlyt fektetni. Vannak impulzív emberek is, akiket nagyon gyorsan beskatulyáznak a „faragatlan” fiókba. Sokszor nézöpont kérdése  is.

Leírok egy tapasztalatot...

Volt egy kollegám, akit, és mielöt hozzám került, figyelmeztettek nyers és faragatlan viselkedése miatt. Hmmm... Meglátjuk.... gondoltam magamban.  Menet közben megismertem: az egyik legmegbízhatóbb, szakterületén kitünö kollegát ismertem meg, aki ugyan szókimondó volt és nem csomagolta szaloncukorpapírba a mondókáját, de teljesen jóindulatú és segítökész volt. Kellemesen csalódtam, és nagyon jó volt vele együtt dolgozni.

 :104: :079:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Faragatlan keresztények
« Válasz #7 Dátum: 2012 Július 02, 13:59:42 »
Az Úr alakít minket az Ő képmására.
Nagyon jó hozzászólásokat írtatok.
Az biztos, hogy nem szabad elhamarkodottan ítélni.
Az is igaz, hogy együtt kell működnünk az Úrral és az Igével meg kell újítani az elménket.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Faragatlan keresztények
« Válasz #8 Dátum: 2012 Július 02, 14:02:21 »
Igen, eléggé befolyásolja az együttműködést. Az összefogás sem megy könnyen, ha nincs meg az egymás iránt való tisztelet.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Faragatlan keresztények
« Válasz #9 Dátum: 2012 Július 03, 08:30:21 »
Amikor már gátolja a faragatlanság az együttmüködést, a közösséget, ott gond van a szív indulatával. Ha valaki annyira erösnek érzi magát, hogy a másikat leuralhatja, nem gondolom, hogy teljessé lett benne Isten szeretete.

1. Ha annakokáért helye van Krisztusban az intésnek, ha helye van a szeretet vígasztalásának, ha helye van a Lélekben való közösségnek, ha helye van a szívnek és könyörületességnek,
2. Teljesítsétek be az én örömömet, hogy egyenlő indulattal legyetek, ugyanazon szeretettel viseltetvén, egy érzésben, egyugyanazon indulattal lévén;
3. Semmit nem cselekedvén versengésből, sem hiábavaló dicsőségből, hanem alázatosan egymást különbeknek tartván ti magatoknál.

Fil 2,1-3

 :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Faragatlan keresztények
« Válasz #10 Dátum: 2012 Július 03, 10:06:15 »
A faragatlan jelzorol nekem az olyan emberek jutnak eszembe akik erzeketlenul,minden korultekintes nelkul beszelnek. Meg,ha van is igazsag abba amit mondanak,nincsenek tekintettel a masik ember erzesvilagara. Nem feltetlen kell "szaloncukor papirba" csomagoltan elmondani valamit,de azert annyival igenis tartozunk egymasnak,hogy tisztelettel - egymast kulonbnek tartvan magunknal,, - mondjuk el a mondanivalonk. A faragatlansag,a kulturalatlansagbol is eredhet,de sokszor a neveltetesbol is. Szuloi feladatnak tekintem,hogy tanitsuk meg gyermekeinket a tisztelettudo beszedre masok irant.
 A faragatlansagot en meg a bunkosaggal is parositanam,meg,ha furcsan hangzik is.
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Faragatlan keresztények
« Válasz #11 Dátum: 2012 Július 03, 10:33:24 »
Kedves Edit!

Úgy gondolom, hogy abban teljesen egyetértünk, hogy a tiszteletet meg kell adni, - gondolom - elsösorban az ÚRnak!!!, és azután embertársainknak. Ha pedig Krisztus szeretete van bennem, nem szeretnék botránkoztatni, de nem is botránkozom meg egyhamar... Nem az emberekre tekintek, hanem Megváltómra, Aki, már akkor szeretett, amikor még bünben éltem. Sajnos azt is megtapasztaltam, hogy némelyek olyan mimózák, hogy állandóan megbotránkoznak valamin.

Hogyan bánjunk egy faragatlan emberrel? Én úgy érzem itt is a Krisztusi Szeretet a legjobb gyógyír, ami nem jelenti azt, hogy mindent lenyelek, de van reménységem, hogy Aki engem is megmentett, meg tudja menteni a faragatlan embert is és formálni fogja Akarata szerint.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Faragatlan keresztények
« Válasz #12 Dátum: 2012 Július 03, 11:33:26 »
Idézet
Sajnos azt is megtapasztaltam, hogy némelyek olyan mimózák, hogy állandóan megbotránkoznak valamin.

Hat igen! A mimoza jelzorol nekem sajnos konkret szemely jut eszembe,a kozvetlen kornyezetembe. Mikor a legegyszerubb dolgon is ragodni kell,hogyan is mondjam,nehogy veletlenul rosszul ertelmezze. Es meg akkor se sikerult! Totalisan gatlasos lettem,hogy en mar semmit nem tudok jol mondani,mar meg se szolaljak,csak huzzam be a farkam es mindent ugy nyeljek le ahogy van. Szamtalanszor azt ereztem,hogy menten megfulladok. A hideg raz ki,ha csak visszagondolok!

Az ilyen mimozasag mogott viszont lehet egy olyan meggondolas is,hogy,ha ilyennek mutatom magam,akkor nekem nem fognak megmondani semmit,csak mezes-mazoskodnak majd velem. Az ilyen embereknel szerintem nagyon magas az "ego szint". Az "en"-juk nem turi,hogy barmiben is esetleg csorbat szenvedjen.

Ket csoportra osztanam a mimozakat:
- 1. Teljesen tudataban vannak ezen tulajdonsaguknak,sot strategiabol fenn is tartjak ezt a latszatot.
- 2. Nincs tudataban,csupan alaptermeszetuk ilyen,esetleg multbeli serelmeik miatt valtak azza.

Aki ezt olvassa,barmelyik csoportba is tartozzon,ha magara ismert,ideje valtoztatni.

 :2smitten:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Faragatlan keresztények
« Válasz #13 Dátum: 2012 Július 03, 15:03:59 »
Nagyon nehéz dolog a kommunikálás interneten keresztül. Csak a betűket látjuk, arckifejezést, szándékot nem igazán, ezért sok a félreértés. A félreértés félreértéseket szül, a félreértések pedig haragot. A harag pedig a szeretet ellentéte. Nagyon sokan ugyan hihetetlenül bölcsek önmagukban, de az internetes kommunikációban pedig nem járatosak, ezért van az, hogy berontanak mint az elefánt a porcelán üzletbe, törnek-zúznak. Akiket pedig már csak egyetlen egyszer is sérelem ért, a következő vélt sérelemkor érzékenyebb, aztán még érzékenyebb és igy tovább...
Meg kell tanulnunk kommunikálni az interneten keresztül, és akkor kevesebb lesz a faragatlan hozzászólásból. Sokszor ott a baj, hogy  általában a különbségeket nézzük, nem azt, amiben egyek vagyunk.

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Faragatlan keresztények
« Válasz #14 Dátum: 2012 Július 03, 16:17:42 »
Nem tudjuk például azt mondani, legyen a te hited szerint!