Szerző Téma: Online gyülekezet!?  (Megtekintve 23189 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #45 Dátum: 2012 Július 08, 18:32:33 »
Azt gondolom egy on-line gyülekezet nem pótolja a valódi testvéri közösséget, DE mégis úgy látom, hogy fontos és szükségszerű, mert bizony vannak sokan, akik többféle okból, nem tudnak Istentiszteletre eljutni, gyülekezeti közösségbe járni, vagy csak ritkán. Ezt tapasztalatból mondom.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #46 Dátum: 2012 Július 08, 18:34:20 »
Áldott testvéreim!

Van egy olyan fogadalmam, hogy bizonyos esetekben (személyek és helyzetek) nem fogok megszólalni, nem fogom felvenni a kesztyűt. Most még is úgy gondolom, hogy megszólalok.

Online gyülekezetek a kérdés. Anti kérte, hogy merítsük ki a témát, tehát ezt teszem.

Először is Krisztusnak egy gyülekezete van, a tér és az ember az, ami felszabdalja sok kicsire az egy nagyot. A tér egyértelmű, az ember viszont kicsit magyarázatra szorul. A sok felekezet létrejötte mennyire Isten akarata, gondolom nem szorul magyarázatra. Mi emberek képesek vagyunk különbséget találni azonos felekezetűek között is.

Én ennek az online közösségnek, amelyet szerdán és szombaton a skype hangos chat-en tartunk nagyon sok áldását élem át.

Van fizikai kisközösségem, de azt a közösséget, amit itt megélek, azt abban nem élem át. Sok száz kilométer távolság van köztünk, és mégis együtt dobban a szívünk. Van közöttünk olyan aki magyar istentiszteleten csak itt tud részt venni, s ennek építő mivoltát úgy jellemezte, hogy többet épült közöttünk, mint időben akár tíz év alatt is. Van aki az eltaszítottságából gyógyul közöttünk, s sorolhatnám.

Az tud ebben érdemben állást foglalni, aki saját fülével hallja, s szívével rádobban erre az egységre, erre a közösségre.

Késő van, de úgy éreztem ez most szétfeszít, ha nem írom le.
Kedves Testvérem!
Köszönöm. Egyetértek.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #47 Dátum: 2012 Július 08, 18:36:51 »
Egy gyülekezet szerintetek mitől gyülekezet? Mik azok az alapok, amelyek meghatározzák azt, hogy egy közösség gyülekezeté lett?

Kérdéseddel kapcsolatban egy íge jutott eszembe:

Én vagyok a jó pásztor, én ismerem az enyéimet, és az enyéim ismernek engem, 15. ahogyan az Atya ismer engem, én is úgy ismerem az Atyát: és én életemet adom a juhokért. 16. Más juhaim is vannak nekem, amelyek nem ebből az akolból valók: azokat is vezetnem kell, és hallgatni is fognak a hangomra: és akkor lesz egy nyáj, egy pásztor.
Jn 10,14-16

Az én juhaim hallgatnak a hangomra, és én ismerem őket, ők pedig követnek engem. 28. Én örök életet adok nekik, és nem vesznek el soha, mert senki sem ragadhatja ki őket az én kezemből. 29. Az én Atyám, aki nekem adta őket, mindennél nagyobb, és senki sem ragadhatja ki őket az Atya kezéből. 30. Én és az Atya egy vagyunk."
Jn 10,27-30

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #48 Dátum: 2012 Július 08, 18:52:49 »
Sokat kell feküdnöm,és sajnos nem vagyok valami jól.Köszönöm,hogy érdeklődsz irántam. :2smitten:
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #49 Dátum: 2012 Július 08, 19:20:22 »
Istentől áldott Testvéreim.
Gondolkodom én is ezen a kérdésen ám piszkosul... Mert miről is van itt szó? Ha jól értettem az eddigi hsz.-ekből, akkor az online kontra Testi gyülekezet a kérdés tárgya, azaz hogy pontosítsak, Isten szerint, van -e jogalapja az online közösségeknek, a testi közösség helyett akár...
Gondolkodok-gondolkodok tehát mint már mondtam, és mégpedig azon gondolkodom, hogy min gondolkodunk?
Mert egyrészt: Jézus azt mondta:     Jn 17,20    
De nemcsak ő érettök könyörgök, hanem azokért is, a kik az ő beszédökre hisznek majd én bennem;

Az eddigi hozzászólásokban a kontra ugye az volt, hogy kell a testi közösség ahoz hogy az Istenben való közösség gyümölcseivel élhessünk.
Na most roppant meg vagyok ám akadva, és az jutott eszembe, hogy azért ez a Pál mint apostol nagy mázlista...
Mert ha ma itt lenne, lehet hogy deresre húznák, hiszen ő például az online lehetőség egy ősi formáját választotta a közösség gyakorlása céljából!
Hiszen úgy az akkoriakkal, mint most velünk, a levelei által alakított ki közösséget.

Hát mindjárt meghúzom a pajeszát... (csak el ne felejtsem majd ha lehetőségem lesz rá...)

De akár hogy is tette, el kell ismernem, hogy a levelei által, valós közösségbe kerülhettem vele! Mert Isten lelkének a róla tett kijelentése, a szavain keresztül jut kijelentésre...
Tehát olvasgatom Pál Isten ihlette sorait, és közben érzem, hogy a lelkem Jézus Krisztusban egybeforr az ő lelkével is...

Az Online közösség gyakorlása, mindenképp macerásabb mint a testi közösség. Először is: Itt kénytelen vagyok félretenni a Testi látásomat, és hozzá kell szoknom a Lelki látás gyakorlásához...
Így viszont a Testvérek lelkét látom-érintem meg-lelki képpen érünk egymáshoz, és Lélekben forrunk egybe.
Hát ha már Lélek szerint születtünk-lélek szerint is járjunk...( Gal 5,25)

Tehát így on-line; Lelki közösségről beszélhetünk!... és mi az amiről lemaradunk így? Például nem gyönyörködhetünk egymás testében-megjelenésében-nem láthatjuk hogy izzad a másik... de ami a leg főbb: Nem láthatjuk azt a másikon, amiért esetleg oly sokat fárad hogy megláttasson velünk...
Bár ezt csöndesen megjegyzem az Ige kifejezetten propagálja is: 2Kor 4,18    
Mivelhogy nem a láthatókra nézünk, hanem a láthatatlanokra; mert a láthatók ideig valók, a láthatatlanok pedig örökkévalók.

Viszont így on-line, nem láthatjuk ugye a változásokat egymáson... mert igen is változunk mind! Nem láthatjuk például, hogy a testvérünk az idő múlásával veszít a magasságából, ritkul a haja, egyre több ránc jelenik meg az arcán... ( egyébbként most azon kuncogok, hogy aki ezt olvassa annak biztosan több ránca lett...)
Valahol talán meg is van írva: 2Kor 4,16    
Azért nem csüggedünk; sőt ha a mi külső emberünk megromol is, a belső mindazáltal napról-napra újul.   

Ezzel szemben, minthogy nekem ez az on-line közösség adatott meg Istentől, mégpedig mint kimondhatatlan örömömre való ajándék, én így is látom sokakban a változást! Azért írtam hogy sokak BAN... és nem azt hogy soka KON mert a külsőségeket nem látom....   bár nem is érdekelnek a külsőségek!

Testvéreim: Mi is történt itt? Tehát belefutottunk egy kérdésbe, miszerint lehetséges-e egyáltalán íly módon a Testvéri közösség-gyülekezet?
Láttatok-olvastatok megakasztó kijelentéseket... ÉS????
Most hirtelen mi változott???
Azok a gyümölcsök amik bennetek beértek, egy ellenvélemény hatására karalábévá változtak?
Az ebben a közösségben megélt megtapasztalásokat elvették tőletek?
Meg lettetek fosztva az Itt kapott és a bizonyosan az Úrtól való ajándékaitoktól?

Mint mondtam én is látok sokatokban változást! Látom hogy egyre nagyobb bennetek Isten Igéje! látom hogy egyre erősebbek vagytok lélekben!
Tény ami tény... le kell mondanom pl a cipőitek látványáról... valahogy túlteszem magam rajta...

Most pedig lássuk meg együtt Testvérek hogy mi is van a kérdés mögött, mert a fától nem látjuk az erdőt!
Lelki-vagy Testi? mert ez a kérdés!
Meg van írva:Gal 6,8    
Mert a ki vet az ő testének, a testből arat veszedelmet; a ki pedig vet a léleknek, a lélekből arat örök életet.

HA egy gyülekezetben bár miben is, de helyet kap a testiség, AZ NEM MÁS MINT A BÁBEL TORNYÁNAK AZ ÉPÍTÉSE!  ( I Mózes 11 )

Építsünk tornyot...(gyülekezetet) érjen az égig...(legyünk nagyok) érjük el Istent...(ragadjuk meg Őt) szerezzünk magunknak nevet... ( egy ütős gyülinév megteszi...)  és vigyázzunk hogy el ne széledjünk az ég alatt...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #50 Dátum: 2012 Július 08, 21:17:45 »
Kedves Testvérem!
Köszönöm, amit írtál. Igaz, amit mondtál Pál apostolról.
Hiszem, hogy az internet is lehet nagy áldás Isten munkájában.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #51 Dátum: 2012 Július 08, 22:39:53 »
Ne haragudjatok testvéreim, de ha ezt nem látjátok, akkor vakok vagytok.

Tehát engem lehurrogtattok, mert mertem szólni, úgymond az “online közösség Ellen”
De az nem baj, hogy nyíltan lehurrogja a testvérem, a gyülekezet helyi megjelenését, sőt egyenesen gonosznak nevezi.
Térjünk Pálra: Miért alakított gyülekezeteket és miért nem hozott létre egy egy levelező tagokból álló gyülit.
Vajon nem kívánta Pál a Rómaiakkal való találkozást, hogy egymás hite által növekedjenek. Látni akarta Őket.

Róm 1:11  Mert kívánlak titeket látni, ...
Vagy még egy ige:
Fil 1:8  Mert bizonyságom az Isten, mely igen vágyakozom mindnyájatok után a Krisztus Jézus szerelmében.

Pál minden levelében kifejezi azt a tényt, hogy látni akarja testvéreit.

Ídézek:
Idézet
Építsünk tornyot...(gyülekezetet) érjen az égig...(legyünk nagyok) érjük el Istent...(ragadjuk meg Őt) szerezzünk magunknak nevet... ( egy ütős gyülinév megteszi...)  és vigyázzunk hogy el ne széledjünk az ég alatt...

Tehát, egy gyülekezet építését, Bábelnek nevezni...
Testvéreim, akik gyülekezetbe jártok, figyelem ... Testvérünk szerint Bábelhez tartoztok ... nevet szereztek, és nagyok akartok lenni ...
Hát igen ... ez a testvéri szeretett, le bábelezni, azokat akik gyülekezetbe járnak ... igaz ez nem ítélet?

Ha még van türelmetek, hagy szóljak egy pár szót, egy gyülekezet védelmében:

Sosem, mondtam, hogy nem lehet áldás az online közösség, és nagyon örülök, hogy ez ilyen, de mégis tudod, mikor ott vagyok a gyülekezetben a testvéreim között, az más, azért mert ők is látják az én hibáimat, és én is az övéiket, és ezekkel a hibákkal, tévedésekkel, nézet eltérésekkel, együtt kel szeressük egymást. Ezekkel a botlásokkal és megbántásokkal, fogyatkozássokkal együtt kel értékeljük egymást. Sajnos van, hogy nem megy, harcba kerül, de ez által épülünk. Így tanuljuk a szeretetett, türelmet, a jóságot. Nem elmenekülünk, hanem újra nekirugaszkodunk, újra és újra. Olyankor, amikor a másik téved, vagy akár vétkezik, szeretettel kel lehajoljunk egymáshoz, nem fenékbe billenteni. Sokszor tüzet kérünk az égből és éppen testvéreinkre ... ez nem jó lélek. Könnyű azokat szeretni, aki minket is szeretni. Könnyű jó pofizni és megdicsérni a másikat amikor csak jókat mond rólad, vagy olyanokat amiket szeretsz, ami tetszik a fülednek. De lépjen csak a lábújadra, mondjon csak egy rossz szót, vagy ami neked nem tetszik, tegyen valami rosszat, vajon tudsze még jó pofizni, át tudode ölelni, tudode szeretni.
Sokat kel tanulniuk ezen a téren. Sokat kel tanulnunk Krisztustól. 
Ezért mondtam, hogy egy helyi közösségnek sokkal nagyobb az értéke és sokkal nagyobb áldást lehet nyerni belőle.
Hagymondjak itt még valamit, szeretem őket, és szeretlek beneteket, jókat beszélgetünk, persze volt, hogy egymásnak estünk, de szeretjük egymást, áldást nyertünk egymásból. De tudod, semmihez sem hasonlítható az, amikor, ott vagy szemtől szembe valakivel, át öleled, megcsókolod és érzed, kifejezed szereteted iránta. Mikor a közösség nem csak szó, hanem cselekedet is, a szeretett bemutatása. Mert mi test is vagyunk. Persze ez érzelgőségnek tűnik, de Pál is azt mondta, - lélekben veletek vagyok, de sóvárog, kívánkozik a lelkem, hogy lássalak benneteket -. Nem elégedett meg az "egyek lélekben"-el.
És nekem, jól esik mikor látom a testvérem cipőjét, vagy azt, hogy nincs neki, vagy az ízadt ruháját, vagy lehet szakadt ruháját, és tudom, mire van szüksége, és közösséget vállalok a szakadt ruhával, az ízadságszagával, a mocskos cipőjével … ez a közösség, ezt megélni, megkell tanulni, átölelni és szeretni úgy.

Hát ennyi.

Sok szeretettel

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #52 Dátum: 2012 Július 08, 23:35:04 »
Áldott Testvérem Zoltán. Úgylátom csak felszínesen olvastad amit írtam... Nem baj. A Baj az, hogy ellenem akarod hangolni a gyülekezetekbe járó Testvéreket. Én azt írtam, ha megjelenik a testiség akkor Bábeli építkezés folyik valójában! Ezt írtam, el is lehet olvasni ha van hozzá egy pici türelem és figyelem... Továbbá Pál... Nos tehát: Mondtam én azt hogy nem szeretném látni az én testvéreimet test szerint? Ellenben annak több esetben is hangot adtam pl. skype-beszélgetéseken, hogy abban biztos vagyok, ha eljön az Istennek kegyelméből az az idő, hogy e testben is találkozhassunk, Akkor úgy fogjuk érezni, mintha ezer éve ismernénk egymást! Mert a testvéri kapcsolatunk lélekben kezdődött, és lelkileg ismertük meg egymást!
Aggodalomban vagyok miattad szeretett Testvérem. Hosszú ideig nem láttalak a fórumon, és hiányoltunk téged többen... Egyszer csak megjössz, és belénk törlöd a lábad... Mi történt Testvérem? Te beszélsz Testvéri szeretetről? egységről? Ha a te gyülekezetedben valaki ezt tenné azokkal akik felé te szolgálsz, nos te hogyan éreznél? Mit éreznél? Mi ez a megváltozott hang Testvérem? Mi lett veled? ellenségek lettünk hát?
Mivel bántottunk mi téged?
Értem én a soraidból hogy túl sok volt talán az ellened irányuló támadás... érzem hogy picit meglankadtál esetleg, és ezért ilyen a megnyilvánulásod felénk....Ézsaiás 40,29.    
Erőt ad a megfáradottnak, és az erőtlen erejét megsokasítja.
30.    
Elfáradnak az ifjak és meglankadnak, megtántorodnak a legkülönbek is;
31.    
De a kik az Úrban bíznak, erejök megújul, szárnyra kelnek, mint a saskeselyűk, futnak és nem lankadnak meg, járnak és nem fáradnak el!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #53 Dátum: 2012 Július 08, 23:45:33 »
Testvérem, Kedves Zoltán!

Engedd meg nekem, hogy emlékeztesselek arra, hogy senki nem nevezte a gyülekezet fizikai megjelenését gonosznak, ellenben te annak nevezted az online összejövetelek létét. Talán nem ezzel a kifejezéssel, de amikor ezt írod:


Úgy látom, ez a gondolat, odavezet, még akkor is ha jó szándékkal indul, hogy megfoszt a legfontosabbtól, a közösségtől, ugyan úgy mint az on-line istentisztelet. Aminek sokan bedőltek,  „Minek elmenni, megnézhetem az interneten otthon is”.
Tudom ott az indok, egy hazug indok, hogy az együtt létben is lehetünk elszakadva, és ez nem jó így, de ez nem vezethet oda, hogy mégjobban elszakadjunk egymástól.

Nem bátorítunk arra senkit, hogy maradjon otthon a gyülekezet fizikai összejöveteléről, s maradjon egy virtuális közösségben. Nos, az az indok, hogy a fizikai gyülekezetben is lehetünk elszakadva egymástól, kérlek ez nem hazug indok. Ha egy atyafinak nem fontos a testvérével való barátság, ha nem érdekli, hogy mi van a testvérével, él-e hal-e, ha nem keresi a testvériséget, akkor ez bár kegyetlen, de semmiképpen nem hazug állítás, nem vagyunk egymással KÖZÖSSÉGBEN.

Ugyanakkor Téged Testvérem még egyszer sem láttalak online gyülekezetünkben, hogy kerested volna testvéreiddel a KÖZÖSSÉGET.

Engedj meg egy kérdést Áldott Testvérem: Milyen alapon mersz te ítéletet mondani valamiről, amit nem ismersz?

Gondolkodj el ezen!

Testvéri szeretettel
Petya, aki vágy(na) a tényleges testvéri közösségre ítélkezés helyett.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #54 Dátum: 2012 Július 09, 00:31:20 »
Kedves Zoltán Testvérem!

Egyrészt azt mondtad, hogy nem rólunk beszéltél, ám kategórikusan elítéled az online közösséget,  és rombolónak minösítetted, amibe viszont mi is beletartozunk. Drága Testvéreimmel együtt bizonyságot tettünk arról, hogy mennyire áldásosak alkalmaink. Ellenben a Te gyülekezetedet soha sem támadtuk meg. Ha jól értettem, és gondolom, hogy jól értettem, Ferenc Testvér arról beszélt, hogy Isten lelke köti össsze a gyülekezetet, és erre helyezi a hangsúlyt, nem pedig a testiességre. Sajnos Te ezeket a bizonyságtételeket ellentmondást nem türö stílusban átlépted és hangviteled egyre durvább. Kár, Testvérem, nagyon kár, mert igy a beszélgetés párhuzamos monológgá válik, és egyben olyan közösséget állítassz rombolónak az általánosítás köppenye alatt, ahol Isten Lelke csodálatosan müködik.

Mi nem támadjuk a gyülekezetedet, ám az ismeretes, hogy különbség van gyülekezet és gyülekezet között. Senkinek sem kellett helyi gyülekezetéböl, - már amennyire ez létezik - távol maradnia. 
Egy gyülekezet nem attól lesz problematikus, hogy testben, vagy inteneten tart közösséget, hanem akkor, ha már nem Jézus Krisztus a feje a gyülekezetnek, hanem az annak vezetöi.

Testvérem, írtad, hogy szeretsz minket. Kérlek, gondold át mégegyszer amit mondtál, és most meghívlak, gyere el és gyözödj meg arról, hogy egy közösségben Isten munkálkodni tud távolságoktól függetlenül, akár interneten is. Ne határoljuk be Istenünk végtelen hatalmát!

Szeretettel

 :2smitten:


Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető k_judit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #55 Dátum: 2012 Július 09, 01:19:19 »

Úgy látom, ez a gondolat, odavezet, még akkor is ha jó szándékkal indul, hogy megfoszt a legfontosabbtól, a közösségtől, ugyan úgy mint az on-line istentisztelet. Aminek sokan bedőltek,  „Minek elmenni, megnézhetem az interneten otthon is”.
Tudom ott az indok, egy hazug indok, hogy az együtt létben is lehetünk elszakadva, és ez nem jó így, de ez nem vezethet oda, hogy mégjobban elszakadjunk egymástól.

Az egyetlen olyan dolog amit az Úr különös képen megparancsolt, hogy a gyülekezet tegyen amikor együtt van, az az Úr vacsora. De amikor együtt van, egy helyen, egy közösség, megszentelt és félre tett alkalom, Isten gyermekei számára.
Persze, ha ezt a fórumot veszem, ezt a közösséget, nem tudom mitmondjak, ... felelősnek érzem magam, a tavai fórum találkozó miatt, mert a legszebb, az lett volna, akkor a fórumtalálkozón, az Úr asztalánál, közösségben lenni és Úr-vacsorázni ... ez, nem volt. Remélem most nem marad el. Fejezzétek ki a köztettek lévő egységet és közösséget a Krisztusban és Krisztus által, ott a fórum találkozón.

Ha elfogadom az érveléstek, akkor,  ... felmerül egy gondolat, ... mit szónátok, ha ezentúl a betegeknek telefonon keresztűl adnám fel az Úr vacsorát?

Én így látom.

Testvéri szeretettel.

 :2smitten:
Kedves Testvérem az Úrban! Kérdésem lenne hozzád. Mégpedig az, hol írja Isten igéje, hogy helytelen ez a fajta közösség? Én úgy tudom, Jézus Krisztus a betegekért, a mozgásukban akadályozottakért is vállalta a kereszthalált. Aki  a testvérei szolgálatkészségére szorul és hetente egy alkalommal elviszik a közösségbe, annak már több nem jár? Igaz, a televízió ontja a "jobbnál jobb" műsorokat, szappanoperák tömegét 24 órán keresztül, talán aki lakáshoz kötött valamilyen okból igazán beérhetné azzal, nem??? Én ezért sem ítélek el senkit, mert voltam már egyedül, nem volt kihez szólnom és csak azért kapcsoltam be valamit, hogy ne legyen körülöttem csend. Isten igéjéről telefonon és interneten keresztül tudtam beszélgetni testvérekkel, Istent dicsőítő énekeket is  magnóról, vagy CD-ről hallgattam, mert nem volt olyan dicsőítő csoport, amelyik házhoz jött volna. Ez idő alatt közelebb kerültem az Úrhoz, mint előtte bármikor. Úgy tudom, nem mondta meg az Úr, hogy hol zörgessünk, hol kérjünk és hol keressünk, csak ennyi: Mt:7,7.  Még annyit, hogy a betegek, közlekedni nem tudók sincsenek  tudomásom szerint kirekesztve, nekik is szól a hívás:Mt:11,28. Itt sem olvasok helymeghatározást!
Annyit reagálnék még , hogy addig talán én nem kiáltanék ki lustának senkit, amíg a körülményeit nem ismerem, mert valószínű, hogy van a hozzászólásodat olvasók között olyan, aki szíves-örömest lenne ott személyesen minden közösségi alkalmon, ha tehetné!

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #56 Dátum: 2012 Július 09, 09:44:47 »
Hat nekem az a kep ugrik be,amikor az Ur Jezus elkezdett tanitani. Meroben mas megvilagitasban magyarazta az Irasokat,mint amit addig a farizeusok gyakoroltattak. Megbotrankozassal es felhaborodva figyeltek az Uj "iranyzatot". Most akkor mi van? Amit evezredeken keresztul gyakoroltak cselekedetekben (legalabbis probaltak),az mar nem is epp ugy van? Hogy mer ilyeneket mondani? Es ez lenne az altaluk vart Messias? Es meg azt is meri mondani,hogy Istentol jott? Hogy O tolti be az Irasokat? Lukacs4:17-21. Na gyorsan el kell itelni,ki kell rekeszteni!!! Lukacs4:28-29.

" Mi tanult emberek vagyunk,kutattuk az Irasokat tovirol-hegyire. Azt meritek mondani,hogy lehet azokat mas megvilagitasba is helyezni? Azt ne mondjatok mar,hogy tobbrol is szolhat Isten beszede,mint amit MI megertettunk! Ki ne deruljon mar,hogy a vezetett valami nagyobb megertesere juthatott,mint a vezeto! Akkor mi lesz velunk? A tekintelyunkkel? Ha mi ebbe a meggyozodesben vagyunk,nehogy mar mas tobbre jusson! Mert az biztos nem lehet helyes!"

Nincs egy kis hasonlosag?

 :2smitten:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #57 Dátum: 2012 Július 09, 10:09:38 »
Kedves Zoltan testverem!

Mar elnezest de sajat magadnak mondasz ellent:

Eloszor ezt irtad:

Idézet
Mert igen is vallom, és a mostani meglátásom szerint, az internetes Istentiszteletek, igehírdetések, csak rombolják a közösségi szellemet.

Utanna pedig...

Idézet
Sosem, mondtam, hogy nem lehet áldás az online közösség

Na,hogy is van ez? Ha egyszer valami rombolja a kozossegi szellemet,hogy lehet ugyanakkor aldas is?
A ketto nem fer ossze,ezt kategorikusan kimerem jelenteni.

Bolcs dolognak tartanam,ha mielott velemenyt alkotok valamirol,elobb meggyozodnek rolla,hogy valoban ugy van-e!

Hogy allithatom,hogy nem kivanatos mar latvanyra is a babgulyas,ha soha nem lattam,es,hogy nem szeretem,ha soha nem kostoltam?
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #58 Dátum: 2012 Július 09, 12:05:23 »
Olvasom az online gyülekezet témakörben írt hozzászólásokat és nem értem miért engedjük, hogy megosztás támadjon közösségünkben.

Ismeretes, hogy a gyülekezeti életnek vannak szabályai, hagyományai írott és íratlan formában is, és ezekhez viszonyítunk.
Megszoktuk a gyülekezetek eddigi formáját, mert ez így volt Jézus Krisztus előtt az ószövetség idején, így volt az ő korában és még a szüleink idejében is csak ez volt.

Testvéreim, az ószövetségi időszaktól, a XX. század közepéig nem volt a technikai fejlődés olyan szinten, ami lehetővé tette volna az online gyülekezetek létrejöttét. Most pedig amikor a a feltételek adottak rögtön arról megy a vita, hogy ez helyes vagy sem, biblikus-e vagy helytelen.

Ahhoz, hogy élő kapcsolatot tartsunk egymással nem szükséges a testi közelség mivel a technika fejlődése lerombolta ezeket a korlátokat. Korábban csak a levelezés volt az egyetlen kapcsolati eszköz, futár, postagalamb vagy postai szolgáltatás formájában, de az óta rendelkezésünkre áll a telefon, rádió, televízió és az internet.
Van, akiknek csak ezek az utóbbi lehetőségek adattak meg. Bármilyen ok folytán nincs lehetősége személyesen részt venni egy közösség életében.  Lehet ez betegápolás, gyerekgondozás, betegség, munka, testi fogyatékosság, közlekedési nehézségek és még sok más általam fel nem sorolt dolog. Mégis úgy érzi, hogy szüksége van szellemi táplálékra, ezért az általa ismert időpontban bekapcsolja rádióját és szellemben kapcsolódik ahhoz a közösséghez, amelyet ez által elérhet. Ugyan ez vonatkozik a többi "segédeszközre" is. A telefonnak, internetnek, televíziónak köszönhetően e testvéreink is hallhatják élőben az istentiszteleten elhangzottakat, vagy az értük mondott imát annak ellenére, hogy fizikailag, szemmel láthatólag nincsenek jelen.
Az internet által biztosított online összejövetelek szintén hasonló módon érvényesülnek. Bár nincs közöttünk fizikai kapcsolat ugyan úgy, mint egy hagyományos közösségben mégis át tudjuk adni egymásnak gondolatainkat, érzéseinket és ki tudjuk fejezni egymás felé szeretetünket is.
Bár nem látjuk egymást, sem a kinézetét, sem a mimikáját, sem ruházatát. 

Vajon ez hátrány? Van, amikor igen van amikor nem.

A gyülekezetben megszóljuk, többnyire kerüljük azokat akik koszos, piszkos ruhában jelennek meg (eszünkbe sem jut az, hogy esetleg munkából jöttek és ha hazamennének átöltözni késésükkel megzavarnák a gyülekezet rendjét).
Elítéljük, aki kihívóan öltözködik, kerüljük azt aki tömény alkohol illatot terjeszt maga körül, bár lehet, sőt biztos, hogy azért jöttek el, mert keresik Istent felismerve, hogy szükségük van rá. Ebben az esetben miképpen fogják megélni a testvéri szeretet közösségformáló erejét?

Megéltük már a fórum levelezések során, a skype beszélgetések alkalmával, hogy az Úr imáinkra válaszolva megérintett embereket, gyógyulást hozott, felkínálta a munkavállalás lehetőségét, anyagi forrást biztosított a bajban levőnek.
Ha nincs ez a lehetőség ezek a testvéreink egyedül maradtak volna gondjaikkal, nehézségeikkel, de így megérezték a közösség szeretetét és ez által ők is megerősödtek Úrban.

Testvéreim ti is úgy gondoljátok; hiba azt mondani valamire, hogy rossz amikor még nem is ismeritek és nem vettetek részt benne?
Ha nem ismered, de látatlanban kijelented, hogy rossz, akkor az már az ítélkezés egyik formája.

Idézet
"Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek. Mert amilyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek ? és amilyen  mértékkel mértek, nektek is olyannal mérnek. Miért nézed a szálkát atyádfia szemében, a magad szemében pedig miért nem veszed észre a gerendát sem?" Máté 7,1-4

Talán jobb lenne személyesen tapasztalatot szerezni. Hiszen az online közösségeknek nem az a célja, hogy elválasszon a jelenlegi meglévő gyülekezetedtől, hanem annak kiegészítéseként építsen, erősítsen, és ha kell általad, a te szolgálatodon keresztül érjen el másokat akik találkozhatnak a benned élő Jézus Krisztussal.

Testvérek, éppen ezért mi se ítélkezzünk, és főleg ne vitatkozzunk feleslegesen egymással Tegyük azt, amit egykoron Gamáliel is javasolt a főtanácsnak:

Idézet
Mostanra nézve is mondom néktek, álljatok el ez emberektől, és hagyjatok békét nékik: mert ha emberektől van e tanács, vagy e dolog, semmivé lesz;
Ha pedig Istentől van, ti fel nem bonthatjátok azt; nehogy esetleg Isten ellen harcolóknak is találtassatok.
Apcsel 5, 38-39
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Online gyülekezet!?
« Válasz #59 Dátum: 2012 Július 09, 13:34:58 »
Idézet
Idézet

    Mostanra nézve is mondom néktek, álljatok el ez emberektől, és hagyjatok békét nékik: mert ha emberektől van e tanács, vagy e dolog, semmivé lesz;
    Ha pedig Istentől van, ti fel nem bonthatjátok azt; nehogy esetleg Isten ellen harcolóknak is találtassatok.
    Apcsel 5, 38-39


Koszonom Pista testverem ezt az idezetet a Bibliabol. Hiszem,hogy az Ur adta ezt neked. Az Igevel mar csak nem szall szembe senki kozulunk! Ugy van,itelje meg Isten,hogy mi egyezik meg akarataval es mi nem.

 :thanks: :026:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b