Szerző Téma: Barátok közt  (Megtekintve 11628 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Barátok közt
« Válasz #15 Dátum: 2012 Szeptember 11, 09:36:41 »
Tökéletesen egyetértek, kedves Pista testvérem!

Nem azt kérem, hogy vedd ki őket a világból, hanem hogy őrizd meg őket a gonosztól.
Jn. 17:15.    

És még az Íge, ami profilodban olvasható:

"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává."
 1Korintus 6,12

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Barátok közt
« Válasz #16 Dátum: 2012 Szeptember 11, 09:55:07 »
A magam részéről vannak olyan barátaim, akik nem tartoznak Krisztushoz. Időnként találkozni is szoktunk. Az előző cégemnél volt egy kis kollektíva, esetenként csináltunk közös pikniket, házibulit... Elmentem ezekre. Ezeket az ismerőseimet ott tudtam elérni, s mivel fontos nekem az ő barátságuk, ezért tartom velük a kapcsolatot ott, ahol ők megfordulnak.

Idézet
Jn 17:15 Nem azt kérem, hogy vedd ki őket a világból, hanem hogy őrizd meg őket a gonosztól.

Ez a >>vedd ki őket a világból<< az elszeparálódást jelentené, egyúttal azt, hogy megszűnik a kapcsolat, megszűnik az életstílus bemutatásának a lehetősége.

Ezekben a baráti együttlétekben (disco, házibuli, stb - a többi témával összefügg a barátság téma is) előtérbe kerül a szexualitás téma (is), az alkohol téma is. Egy ilyen "éles helyzet" ad lehetőséget arra, hogy értékrendet demonstráljon a hívő ember, ahol kimondja, deklarálja pl. a házastársi hűséget, esetleg a mértékletességet (alkohol). Kár lenne ezeket a találkozásokat helyzeteket kihagyni holmi keresztény(kedő) prüdéria miatt.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Barátok közt
« Válasz #17 Dátum: 2012 Szeptember 11, 10:11:30 »
Megtérésem után egy évvel a volt borozói barátaim meghivtak egy "csülök pékné módra" alkalomra, ahol közösen készítettük el a fent nevezett ételt és fogyasztottuk el.
Tudták, hogy én nem fogyasztok már alkoholt, ezért nekem két üveg üdítőt vettek. Sütés közben a konyhában beszélgettünk, én az üdítőmet, ők a fröccsöt és a feleseket fogyasztva.
Mire elkészült az étel többségében már nem voltak éhesek, mert az ital jóllakatta őket.
Másnap elosztották egymás között a maradékot, és mesélték a nap történését a borozóban. Amikor emlékeikben homályos területre értek (az ital hatása) akkor azt mondták, hogy kérdezzétek meg Bácsi Pistát, ő is velünk volt és egyedül csak ő maradt józan.
Mi ebből a tanulság? számomra az, hogy tiszteletben tartották elkötelezettségemet Isten felé, és hitelt adtak szavaimnak.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Barátok közt
« Válasz #18 Dátum: 2012 Szeptember 11, 10:15:09 »
Kedves Petya testvérem!

Abban egyetértek, hogy nem kell nekünk prüdének lenni. Más dolog azonban, hogy elfogadok egy meghívást vendégségre, vagy egy pikniken, illetve kiránduláson részt veszek. Ezzel nincs is semmi gondom. De soha sem tartottak barátaim prüdének amiatt, hogy nem jártam discoba, vagy házibulikra, ahol ment az ivás, a kétértelmü beszéd, vagy a fülsüketítö zene. Mégis beszélgetéseink alkalmat adtak arra, hogy bizonyságot tegyek.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Barátok közt
« Válasz #19 Dátum: 2012 Szeptember 11, 10:48:02 »
Ide kívánkozik Assisi Szent Ferenc egy mondata:
Idézet
„Mindig prédikáld az evangéliumot, és ha szükséges, használj szavakat is!”
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Barátok közt
« Válasz #20 Dátum: 2012 Szeptember 11, 10:54:55 »
Szerintem Petya testvérünk általánosságban beszélt és nem kimondottan rád értette a "prűd" szót. Ezért nem kell védekeznie senkinek.

Sajnos nekem is az a tapasztalatom,hogy sokan nagyon is álszentek. Na,én ezek között nem is kapom a helyem meg. Könnyű tisztának maradni steril környezetbe. De akkor,hogyan mutatom be azt,hogy lehet tisztának maradni egy esetleges szemétdombon?
 :03:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Barátok közt
« Válasz #21 Dátum: 2012 Szeptember 11, 11:16:45 »
Idézet
„Mindig prédikáld az evangéliumot, és ha szükséges, használj szavakat is!”

Nagyon jóóóó....    :afro:


„A cselekedetekben több mély igazság rejlik, mint a szavakban és a könyvekben.”  -  C. H. Spurgeon.
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Barátok közt
« Válasz #22 Dátum: 2012 Szeptember 11, 11:43:32 »
Drága Editkém és Petya testvérem!

Mint már korábban is írtam, engem az Ige, és Isten Szeretete óvott meg életemben olyan dolgoktól, ami félrevihetett volna. Ezzel nem vagyok jobb, vagy nemesebb senkinél. Lehet, hogy a bulik kérdésében mint gyengébb nem óvatosabb vagyok, mint férfi testvéreim. Aki már tényleg ujjászületett, az a Lélek vezetése alatt áll, és az szerint dönt.

Az álszent emberekkel nekem is van tapasztalatom és teljesen egyetértek Veletek. Sajnos iszonyú kárt okoznak törvénykezö magatartásukkal. Tehát, ha engedelmeskedek, szívböl és örömmel teszem, de nem eröltetem senkire meglátásomat.

 :2smitten: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Barátok közt
« Válasz #23 Dátum: 2012 Szeptember 11, 11:47:00 »
Még annyit hozzátennék, hogy a még meg nem tértek esetében nem holmi tilalmakkal  kell jönni, hanem Isten szeretéröl bizonyságot tenni, ami minden földi dolognál értékesebb, és élet és halál kérdése!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Barátok közt
« Válasz #24 Dátum: 2012 Szeptember 11, 22:24:23 »
Ide kívánkozik Assisi Szent Ferenc egy mondata:
Idézet
„Mindig prédikáld az evangéliumot, és ha szükséges, használj szavakat is!”
Ez nagyon tetszik. Bizony az egész életünknek az evangéliumot kell hirdetnie és a szavainknak is.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Barátok közt
« Válasz #25 Dátum: 2012 Szeptember 11, 22:26:02 »
Még annyit hozzátennék, hogy a még meg nem tértek esetében nem holmi tilalmakkal  kell jönni, hanem Isten szeretéröl bizonyságot tenni, ami minden földi dolognál értékesebb, és élet és halál kérdése!

 :2smitten:
Így igaz. Az Isten szeretete az, ami megragadja az embert. Hiszen Ő annyira szeretett minket, hogy az Ő egyszülött Fiát adta értünk.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Barátok közt
« Válasz #26 Dátum: 2012 Szeptember 12, 13:11:31 »
 :igen:
 olvastam amiket irtatok áldott testvéreim!
 nekem is  vannak barátok , akik nem keresztények , de tiszteletben tartják az én nézeteimet az én gondolkozás módomat és sokszor példa nekik ,  amit mondok, nem akarok bölcselkedni , mert egyedül Isten bölcs, de tudom hogy minden ek  meg  van a miértje még ha nem is értjük most hogy miért vannak bizonyos dolgok bizonyos barátok , akiket használ sok sok helyzetben az Úr a  mi javunkra :2smitten:

de én ugy gondolom hogy mik továbbra is példát kell mutassunk másoknak  hogy ha bárki ránk fog nézni lássa bennünk Jézus arcát.
 a barátok olyanok mint a csillagok:
:263: :263:


bár ezzel nem értek egészen egyet de van benne valami igazság is azért másoltam be nektek:


Idézetek a barátságról:))
 

"Az embereknek nem ugyanazt jelentik a csillagaik. Akik úton járnak, azoknak vezetőül szolgálnak a csillagok. Másoknak nem egyebek csöppnyi kis fényeknél. Ismét mások, a tudósok számára problémák. Az üzletemberem szemében aranyból voltak. A csillagok viszont mind-mind hallgatnak. De neked olyan csillagaid lesznek, amilyenek senki másnak. (...) Mert én ott lakom majd valamelyiken, és ott nevetek majd valamelyiken: ha éjszakánként fölnézel az égre, olyan lesz számodra, mintha minden csillag nevetne. Neked, egyedül neked, olyan csillagaid lesznek, amik nevetni tudnak! (...) S ha majd megvigasztalódtál (mert végül is mindig megvigasztalódik az ember), örülni fogsz neki, hogy megismerkedtél velem. Mindig is a barátom leszel." :))


 :104:


 :026:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető m_andi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Barátok közt
« Válasz #27 Dátum: 2013 Április 26, 17:53:59 »
Nekem egy kérdésem lenne. Korábban (talán tavaly?) olvastam a maiige.hu egyik napi igéjét, és pont a barátságról/ismerősökről volt szó. Amit olvastam, mai napig nem egészen tudom felfogni.
A kapcsolatokról volt szó benne, hogy vannak építő és káros kapcsolatok. És ez utóbbiaktól bizony meg kell szabadulni. Ez nekem elég fura, bár sajnos ilyen ismerőseim nekem is vannak (már nem sok, de nem az én hibámból, kölcsönösen nem kerestük egymást). Egy keresztény ember számára tényleg létezik káros kapcsolat, amitől szabadulnia kell? (úgy látszik, ma kérdezős napom van  :pirul:)
Mert közülünk senki sem él önmagának, és senki sem hal meg önmagának; mert ha élünk, az Úrnak élünk, ha meghalunk, az Úrnak halunk meg. Tehát akár élünk, akár meghalunk, az Úréi vagyunk. (Róm.14,7-8)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Barátok közt
« Válasz #28 Dátum: 2013 Április 26, 18:03:37 »
Kedves Andi!

A csábítás lehetöségét, föleg fiataloknál, nem szabad lebecsülni. Ismerek olyanokat, akik igazán jól indultak, de barátaik társasága káros irányba vitte el öket. Nem mindenki elég erös ahhoz, hogy megálljon a csábítással szemben.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Barátok közt
« Válasz #29 Dátum: 2013 Április 26, 18:09:01 »
Ismerek egy testvért, aki a bemerítkezése előtti napon elment a világi barátjaival szórakozni, és végül mentő és gyomormosás lett a következménye. Másnap a bemerítése is elmaradt...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)