Szerző Téma: Online gyülekezet!?  (Megtekintve 23192 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #15 Dátum: 2012 Július 06, 16:32:50 »
Üdv mindenkinek!
Rég nem jártam erre, de örülök, hogy visszatérve itt találtalak benneteket.
A témára nézve én sem bírom a bort, ezért szoktam először a bort meginni, és utána rá a kenyeret...  :05: ez segít valamelyest.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #16 Dátum: 2012 Július 06, 17:21:53 »
Kipróbálom, bár van ahol a sorrendet nem lehet megszabni! :05:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #17 Dátum: 2012 Július 06, 17:37:27 »
Jézus azt mondta, hogy nem iszik a szőlőtő gyümölcséből, amíg velünk nem ihat a Mennyben...
Remélem, ott finomabb a bor, mert ciki lenne azt mondani Jézusnak, hogy bocsánat Uram, de ha lehet, én valami Juice-t innék inkább...  :hehe:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #18 Dátum: 2012 Július 06, 19:12:44 »
:hehe:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #19 Dátum: 2012 Július 06, 20:31:11 »
Sokat gondolkodtam, azon a gondolaton amit felvetettél, Anti.

Első látásra, talán, egyet értenék, de mégis valami belül nemet kiált.
Talán azért, mert az Úr vacsora, az több mint a kenyér és a bor magunkhoz vétele. Az Közösség minden értelemben. Ezen felül nagyon sok mély, szimbolikus jelentőséggel bír. Sok oldalú mint a tiszta gyémánt.

Meglátásom szerint, az Úr vacsora az egy olyan dolog, ami elválaszthatatlan a közösségtől. Együtt a testvérek az Úr asztalánál, összegyűlve Krisztus nevében, Krisztushoz és Krisztus köré. Azon az alkalmon ott van személyesen Krisztus, én ezt hiszem és vallom. Ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az én nevemhez én ott vagyok közöttük.

Úgy látom, ez a gondolat, odavezet, még akkor is ha jó szándékkal indul, hogy megfoszt a legfontosabbtól, a közösségtől, ugyan úgy mint az on-line istentisztelet. Aminek sokan bedőltek,  „Minek elmenni, megnézhetem az interneten otthon is”.
Tudom ott az indok, egy hazug indok, hogy az együtt létben is lehetünk elszakadva, és ez nem jó így, de ez nem vezethet oda, hogy mégjobban elszakadjunk egymástól.

Az egyetlen olyan dolog amit az Úr különös képen megparancsolt, hogy a gyülekezet tegyen amikor együtt van, az az Úr vacsora. De amikor együtt van, egy helyen, egy közösség, megszentelt és félre tett alkalom, Isten gyermekei számára.
Persze, ha ezt a fórumot veszem, ezt a közösséget, nem tudom mitmondjak, ... felelősnek érzem magam, a tavai fórum találkozó miatt, mert a legszebb, az lett volna, akkor a fórumtalálkozón, az Úr asztalánál, közösségben lenni és Úr-vacsorázni ... ez, nem volt. Remélem most nem marad el. Fejezzétek ki a köztettek lévő egységet és közösséget a Krisztusban és Krisztus által, ott a fórum találkozón.

Ha elfogadom az érveléstek, akkor,  ... felmerül egy gondolat, ... mit szónátok, ha ezentúl a betegeknek telefonon keresztűl adnám fel az Úr vacsorát?

Én így látom.

Testvéri szeretettel.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #20 Dátum: 2012 Július 06, 21:03:22 »
Kedves Zoltán Testvérem!

Hálás vagyok az ÚRnak, hogy annak ellenére, hogy több mint 1000 km választ el bennünket, megismerhettelek e közösség által, és olvashatom gondolataidat, amelyek áldást jelentenek. Ugyanígy találkozhattam sok más országból testvéreimmel, akiket e közösség nélkül sohasem ismerhettem volna meg, és csodálatos megélni, ha Isten szeretete köt össze Bennünket, együtt tanulmányozzuk az Ígét, közösen imádkozunk és egymás terhét és örömét megoszthatjuk.

Személyszerint én soha sem éreztem, hogy ez a közösség bármilyen formában eltávolítana helyi gyülekezetemtöl. Tehát nem kell elszakadnunk egymástól. Ám vannak Testvérek, akik valamilyen oknál fogva nem tudnak egy helyi gyülekezetbe járni (pl nálunk sem találni magyar nyelvü gyülekezeteket) és azok számára néha az egyetlen lehetöség közösségben lenni Testvérekkel.

Nagyon jónak tartanám én is, ha a találkozón a közösséget megélhetnénk egy ÚRvacsora által is. Az ÚR Jézus mondta:

"Ezt cselekedjétek az én emlékezetemre"

Az ÚRvacsora a legszentebb formája Jézus Krisztus haláláról megemlékezni, és hirdetni, amíg eljövend.

Szeretettel

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #21 Dátum: 2012 Július 06, 21:43:15 »
Szia Zoltán!

Amiket leírtál, mind megvalósítható online közösségben is, a különbség az, hogy nem látjuk a fizikai testünket.
Ez pedig nem minősíti az úrvacsorát sem a közösséget.

:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #22 Dátum: 2012 Július 07, 11:55:26 »
Mivel a soron következő hozzászólás nem fűződött az én szösszenésemhez, a hozzászólásomat törölhettem és töröltem is...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #23 Dátum: 2012 Július 07, 12:39:00 »
Kedves testverek!

Eloszor is azt a tenyt tisztaznam,hogy amikor Antee feltette ezt a kerdest - egy uj temakort indiva ezzel - en automatikusan a mi Skype kozossegunkre gondoltam,fel sem vetodott bennem a tagabb ertelmezes, ami magaba foglalna az osszes forum tagot. A nagyobb szazalekat a tagoknak meg csak nem is ismerem,ebbol egyenesen kovetkezik,hogy nem lehetek veluk teljes lelki egysegben. Kizarolag azokkal,akikkel renszeresen talalkozom az osszejoveteleinken. En legalabbis igy erzem. Nemtudom,hogy Antee testverunk mire gondolt pontosan amikor felvetette a kerdest,de legalabb igy megbeszelhetjuk,hogy ki mikent gondolkozik ezek felol. Legalabbis egyenlore.

Zoltan testver levelebol fogok idezni,mivel erre szeretnek most reagalni. Mivel a gondolataimat mindenkivel szeretnem megosztani,ezert nem cimeztem kimondottan neki.

Idézet
Meglátásom szerint, az Úr vacsora az egy olyan dolog, ami elválaszthatatlan a közösségtől. Együtt a testvérek az Úr asztalánál, összegyűlve Krisztus nevében, Krisztushoz és Krisztus köré. Azon az alkalmon ott van személyesen Krisztus, én ezt hiszem és vallom. Ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az én nevemhez én ott vagyok közöttük.

Ebben egyetertek,csupan azzal egeszitenem ki,hogy meggyozodesunk (merem tobbesszamba mondani),hogy mivel mi is az Ur Jezus neveben gyulunk ossze,hisszuk teljes mertekben,hogy O is ott van kozottunk szemelyesen. Tehat Krisztus neveben,Krisztushoz es Krisztus kore gyulunk mindannyian.

Idézet
Úgy látom, ez a gondolat, odavezet, még akkor is ha jó szándékkal indul, hogy megfoszt a legfontosabbtól, a közösségtől

Az altalam fenntebb irtak fenyeben tehat,mi valoban egy kozosseg vagyunk.
Ilyen ertelemben nagyon is eltudnam kepzelni,hogy alkalomadtan gyakoroljuk az Urvacsorat.

Idézet
Ha elfogadom az érveléstek, akkor,  ... felmerül egy gondolat, ... mit szónátok, ha ezentúl a betegeknek telefonon keresztűl adnám fel az Úr vacsorát?

Elnezest,de ebben egy nagyon eros cinikus hangvetelt erzek.Azert szelsosegekbe nem kell esni. Szerintem nem tobbszaz kilometer valaszt el teged testverem a betegeidtol.

A kovetkezo idezet Elisabeth testvernom levelebol van:

Idézet
Isten szeretete köt össze Bennünket, együtt tanulmányozzuk az Ígét, közösen imádkozunk és egymás terhét és örömét megoszthatjuk.

Személyszerint én soha sem éreztem, hogy ez a közösség bármilyen formában eltávolítana helyi gyülekezetemtöl. Tehát nem kell elszakadnunk egymástól. Ám vannak Testvérek, akik valamilyen oknál fogva nem tudnak egy helyi gyülekezetbe járni (pl nálunk sem találni magyar nyelvü gyülekezeteket) és azok számára néha az egyetlen lehetöség közösségben lenni Testvérekkel.

Nagyon jónak tartanám én is, ha a találkozón a közösséget megélhetnénk egy ÚRvacsora által is.

Ezek a szavak lehetnenek akar az enyemek is,tehat teljesen egyetertek a testvernommel.
En szemelyszerint Istentol kapott ajandeknak (bar nem erdemlem meg) veszem a kis kozossegunket. Nagyon orulok neki,nagyon szeretem,nagyon sokat tanulok es olyat tapasztaltam amit meg eddigi eletem soran soha egy kozossegben sem,hiaba voltunk egyutt fizikailag. Amugy en a kis letszamnak vagyok a hive,eppen azert,hogy tudjunk egymasra valosaggal odafigyelni.

Meggyozodesem,hogy nem csak ugy magatol jutott eszebe Antee testverunknek ez a gondolat. Ez adva volt neki.
Aki akarja,megerti!

Tisztelettel mindenki iranyaba
Edit.
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #24 Dátum: 2012 Július 07, 13:08:27 »
Moderáltam magam...





Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #25 Dátum: 2012 Július 07, 13:19:15 »
Draga testverem!
Egy kozmondassal kezdenem: " Rossz az aki rosszra gondol."

Nem gondolnam,hogy azzal,hogy elmondtad a eszreveteledet,vitat szitottal volna. Felnott emberek modjara kell egy temat tudnunk megbeszelni,meg,ha nem is ert mindenki mindenben egyet. Az ertelem es a tudast illetoen nem vagyunk mindannyian egy szinten. Amig elunk,tanulunk. Majd az Orokkevalo osztalyoz.

Szemelyszerint koszonom amiket leirtal.  :afro:

"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #26 Dátum: 2012 Július 07, 13:26:07 »
Áldott testvérem. Elhibáztam a hozzászólásom, és ezáltal sebeket ejtettem esetleg többeken is...
Az egységet, és az egységes gondolkodást az Isten munkálja ki bennünk! Őt kell megvárnunk mindenben!

Ézsaiás 55,8.    
Mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, és nem a ti útaitok az én útaim, így szól az Úr!
9.    
Mert a mint magasabbak az egek a földnél, akképen magasabbak az én útaim útaitoknál, és gondolataim gondolataitoknál!
10.    
Mert mint leszáll az eső és a hó az égből, és oda vissza nem tér, hanem megöntözi a földet, és termővé, gyümölcsözővé teszi azt, és magot ád a magvetőnek és kenyeret az éhezőnek:
11.    
Így lesz az én beszédem, a mely számból kimegy, nem tér hozzám üresen, hanem megcselekszi, a mit akarok, és szerencsés lesz ott, a hová küldöttem.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #27 Dátum: 2012 Július 07, 14:02:40 »
Ha te igy talaltad bolcsebbnek,akkor igy legyen!

 :026:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #28 Dátum: 2012 Július 07, 15:52:21 »

Békesség.

Hamarabb sajnos nem tudtam reagálni, de most megteszem.
Nem védekezni akarok, amit megírtam, ahhoz tartom, magam.
Én ebből a hozzászólásból indultam ki.

Mit gondoltok az Úrvacsoráról? Lehet-e venni online közösségben?

Én a kérdést  általánosan, vettem, általánosan egy  online Úrvacsorára értettem, és ezt egyáltalán nem helyeslem, és nem tudok vele egyet érteni. Sem az Online Istentisztelettel.

Mert igen is vallom, és a mostani meglátásom szerint, az internetes Istentiszteletek, igehírdetések, csak rombolják a közösségi szellemet.
Mert senki se mondja, nekem, hogy így, látatlanban, igazi közösséget lehet vállalni, valakivel, hogy megismerhetjük egymást igazán, igen eljuthatunk a megismerés egy szintjére, de csak egy bizonyos szintig, de a személyes közösség áldásának a mértékét sosem érjük el.

Mert János, mondja, hogy elsősorban, azt kel szeressük akit látunk, aztán szerethetjük igazán azt akit nem látunk.
Sokan, bújnak egy online közösség mögé, de sosem tudnak, személyes közösséget vállalni mással, és itt több ok is van, amire itt most nem térnék ki.

Persze, nem tekintek el attól a ténytől, hogy vannak akiknek ez segít, akiknek lelki táplálékot nyújt, de sosem olyan mértékűt mint egy személyes közösség.

Persze mindenkinek meg lehet a saját véleménye, és meglátása.
Idáig általánosan, mint online közösségről beszéltem.

E fórummal kapcsolatban, ... szeretlek benneteket ... idézem a hozzászólásomat:

Idézet
Persze, ha ezt a fórumot veszem, ezt a közösséget, nem tudom mitmondjak, ...

És ha ti ezt tenni fogjátok, és úgy látjátok, hogy tehetitek, ... hogy mit mondjak ....  tegyétek, az Úr veletek, és mit mondjak, szabadságom van arra, hogy én is veletek tegyem. Ebben a dologban mindenki a lelkiismerete szerint dönt, és mindenki maga kell megvizsgálja, az Úr vezetését. Amit szóltam, a gyengébekért szóltam.
Ugyanakkor, sajnálatomat, és mulasztásomat, fejeztem ki pl. afelől is, hogy tavaly mikor együtt voltunk, milyen kár, hogy nem éltünk az alkalommal. Buzdítottalak benneteket, arra, hogy most tegyétek, és ha ott tudnék lenni veletek én lennék az első aki kezdeményezném.

Elmondtam a véleményemet, ha van, akinek ez nem tetszik ... mit mondhatnék, sajnálom. Anti kérdezett én válaszoltam.

Testvéri szeretettel.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #29 Dátum: 2012 Július 07, 16:31:05 »
Szia Zoltán!

Természetesen el fogadom amit írsz, miért is kellene titkolnod ha neked más meglátásod van?
Vannak emberek, akik valamilyen okból (például: távolság), nem tudnak becsatlakozni egy fizikális közösségbe.

Ha ez az ember rátalál egy online közösségre és ott nem csupán jól érzi magát hanem épül is, továbbá még segítséget is kap, akkor talán nem nevezheti gyülekezetnek?

Ha azt írod, hogy beilleszkedési problémája van annak aki egy online közösséghez akar tartozni, akkor lehet megbántasz egyeseket akikért Jézus meghalt, mint ahogyan érted is.

Szerintem bölcs hozzáállás az, ha valamit nem tudunk elfogadni, akkor legalább vigyázzunk azokra a testvérek érzéseire, akik talán épülni járnak például közénk.

Sok fejlődést láthatunk Testvérek életében. Bizonyságokat, hogy hosszú évekig több közösséghez tartoztak és egyik helyen se élte meg igazán Isten szeretetét az ottani testvérek közösségében és épülni sem tudott úgy, mint egy online közösségben.

Te egy lelkipásztor vagy egy nem kicsi gyülekezetben. Időhiány miatt sem tudtál annyira beolvadni ebbe a közösségbe hogy megtapasztald amit fentebb írtam.

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)