Szerző Téma: Szüzesség  (Megtekintve 10887 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Szüzesség
« Válasz #15 Dátum: 2012 Szeptember 07, 21:36:57 »
Kedves Heisenberg!

Mi itt nem embereket ítélünk el, hanem egy életvitelt, ami Isten szemében bün, mert Isten Szava mondja ezt. Mindannyiunknak számot kell majd adni az Örökkévaló Isten elött azért, amit tettünk, vagy nem tettünk. Legkevésbbé lesz mérvadó, hogy én, vagy Te mit gondolunk, még kevésbbé az, hogy a mai nem hivö fiatalok mit gondolnak, hanem kizárólag Isten Szava, Ígéje alapján leszünk megítélve.

Itt, mi az Íge alapján szeretnénk segítséget nyújtani hívö fiataloknak ebben a kérdésben is, Isten felé felelösséggel élni a fiatal életet. Viszont nem mondhatunk mást, mint amit Isten mondott nekünk.

Szeretettel

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szüzesség
« Válasz #16 Dátum: 2012 Szeptember 07, 22:07:38 »
Sziasztok! :088:

Engedjétek meg hogy megosszam a gondolataimat a témában. Sokan kifogásoltátok az "elveszti a szüzességét" kifejezést és ezzel egyet is értek. Viszont én a "tisztaság" kifejezéssel sem vagyok kibékülve. Számomra a szüzesség egy állapot nem pedig érdem. Én személy szerint 18 éves vagyok, és durván fél éve "adtuk oda egymásnak" a barátnőmmel aki akkor 16 éves volt. Ez egy nagyon szép közös élmény volt, mindenféle kényszer vagy társadalmi nyomás nélkül. Nem biztos hogy valaha összeházasodunk, és ezzel mindketten tisztában voltunk/vagyunk.

Nem értem hogy ettől miért lennék erkölcstelen :03: még kevésbé hogy miért lennék "tisztátlan". Ez egy olyan dolog ami szigorúan két emberre tartozik, és amíg nem ártanak vele másnak addig nem látom be miért kellene elítélni őket.
Most ezt nem azért írtam hogy oldalakon keresztül igéket idézzet hogy Isten szerint ez bűn, csupán azért írtam hogy lássátok hogyan gondolkozik az "átlag fiatal", aki nem hívő . :05:

Pontosan találóan adtad közre az átlag fiatal gondolatvilágot és cselekedetet.
Mivel regisztrációdkor megírtad hogy nem vagy keresztény viszont érdeklődsz, ezért gondolom hogy tudod, hogy mi "más világban élünk"!

Egy olyan világban ahol nem demokrácia, hanem teokrácia van. Vagyis akik Isten törvényei szerint élnek.
Az Ő törvényei nem csupán értelmetlen rendeletek, hanem egytől egyig a mi javunkat szolgálja és egyben neki ad dicsőséget.

Nagyon nagyon kevés az az eset, mikor egy házaspár esetében mindketten egymásnak adták szüzességüket.
Meg kell érteni azt, hogy itt nem csupán fizikai kontaktusról van szó, hanem lelki/szellemi közösülésről is.

De ha csak a testiséget nézzük, elnézéseteket kérve a kifejezésért: senki sem szeret egy olyan pohárból inni amit azt előzőleg többen körbenyalogattak.

Nagyon sok házasságot tönkretett már a házasság előtti nemi élet. Legyen akár viszonyítási alap vagy nemi betegségek.
De talán a szexuális eltorzulás az, ami az egyik legborzasztóbb mind közül, amikor már nem a lelki örömök kapnak helyet, hanem a száraz testi kielégülések.


"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető heisenberg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Szüzesség
« Válasz #17 Dátum: 2012 Szeptember 07, 22:35:39 »
Nos, igen, gondolom a beszélgetés itt ért holtpontra hiszen én nem látok, soha nem is láttam okot arra hogy a Bibliát igaznak fogadjam el, így evidens hogy nem élek annak szellemisége szerint.
Mindenesetre teljesen kiegyensúlyozott és boldog kapcsolatban élek, és a testiség nem megy a lelki egyensúly rovására, sőt. A kettő szerintem nem létezhet egymás nélkül és ez így van jól. :05: Persze, megértem hogy ti más elvek szerint éltek úgymond egy "másik világban" de hogy is mondjam...
Én boldog vagyok, és meggyőződésem hogy ez nem "tisztátlanság".  :pirul:
ha ezért engem bárki felelősségre akar vonni, halálom előtt vagy után... vállalom

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szüzesség
« Válasz #18 Dátum: 2012 Szeptember 07, 22:48:04 »
Felelősségre fog vonni Isten, ez tényleg nem elkerülhető. Nem kívánok neked semmi rosszat, de ha véget ér a kapcsolatotok valamilyen oknál fogva, ne félj visszajönni ide és újra beszélgetni. Nem fejmosást fogsz kapni hanem segítséget.

Nem muszáj hogy véget érjen itt a beszélgetés, ha valóban keresed Isten akaratát, akkor nyugodtan kérdezz, sokan a segítségedre vannak itt.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Szüzesség
« Válasz #19 Dátum: 2012 Szeptember 08, 00:15:52 »
Sziasztok! :088:

Engedjétek meg hogy megosszam a gondolataimat a témában. Sokan kifogásoltátok az "elveszti a szüzességét" kifejezést és ezzel egyet is értek. Viszont én a "tisztaság" kifejezéssel sem vagyok kibékülve. Számomra a szüzesség egy állapot nem pedig érdem. Én személy szerint 18 éves vagyok, és durván fél éve "adtuk oda egymásnak" a barátnőmmel aki akkor 16 éves volt. Ez egy nagyon szép közös élmény volt, mindenféle kényszer vagy társadalmi nyomás nélkül. Nem biztos hogy valaha összeházasodunk, és ezzel mindketten tisztában voltunk/vagyunk.

Nem értem hogy ettől miért lennék erkölcstelen :03: még kevésbé hogy miért lennék "tisztátlan". Ez egy olyan dolog ami szigorúan két emberre tartozik, és amíg nem ártanak vele másnak addig nem látom be miért kellene elítélni őket.
Most ezt nem azért írtam hogy oldalakon keresztül igéket idézzet hogy Isten szerint ez bűn, csupán azért írtam hogy lássátok hogyan gondolkozik az "átlag fiatal", aki nem hívő . :05:

Kedves >>heisengerg<<!

Engedd meg, hogy egy-két dologra reflektáljak, amire a hozzászólásod adja az apropót.

Idézet
Ez egy olyan dolog ami szigorúan két emberre tartozik, és amíg nem ártanak vele másnak addig nem látom be miért kellene elítélni őket.

Teljesen egyetértek veled: valóban csak két emberre tartozik, rád, s a majdani feleségedre, akit megcsaltál azelőtt, mielőtt megismerted volna. Egyébként valóban senki másra nem tartozik. Rám sem, és senkire, aki ezt a hozzászólást olvassa. DE: miután te ezt leírtad, innentől közügy, s ne vedd zokon, ha kapsz hideget is meg meleget is, helyeslő, s megítélő hozzászólást.

A másik dolog: a szüzesség valóban egy állapot, ezzel egyetértek. Érdem oldaláról nem nyilatkoznék, mert nem azért leszel tökéletes, mert valamit teszel, vagy nem teszel. Akivel egységre jutsz testi és szellemi értelemben is, azzal egy test leszel, s ez nem a feleséged jelen esetben. Ezt lehet könnyedésn venni, s lehet ragaszkodni a tisztasághoz. Ha könnyedén veszed, akkor ez azt jelenti, hogy ilyen könnyedén vedd majdani feleségedtől is, ha esetleg félre***. A tapasztalat az, hogy akkor belép a féltékenység, ami nem csak a jelenbeli dolgokra való féltékenység, hanem a múltadra is. Mondom, ez a tapasztalat...

Javaslatom: igazítsd életedet Isten mércéjéhez, s nyugodt, félelem és féltékenység mentes lesz az életed, akkor is, amikor már elmúlnak a szuper emlékek egy kis futó kaland után.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető pilgrim

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 75
Re:Szüzesség
« Válasz #20 Dátum: 2014 Január 07, 14:33:36 »
Egy embernek minél több szexuális viszonya van az életében, annál értéktelenebb lesz a szex...

A szex a házasok ajándéka.
1Móz 2,24 Annakokáért elhagyja a férfiú az ő atyját és az ő anyját, és ragaszkodik feleségéhez: és lesznek egy testté.

Lesznek ketten egy testté. Így lett teremtve. Ajándék a házasságban.

Nem törvénykezni akarok a mondanivalómmal. Jézus sem azért jött, hogy kárhoztassa a világot, hanem, hogy megtartsa azt.

Egyértelműen bűn a házasság előtti szex, hogy egyet értsek az előttem szólókkal.

Vannak olyan emberek akik helyi, emberi etika szerint élnek. Amit az adott földrajzi hely, idő és társaság határoz meg. Hégeli filozófi az, hogy neked is lehet igazad, meg nekem is. De az élet fekete vagy fehér. Van szubjektív és objektív igazság is.

Róm 2:14 Mert amikor a pogányok, akik nem ismerik a törvényt, természetes eszük szerint cselekszik azt, amit a törvény követel, akkor ezek a törvény nélküliek önmaguknak szabnak törvényt.

Róm 1:32 Ők ugyan megismerték Istennek azt az elhatározását, hogy akik ilyeneket cselekszenek, méltók a halálra, mégis nem csak maguk cselekszik ezeket, hanem azokkal is egyetértenek, akik ilyeneket művelnek.

De van Biblia erkölcs is. Az egy jó mérőrúd, arra, hogy mi a jó és mi a rossz. Istenszava megbízható, igaz...Szava teremtette az eget, szólt és lett.

Kérdés, hogy melyikkel gondolkozunk?

A hit hallásból van, ha nem beszélünk róla, nem hallják a hitben erőtlenebbek.

Róma 15,1 Tartozunk pedig mi az erősek, hogy az erőtelenek erőtlenségeit hordozzuk, és ne magunknak kedveskedjünk.

A testi kereszténynek még testi harcai vannak, a szellemi keresztények pedig szellemi.


Azt meg azért férfiak vallhatjuk, hogy később érett férfi korban igen értékes egy szűz hölgy...Főleg keresztény házasság előtt.
www.teologia-mennyei-maflas.webnode.hu
https://www.facebook.com/teologia.mennyeimaflas
(Imrefi Ferenc)

2Tim 4:2 hirdesd az igét, állj elő vele, akár alkalmas, akár alkalmatlan az idő, feddj, ints, biztass teljes türelemmel és tanítással.

Nem elérhető furcsa01

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 34
Re:Szüzesség
« Válasz #21 Dátum: 2014 Október 07, 18:44:43 »
7 ,5 év házasságon vagyok tul eddig.nem szüzen házasodtam,a feleségem sem volt az.ö 5 fiuval volt elöttem együtt,én 24 lányal.és egy cseppet sem bánom hogy nem az elsök voltunk egymásnak.isten azért adta a parancsolatokat mert szeret minket,mert minden bünnek negativ következményei vannak,ettöl akar minket isten megovni
amelyik cápa a tenyeredböl eszik,az a lábadbol is fog....

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szüzesség
« Válasz #22 Dátum: 2014 Október 07, 21:01:31 »
Elég szomorú, hogy egy cseppet sem bánod. Ugyananis amit tettél, az paráznaság volt. Azt pedig tudjuk, hogy amit megbán az ember, azt bocsátja meg az Isten. Úgyhogy te nagy bajban vagy. Isten azért adta a parancsolatait, hogy vigyázzunk a Vele való kapcsolatra, mert a bűn elválaszt Tőle. A parancsolatok, ami amúgy életszabály, az csak a javunkra vannak.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető korni

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Szüzesség
« Válasz #23 Dátum: 2014 November 03, 15:16:33 »
Egyetértek Antee-val megvallani bűnt hű és igaz Isten előtt aki megbocsájtja. Igazi bűnbánat bűn elhagyása.
Azért ha valaki Krisztusban van,új teremtés az, a régiek elmúltak,íme újjá lett minden
 2Kor 5:17