Szerző Téma: Titkos bűnök  (Megtekintve 5845 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Titkos bűnök
« Dátum: 2012 Szeptember 05, 23:48:10 »
"Ki veheti észre a tévedéseket? Titkos bűnöktől tisztíts meg engemet."
Zsoltárok könyve 19,13
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Titkos bűnök
« Válasz #1 Dátum: 2012 Szeptember 06, 08:21:04 »
Titkos bűnök?

Az amit titokban művelek mások előtt jól elrejtve?  Olyan amit még Istennek sem mondok el?

Sokáig tudjuk rejtegetni titkainkat, de egyszer, amikor nem vagyunk rá felkészültek akkor robban a bomba, és a titok betölt mindent és mindenki tudni fog róla.
Isten háta mögött nem tudok cselekedni, hiszen mindent tud rólam. De ha én olyan vagyok, mint a strucc, és homokba dugom a fejem akkor valóban azt hihetem, hogy amit én nem látok azt más sem érzékeli.
A titokkal együtt jár a a büszkeség, hogy olyan titkom van melyet nem ismer más. Viszont társa a félelem és a rettegés, hogy mi lesz ha kitudódik?

Mert nincs oly rejtett dolog, ami napfényre ne jőne; és oly titok, ami ki ne tudódnék.
 Amit néktek a sötétben mondok, a világosságban mondjátok; és amit fülbe súgva hallotok, a háztetőkről hirdessétek.
Máté 10, 26-27


De vannak olyan titkok is amelyeknek aktív részesei vagyunk és nem tudunk róla. 
Ez a bűn!
Nem ismerem az Úr  igéjét, a Szent Szellem még nem írta szívembe a törvényeket, vagy rosszul működik a lelkiismeretem. Eleve nem tartom bűnnek azt  amit teszek. És egyszer, mint egy mázsás kő rám zuhan a felismerés. Megvilágosodik az elmém és szégyellem bűnömet. Meg akarok tőle szabadulni. Nem titkolom tovább, hanem az Úrhoz kiáltok, mint Dávid tette: Uram! "Titkos bűnöktől tisztíts meg engemet!" Ez többnyire megtérésünk után szokott először bekövetkezni.
És ha őszintén tettem ez többé már nem lesz titok.

Megtérésem időszakában történt, a Bibliát olvasva egyre több bűnt ismertem fel magamban, olyanokat amit eddig teljesen természetesnek gondoltam, hogy azok életem és jellemem velejárói. Titok volt addig a pillanatig még előttem is. De az Úr a szívek vizsgálója, és elém hordta azokat, szinte megkérdezve: Pista, ezekkel mi legyen? Itt hagyod és továbbra is bukdácsolsz benne amikor hozzám jössz, vagy takarítsuk el az útból? Én megmutatom neked, te pedig kidobod.

Sokat kidobáltam, de a mai napig maradt még bennem, és olykor ismét hallom: Miért nem dobod ki, meddig jársz kerülő utakon amikor hozzám készülsz?

Hozzád kiáltok Uram én is: Uram, te észreveheted azokat a tévedéseket is amit én nem ismerek fel. Kérlek segíts! Ismertesd meg velem a Te utaidat és a titkos bűnöktől szabadíts meg engem!

"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Titkos bűnök
« Válasz #2 Dátum: 2012 Szeptember 06, 09:38:34 »
Ámen! Köszönöm Testvérem hogy megosztottad velünk! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Titkos bűnök
« Válasz #3 Dátum: 2012 Szeptember 06, 09:55:33 »
Titkos bűnök nem feltétlen azok, amelyeket titkolunk mások előtt. A titkos bűnök azok, amelyeket még magunk sem ismerünk.
Számunkra a mérőzsinór Isten igéje és nem a másik ember élete. Éppen ezért ahogyan közeledünk Istenhez, annál jobban világít meg minket dicsőségével, egyre jobban láthatóvá válnak azok a területek, amelyek nem tiszták az életünkben.
    
"Mi pedig, miközben fedetlen arccal, mint egy tükörben szemléljük az Úr dicsőségét mindnyájan, ugyanarra a képre formálódunk át az Úr Lelke által dicsőségről dicsőségre."
2Korintusi levél 3,18

(Jób jut eszembe, aki áldozatot mutatott be Istennek, gyermekei esetleges bűneiért.)

Bűnt követünk el már a nap elején, ha az ágyból az első lépésünket Isten nélkül tesszük meg. Isten mindig velünk van, de miénk a döntés, hogy mennyire engedjük magunkhoz közel. Ez mindennapi döntés.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Titkos bűnök
« Válasz #4 Dátum: 2012 Szeptember 06, 10:17:39 »
Pontosan arra gondoltam én is, hogy megtérésünk előtt nem ismertünk fel minden bűnt az életünkben. nyugodt lelkiismerettel tetem azt amit jónak tartottam.
Minden héten befizettem a lottóadómat a sportfogadás irodájában szerencsére várva, világmegváltó tervekkel.
Nem éreztem bűnnek mások ugratását, a csúnya beszédet, a dohányzást és még sok mindent felsorolhatnék.
De amikor találkoztam az Úrral felfedte előttem az igazságait. Az a tükör amely eddig homályos volt elttem, már kezdet áttetszővé válni, és felismertem azokat a dolgokat, melyek más megvilágításba kerültek Isten fényén keresztül.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Titkos bűnök
« Válasz #5 Dátum: 2012 Szeptember 06, 10:26:36 »
Így van, a megigazulás utján haladnunk kell a Lélek vezetésével.

Ami nekem feltünik, hogy a tévedés fogalmát egy versben említi a "rejtett" (Héber fordítás), vagy titkos bünökkel. Szerintetek van összefüggés?


 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Titkos bűnök
« Válasz #6 Dátum: 2012 Szeptember 06, 10:35:59 »
 A rejtett véleményem szerint nem feltétlen jelenti a titkosat.  Lehet valami rejtett, mert nem ismerjük fel, nem is gondolunk rá, stb.  Valójában nincs róla tudomásom. Kell valami ami felfedi előttem a rejtettséget, a titkot.
A titkos lehet szándékosan eltitkolt és lehet fel nem ismert.
Ha felismerem akkor már nem rejett előttem.

Zsoltárok 119,11
Szívembe rejtettem a te beszédedet, hogy ne vétkezzem ellened.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Titkos bűnök
« Válasz #7 Dátum: 2012 Szeptember 06, 10:51:54 »
Köszönöm áldott Testvérem a választ, és közelebb is visz a téma értelméhez. Megemlíteném, hogy a magyar fordításon kivül egyetlen egy Biblia sem használja a titkos szót, hanem ahelyett az eredeti "rejtett" kifejezést. Ezért is gondolom, hogy itt nem szándékos titkolózásról lenne szó.

Ha a vétkemet Isten elött szándékosan titkolni akarnám, akkor hogyan kérnék szabadítást abból. Ez valahogy olyan fából vaskarika....

Tehát úgy gondolom itt tényleg azokról a bünökröl van szó, amit nem ismerek fel és így tévedésnek nyilvánítom.

A tévedés szó itt eredeti héberben eredetiben: Segi'ach
jelentése: zavartság, (a szótár szerint: zürzavar) tévedés, véletlen...

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Titkos bűnök
« Válasz #8 Dátum: 2012 Szeptember 06, 12:12:42 »
Shalom Testvérek.

Nagyszerű téma ez, és azt gondolom, fontos erről is beszélni.

Mi a véleményetek: A "Titkos bűnök" kategóriájába sorlható-e a megtévesztés, és a megtévesztettség is?
Úgy értem: Ha valaki beépül egy adott gyülekezetbe, az első amit belenevelnek az az, hogy a szolgálók,
egyszer,s mind a "Lévitai" tisztséget töltik be,ezért alapvető kritérium a feltétlen engedelmesség, a tized fizetés... stb.!
Ugye itt máris szörnyű bűnről, és iszonyatos tévelygésről van szó!
Ugyanis mind tudjuk: A Lévitai Papi rend, az Ároni Főpapság alatt szolgált.
Ezen időszakban az Isteni Tiszteletet kizárólag a Lévi nemzetsége tehette! Olyanok, akik ebbe a törzsbe születtek test és vér szerint!
Ha illetéktelen, tehát nem Lévita születésű járult az oltárhoz, azt az Örökkévaló parancsolatja szerint:
KI KELLETT VÉGEZNIÜK! (4Móz 3,10   
Áront pedig és az ő fiait rendeld föléjök, hogy őrizzék az ő papságukat; és ha idegen járulna oda, haljon meg.)

Erre a Papi tisztre, illetve az Istentisztelet módjára és helyére szigorú kritérium vonatkozott!
V.Mózes 12,13.    
Vigyázz, hogy a te egészen égőáldozataidat ne áldozzad minden helyen, a melyet meglátsz;
14.    
Hanem azon a helyen, a melyet kiválaszt az Úr a te törzseid közül valamelyikben: ott áldozzad a te egészen égőáldozatidat, és ott cselekedjél mindent, a mit én parancsolok néked.

Ez az Úr által kiválasztott hely pedig a Morijjáh volt, azaz a Templom hegy! Kizárólag itt szolgáltak a léviták!

Mint tudjuk a Templom a Messiás után 70-ben leromboltatott... Azóta nincs áldozás. Mi Tudjuk azért lett így, mert a Tökéletes engesztelés megtörtént, hiszen a tökéletes Páska bárány
megáldoztatott, és az Ő vére egyszer s mindenkorra képes elmosni a bűnöket, teljes és tökéletets engesztelést szerezve azoknak, akik Vele közösségben vannak!
Immáron beállt tehát az eleve hirdetett: Melki Cedek-i Főpapság, és az ez alá rendelt: " Királyi papság" (1Pt 2,9   
Ti pedig választott nemzetség, királyi papság, szent nemzet, megtartásra való nép vagytok, hogy hirdessétek Annak hatalmas dolgait, a ki a sötétségből az ő csodálatos világosságára hívott el titeket;)
Az Istentisztelet módja és helye nincs egy helyhez kötve, nincs töbé véráldozat...
Tehát más Főpapság-más Papi rend! ( erről beszél a Zsidókhoz írt levél 7. felyezete...)

Ha tehát a mai Keresztyén gyülekezetek teljesen jogtalanul és oktalanul visszatérnek a Szövetség első szakaszához, ( ezért egyébbként halál jár...IV.Mózes,3,10 szerint!)
Akkor ez egyben a szövetség vérének a megtaposása, (Zsid 10,29   
Gondoljátok meg, mennyivel súlyosabb büntetésre méltónak ítéltetik az, a ki az Isten Fiát megtapodja, és a szövetségnek vérét, melylyel megszenteltetett, tisztátalannak tartja, és a kegyelemnek Lelkét bántalmazza?)
Ráadásul, minthogy a szövetség első szakában rekesztették meg magukat, elvileg élne az áldozati rend, a törvény szerint! Hiszen arra a Papságra ez volt hatályos,azokra nem vonatkozik a Tökéletes engesztelés!
(Galátziabeliekhez írt levél 5. rész

1.    
Annakokáért a szabadságban, melyre minket Krisztus megszabadított, álljatok meg, és ne kötelezzétek meg ismét magatokat szolgaságnak igájával.
2.    
Ímé, én Pál mondom néktek, hogy ha körülmetélkedtek, Krisztus néktek semmit sem használ.
3.    
Bizonyságot teszek pedig ismét minden embernek, a ki körülmetélkedik, hogy köteles az egész törvényt megtartani.
4.    
Elszakadtatok Krisztustól, a kik a törvény által akartok megigazulni, a kegyelemből kiestetek.
5.    
Mert mi a Lélek által, hitből várjuk az igazság reménységét.)

Szóval ezekben a gyülekezetekben mindenben vissza kell akkor térni a törvény szolgálatához! Csak éppen ezen elöljárók a törvény szerint ezt nem tehetik!
És minthogy nincs már Templom, Bűnért való áldozás sincs! Akkor viszont van a bűn, mely el nem töröltetik! 1Kor 15,56   
A halál fullánkja pedig a bűn; a bűn ereje pedig a törvény.


Ebben az esetben nem beszélhetünk ugye tudatlanságról, hiszen gondolom minden hívőnek van Szentírása... Elolvasva megérthetnék, hogy amit tesznek az Bűn!
Viszont véleményem szerint, ténylegesen nem látják ezt a bűnt sokan...
mit gondoltok: Ez is idesorolható?
Úgymint: Az Isten Igéjének megvetése; A Messiás vérének megtaposása...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Titkos bűnök
« Válasz #9 Dátum: 2012 Szeptember 06, 12:35:12 »
Szerintem, mindenképpen ide sorolható!

Akinek az emberek véleménye és az emberi tanítás fontosabb, mint Isten Igéje, nagyon könnyen manipulálható. Ennek viszont a vége, az általad leírt tévtanítások, amelyek a juhokat lelki kiskorúságban tarják elszigetelve az Ígétöl..

Ezekre érvényes:

Jaj néktek törvénytudók! mert elvettétek a tudománynak kulcsát: ti magatok nem mentetek be, és a kik be akartak menni, azokat meggátoltátok.
Lk 11,52

 :167:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Titkos bűnök
« Válasz #10 Dátum: 2012 Szeptember 06, 13:30:58 »
Igaz Testvérem. Ez tehát a szolgálók felelőssége...
Ámde ugye van egy pont, ahol elkezdődik a "nyáj" felelőssége is, ez pedig nagyon is határozott vonal! Hiszen nem kollektívan állunk az ítélőszék elé, hanem egyénileg! (2Kor 5,10 ;    Zsid 9,27 ; Jel 20,13...)

Azt gondolom, ezzel kapcsolatosan a tegnap esti Skype összejövetelen, Anti mondta a legtökéletesebb utalást: " Csel 17,11   
Ezek pedig nemesebb lelkűek valának a Thessalonikabelieknél, úgymint kik bevevék az ígét teljes készséggel, naponként tudakozva az írásokat, ha úgy vannak-é ezek."

Vagyis a nyáj felelőssége az, hogy mindennek utána nézni a Szent tanban, hogy valóban úgy vannak-é ezek?
Erről beszél Pál is: I Thessz.5,21.    
Mindent megpróbáljatok; a mi jó, azt megtartsátok!
22.    
Mindentől, a mi gonosznak látszik, őrizkedjetek!

Ezen Igei utalásokból megláthatjuk, ahogy Anti is rámutatott: Pál mint Apostol egyáltalán nem érezte sértve magát azért, hogy
feltételesen fogadták a szolgálatát... Ezt azután egybevetették Isten tanításával,( Ami írva van! Ezt nevezzük Isten Igéjének...)
És csak azután fogadták el a szolgálatát, ha Isten Igéje által igazolva lett az ő szolgálata.

Ám minthogy ez mára sok helyen nem így van,
Így tehát már nem csak a szolgálók bűnéről beszélünk, hanem a nyáj bűnéről is...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Titkos bűnök
« Válasz #11 Dátum: 2012 Szeptember 06, 14:54:57 »
A gyülekezet pásztora a közösség vezetője. A nyájra ő vigyáz. ismerik az ő hangját. Megszokták tanítását, hiszen azon épültek fel. Az volt az anyatej, a táplálék. Amíg nem hallották más pásztor hangját addig jóllakottak voltak, békességben és egyetértésben voltak..
A másik pásztor aki idegen, másként beszél, mást ígér. Talán többet és vonzóbbat. A bárányok egy része ezután őrá fog hallgatni. 
Amíg a bárányok egységben, összetartó közösségként élnek, addig hatással tudnak lenni egymásra, de ha megbomlik a közösség vélt tévesztenek. Elkóborolnak. Egyenként célponttá válnak. Elbizonytalanodnak. Úgy érzik nincs szükségük pásztora. Megállnak saját erejükből. ez pedig a vesztüket okozza. A kollektívából megszűnik az egység és szétszélednek. Azt esznek amit találnak. és ha éhesek nem válogatnak. Mivel már nincsenek közösségben, nem kapnak figyelmeztetést, hogy ez ártalmas, egészségtelen és pusztító.

"Aki pedig az ajtón megy be, a juhok pásztora az" (Jn 10:2).
 "Ennek az ajtónálló ajtót nyit; és a juhok hallgatnak annak szavára; és a maga juhait nevükön szólítja, és kivezeti őket, és mikor kiereszti az ő juhait, előttük megy; és a juhok követik őt, mert ismerik az ő hangját" (Jn 10: 3-4).
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Titkos bűnök
« Válasz #12 Dátum: 2012 Szeptember 06, 16:47:41 »

Így tehát már nem csak a szolgálók bűnéről beszélünk, hanem a nyáj bűnéről is...

Igen Testvérem! Fel kell ismerni azt mindenkinek, hogy vannak kötelességeink.
Nem háríthatjuk a felelősségünket másra.

Ha egy pásztor azt mondja az egyik tagnak, hogy éljen tovább paráznaságban, mivel Isten kegyelme arra is elegendő és ezt a gyülekezeti tag igaz beszédnek veszi, akkor a pásztor egyértelműen vétkessé vált.
De nem kellene itt megállni, mert több van itt ennél. A gyülekezeti tag is vétkessé vált az által, hogy nem egyeztette össze Isten igéjével a pásztor szavait.

Ama nagy napon Isten előtt állva mindenki saját magáért fog számot adni. Nem lesz enyhítőbb körülmény ha másra ujjal mutogatunk.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Titkos bűnök
« Válasz #13 Dátum: 2012 Szeptember 06, 17:14:29 »
Idézet
A gyülekezeti tag is vétkessé vált az által, hogy nem egyeztette össze Isten igéjével a pásztor szavait.

Ehhez viszont elengedthetetlen az Íge tanulmányozása és ismerete. Hányan vannak, akik csak meghallgatják az Istentiszteleten a prédikációt, de igazi és mély Igetanulmányozásra már nincs igényük. Az ilyenek manipulálhatók, és nincs is képességük amiatt arra, hogy minden! tanítást megvizsgáljanak az Ige tükrében. Pedig hány figyelmeztetés van erre vonatkozólag!

Így szólt akkor Jézus azokhoz a zsidókhoz, akik hittek benne: "Ha ti megtartjátok az én igémet, valóban tanítványaim vagytok; 32. megismeritek az igazságot, és az igazság megszabadít titeket."
Jn 8,31-32

Tehát mégegyszer: Ha ti megtartjátok az én igémet, valóban tanítványaim vagytok, akkor ismerjük meg az Igazságot, ami azután szabaddá tesz! Nem lehet mindig csak fél mondatokkal idézgetni.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Titkos bűnök
« Válasz #14 Dátum: 2012 Szeptember 06, 17:31:29 »
Tökéletesen egyetértek. :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)