Szerző Téma: Félredobott testvérkapcsolat  (Megtekintve 7132 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
Re:Félredobott testvérkapcsolat
« Válasz #75 Dátum: 2014 Február 21, 08:35:40 »
Ildikó a te példád azt erősíti, hogy egy testvérkapcsolatot hogyan lehet gondozni és ápolni. Örülök annak, hogy ti összetalálkoztatok a régi testvérrel és újakkal is közösségbe kerültetek.

Viszont sok olyan eset van amikor bármilyen ok miatt kazítunk vagy szüneteltetünk egy testvérkapcsolatot. Addig nincs baj amig nem dobjuk félre. Mert számomra a félredobás azt jelenti, hogy szükségtelen, érdektelen, elavult, idejét múlt.
Ismerettségi köreimben találkoztam olyanokkal akik csak azokkal keresték a kapcsolattartást akitől segítséget elremenetelt vártak vagy kaptak. Ezek az úgynevezett érdekkapcsolatok lennének, Viszont Jézus a feltétel nélküli, agapé szeretetről tanított. És ennek az agapénak kellene megjelennie minden emberi (nem csak testvéri) kapcsolatban.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető torokildiko46

• Testvérünk
  • *
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
« Válasz #76 Dátum: 2014 Február 21, 09:36:58 »
Ildikó a te példád azt erősíti, hogy egy testvérkapcsolatot hogyan lehet gondozni és ápolni. Örülök annak, hogy ti összetalálkoztatok a régi testvérrel és újakkal is közösségbe kerültetek.

Viszont sok olyan eset van amikor bármilyen ok miatt kazítunk vagy szüneteltetünk egy testvérkapcsolatot. Addig nincs baj amig nem dobjuk félre. Mert számomra a félredobás azt jelenti, hogy szükségtelen, érdektelen, elavult, idejét múlt.
Ismerettségi köreimben találkoztam olyanokkal akik csak azokkal keresték a kapcsolattartást akitől segítséget elremenetelt vártak vagy kaptak. Ezek az úgynevezett érdekkapcsolatok lennének, Viszont Jézus a feltétel nélküli, agapé szeretetről tanított. És ennek az agapénak kellene megjelennie minden emberi (nem csak testvéri) kapcsolatban.

hát igen ebben igazad van kedves Pista testvérem! 
 de az tényleg csak érdek kapcsolat, én  vagyis mik inkább szeretjük a tiszta őszinte kapcsolatot , és ha rég nem találkoztunk akkor is nagy öröm a viszontlátás,mik is átéltük az érdek kapcsolatot sokszor , amíg volt az  üzletünk  és volt honnan adni , rengetegen jöttek annyi érdek testvérünk ) volt , de mikor mik bajba kerültünk , akkor már csak  2, 3 testvér maradt a többi már nem hívott nem kereset fel,  azóta sem ismernek, de ez van ez az élet! sokat tanultunk ebből, , amennyiben lehet mik próbálunk ige szerint élni , adni , ha van és nem kérni semmit cserében,  még mindig jobb adni mint kapni ! és nagy öröm számomra ha valakivel jót tudok tenni!  a többit az Úrra bízom! :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #77 Dátum: 2014 Február 21, 10:38:08 »
Elgondolkodtam a világi, vér szerinti testvérkapcsolatokról. Milyen sokszor megromlanak azok is. Sokszor a szülők halálával kezdődik, a vitával ami az örökség kapcsán alakul ki. és testvérekből ellenségek lesznek. elfordulnak egymástól, sőt gyermekeiket is úgy nevelik, hogy ne érezzenek tiszteletet a  másik fél iránt. Miért van ez így? Mert hiányzik az összetartó szeretet amelynek a központjában a szülők álltak.
Ugyanez tapasztalható meg a keresztény világban is. Amikor elhomályosul az Úr vezetése a keresztény életében megjelen az saját maga felé irányuló érdek és annak következményeként a megromlott testvérkapcsolatok.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #78 Dátum: 2014 Február 21, 12:58:23 »
Most kaptam Harang testvérünktől ezt a képet. Ki is teszem, annyira sokatmondó üzenete van.

Nem elérhető torokildiko46

• Testvérünk
  • *
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
« Válasz #79 Dátum: 2014 Február 21, 17:38:15 »
Most kaptam Harang testvérünktől ezt a képet. Ki is teszem, annyira sokatmondó üzenete van.

nagyon szép és igaz! ez a csodálatos Harang testvérnőnk! nagyon szeretem őt!
 egy áldott kedves asszony!!!
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25