Szerző Téma: Barátok közt  (Megtekintve 11629 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Barátok közt
« Dátum: 2012 Szeptember 07, 11:45:33 »
Figyelem, ez nem az RTL klub egyik sorozatának a topicja! :hehe:

A baráti társaságát megválogathatja az ember. Bizony amilyen társaságban megfordulunk, az hatással lehet a személyiségünkre is.
Hogyan óvhatják meg magukat a fiatalok?

Erről olvashattok ebben a topicban.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Barátok közt
« Válasz #1 Dátum: 2012 Szeptember 07, 13:02:20 »
Egy kis személyes emlékezés...

Amikor 14 évesen édesapámtól a bemerítésemre egy Bibliát akaptam ajándékba, ez az Igevers volt dedikációként az elsö lapra írva:

Préd 12,1    
Örvendezz a te ifjuságodban, és vídámítson meg téged a te szíved a te ifjúságodnak idejében, és járj a te szívednek útaiban, és szemeidnek látásiban; de megtudd, hogy mindezekért az Isten tégedet ítéletre von!

Fiatal éveimben nagyon sokmindentöl óvott meg engem ez az Íge!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Barátok közt
« Válasz #2 Dátum: 2012 Szeptember 07, 13:04:18 »
Nagyon találó ige, köszönöm! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Barátok közt
« Válasz #3 Dátum: 2012 Szeptember 07, 13:31:28 »
 :afro:

Timótheus is igen fiatal volt, talán nem véletlen, hogy Pál apostol a következö Ígét helyezte a szivére:

1Tim 4,12    
Senki a te ifjúságodat meg ne vesse, hanem légy példa a hívőknek a beszédben, a magaviseletben, a szeretetben, a lélekben, a hitben, a tisztaságban.

Érdekes, hogy mindkét esetben nem piros stopptáblákkal találkozunk, hanem azzal, hogy a felelösség tudata a fiatalok részére is elengedhetetlenül fontos. A fiatal években magtanult Istenfélelem megóv a felelötlen dolgoktól.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Barátok közt
« Válasz #4 Dátum: 2012 Szeptember 07, 14:02:12 »
Igen, máshol pedig így figyelmeztet:

"Az ifjúkori kívánságot pedig kerüld! Törekedj viszont az igazságra, a hitre, a szeretetre, a békességre azokkal együtt, akik tiszta szívből hívják segítségül az Urat."
2Timóteus 2,22
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Barátok közt
« Válasz #5 Dátum: 2012 Szeptember 07, 14:24:20 »
ÁMEN!

 :fel: :rozsa2:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Barátok közt
« Válasz #6 Dátum: 2012 Szeptember 07, 17:20:21 »
Figyelem, ez nem az RTL klub egyik sorozatának a topicja! :hehe:

A baráti társaságát megválogathatja az ember. Bizony amilyen társaságban megfordulunk, az hatással lehet a személyiségünkre is.
Hogyan óvhatják meg magukat a fiatalok?

Erről olvashattok ebben a topicban.


Áldott napot ! gondoltam hogy nem a sorozatról lehet szó itt :158:


bizony az nem mindegy hogy kivel kikel barátkozunk, ezért figyelembe kell venni Isten igéjét  ki is az igaz barát?? nem az aki elfordul töled mikor szükséged van rá hanem az aki mindig Jóbban rosszban melletted ál  vigasztal , segít ad egy jó tanácsot:
:Példabeszédek könyve:17:17   :
Minden időben szeret, aki igaz barát, és testvérül születik a nyomorúság idejére.


Ézsaiás könyve:41:6   Kiki társát segíti, és barátjának ezt mondja: Légy erős!

 egy barát aki veled van , veled örül , veled sir ha kel:
Róma levél:12:15   Örüljetek az örülőkkel, és sírjatok a sírókkal.


 szerintem ez az igaz barát! :081: :079: :068:



III. János levél:1:2   Szeretett barátom, kívánom, hogy mindenben jól legyen dolgod, és légy egészséges, amint jó dolga van a lelkednek. :017:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Barátok közt
« Válasz #7 Dátum: 2012 Szeptember 07, 21:21:37 »
Így van drága Ildikóm!

Csak van egy icipici bökkenö ebben... Megéltem már, hogy a szükség idején világi barátok hamarabb és készségesebben segítettek, mint a gyülekezeti testvérek...  :pirul:

Nagyon fontosnak tartom, hogy a gyülekezeti barátok, testvérek sokkal gyorsabban és rugalmasabban reagáljanak, ha valaki szükségben van, különben a világi barátok könnyen pótolhatják azt, amit tulajdonképpen nekünk testvéreknek kellene tenni...   :089:

 :079:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Barátok közt
« Válasz #8 Dátum: 2012 Szeptember 10, 19:15:50 »
Csak van egy icipici bökkenö ebben... Megéltem már, hogy a szükség idején világi barátok hamarabb és készségesebben segítettek, mint a gyülekezeti testvérek...   :08:

Bizony-bizony, a fiatalok (s nem csak a fiatalok) azokhoz fognak vonzódni, akik elfogadják, befogadják, akiktől szükség esetén segítséget kapnak. Ha ezek a hívők, akkor velük fog haverkodni, ha esetleg egy hóbortos csapat, akkor előbb-utóbb ott találja az ember magát.

Tehát barátság ügyben a keresztyének milyen barátnak bizonyulnak? Olyannak, akire az ember simán rá meri bízni az életét, vagy olyannak, akit nagy ívben elkerülnek...
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Barátok közt
« Válasz #9 Dátum: 2012 Szeptember 10, 20:23:04 »
Tökéletesen egyetértek, kedves Petya Testvérem! Velem is megtörtént, hogy szükség idején nagyon sok jó tanácsot kaptam...

De többet nem... :hehe:

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Barátok közt
« Válasz #10 Dátum: 2012 Szeptember 10, 22:04:23 »
 :175: :047: :068: :079: :265:

igen sok jó barát van de az  a jó barát aki mellett ál szükség idején is:van egy román közmondás amit kb igy van lefordítva:
 mikor van pénzem és jól megy dolgom mindenki a barátom, és rokonom, de mikor nincs pénzem és  rosszul megy sorsom akkor nem barát  és nem rokon még a rokonom sem:( :?:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Barátok közt
« Válasz #11 Dátum: 2012 Szeptember 10, 22:12:47 »
Shalom Ildikóm!

 :igen:

De Testvérek között nem szabadna, hogy így legyen!  Ha belegondolok az elsö gyülekezetekre...  :118:

 :030: :026: :027: :rozsa2: :081:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Barátok közt
« Válasz #12 Dátum: 2012 Szeptember 11, 00:07:42 »
Idézet
Amit akartok azért, hogy az emberek ti veletek cselekedjenek, mindazt ti is úgy cselekedjétek azokkal; mert ez a törvény és a próféták. Máté 7,12 (Károli)

Ez a parancs nem veszíti érvényét a világi emberekkel szemben sem. Mert ha én a jót cselekszem a világi emberrel , nagyon ritka az, hogy rosszat kapok vissza.

Idézet
21 Ha éhezik, aki téged gyűlöl: adj enni néki kenyeret; és ha szomjúhozik: adj néki inni vizet;
22 Mert elevenszenet gyűjtesz az ő fejére, és az Úr megfizeti néked.Példabeszédek 25,21-22 (Károli)

Új fordítás szerint

Idézet
Ha éhezik, aki gyűlöl téged, adj neki kenyeret, és ha szomjazik, adj neki vizet,
mert parazsat gyűjtesz a fejére, az ÚR pedig visszafizeti, amit adtál. Példabeszédek 25,21-22

Fontos, hogy az a jó, amit cselekszem, azt szeretettel tegyem.

Idézet
Minden dolgotok szeretetben menjen végbe! 1Korintus 16,14

Keresztény és világi között is lehet jó barátság. Igaz, ritka, mint a fehér holló, de van rá példa.
Nem akarok az interneten példát keresni erre híres emberek között, bár biztosan találnék.

Saját tapasztalom van erről. Ipari tanulóként ismerkedtem meg a munkahelyen egy fiúval aki egy évvel idősebb tőlem.  Barátság alakult ki közöttünk, ő volt az aki akkoriban mindig figyelmeztetett, hogy túl hosszú a hajam, sok cigarettát szívok, kevesebb alkohol is elég lenne, ne csapjam a szelet annak a lánynak ... stb. Ő valahogy úgy viselkedett, mintha az őrző angyalom lenne, mindig meg akart óvni a bajoktól. Ő tartózkodott azoktól a dolgoktól amelyeknél figyelmeztetett, de egy idő után őt is elkapta a világi élet gépezete, és szinte minden rossz tulajdonságomban megelőzött. Ekkor már én figyelmeztettem őt.
Soha nem tudtunk egymásra megharagudni.
Hét évvel ezelőtt megtértem, ő nem. Jóformán az összes régi barátomból csak jó ismerős lett, de ő hűségesen kitart a barátság mellett. Van amit elfogad a Biblia írásaiból, van amit nem, mert ő is mindent logikával akar megmagyarázni.
Vitatkozunk és nézetkülönbségeink ellenére is barátok maradtunk.
Imádkozom érte és hiszem, hogy egykor ő is meg fogja hallani az Úr szavát és akkor felhagy az ellenvetéssel.

"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Barátok közt
« Válasz #13 Dátum: 2012 Szeptember 11, 08:57:59 »
Idézet
Hét évvel ezelőtt megtértem, ő nem. Jóformán az összes régi barátomból csak jó ismerős lett, de ő hűségesen kitart a barátság mellett. Van amit elfogad a Biblia írásaiból, van amit nem, mert ő is mindent logikával akar megmagyarázni.
Vitatkozunk és nézetkülönbségeink ellenére is barátok maradtunk.

Egy nagyon fontos gondolatot írtál, kedves Pista testvérem! Nekem is vannak nagyon hosszú ideje tartó barátságok, és nagyon rendesek voltak, és mindig segítettünk egymásnak, ha kellett. Ám, tudták, hogy hiszek, és így fogadtak el. Azt is tudták, hogy semmiféle bulira nem megyek el, és az életvitelem is más. Sokszor beszélgettünk el a hit dolgairól is, és van már aki azóta szintén megtért.

Gondoltam, leírom én is a tapasztalatomat....

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Barátok közt
« Válasz #14 Dátum: 2012 Szeptember 11, 09:32:40 »
Köszönöm Elisabeth, hogy megosztottad velünk. Fontos, hogy ne azonosuljunk a rossz világi szokásokkal, és kapcsolatunkon keresztül hagyjuk az Urat munkálkodni.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12