Szerző Téma: Online gyülekezet!?  (Megtekintve 23195 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető livia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #30 Dátum: 2012 Július 07, 17:28:39 »
sziasztok testvérek! én is szeretnék megosztani veletek valamit. itt kérdés van az online istentisztelettel és gyülekezettel kapcsolatban.Szerintem maga a próbálkozás a létrehozására,nem rossz,mert nem tudjuk kinek mi van a szívében ,és mire van szüksége.és lehet hogy valaki épp online talál az Úrra,vagy válaszokra.vegyük csak az én példámat.én negyon örülök hogy tudok hallgatni online igehirdetést,mert én otthon vagyok a 8 hónapos kisfiammal,és nem tudok elmenni még templomba. ő késő őszi baba,és télen nem is hagyhattam senkire,de a neten tudtam igét hallgatni,és ezért hálás vagyok.ez nem pótolja a személyes közösséget,de jó hogy van.ha a sok isten nélküli ember mindenfélére fel tudja használni a netet akkor mi az Úréi minek nem tehetnénk valamit Érte online?mit bízott ránk az Úr??? azt hogy hirdessük az Ő nevét amig eljön.szerintem ebbe az online istentisztelet és gyülekezet is beletarozik. de ez csak az én véleményem......  :pirul:

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #31 Dátum: 2012 Július 07, 18:16:34 »
Idézet
Mert igen is vallom, és a mostani meglátásom szerint, az internetes Istentiszteletek, igehírdetések, csak rombolják a közösségi szellemet.

Kedves Zoltan testverem,a legnagyobb tisztelettel de megkerlek szepen,hogy ezt a velemenyedet azert gondold megegyszer at. Hiszem,hogy nem allt szandekodban senkit megbantani,nem azert irtad,es talan nem is merted fel igazan a sulyat. De ezzel a kijelenteseddel megcafolod a Mindenhato Isten munkajat sok ember eleteben, amit eppen a technika ezen utjan ert el . Ezzel azert vigyaznek.

Nagyon gondolkoztam,hogy hagyjam-e meg ezt a hozzaszolasom,de a Lelek arra inditott,hogy igen.

 :2smitten:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #32 Dátum: 2012 Július 07, 18:25:25 »
sziasztok testvérek! én is szeretnék megosztani veletek valamit. itt kérdés van az online istentisztelettel és gyülekezettel kapcsolatban.Szerintem maga a próbálkozás a létrehozására,nem rossz,mert nem tudjuk kinek mi van a szívében ,és mire van szüksége.és lehet hogy valaki épp online talál az Úrra,vagy válaszokra.vegyük csak az én példámat.én negyon örülök hogy tudok hallgatni online igehirdetést,mert én otthon vagyok a 8 hónapos kisfiammal,és nem tudok elmenni még templomba. ő késő őszi baba,és télen nem is hagyhattam senkire,de a neten tudtam igét hallgatni,és ezért hálás vagyok.ez nem pótolja a személyes közösséget,de jó hogy van.ha a sok isten nélküli ember mindenfélére fel tudja használni a netet akkor mi az Úréi minek nem tehetnénk valamit Érte online?mit bízott ránk az Úr??? azt hogy hirdessük az Ő nevét amig eljön.szerintem ebbe az online istentisztelet és gyülekezet is beletarozik. de ez csak az én véleményem......  :pirul:

Koszonom Livia,hogy leirtad a velemenyed. Orulok,hogy igy latod. Hidd el,a pironkodos smile nem illik ide. Nincs miert pirulnod.

 :2smitten:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #33 Dátum: 2012 Július 07, 18:43:17 »
Kedves Zoltán!

Idézet
Mert igen is vallom, és a mostani meglátásom szerint, az internetes Istentiszteletek, igehírdetések, csak rombolják a közösségi szellemet.

Az, hogy TE nem tudsz egyetérteni az online Istentiszteleti formával, az egy dolog, ám másik dolog, hogy Te hozzászólásoddal ítélkezel és megalázol olyan testvérket, akiknek nagy áldást jelent az online-közösség. Ez viszont már nem utal Krisztus szeretetére, az ítélkezést pedig nem Rád bízta az Örökkévaló kedves Testvérem, bármennyire is propagálod a személyes kapcsolat fontosságát.
Idézet
Mert senki se mondja, nekem, hogy így, látatlanban, igazi közösséget lehet vállalni, valakivel, hogy megismerhetjük egymást igazán, igen eljuthatunk a megismerés egy szintjére, de csak egy bizonyos szintig, de a személyes közösség áldásának a mértékét sosem érjük el.

Ehhez ??? háromszoros kérdöjelet teszek. Miért? Kedves Testvérem, immár majd egy éve rendszeres résztvevöje vagyok az online közösségnek, ahol Tégedet egyszer sem láttalak. Lehet olyasmi felett akarsz ítélkezni, amit nem is ismersz, mert meg sem próbáltad? Ez azért nem teljesen korrekt.

Idézet
Mert János, mondja, hogy elsősorban, azt kel szeressük akit látunk, aztán szerethetjük igazán azt akit nem látunk.
Sokan, bújnak egy online közösség mögé, de sosem tudnak, személyes közösséget vállalni mással, és itt több ok is van, amire itt most nem térnék ki.


Kedves Testvérem, a beszédhang többet elárul mint a kinézet (Ezt most mint szakember merem állítani) .
Még itt a sorok között is kiérezhetö az az indulat, ami nem éppen építö!

Idézet
Amit szóltam, a gyengébekért szóltam.

Talán ezt bövebben kifejtenéd? Mert úgy érzem nekünk is szól a hozzászólásod.

Anti írta:

Idézet
Sok fejlődést láthatunk Testvérek életében. Bizonyságokat, hogy hosszú évekig több közösséghez tartoztak és egyik helyen se élte meg igazán Isten szeretetét az ottani testvérek közösségében és épülni sem tudott úgy, mint egy online közösségben.

Erröl én személyes bizonyság vagyok, mert pontosan ezt éltem át…

Edit írta:
Idézet

Idézet
    Ha elfogadom az érveléstek, akkor,  ... felmerül egy gondolat, ... mit szónátok, ha ezentúl a betegeknek telefonon keresztűl adnám fel az Úr vacsorát?


Elnezest,de ebben egy nagyon eros cinikus hangvetelt erzek.Azert szelsosegekbe nem kell esni. Szerintem nem tobbszaz kilometer valaszt el teged testverem a betegeidtol.

Teljesen egyetértek kedves Edit.
Akkor ezek szerint, ha Zoltán Testvér nem tudja egy haldoklónak személyesen átadni az Úrvacsorát, akkor ne is legyen Úrvacsora.

Kedves Zoltán Testvérem, itt a fórumon több felekeztböl jött testvérek vagyunk, és egy gyülekezetet sem kritizáltunk meg, a Tiedet sem. Ezért kérlek, ne kirtizálgasd Te sem a mi közösségünket, föleg ha be sem tetted eddig a lábadat, vagy a fülhallgatodat oda és az sem tudod mit ítélgetsz! Ennyivel tartozol testvéreidnek, még a gyengébbeknek is(akik között elsö vagyo!

5.    
Mikor pedig beméne Jézus Kapernaumba, egy százados méne hozzá, kérvén őt,
6.    
És ezt mondván: Uram, az én szolgám otthon gutaütötten fekszik, és nagy kínokat szenved.
7.    
És monda néki Jézus: Elmegyek és meggyógyítom őt.
8.    
És felelvén a százados, monda: Uram, nem vagyok méltó, hogy az én hajlékomba jőjj; hanem csak szólj egy szót, és meggyógyul az én szolgám.
9.    
Mert én is hatalmasság alá vetett ember vagyok, és vannak alattam vitézek; és mondom egyiknek: Eredj el, és elmegy; és a másiknak: Jöszte, és eljő; és az én szolgámnak: Tedd ezt, és megteszi.
10.    
Jézus pedig, a mikor ezt hallá, elcsodálkozék, és monda az őt követőknek: Bizony mondom néktek, még az Izráelben sem találtam ilyen nagy hitet.

Mt 8,5-10

Szeretettel

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #34 Dátum: 2012 Július 07, 18:55:34 »
Hogy is van az?  Aki a jot rossznak mondja,mi is az?

Ugylatom folyik rendesen a rostalas!!!

Aki tudja,ertse!
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #35 Dátum: 2012 Július 07, 19:05:09 »
Békesség.

Nem ítéltem senkit. Főleg nem e közösséget, sem e közösség tagjait.
Sajnálom, hogy ítélkezésnek véltétek.
Sajnálom, az indulat nem bennem van?
Egy egy írást, lehet több féle képen olvasni, úgy is, hogy a jó szándékot keressük, úgy is, hogy a rosszat.

Szeretlek benneteket, ha szólok, azért szólok, mert e közösség tagja vagyok, szólok mert úgy érzem építő.
Nem az időmet vesztegetem, sem kitűnni nem akarok, sem ítélni senkit. Még csak vezetni sem akarom e közösséget.

Egyszerűen szeretlek benneteket.

Sok szeretettel.

 :2smitten:


Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #36 Dátum: 2012 Július 07, 19:30:10 »
Kedves Zoltán Testvérem!

Hidd el, mi is szeretünk, és én is szeretlek és tisztellek is. Talán azért is fájt ennyire a hozzászólásod. Véleményem szerint, az internet nem más mint egy kommunikációs eszköz, önmagában semmire sem képes. Milyen hatással van, az attól függ, mire használják. Már elözö hozzászólásomban is írtam, hogy épülök a tanításaidból itt az interneten keresztül, habár sohasem találkoztam veled! Ennyire egyszerü.

Mint az életben különbségek vannak gyülekezetek és gyülekezetek között, úgy különbségek vannak az online Istentiszteletek között is. Mi itt Isten hatalmas munkáját éljük meg, nagyon sokat épülünk az online Istentiszteleteken elhangzott tanítások által és formál minket a mi URunk kegyelmében. A közösségben érzett szeretet is nagyon szép és áldásos. Ezért csak hálát tudunk adni, és dicsöíteni az Örökkévalót Jézus Krisztus által. Én ezt tapasztalhattam meg itt kegyelméböl.

Továbbra is szeretünk Testvérem, légy nagyon áldott!

Szeretettel
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #37 Dátum: 2012 Július 07, 19:38:30 »
Látom még most sem értettétek meg, hogy nem e fórumról beszéltem.

Ezt írod.
Idézet
Mint az életben különbségek vannak gyülekezetek és gyülekezetek között, úgy különbségek vannak az online Istentiszteletek között is. Mi itt Isten hatalmas munkáját éljük meg, nagyon sokat épülünk az online Istentiszteleteken elhangzott tanítások által és formál minket a mi URunk kegyelmében. A közösségben érzett szeretet is nagyon szép és áldásos. Ezért csak hálát tudunk adni, és dicsöíteni az Örökkévalót Jézus Krisztus által. Én ezt tapasztalhattam meg itt kegyelméböl.

Én meg, ahogy előbb is el modtam, ennek nagyon örülök.

Megjegyzésedet moderáltam ***Antee***
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #38 Dátum: 2012 Július 07, 20:16:31 »
Ez a topic maradjon meg annak amire létre lett hozva. Nem párbajról kell hogy szóljon, nem magunkat kell védenünk.
A topicot megtisztítottam az ide nem való hozzászólásoktól, lakatot is tettem rá egy kis időre.

Nem kell megvédened magad Zoltán, mindenki előtt nyíltan vállalom, hogy áldott szolgálója vagy az Úrnak, szeretlek és
értékes testvérnek tartalak. A közös szolgálat egy ideje viszont nem működött, túl sok ellentét volt az utóbbi 1 évben közöttünk.

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #39 Dátum: 2012 Július 07, 22:09:53 »
Topicot megnyitottam.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #40 Dátum: 2012 Július 08, 00:52:31 »
Áldott testvéreim!

Van egy olyan fogadalmam, hogy bizonyos esetekben (személyek és helyzetek) nem fogok megszólalni, nem fogom felvenni a kesztyűt. Most még is úgy gondolom, hogy megszólalok.

Online gyülekezetek a kérdés. Anti kérte, hogy merítsük ki a témát, tehát ezt teszem.

Először is Krisztusnak egy gyülekezete van, a tér és az ember az, ami felszabdalja sok kicsire az egy nagyot. A tér egyértelmű, az ember viszont kicsit magyarázatra szorul. A sok felekezet létrejötte mennyire Isten akarata, gondolom nem szorul magyarázatra. Mi emberek képesek vagyunk különbséget találni azonos felekezetűek között is.

Én ennek az online közösségnek, amelyet szerdán és szombaton a skype hangos chat-en tartunk nagyon sok áldását élem át.

Van fizikai kisközösségem, de azt a közösséget, amit itt megélek, azt abban nem élem át. Sok száz kilométer távolság van köztünk, és mégis együtt dobban a szívünk. Van közöttünk olyan aki magyar istentiszteleten csak itt tud részt venni, s ennek építő mivoltát úgy jellemezte, hogy többet épült közöttünk, mint időben akár tíz év alatt is. Van aki az eltaszítottságából gyógyul közöttünk, s sorolhatnám.

Az tud ebben érdemben állást foglalni, aki saját fülével hallja, s szívével rádobban erre az egységre, erre a közösségre.

Késő van, de úgy éreztem ez most szétfeszít, ha nem írom le.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #41 Dátum: 2012 Július 08, 01:30:58 »
Nagyon köszönöm Testvérem, hogy leírtad!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #42 Dátum: 2012 Július 08, 17:38:30 »
Egy gyülekezet szerintetek mitől gyülekezet? Mik azok az alapok, amelyek meghatározzák azt, hogy egy közösség gyülekezeté lett?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #43 Dátum: 2012 Július 08, 18:00:23 »
http://istentisztelet.hu/

Ez egy Istentiszteleti oldal.Ilyen is van. :2smitten:
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #44 Dátum: 2012 Július 08, 18:07:22 »
És veled mivan Testvérem??? Nagyon vártunk már! Mondd hogy vagy? Imádkoztunk is érted, és miattad volt egy imaközbenjárás is a skype-on...
Aggódtunk érted a testvérekkel együtt... :2smitten:
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,