Szerző Téma: Márk evangéliuma kommentár  (Megtekintve 8443 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Márk evangéliuma kommentár
« Dátum: 2012 Július 02, 16:08:59 »
Itt írhattok hozzászólásokat.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Márk evangéliuma kommentár
« Válasz #1 Dátum: 2012 Július 03, 09:51:41 »
14. Mennyivel inkább Krisztusnak a vére, a ki örökké való Lélek által önmagát áldozta fel ártatlanul Istennek: megtisztítja a ti lelkiismereteteket a holt cselekedetektől, hogy szolgáljatok az élő Istennek.
15. És ezért új szövetségnek a közbenjárója ő, hogy meghalván az első szövetségbeli bűnök váltságáért, a hivatottak elnyerjék az örökkévaló örökségnek ígéretét.

Zsid 9,14-15

22. Járuljunk hozzá igaz szívvel, hitnek teljességével, mint a kiknek szívök tiszta a gonosz lelkiismerettől,
23. És testök meg van mosva tiszta vízzel; tartsuk meg a reménységnek vallását tántoríthatatlanul, mert hű az, a ki ígéretet tett,
24. És ügyeljünk egymásra, a szeretetre és jó cselekedetekre való felbuzdulás végett,

Zsid 10,22-24

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Márk evangéliuma kommentár
« Válasz #2 Dátum: 2012 Július 04, 11:35:09 »
Idézet
Ne felejtsük el, hogy imádkozáskor kivel is beszélünk...

Mert ilyen főpap illett hozzánk: szent, ártatlan, szeplőtlen, aki a bűnösöktől elkülönített, és aki magasabbra jutott az egeknél.

Zsid. 7:26.    

Mennyire igaz! Köszönöm Testvérem a gondolatokat!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Márk evangéliuma kommentár
« Válasz #3 Dátum: 2012 Július 04, 11:48:41 »
:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Márk evangéliuma kommentár
« Válasz #4 Dátum: 2012 Július 06, 11:29:07 »
Idézet
Márk Evangéliuma 1,12
"A Lélek pedig azonnal kivitte a pusztába."

Az ezelőtti igerészben láthattuk, egy csodálatos bizonyságot az Atyától és a Szent szellem megnyugvását Jézuson.
Ahogy azt mondani szokták, happy (vidám, boldog) pillanatok voltak azok!

Mégis azt láthatjuk, hogy ezután Jézus a pusztában kötött ki! Hogy lehet ez?
Mindenki megéli egyszer a pusztai időszakot, viszont az rajtunk múlik, hogy milyen hosszúra sikeredik!

A pusztai időszak lehet szép is. Hiszen ez az idő lehet épp arra van, hogy Istennel való kapcsolatunknak egy nagyobb értéket adjunk. Jézusnál azt olvashatjuk, hogy a 40. napon megéhezett. Csak a 40. napon olvashatjuk ezt, előtte nem volt éhes. Jól bírta igaz? A testét szolgává tette, hogy a lelke erős maradhasson.
Mózes is hasonlóképpen 40 napon keresztül volt Istennel és ő mondta, hogy nem csak kenyérrel él az ember, hanem mindabból, ami Isten szájából származik! A böjt nem az élelem megvonásával kezdődik, hanem az Istenhez való lépéssel.

ÁMEN!

A pusztai, illetve sivatagi tartózkodásnak van egy nagyon mély értelme... Semmi, de semmi külsö tényezö nem fordíthatja el a mi figyelmünket Istenröl. Egyedül lenni közösségben Istennel, csendességben teljesen rá hagyatkozni, Hallani hangját minden zavaró zörej nélkül....

 :ima06:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Márk evangéliuma kommentár
« Válasz #5 Dátum: 2012 Július 06, 11:47:44 »
A mi Mindenhato Edesatyank,nem azert visz ki bennunket alkalomadtan a pusztaba,hogy megsanyargasson,hanem,hogy kozelebbi kapcsolatba keruljon velunk.Ebbol a szemszogbol nezve tulajdonkeppen szinte vagyhatunk is ra,hogy neha megengedje az ilyen idoszakot.
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Márk evangéliuma kommentár
« Válasz #6 Dátum: 2012 Július 07, 12:53:57 »
Idézet
Minden bálvány, ami megfosztja Istent az első helytől. Lehet az a pénz, autó, munkahely, hobbi vagy még a házastárs is! Isten nem elégszik meg a második hellyel

Azt hiszem ennel a mondatnal meg kene allni es komolyan elgondolkozni rajta! Valoban Isten van a mi szemelyes,maganeletunkben az elso helyen? Sok ember,ha legalabb magahoz oszinte tudna lenni,rajonne,hogy talan van valami eletenek ertekrendjeben,ami atszervezesre szorul.

 :03:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Márk evangéliuma kommentár
« Válasz #7 Dátum: 2012 Július 10, 09:53:34 »
Idézet
Márk Evangéliuma 1,16-18
"Amikor a Galileai-tenger partján járt, meglátta Simont és Andrást, a Simon testvérét, amint hálót vetettek a tengerbe, mivel halászok voltak; és így szólt hozzájuk Jézus: "Jöjjetek utánam, és emberhalászokká teszlek benneteket." Erre azok a hálókat otthagyva azonnal követték őt."

Jézus látta őket hogy halászok, ezért úgy szólt hozzájuk, ahogyan a legjobban érthették:
"...emberhalászokká teszlek benneteket."

Ez nagyon fontos, hogy megérthessük; Jézus mindenkit személyesen szólít meg.
Otthagyunk mindent a hívására vagy halogatunk? Jézus mennyit ér meg neked?
Ő már bizonyított, megmutatta hogy mennyit érünk Neki. Az életét adta értünk.
Ne legyen egy elcsépelt mondat ez. Ő akkor is Isten volt és bűntelen.
Semmi rosszat nem érdemelt meg. Mégis vállalta, értem és Érted.

Ő már mindent odaadott (Róm 8,32), visszatarthatnánk-e bármit is Tőle?
Nincs semmink, meztelenül jöttünk a Világra, mindenünk amink "van", az valójában az Övé (1Tim 6,7).

Értsük meg, hogy mi az Úr akarata (Ef 5,17)!

Az ÚRJézus, nem azt mondta elöször, na hát ebböl meg ebböl térj meg... Egyszerüen hívott.. "Kövess engem!"
Ám ha valakit követni akarunk, bizalmunk kell hogy legyen.... Hit nélkül ez nem megy!
A megigazítást pedig a tanítványság ideje alatt maga Jézus Krisztus végezte el tanítványaiban.

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Márk evangéliuma kommentár
« Válasz #8 Dátum: 2012 Július 12, 12:11:53 »
Idézet
Márk Evangéliuma 1,21-22
"Ezután elmentek Kapernaumba. Szombaton azonnal a zsinagógába ment, és tanított. Álmélkodtak a tanításán, mert úgy tanította őket, mint akinek hatalma van, nem pedig úgy, mint az írástudók."

Lehet valakinek igeismerete, teológiai végzettsége vagy akár hírneve. De ha nem az Úrtól tanított, akkor az nagyon veszélyes lehet. Aki ismeri az Urat és csak azt szólja amit tud és nem amit hallott (Jn 3,11), akkor ott lesz az Úr a szavai mögött és megmutatja a hatalmát benne. Legyünk azok, akiknek a belsejéből élő víz folyamai ömlenek (Jn 7,38)!
Legyünk táplálékok mások számára, olyanok, akiknek gyümölcsei másokat felüdítenek.

Mert mondom nektek, ha a ti igazságotok messze felül nem múlja az írástudókét és farizeusokét, akkor semmiképpen sem mentek be a mennyek országába."
Mt. 5:20.    

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Márk evangéliuma kommentár
« Válasz #9 Dátum: 2012 Augusztus 13, 11:39:32 »
Idézet
Márk evangéliuma 2,5
"Jézus pedig látva a hitüket, így szólt a bénához: "Fiam, megbocsáttattak a bűneid."

Mindenekelőtt fontos tisztázni, hogy nem azért bocsáttatott meg a beteg ember bűnei, mert Jézus látta a másik négy ember hitét.
Az ige ugyan nem árulja el nekünk hogy Jézus olvasott volna a beteg szívéből vagy a beteg mondott esetleg valamit, de egy biztos: bűnbánat nélkül nincs bűnbocsánat!

Akaratlanul is az jut eszembe, hogy vannak testvéreink, akiknek a hívő életük nagy részében a gyógyulásokra és a gyógyításokra teszik a hangsúlyt. Fontos? De még mennyire! Viszont semmiképpen sem szabadna engedni, hogy elvigye a fókuszt a lényegről.

Sajnos a lényeget tekintve még mindig nincs egység a kereszténységben. Beszélünk mi szent életről, testvéri szeretetről, de ezeket épp megélni kellene és nem csupán beszélni róla!

Lehet, hogy éppen egy "bénához" küld az ÚR, hogy segítsünk az ÚRhoz vinni...


16. Arról ismertük meg a szeretetet, hogy Ő az ő életét adta érettünk: mi is kötelesek vagyunk odaadni életünket a mi atyánkfiaiért.
17. A kinek pedig van miből élnie e világon, és elnézi, hogy az ő atyjafia szükségben van, és elzárja attól az ő szívét, miképen marad meg abban az Isten szeretete?
18. Fiacskáim, ne szóval szeressünk, se nyelvvel; hanem cselekedettel és valósággal.
19. És erről ismerjük meg, hogy mi az igazságból vagyunk, és így tesszük bátorságosakká ő előtte a mi szíveinket.
1Jn 3,16-19

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Márk evangéliuma kommentár
« Válasz #10 Dátum: 2013 Január 15, 11:39:05 »
Márk Evangéliuma 1,1-3
"Jézus Krisztus, az Isten Fia evangéliumának kezdete, amint meg van írva Ézsaiás próféta könyvében: "Íme, elküldöm előtted követemet, aki elkészíti utadat; kiáltó hangja szól a pusztában: Készítsétek az Úr útját, tegyétek egyenessé ösvényeit!"

Mennyire bátorító számomra, hogy megismerkedhetünk Jézus evangéliumának a kezdetétől, az alaptól, amire építhetünk. Az alap pedig Ő maga, a Szikla, amire mindannyian építhetünk (1Kor 3,11). Ám ha Isten nem építi a házat, akkor a ház nem épül (Zsolt 127,1). Éppen ezért az akarást is Ő munkálja (Fil 2,13). Látjátok, valóban mindenért Övé a dicsőség (Róm 11,36)!
Ha azonban emberileg akarunk építeni rá, az egyetlen Alapra, akkor gyorsan összehordunk szénát, fát, ami könnyen lángra kap és megég (1Kor 3,11-15). Inkább bontsunk le mindent az alapig, mintsem valami olyan házat védjünk, amit még az Alapja is megvet. Jézus eljött a Te életedbe is. Mit építesz Rá?

Jn 15,5
Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők: aki énbennem marad, és én őbenne, az terem sok gyümölcsöt, mert nélkülem semmit sem tudtok cselekedni.


ÁMEN! köszönöm hogy el olvashattam :016:


János Evangéliuma:15:1   Én vagyok az igazi szőlőtő, és az én Atyám a szőlőműves.
János Evangéliuma:15:4   Maradjatok én bennem és én is ti bennetek. Miképpen a szőlővessző nem teremhet gyümölcsöt magától, hanemha a szőlőtőkén marad; akképpen ti sem, hanemha én bennem maradtok.
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Márk evangéliuma kommentár
« Válasz #11 Dátum: 2013 Január 15, 11:54:05 »
idézet:
Márk evangéliuma 2,15
"Amint a farizeusok közül való írástudók látták, hogy bűnösökkel és vámszedőkkel eszik együtt, szóltak tanítványainak, hogy a vámszedőkkel és bűnösökkel eszik. Amikor ezt Jézus meghallotta, így szólt hozzájuk: "Nem az egészségeseknek van szükségük orvosra, hanem a betegeknek; nem azért jöttem, hogy az igazakat hívjam, hanem hogy a bűnösöket."

Van egyáltalán egészséges Jézus nélkül? Egészen biztos, hogy nincs egy sem. Azokon nem tud segíteni, akik Jézus nélkül valamire is tartják magukat. A Jézusban való élet feltétele, hogy haljunk meg magunknak. Jézus azért jött, hogy megkeresse az elveszettet. Azért jött, hogy meggyógyítsa a betegeket! De ne a testi gyógyulásra gondoljunk, hiszen Jézus sem a testre gondolt itt. Mert mit használ az, ha testünk ép, de a lelkünk a halál felé tart? Az Ézsaiási prófécia sem a testre korlátozódik, mint ahogyan a legtöbb hívő azt gondolja:

"...az ő sebei árán gyógyultunk meg." (Ézsaiás könyve 53,5)

Jézus beszédei élet és lélek. A test pedig nem használ semmit... (Jn 6,63)



eszembe jutott hogy Jézus azt mondta hogy ő azért jött hogy szolgáljon nekünk:
Márk Evangéliuma:10:45   Mert az embernek Fia sem azért jött, hogy néki szolgáljanak, hanem hogy ő szolgáljon, és adja az ő életét váltságul sokakért.

az ő beszédeit ha megtartjuk élünk! ez csodálatos!!!
 Mekkora igéret!!!
ános Evangéliuma:5:24   Bizony, bizony mondom néktek, hogy aki az én beszédemet hallja és hisz annak, aki engem elbocsátott, örök élete van; és nem megy a kárhozatra, hanem általment a halálból az életre.
János Evangéliuma:6:33   Mert az az Istennek kenyere, amely mennyből száll alá, és életet ád a világnak.



Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Márk evangéliuma kommentár
« Válasz #12 Dátum: 2013 Január 15, 21:51:51 »
Idézet
Van egyáltalán egészséges Jézus nélkül? Egészen biztos, hogy nincs egy sem. Azokon nem tud segíteni, akik Jézus nélkül valamire is tartják magukat. A Jézusban való élet feltétele, hogy haljunk meg magunknak. Jézus azért jött, hogy megkeresse az elveszettet. Azért jött, hogy meggyógyítsa a betegeket! De ne a testi gyógyulásra gondoljunk, hiszen Jézus sem a testre gondolt itt. Mert mit használ az, ha testünk ép, de a lelkünk a halál felé tart? Az Ézsaiási prófécia sem a testre korlátozódik, mint ahogyan a legtöbb hívő azt gondolja:

"...az ő sebei árán gyógyultunk meg." (Ézsaiás könyve 53,5)

Jézus beszédei élet és lélek. A test pedig nem használ semmit... (Jn 6,63)

Nagyon jó kérdés, hogy van-e egyáltalán Jézus nélkül egészséges ember. Gondolom, hogy nincs....

Isten pedig ezt az igazságát most nyilvánvalóvá tette a Krisztusban való hit által minden hívőnek. Mert nincs különbség: 23. mindenki vétkezett, és híjával van az Isten dicsőségének. 24. Ezért Isten ingyen igazítja meg őket kegyelméből, miután megváltotta őket a Krisztus Jézus által. 25. Mert az Isten őt rendelte engesztelő áldozatul azoknak, akik az ő vérében hisznek, hogy igazságát megmutassa. Isten ugyanis az előbb elkövetett bűnöket elnézte 26. türelme idején, hogy e mostani időben mutassa meg igazságát: mert ahogyan ő igaz, igazzá teszi azt is, aki Jézusban hisz. 27. Hogyan lehetséges akkor a dicsekvés? Lehetetlenné vált.
Róm 3,22-27
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Márk evangéliuma kommentár
« Válasz #13 Dátum: 2013 Január 15, 22:04:04 »
Igen.

Ézsaiás könyve 64,5
"Mindnyájan olyanok lettünk, mint a tisztátalanok, minden igazságunk olyan, mint a szennyes ruha. Elhervadunk mindnyájan, mint a falevél, bűneink elsodornak bennünket, mint a szél."[/b]

Ebből a tisztátalanságból gyógyított ki bennünket Jézus.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Márk evangéliuma kommentár
« Válasz #14 Dátum: 2013 Január 15, 22:07:20 »
ÁMEN!

Pedig a mi betegségeinket viselte, a mi fájdalmainkat hordozta. Mi meg azt gondoltuk, hogy Isten csapása sújtotta és kínozta. 5. Pedig a mi vétkeink miatt kapott sebeket, bűneink miatt törték össze. Ő bűnhődött, hogy nekünk békességünk legyen, az ő sebei árán gyógyultunk meg. 6. Mindnyájan tévelyegtünk, mint a juhok, mindenki a maga útját járta. De az ÚR őt sújtotta mindnyájunk bűnéért.
Ézs 53,4-6
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10