Szerző Téma: Online gyülekezet!?  (Megtekintve 23197 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #75 Dátum: 2012 Július 12, 19:35:24 »
Szia Testvérem!

Amikor írtam a hozzászólásomat, nem fejtettem ki teljesen mindent.

Idézet
Na itt santit nekem egy kicsit. Istennek valoban szuksege van arra,hogy Erte gyuljunk ossze?

Jézus azt mondta, hogy ha ketten vagy hárman összegyűlnek a nevében, akkor Ő ott van.
Én csak ott érzem jól magam, ahol Isten jelen van. Ha a Testvérek nem Istenért gyűlnek össze, akkor ott nem érzem jól magam.
Ha éhes vagyok nem elégszem meg az üres tányérral, akármennyit is tesznek elébem.

Idézet
Aldasok es gyumolcsok csak gyulekezeten belul kaphatok? Ezt nem igy gondolom.

Én se így gondolom és nem is írtam olyat.

:2smitten:

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #76 Dátum: 2012 Július 12, 20:13:42 »
Olvasva hozzászólásaitokat, Pál apostol jutott eszembe...

Hirdette az Evangéliumot, tanított a Templomban, a zsinagógákban, tehát nyilvánosan és házanként.

és nem hagytak fel a naponkénti tanítással, és hirdették a Krisztus Jézust a templomban és házanként.
ApCsel. 5:42.    

Semmit sem hallgattam el abból, ami hasznos, hanem inkább hirdettem és tanítottam azt nektek nyilvánosan és házanként.
ApCsel. 20:20.    

Nap mint nap vitázott a zsinagógában a zsidókkal és a hozzájuk csatlakozott istenfélőkkel; a főtéren pedig azokkal, akiket éppen ott talált.
ApCsel. 17:17.    

Söt olyanokat is tanított levelezésével, akik nem ismerték öt, mint azt már korábban is írtam.

Ami viszont nagyon fontos:

hirdesd az igét, állj elő vele, akár alkalmas, akár alkalmatlan az idő, feddj, ints, biztass teljes türelemmel és tanítással. 3. Mert lesz idő, amikor az egészséges tanítást nem viselik el, hanem saját kívánságaik szerint gyűjtenek maguknak tanítókat, mert viszket a fülük. 4. Az igazságtól elfordítják a fülüket, de a mondákhoz odafordulnak.
2Tim 4,2-4

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #77 Dátum: 2012 Július 13, 09:16:22 »
Kedves Antee testverem,azt hiszem ertem a gondolatmenetedet,ezert nincs is miert tovabb ragozzuk a temat.
 :026: :175:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #78 Dátum: 2012 Július 26, 11:43:21 »
Kedves Testvéreim!

Mikor írtam, hogy az ÚR Jézus az utolsó vacsorán kovásztalan kenyeret tört meg az Örökkévaló parancsolatata szerint, többen kérdeztek, hogy hogy néz ki, mert nem ismerik a kovásztalan kenyeret. Tegnap készítettem egy képet erröl.

Kovásztalan kenyér, kehely borral, Tóratekercs (Mózes könyvei-Isten Ígéje), gyertya, amely a világ Világosságára utal, és az egész egy Imasálon.

Szeretettel

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #79 Dátum: 2012 Szeptember 04, 12:02:09 »
http://www.nyitottkapu.hu/home/?q=node/2381

Úgy szól a kérdés, hogy "Online egyházak a jövő útja?"

Rossz kérdés, s rossz kérdésre csak rossz választ lehet adni, tehát nem is vállalkozok arra.

Fentebb testvéreim már körvonalazták nagyon helyesen, hogy egy gyülekezet mitől válik gyülekezetté. Első helyen került kiemelésre, hogy ha Isten jelen van egy összegyülekezésben, akkor az gyülekezetté képes válni.

Fentiek alapján felmerül bennem a kérdés, hogy gyülekezet-e ha odahaza magányomban bekapcsolom az ATV-t vasárnap délelőtt, s nézem a Vidám vasárnapot? Meggyőződésem, hogy nem. Nem válok ettől sem a HGy tagjává, sem az eklészia tagjává. A HGY- tagjává nem, mert nem felelek meg a gyülekezet szervezeti és működési szabályzatának, az eklézsia tagjává pedig azért nem, mert az Ige nem egy tv csatorna nézéséhez, vagy nem nézéséhez köti az Isten Országa állampolgárságát.

Véleményem szerint ugyanez a helyzet a keresztény fórumokkal is, jelen esetben az Alfa-Omega fórummal is.

Ugyanakkor van a fórumnak egy rendszeresen közösséget tartó skype élőszavas közössége, ahol közösen foglalatosak vagyunk a közösségben, az apostolok tudományában, a könyörgésben (ApCsel 2,42) S azt is elmondhatjuk, hogy olthatatlan vágyat érzünk arra, hogy személyesen is találkozzunk, mégpedig rendszeresen. Többek között azért, hogy a kenyér megtörését is tudjuk közösen gyakorolni

Hogy mitől válok az eklézsia tagjává? Hát ezért:

Idézet
Kol 1:18 És Ő a feje a testnek, az egyháznak: a ki a kezdet, elsőszülött a halottak közül; hogy mindenekben Ő legyen az első;
Kol 1:19 Mert tetszett az Atyának, hogy Ő benne lakozzék az egész teljesség;
Kol 1:20 És hogy Ő általa békéltessen meg mindent Magával, békességet szerezvén az Ő keresztjének vére által; Ő általa mindent, a mi csak van, akár a földön, akár a mennyekben.
Kol 1:21 Titeket is, kik hajdan elidegenültek és ellenségek valátok gonosz cselekedetekben gyönyörködő értelmetek miatt, most mégis megbékéltetett.
Kol 1:22 Az Ő emberi testében a halál által, hogy mint szenteket, tisztákat és feddhetetleneket állasson titeket Ő maga elé:

Az, hogy egy online közösségnek tagja vagyok-e, nos, az közömbös, azzal együtt, hogy én büszke vagyok arra, hogy az Online Gyülekezetnek tagja vagyok, s epekedve várom a szeptember 22-t, hogy testvéreimmel újra találkozhassak test szerint.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #80 Dátum: 2012 Szeptember 04, 13:18:46 »
Adja meg az ÚR a személyes találkozások által is az egység örömét Krisztusban!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #81 Dátum: 2020 Április 13, 17:40:27 »
Olvasva több országból a híreket, több gyülekezet is bizonyságot tesz arról, hogy most, amikor nem jöhet ösze a gyülekezet, interneten több embert el tudnak érni az Evangéliummal, mintha a falak között maradtak volna. Nagyon sokan, ismeretlen emberek keresik fel a gyülekezetek online Istentiszteleteit.

Dicsöség az ÚRnak!

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10