Szerző Téma: Szüzesség  (Megtekintve 10888 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Szüzesség
« Dátum: 2012 Augusztus 23, 13:08:52 »
Sziasztok!

Igaz én is fiatal vagyok, de tudtommal a mai világban elég könnyelműen veszik ezt a kérdést. Ami régebben szégyennek számított, az most könnyen trendivé válhatott. A topic címe mint jól látjátok, a szüzesség. Erről kell hogy folyjon a beszélgetés, hogy Isten miképpen adott erről rendelkezést és miként kell hogy megéljük Isten igéje szerint.

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szüzesség
« Válasz #1 Dátum: 2012 Augusztus 23, 13:12:34 »
Folytatólagosan ki szeretném fejteni a nem tetszésemet azon kifejezés iránt, miszerint "elvesztik a szüzességet".
Mint ha egy darab valami lenne amit a zsebünkben hordanánk és könnyen elveszíthetnénk.
Szerintem ez nem más, mint a bűn szépítése.

Elvesztettem a szüzességem --> Véletlen volt, nem akartam, a tudtomon és akaratom kívül történt.

Fogalmazzunk konkrétabban:
Odaadtad a szüzességed --> Szándékos, akaratos, a tudtoddal és beleegyezéseddel történt.

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Szüzesség
« Válasz #2 Dátum: 2012 Augusztus 23, 16:47:57 »
Egy nagyon fontos Igevers, ami minden erkölcsi területre is vonatkozik:

9. Mi módon őrizheti meg tisztán az ifjú az ő útát, ha nem a te beszédednek megtartása által?
10. Teljes szívből kerestelek téged: ne engedj eltévedeznem a te parancsolataidtól!
11. Szívembe rejtettem a te beszédedet, hogy ne vétkezzem ellened.

Zsolt 119,9-11

A mai világ szinte hivalkodik ebben a kérdésben. Istennek kell engedelmeskedni, és nem szabad engedni a bün csábításának. Egy fiatalnak is meg kell felelni Isten elött, amit tesz. Teljesen egyetértek, kedves Anti, hogy nem szépíthetjük a bünt.

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Szüzesség
« Válasz #3 Dátum: 2012 Augusztus 23, 18:17:08 »
Igazad van Anti testvérem. Nevén kell nevezni a dolgot, nem szépíteni.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Szüzesség
« Válasz #4 Dátum: 2012 Augusztus 23, 19:19:47 »
Kedves Testvéreim!

A világban egyre inkább természetessé, magától értetődővé válik az, amit Isten bűnnek ítél.
Sátán egyik taktikája, hogy összemossa a dolgokat. Ahogy langyossá válik a hívő ember szíve, úgy áramlik be lassan, észrevétlen a bűn. Legyen az akár szenvedély, akár gyűlölet, akár paráznaság.
Minden bűnhöz kell az ember saját, akarati döntése, hozzájárulása.

Abban az esetben beszélhetünk a szűzesség elvesztéséről, ha erőszakról van szó. (Sajnos sok ilyen volt pl. háborús megszállás idején...)
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Szüzesség
« Válasz #5 Dátum: 2012 Augusztus 23, 22:54:40 »
...most az jut eszembe, hogy huszon egy-két évesen, amikor egy gyerekkori jó barátomnak arról beszéltem, hogy még nem voltam nővel, mert azt akarom, hogy a majdani feleségem legyen az első, egész egyszerűen nem hitte el, hogy igazat mondok.

Annyira természetes már, hogy a fiatalok tizenévesen túl esnek az első szexuális élményen, hogy hihetetlennek számít, ha valaki tisztán akarja megőrizni magát.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Szüzesség
« Válasz #6 Dátum: 2012 Augusztus 23, 23:34:17 »
Valóban így van kedves Jules! Sokszor nem kis bátorság kell ahhoz egy fiatalnak, hogy engedelmeskedjen az ÚRnak. Nagyon fontosnak tartom azt is, hogy milyen társaságban mozog a fiatal. Mert ott, ahol a többi fiatallal együtt imádkoznak, Igét tanulmányoznak megóvjhatja a fiatalt a kísértéstöl.
Rossz társaságok pedig nagyon könnyen bünbe vihetik a fiatal lelket.

Ne tévelyegjetek: "A jó erkölcsöt megrontja a rossz társaság!"
1Kor 15,33

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szüzesség
« Válasz #7 Dátum: 2012 Szeptember 07, 11:42:05 »
Így igaz Testvérem.

Azt sajnos mindenki láthatja ha kicsit körbenéz, hogy a legtöbb fiatal bizony erkölcstelenségben él. Viszont ezt nem is látják erkölcstelennek, mivel egymáshoz viszonyítanak és nem Isten igéjéhez.

Eszembe jut amit még pár éve hallottam. Szomorú, de keresztény fiatalok szájából is elhangzott, hogy jó ha már nem tapasztalatlan a másik fél, így nem bánják ha a leendő házastársuk nem lesz szűz.

Röviden: a testiséget részesítik előnyben és nem a tisztaságot.

:(
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Szüzesség
« Válasz #8 Dátum: 2012 Szeptember 07, 13:38:26 »
Így látom én is, kedves Antee!

Sokan nem értik, hogy az Isteni élettöl való eltávolodás, a tudatlanság, a keménnyakúság elhomályosítja az ember értelmét, ami azt jelenti egyben, hogy érzéketlenné válik Isten Ígéjével szemben:

17.    
Ezt mondom annakokáért és bizonyságot teszek az Úrban, hogy ti többé ne járjatok úgy, mint egyéb pogányok is járnak az ő elméjöknek hiábavalóságában,
18.    
Kik értelmökben meghomályosodtak, elidegenültek az isteni élettől a tudatlanság miatt, mely az ő szívök keménysége miatt van bennök;
19.    
Kik erkölcsi érzés nélkül, önmagukat a bujálkodásra adták, minden tisztátalanságnak nagy nyereséggel való cselekedésére.
20.    
Ti pedig nem így tanultátok a Krisztust;
21.    
Ha ugyan Őt megértettétek és Ő benne megtaníttattatok, úgy a mint az igazság a Jézusban:
22.    
Hogy levetkezzétek ama régi élet szerint való ó embert, mely meg van romolva a csalárdság kívánságai miatt;
23.    
Megújuljatok pedig a ti elméteknek lelke szerint,
24.    
És felöltözzétek amaz új embert, mely Isten szerint teremtetett igazságban és valóságos szentségben.

Ef 4,17-24

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Szüzesség
« Válasz #9 Dátum: 2012 Szeptember 07, 14:39:11 »
Talán ott kezdődik a nagy baj,hogy már nem tartják értéknek a szüzességet,egyik fél sem. Sőt olyan gondolkodás is van,hogy "Nem baj,hogy mással is volt már kapcsolata,legalább nem lesz kiváncsi másra,ha már összeházasodtunk". Hát mit mondjak? Hatalmas tévedés! Csak mikor rájönnek,már késő. Az erkölcsi lazaságból is látszik,mennyire a testiség van figyelemközpontba helyezve,ugyanis ezt a területet (is) kiválóan tudja a sátán használni. Az erkölcsi lazaság pedig nem korfüggő. Pusztít úgy a fiatalok,mint az idősebbek körébe.
Sokmindennek jó volna,ha visszaállna az értékrendje.
 :062:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Szüzesség
« Válasz #10 Dátum: 2012 Szeptember 07, 15:17:07 »
Na, ebben tökéletesen egyetértek Veled kedves Editkém! Az erkölcsi tisztaság nincs korhatárhoz kötve!

Habár a topic címe a szüzesség, ami a fiatalokat érinti, mégis úgy gondolom én is, hogy az erkölcsi tisztaságról beszélhetünk itt, ami minden korosztályt is érint.

Isten nekünk a tisztaságot engesztelése által megadta. Vegyük ezt egy nagyon drága ajándéknak, amire, mint értékre nagyon vigyázunk! Ö megadta a lehetöséget, és azáltal, hogy ígéretünk van arra, hogy megigazít, kérhetjük is, hogy ebben is végezze el bennünk a megszentelödést.

1. Én vagyok az igazi szőlőtő, és az én Atyám a szőlőműves.
2. Minden szőlővesszőt, a mely én bennem gyümölcsöt nem terem, lemetsz; mindazt pedig, a mely gyümölcsöt terem, megtisztítja, hogy több gyümölcsöt teremjen.
3. Ti már tiszták vagytok ama beszéd által, a melyet szóltam néktek.
4. Maradjatok én bennem és én is ti bennetek. Miképen a szőlővessző nem teremhet gyümölcsöt magától, hanemha a szőlőtőkén marad; akképen ti sem, hanemha én bennem maradtok.

Jn 15,1-4

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szüzesség
« Válasz #11 Dátum: 2012 Szeptember 07, 15:19:47 »
Az alfórum címe csupán azért "fiataloknak", mivel számukra talán potenciálisabb veszély, olyan korban vannak akik számára kinyílt a Világ.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Szüzesség
« Válasz #12 Dátum: 2012 Szeptember 07, 15:32:31 »
Nagyon jó ez így kedves Antee! Talán a fiataloknak sem árt megtudni, hogy ebben a kérdésben az idösebb korosztálynak is Ige szerint kell élni, és minden korra érvényes a szív, a gondolkozás és a test tisztasága!

De még egy eszembe jutott ezzel kapcsolatban:

Nagyon fontos az is, hogy vigyázzunk a szem által beáramló csábításokkal szemben is. Nem minegy milyen filmeket, milyen képeket nézünk és milyen zenét hallgatunk. A mai világ eröteljesen befolyásolja ezeken keresztül is az emberek gondolati és érzelmi világát! Ne legyünk naívak ebben a kérdésben sem!

A mi Urunk azt akarja, hogy szentek legyünk. Engedelmeskedjünk a mi Urunknak!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szüzesség
« Válasz #13 Dátum: 2012 Szeptember 07, 15:58:46 »
Ámen! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető heisenberg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Szüzesség
« Válasz #14 Dátum: 2012 Szeptember 07, 21:23:04 »
Sziasztok! :088:

Engedjétek meg hogy megosszam a gondolataimat a témában. Sokan kifogásoltátok az "elveszti a szüzességét" kifejezést és ezzel egyet is értek. Viszont én a "tisztaság" kifejezéssel sem vagyok kibékülve. Számomra a szüzesség egy állapot nem pedig érdem. Én személy szerint 18 éves vagyok, és durván fél éve "adtuk oda egymásnak" a barátnőmmel aki akkor 16 éves volt. Ez egy nagyon szép közös élmény volt, mindenféle kényszer vagy társadalmi nyomás nélkül. Nem biztos hogy valaha összeházasodunk, és ezzel mindketten tisztában voltunk/vagyunk.

Nem értem hogy ettől miért lennék erkölcstelen :03: még kevésbé hogy miért lennék "tisztátlan". Ez egy olyan dolog ami szigorúan két emberre tartozik, és amíg nem ártanak vele másnak addig nem látom be miért kellene elítélni őket.
Most ezt nem azért írtam hogy oldalakon keresztül igéket idézzet hogy Isten szerint ez bűn, csupán azért írtam hogy lássátok hogyan gondolkozik az "átlag fiatal", aki nem hívő . :05: