Szerző Téma: Félredobott testvérkapcsolat  (Megtekintve 16229 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Félredobott testvérkapcsolat
« Válasz #30 Dátum: 2012 December 11, 14:10:06 »
A félredobott Testvérkepcsolatnak nagyon sokszor a sértödés az oka. Egy tárgyilagos beszélgetés átmegy személyeskedésbe, azután személyesen támadva érzi magát a testvér és megsértödik. Nagyon nehéz ilyenkor tényleg az Íge alapján folytatni az eszmecserét. A sértödés alapjában véve nagyon romboló hatással van mindkét fél felé.

Egy tipikus példa a Bibliában:

Ekkor megszólalt egy törvénytudó, és ezt mondta neki: "Mester, amikor ezt mondod, minket is megbántasz."
Lk 11,45    

Jézus nem sokat foglalkozott kis séretett önérzetükkel, hanem folytatta:

De ő így válaszolt: "Jaj nektek is, törvénytudók, mert megterhelitek az embereket elhordozhatatlan terhekkel, de magatok egyetlen ujjal sem érintitek azokat.
Lk 11,46

Isten igazságát nem áldozhatjuk fel a sértödékenység oltárán.

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re:Félredobott testvérkapcsolat
« Válasz #31 Dátum: 2013 Október 16, 06:44:45 »
22
    Istennek igazsága pedig a Jézus Krisztusban való hit által mindazokhoz és mindazoknak, akik hisznek. Mert nincs különbség,
23
    Mert mindnyájan vétkeztek, és szűkölködnek az Isten dicsősége nélkül.
24
    Megigazulván ingyen az ő kegyelméből a Krisztus Jézusban való váltság által,
25
    Kit az Isten eleve rendelt engesztelő áldozatul, hit által, az ő vérében, hogy megmutassa az ő igazságát az előbb elkövetett bűnöknek elnézése miatt,
26
    Az Isten hosszú tűrésénél fogva, az ő igazságának megbizonyítására, a mostani időben, hogy igaz legyen Ő és megigazítsa azt, aki a Jézus hitéből való.
Róma 3.



Volt egyszer nagyon régen egy sziget, ahol emberi érzések éltek:
a Vidámság, a Bánat, a Tudás és még sok más, így a Szeretet is.
Egy napon az érzések tudomására jutott, hogy a sziget süllyed.
Ezért valamennyien előkészítették hajóikat és elhagyták a szigetet.

Egyedül a Szeretet akart az utolsó pillanatig maradni.
Mielőtt a sziget elsüllyedt, a Szeretet segítségért imádkozott.


A Gazdagság egy luxushajón úszott el a Szeretet mellett. Ő megkérdezte:
- Gazdagság, el tudnál vinni magaddal?
- Nem, nem tudlak! A hajómon sok aranyat, ezüstöt viszek,
itt nincs már hely számodra!
Így hát megkérdezte a Szeretet a Büszkeséget,
aki egy csodaszép hajóval közeledett:
- Büszkeség, kérlek! El tudnál engem is vinni?
- Nem Szeretet, nem tudlak elvinni! - válaszolt a Büszkeség,
- itt minden tökéletes, és Te esetleg árthatnál a hajómnak!
Hát, a Szeretet megkérdezte a Bánatot is, aki éppen előtte hajózott el:
- Bánat, kérlek, vigyél el magaddal!
- Óh, Szeretet - mondta a Bánat - én olyan szomorú vagyok,
de egyedül kell maradnom a hajómon!
A Vidámság is elhúzott a Szeretet mellett, de olyan elégedett és boldog volt,
hogy meg se hallotta a szeretet kérését.
Hirtelen megszólalt egy hang:
- Gyere Szeretet, én elviszlek téged!
Aki megszólalt, egy öregember volt.
Szeretet olyan hálás volt és olyan boldog, hogy elfelejtette megkérdezni
az öreg nevét. Amikor földet értek, az öreg elment.

A Szeretet úgy érezte, sokkal tartozik neki, ezért megkérdezte a Tudást:
- Tudás, meg tudod mondani, ki segített nekem?
- Az IDŐ volt - mondta a Tudás.
- Az IDŐ? - kérdezte a Szeretet. - Miért segített rajtam az IDŐ?
A Tudás válaszolt:
- Mert csak az IDŐ érti meg, hogy milyen fontos az életben a SZERETET!



 :2smitten:
zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Félredobott testvérkapcsolat
« Válasz #32 Dátum: 2013 Október 16, 12:00:08 »
irénke, jó ez a történet. Valóban egy elromlott kapcsolatot csak szeretettel lehet újjáépíteni. Sokszor el kell telnie egy bizonyos időnek, hogy felismerjük hibáinkat, tévedéseinket és beismerjük, hogy nem az Úr tanítása szerint viselkedünk.
A megbocsátás a legfontosabb. De a megbocsátáshoz szükségünk van szeretetre.

1Korintus 13
4. A szeretet türelmes, jóságos; a szeretet nem irigykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel. 5. Nem viselkedik bántóan, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rója fel a rosszat. 6. Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal. 7. Mindent elfedez, mindent hisz, mindent remél, mindent eltűr. 8. A szeretet soha el nem múlik....
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Félredobott testvérkapcsolat
« Válasz #33 Dátum: 2013 Október 16, 12:42:11 »
Jézus azt mondta, hogy a szívünkből kell megbocsátanunk. Máskülönben a hitetlenek sorsára jutunk (Máté evangéliuma 18)!

Ugyanis aki szívéből nem tud megbocsátani, annak hiábavalóvá lett az Istentől kapott kegyelem. Erről beszél a Máté 18. fejezete.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Félredobott testvérkapcsolat
« Válasz #34 Dátum: 2013 Október 16, 12:57:07 »
Szívünkből kell megbocsátanunk. Éppen ezért, ha Jézus nincs jelen az életünkben nem megy a megbocsátás. Legfeljebb érzelmi alapon megbocsátunk, majd a következő tüskénél újra visszavesszük.
De ha Jézus Krisztus vezet minket, és tudatosan elhatározzuk, hogy megbocsátunk, érzelmeinktől függetlenül, akkor békességet kapunk az Úrtól.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Félredobott testvérkapcsolat
« Válasz #35 Dátum: 2013 Október 16, 13:22:07 »
Ha megértjük azoknak a bűnöknek a súlyát amelyet Isten bocsátott meg nekünk, annak fényében nem lesz nehéz embertársunknak megbocsátani. Erről szól a példázat is, 10 ezer tálentum és 100 dénár között hatalmas különbség van.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Félredobott testvérkapcsolat
« Válasz #36 Dátum: 2013 Október 16, 13:52:20 »
Ha megértjük. Nem a megértésen van a probléma. Bárki, aki hallja vagy olvassa azt a példázatot, megérti, de annak a megcselekvését nem biztos, hogy a saját életében is megteszi. Tudja, hogy helytelen, de mégsem képes rajta változtatni. Az Önnös érdeke, sebeinek nyalogatása sokkal fontosabb.
Számtalanszor tapasztaljuk, hogy valaki kimondja, hogy megbocsátottam, nem haragszom rád, de ennek ellenére minden szavadban tolakodást vél felfedezni, tüskéket lát bennük és akkor is védekezik amikor simogatni akarod.
Ez sajnos nem a megbocsátás.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Félredobott testvérkapcsolat
« Válasz #37 Dátum: 2013 Október 17, 10:30:58 »
Sajnos ez tényleg nem valós megbocsájtás. Az igében világosan elénk tárja az Úr, hogy a megbocsátásunk követelmény ahhoz, hogy nekünk is megbocsássanak. Ez pedig nem csak a Máté 18. fejezetében olvassuk, de abban az imában is, amelyet Jézus tanított nekünk.

"...és bocsásd meg a bűneinket, miképpen mi is megbocsátunk minden ellenünk vétkezőnek..."

Isten úgy fog nekünk megbocsátani, miképpen mi bocsátunk meg embertársainknak. Mégis vannak önmagukat kereszténynek mondó emberek, akik haraggal fekszenek le, haraggal kelnek és ezt így természetesnek veszik, a megbocsátást nem gyakorolják, hanem gyűlöletüket kieresztik másokra.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Félredobott testvérkapcsolat
« Válasz #38 Dátum: 2013 Október 17, 12:40:11 »
Ilyenkor következnek be a susárlások is, amikor valós, vagy valótlan vádakkal, hiresztésekkel ássák alá valakinek a hirnevét, személyiségét. Sokan ezt úgy veszik, mint egy új hírt, de a  hallottak alapján bizalmatlanság épülhet ki a nevezett személlyel kapcsolatban. Ilyenkor a megnembocsátatlanság terem gyümölcsöket.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Félredobott testvérkapcsolat
« Válasz #39 Dátum: 2013 Október 22, 14:59:07 »
Tudjátok Testvéreim, gondolkodom azokon a dolgokon, amikről írtatok. Gondolkodom-gondolkodom... :104:

És ha fennáll ez a helyzet, akkor  a többiek mit tehetnének, amivel nem Rombolják tovább a helyzetet?
A Pártoskodás, azt gondolom elvethető. Talán ha Pártatlanul és Imában hordozva a feleket- nem elszeparálódva, hanem fenntartva az eredeti kapcsolatot...

Szóval csak filózok...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Félredobott testvérkapcsolat
« Válasz #40 Dátum: 2013 Október 22, 15:37:21 »
Én személy szerint nem közösségi szinten gondolkodva írtam előző hozzászólásomban, hogy "Imádkozhatok érte", kérhetem Istent, hogy hozzon megoldást a probkémáinkra, de nem mehetek Isten terve ellen.
Viszont teljesen elfogadható az, hogy a közösség is imádkozzon értük, nem pártokra szakadva.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Félredobott testvérkapcsolat
« Válasz #41 Dátum: 2013 Október 22, 15:44:34 »
Áldott Testvérem. Szerintem félre értettél engem... ( vagy rosszul fogalmaztam.) Az Imában hordozással teljesen egyetértek. Csak felemlítettem, hogy nem egyik fél részére dönteni a másik ellen, hanem pártatlannak maradni. Azt gondolom, így megmaradhat az egység.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Félredobott testvérkapcsolat
« Válasz #42 Dátum: 2013 Október 22, 15:46:54 »
Jajj ne haragudj Testvérem... asszem fáradt vagyok... Elértettem amit írtál... Nem értem mire írtad, hogy: nem mehetünk Isten Terve ellen...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Félredobott testvérkapcsolat
« Válasz #43 Dátum: 2013 Október 22, 15:55:04 »
Ha Isten tervében benne van, hogy ad nekem egy szolgálótársat azt hiszem én nem utasíthatom el. Más dolog, ha én választok magamnak valakit, de nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, akkor kijelenthetem, hogy nem tudok vele szolgálni.
Ismét kiemelem; ha Isten rendelte mellém

2 Mózes 4,
 10Mózes ezután így szólt az Úrhoz: „De, Uram, én nem vagyok a szavak embere. Azelőtt sem voltam és most sem vagyok, amióta szolgáddal beszélsz. A szám akadozó, a nyelvem lassú.” 11Az Úr ezt válaszolta: „Ki adott szájat az embernek, ki teszi némává vagy süketté, látóvá vagy vakká? Nemde én, az Úr? 12Menj csak, majd segítek a beszédben, s azt fogod hirdetni, amit mondanod kell.” 13Ő azonban ellene vetette: „Bocsáss meg, Uram, de küldj, akit akarsz.” 14Az Úr erre haragosan mondta Mózesnek: „Áron, a levita, nem a testvéred? Tudom, hogy jól beszél. Nézd, már úton van, hogy találkozzék veled. Ha meglát, nagyon megörül neked. 15Beszélj vele és add szavaidat a szájába. Én majd téged is, őt is segítelek a beszédben, és megtanítlak benneteket arra, mit kell tennetek. 16Ő beszél majd helyetted a néphez: olyan lesz, mintha a te szád volna, te meg olyan leszel számára, mint a sugalmazó Isten. 17Vedd a kezedbe ezt a botot, vele teszed majd a csodákat.”

Mint ebben az esetben is az Úr választotta Mózes mellé Áront. 
Tudjuk, hogy áron megengedte az aranytehén elkészítését, és az azt követő imádást, Mózes mégsem mondta testvérének, hogy nem tudok veled többé együtt szolgálni.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:Félredobott testvérkapcsolat
« Válasz #44 Dátum: 2013 Október 22, 16:13:11 »
Partalannak  kell lenni,de viszont Isten igejehez ragaszkodni azt kotelezo! Es ha O azt mondja ,hogy a bekessegre igyekezzunk,akkor azt kell tenni.
Máté evangéliuma 5,9 
Boldogok a békességre igyekezők: mert ők az Isten fiainak mondatnak.
Római levél 14,19 
Azért tehát törekedjünk azokra, amik a békességre és az egymás épülésére valók.
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8