Szerző Téma: Online gyülekezet!?  (Megtekintve 23193 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Online gyülekezet!?
« Dátum: 2012 Július 05, 20:28:12 »
Sziasztok Testvéreim!

Fel lehet tenni a kérdést, hogy egy online közösség, mint például ez is, gyülekezetnek számíthat-e?
Mitől lesz egy közösség gyülekezet?

Merítsük ki a témát...

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #1 Dátum: 2012 Július 05, 20:48:51 »
Az én meggyőződésem az, hogy Isten gyülekezete az, ahol összegyűlnek Isten gyermekei azért, hogy táplálkozzanak, dicsőítsenek, imádkozzanak és hogy együtt legyenek.

Kell ehhez fizikai együttlét?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #2 Dátum: 2012 Július 05, 20:59:05 »
 :fel:

Nagyon jó tapasztalatot kaptunk itt. Nekem is nehezen volt az elején elképzelhetö, de csodálatosan összeforrtunk Isten szeretetében.

Lehet az is elöny, hogy nem a láthatókra tekintünk... Hanem Isten Ígéje áll a a középpontban.

2Kor 4,18    
Mivelhogy nem a láthatókra nézünk, hanem a láthatatlanokra; mert a láthatók ideig valók, a láthatatlanok pedig örökkévalók.

 :Jezus04: :026:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #3 Dátum: 2012 Július 06, 10:46:13 »
Mit gondoltok az Úrvacsoráról? Lehet-e venni online közösségben?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #4 Dátum: 2012 Július 06, 10:58:08 »
Mielött még erre a kérdésre reflektálnék, felteszek egy másik kérdést:

Hány cm, hány méter, szükséges a közösséghez? Távolságban mérjük?

21. Monda néki Jézus: Asszony, hidd el nékem, hogy eljő az óra, a mikor sem nem ezen a hegyen, sem nem Jeruzsálemben imádjátok az Atyát.
22. Ti azt imádjátok, a mit nem ismertek; mi azt imádjuk, a mit ismerünk: mert az idvesség a zsidók közül támadt.
23. De eljő az óra, és az most vagyon, amikor az igazi imádók lélekben, és igazságban imádják az Atyát: mert az Atya is ilyeneket keres, az ő imádóiul.
24. Az Isten lélek: és a kik őt imádják, szükség, hogy lélekben és igazságban imádják.

Jn 4,21-24

1Kor 5,3    
Mert én távol lévén ugyan testben, de jelen lévén lélekben, már elvégeztem, mintha jelen volnék, hogy azt, a ki ekként ezt cselekedte,

Kol 2,5    
Mert jóllehet testben távol vagyok tőletek, mindazáltal lélekben veletek vagyok, örülvén és látván ti köztetek a jó rendet és Krisztusba vetett hiteteknek erősségét.

Sokszor ülnek testvérek egymás mellett és azt sem tudják ki a mellettük ülö. Lehetnek közösségben? Itt pedig több mint 1000 km távolságban egyek tudunk lenni a Lélek által. Dicsöség az ÚRnak!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #5 Dátum: 2012 Július 06, 11:00:10 »
Dicsőség az Úrnak! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #6 Dátum: 2012 Július 06, 11:02:30 »
Mielött még erre a kérdésre reflektálnék, felteszek egy másik kérdést:

Hány cm, hány méter, szükséges a közösséghez? Távolságban mérjük?

21. Monda néki Jézus: Asszony, hidd el nékem, hogy eljő az óra, a mikor sem nem ezen a hegyen, sem nem Jeruzsálemben imádjátok az Atyát.
22. Ti azt imádjátok, a mit nem ismertek; mi azt imádjuk, a mit ismerünk: mert az idvesség a zsidók közül támadt.
23. De eljő az óra, és az most vagyon, amikor az igazi imádók lélekben, és igazságban imádják az Atyát: mert az Atya is ilyeneket keres, az ő imádóiul.
24. Az Isten lélek: és a kik őt imádják, szükség, hogy lélekben és igazságban imádják.

Jn 4,21-24

1Kor 5,3    
Mert én távol lévén ugyan testben, de jelen lévén lélekben, már elvégeztem, mintha jelen volnék, hogy azt, a ki ekként ezt cselekedte,

Kol 2,5    
Mert jóllehet testben távol vagyok tőletek, mindazáltal lélekben veletek vagyok, örülvén és látván ti köztetek a jó rendet és Krisztusba vetett hiteteknek erősségét.

Sokszor ülnek testvérek egymás mellett és azt sem tudják ki a mellettük ülö. Lehetnek közösségben? Itt pedig több mint 1000 km távolságban egyek tudunk lenni a Lélek által. Dicsöség az ÚRnak!

 :2smitten:

Valóban nem távolságban mérjük! Akik nem hisznek az online közösségben mint gyülekezeti közösségben, azok az Igében olvasható
különböző szokásokat tartják szem előtt amelyeket nem lehet betölteni fizikai együttlét híján.

De vajon azok a szokások teszik a közösséget gyülekezetté? Mitől gyülekezet egy gyülekezet?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #7 Dátum: 2012 Július 06, 11:17:57 »
Valo igaz,hogy az on-line kozosseg egy ujszeru formaja a Krisztus gyulekezetenek. Amig valaki nem tapasztalja meg,milyen is egyutt lenni anelkul,hogy fizikailag latnank egymast,addig nem is tudja elkepzelni,sem megerteni.
Mi emberek,annyira termeszetesnek vesszuk,hogy minden amivel es akikkel kozossegunk van,azt latjuk is. Es akkor mi van a latasserult es teljesen vak emberekkel? Ok mi alapjan gyakorolnak kozosseget? Mert biztos,hogy gyakorolnak. Azonkivul,mivel ok a belso erzekszerveikre kenytelenek hagyatkozni,szamottevoen kevesebb a rossz indulatu ember koztuk. Sokkal egyutterzobbek tudnak lenni.
Valosaggal igaz,hogy mi,akik egy on-line kozosseg tagjai vagyunk,nem tudunk a lathatokra nezni.Es ez nagyon jo! A figyelmemet legalabb nem az befolyasolja,hogy a masik most mikent gesztikulal,hogyan nezett,a mimikaja mit fejez ki,hogy oltozkodik,milyen a stilusa,milyen szemekkel nez ram,mosolygott-e vagy nem.......es ezt sorolni lehetne sokaig.Hanem arra figyelunk kiben milyen lelek van,mit mond,mik a gondolatai,mit ert vagy mi az ami meg homalyos elotte,mirol szeretne tobbet megtudni,mi foglalkoztatja. Figyeljuk meg testvereim! Ezek mind olyan dolgok amik szemmel nem lathatok! Bennunk Isten Szentlelke van,az kot bennunket ossze,fuggetlen nemtol, kortol,es etnikai hovatartozastol. Ez pedig csodalatos! Mi valoban a lathatatlanokra nezunk es nem a lathatokra.
Es igen! Egy on-line kozosseg is lehet gyulekezet. Mi is egy ilyen gyulekezet vagyunk,akik viszont elsosorban Krisztus gyulekezetehez tartoznak. Mindannyian egy tagja vagyunk Krisztus testenek.
Az Isten Lelek,mi pedig lelekben es igazsagban imadjuk Ot!
Zaro gondolatkent pedig,amikor az UrJezus azt igerte,hogy,ha ketten vagy harman osszegyulunk az O neveben,nem feltetlenul csak fizikailag valo egyuttletre gondolt - ugyanis O ismerte a jovot,szerintem tudta milyen technikai fejlodes megy vegbe a vilagba. Kulonben pontositotta volna az egyuttletnek ezt a feltetelet.

Amugy,valoban szukseg van az elmenk megujulasara ahhoz,hogy megertsuk mit jelent test szerint gondolkozni es mit lelek szerint. Aki test szerint gondolkodik meg,az nem fogja megerteni mennyire aldasos lehet neten tartott kozossegi alkalom.

 :2smitten:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #8 Dátum: 2012 Július 06, 11:22:02 »
Így van, kedves Edit

Mivel nem a látszatra tekintünk, nem befolyásolnak a külsöségek. A társadalmi státusz sem játszik semmilyen szerepet, hanem egyek lehetünk az ÚRban!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #9 Dátum: 2012 Július 06, 11:30:33 »
Mit gondoltok az Úrvacsoráról? Lehet-e venni online közösségben?

A mai felfogasbol kiindulva,igen meresz otletnek tunik. De,ha abbol indulok ki,hogy mi lelekben kell egyek legyunk egymassal,akkor miert ne!.Amikor az Urvacsorat veszem magamhoz,imadkozom,tehet kizarolag az Atyaval vagyok kapcsolatba. EN emlekezem meg az O Fia halalarol,EN koszonom meg amit ertem tett,EN ujjitom meg Vele a szovetsegemet,tehat kizarolag ketten vagyunk. Az Atya es en. Ezt a meghitt kozosseget Istennel, csak lelekben tudom megosztani a testvereimmel,tehat nem feltetele,hogy fizikailag egy legterbe legyunk.

 :106:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #10 Dátum: 2012 Július 06, 11:41:46 »
Így van, kedves Edit

Mivel nem a látszatra tekintünk, nem befolyásolnak a külsöségek. A társadalmi státusz sem játszik semmilyen szerepet, hanem egyek lehetünk az ÚRban!

 :2smitten:

Na ez meg egy nagyon fontos szempont. Koszonom Erzsike ez a gondolatot. Ereztem,hogy valami meg van,csak nem fogalmazodott tisztan meg bennem.

Mindegy,hogy hany bankkartyam van,a penztarcamba csak valami apro femdarabok csorognek,a ruham a legujjabb kollekciobol vagy second-hand uzletbe akadtam ra,a cipom eleg tusarku-e vagy teljesen lapos,mivel mar csak abba tudok jarni es ami nagy divat most (sajnos),hogy a sulyom megfelel-e a szabvanynak,vagy a plusz kilok miatt (amikrol nem is tehetek) kilogok a sorbol.
Isten a sziveket vizsgalja,Elotte a szivunk tisztasaga a fontos.Csak ezt sokan teljesen elfelejtik. Miert? Mert nem Lelek szerint gondolkodnak.

 :2smitten:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #11 Dátum: 2012 Július 06, 11:49:38 »
Az úrvacsora jegyei a bor és a kenyér. Jézus amikor a tanítványainak adott ezekből, egy forrásból adta mindezt.
Valószínűleg egy kehely és egy kenyér volt amiből mindnyájan osztoztak.
Tehát ha azt vesszük, hogy egy forrásból osztoztak, akkor az már nem biblikus,
ha többen külön borból iszunk és külön kenyérből eszünk. De akkor kérdezem én, a nagyobb gyülekezetekben
ha már két kenyérből és több üveg borból szolgálnak fel, akkor már nem biblikus az úrvacsora?
Tovább is mehetünk, ha földrajzilag nem ott vesszük magunkhoz a bort és a kenyeret ahol Jézus és a tanítványai vették magukhoz, akkor már nem is biblikus az úrvacsora?

A fenti gondolataimat azért írtam le, mert különféle szokás és tanítás járja Isten gyülekezeteit.
Szerintem pedig az a fontos, hogy önmagunkat megvizsgálva Jézus emlékezetére vegyük a szőlőtő termését és a kenyeret.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #12 Dátum: 2012 Július 06, 13:21:14 »
Sziasztok Testvéreim!

Fel lehet tenni a kérdést, hogy egy online közösség, mint például ez is, gyülekezetnek számíthat-e?
Mitől lesz egy közösség gyülekezet?

Merítsük ki a témát...

Igen, gyülekezet. Vannak elöljárói és vannak szolgálói és csupán egyszerű tagjai. Akkor van gond, mint általában az "igazi" egyházban is, ha a tagok nem találják meg a saját Istentől rendelt helyüket, nem oda állnak be, hanem szeretnék mindig a másik dolgát végezni...ebből szoktak aztán szakadások, lázadások, versengések is lenni. Sajnos az online közösségben az a nehéz, hogy nem igazán van tiszteletadás, mig a normál egyházakban azért, van. Nem könnyű dolog vezetni egy ilyen közösséget, és nem könnyű dolog bárminémű feladatot elvállalni benne. Tisztelet helyett sokszor csak sarat kapnak a szolgálók, meg inkább megvetést. Van mit tanulnunk. Nekem is.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #13 Dátum: 2012 Július 06, 15:09:45 »
Az úrvacsora jegyei a bor és a kenyér. Jézus amikor a tanítványainak adott ezekből, egy forrásból adta mindezt.
Valószínűleg egy kehely és egy kenyér volt amiből mindnyájan osztoztak.
Tehát ha azt vesszük, hogy egy forrásból osztoztak, akkor az már nem biblikus,
ha többen külön borból iszunk és külön kenyérből eszünk. De akkor kérdezem én, a nagyobb gyülekezetekben
ha már két kenyérből és több üveg borból szolgálnak fel, akkor már nem biblikus az úrvacsora?
Tovább is mehetünk, ha földrajzilag nem ott vesszük magunkhoz a bort és a kenyeret ahol Jézus és a tanítványai vették magukhoz, akkor már nem is biblikus az úrvacsora?

A fenti gondolataimat azért írtam le, mert különféle szokás és tanítás járja Isten gyülekezeteit.
Szerintem pedig az a fontos, hogy önmagunkat megvizsgálva Jézus emlékezetére vegyük a szőlőtő termését és a kenyeret.

Tulajdonképpen a kovásztalan kenyér és a bor (nem pedig vegyszeres szölölé!) a bárányáldozatáldozathoz tartozott.

Jézus Krisztus a Szeder estén tartandó vacsoráját nevezzük mi "utolsó" vacsorának. Ez a Páska elöestéjén lett megtartva. A páska ünnepén a szabadulásra emlékeztek, a kovásztalan kenyerek ünnepén, pedig arra, hogy a gyors menekülés miatt, nem vihettek magukkal kovászt.

A kovászt, mint szimbólumot, megtaláljuk az ÚR Jézus Szavaiban is. Jézus számára kovásszal kelesztett kenyér a kovásztalan kenyér és a Páska ünnepén elképzelhetetlen volt, mert erre Isten adott parancsolatot.

Erre utaló Igehelyeket a Tánáchban/Ószövetségben megtaláljuk...
2Móz 12, 3Móz 23, 4Móz15; 28, 5Móz 16,

Húsvét, mint ahogy ezt Károli fordítja, kb 300 évvel késöbb lett elrendelve a níceai zsinaton....

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #14 Dátum: 2012 Július 06, 15:28:06 »
Igen Testvérem, nem akartam már jobban cifrázni a hozzászólásomat, hogy a kenyérben sem szabadna kovásznak lennie.
Örülök, hogy kiegészítetted! :2smitten:

Eszembe jutott a hozzászólásod kapcsán, hogy elég elterjedt az úrvacsorai alkalmakon a szőlőlé a bor mellett vagy éppen helyette. Erről mi a véleményetek? Személy szerint úgy gondolom, hogy a bor jelképezi a szőlőtő termését és ezért én elfogadottnak tartom a szőlőlét. De ez azért is van, mert én például rosszul vagyok a bor ízétől, semmilyen alkoholt nem szeretek, de a bort különösen nem.


"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)