Szerző Téma: Buli - Disco - Szórakozás  (Megtekintve 8703 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Buli - Disco - Szórakozás
« Dátum: 2012 Szeptember 07, 11:47:56 »
Hol az a határ amit nem szabad átlépnie egy kereszténynek?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Buli - Disco - Szórakozás
« Válasz #1 Dátum: 2012 Szeptember 09, 23:50:58 »
Ti mit gondoltok a Világi szórakozóhelyekről? Keresztények használhatják arra hogy jól érezzék magukat?
Egyáltalán Isten mit gondol erről?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Buli - Disco - Szórakozás
« Válasz #2 Dátum: 2012 Szeptember 10, 09:04:41 »
Talán fel tenném a kérdést, mi a célja a világi szórakozó helyeknek? Semmiképpen sem az, hogy közelebb kerüljek az ÚRhoz.

Pont ez volt a büne Izraelnek....

13. És ímé öröm és vígasság; barmok ölése, juhok levágása, húsevés és borivás; együnk, igyunk, mert holnap meghalunk!
Ézs 22,13

Nagyon meg kell gondolnunk, hogy hová megyünk és miért...

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Buli - Disco - Szórakozás
« Válasz #3 Dátum: 2012 Szeptember 10, 19:20:53 »
Talán fel tenném a kérdést, mi a célja a világi szórakozó helyeknek? Semmiképpen sem az, hogy közelebb kerüljek az ÚRhoz.

Mi a célja? Természetesen az, hogy az ember jól érezze magát. Fel sem merül az, hogy közelebb kerüljön az Úrhoz... Akit nem ismer az ember, ott nem merül fel a vágy, hogy hozzá közelebb kerüljön.

Ha veszünk egy tízezer lelkes települést, ott érdemes megszámolni azokat a helyeket, ahol az Istennel lehet találkozni, s azokat is, ahol az un.: "világi szórakozás" a fő téma. Vajon melyikből van több?
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Buli - Disco - Szórakozás
« Válasz #4 Dátum: 2012 Szeptember 10, 19:56:21 »
A topic címéből kiindúlva,az első kettőt startból kihagynám. Ami a szórakozóhelyet jelenti,az egy tágabb fogalom. Én nagyon eltudnám képzelni,hogy beülünk egy vendéglőbe,eszünk egy finomat és jól elbeszélgetünk,viccelődünk. Nekem ez szórakozásnak számítana.
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Buli - Disco - Szórakozás
« Válasz #5 Dátum: 2012 Szeptember 10, 20:30:19 »
Szerintem alapjában véve nem kell nekünk "kolostorba" vonulni. Gondolom nem is erröl van szó! Hiszen hálaadással vehetjük az ÚR kezéböl a jót!
Nekem példálul nagy szórakozást jelentett, ha röplabdáztam a fiatalokkal... Ám sohasem kerülhet a szórakozás Isten elé, mert akkor könnyen válhat bálvánnyá. Szórakozás lehet egy kedves teadélután, ahol egy kicsit cseveghetünk és ehez a viccelödés is hozzátartozik.

Tehát, ha hálát tudunk adni az ÚRnak (ami egyben azt is jelenti, hogy az Örökkévaló is ott van) akkor nem gondolnám, hogy ettöl meg kell fosztanunk magunkat.

Olyan szórakozóhelyen viszont, ami elcsábít és bünre visz, nincs helyünk!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Buli - Disco - Szórakozás
« Válasz #6 Dátum: 2012 Szeptember 10, 20:38:40 »
Bocsánat, csak a tisztázás véget:
A topic címe nem három külön témát takar, hanem egyet.
A buli, disco és szórakozás egyben.

Konkrétan a topic azért lett nyitva, hogy egy keresztény vajon járjon-e discoba bulizni, szórakozni, vagy se.
A házibuli szót már nem akartam a topicnévhez zsúfolni, de az is beletartozik.

:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Buli - Disco - Szórakozás
« Válasz #7 Dátum: 2012 Szeptember 10, 20:51:55 »
Erre egyértelmü válaszom: NE járjon ilyen helyekre!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Buli - Disco - Szórakozás
« Válasz #8 Dátum: 2012 Szeptember 10, 21:07:59 »
Konkrétan a topic azért lett nyitva, hogy egy keresztény vajon járjon-e discoba bulizni, szórakozni, vagy se.:2smitten:

Én azt gondolom, hogy a már említett feltételek megléte esetén egy keresztény nem fog eme helyekre járni, viszont, ha a feltételek nem állnak fenn, akkor lehet mondani, hogy NE, úgy is el fog menni. Valami érdekeset olvastam a Róma 7-ben (vagy a tájon) azzal kapcsolatban, hogy hogyan reagál az ember erre a szóra, hogy NE.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Buli - Disco - Szórakozás
« Válasz #9 Dátum: 2012 Szeptember 10, 21:16:05 »
Alapjában véve egyetértek Petya Testvérem, csak találkoztam már nagyon "liberális" keresztényekkel is...  :118:

Abban igazat adok, hogy csak egy NE nem feltétlenül a megoldás. Az Ige ismerete, a Krisztus iránti szeretetet kell megélni, és akkor lesz az, amit írtál.

Idézet
Valami érdekeset olvastam a Róma 7-ben (vagy a tájon) azzal kapcsolatban, hogy hogyan reagál az ember erre a szóra, hogy NE.

Ezt nem nagyon értem....  :pirul: Segítenél picit?  :pirul:

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Buli - Disco - Szórakozás
« Válasz #10 Dátum: 2012 Szeptember 10, 22:11:35 »
Egyszerű ez kérem:

Idézet
Róm 7:8 De a bűn a parancsolattól ösztönzést kapott, és felszított bennem mindenféle kívánságot. Mert a törvény nélkül halott a bűn.
Róm 7:9 Én pedig a törvény nélkül éltem valamikor. Amikor azonban jött a parancsolat, életre kelt a bűn,

Másként fogalmazva: a tiltott gyümölcs mindig édesebb.

Liberalizmus ide- lib. oda: mindenki maga viseli viselt dolgai következményeit. Én nem fogok disco-ba menni, gyanítom te sem Elizabeth. Aki meg elmegy oda...
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Buli - Disco - Szórakozás
« Válasz #11 Dátum: 2012 Szeptember 10, 22:17:36 »
Köszönöm, kedves Petya, most megértettem! Valóban így van.

Teljesen egyetértek, hogy a tiltás önmagában nem elég, hanem azt az igazi örömöt kell megélnünk, amit semmiféle világi szórakozásért nem adunk fel!

Ha Jézus lakik bennünk, minden ilyesmi kár és szemét...

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Buli - Disco - Szórakozás
« Válasz #12 Dátum: 2012 Szeptember 11, 11:12:25 »
Koromnál fogva én már kinőttem a discó világából. Annakidején a szüleim engem is határozottan tiltottak,az eredmény pedig magától értetödően az volt,hogy egyre kiváncsibb lettem. Amíg nem hívták fel rá a figyelmem,hogy nehogy akarjak olyan helyre menni,addig eszembe se jutott. Az igaz,hogy annakidején ezerszer lightosabb volt egy discó. Házibulikon is voltam,mert bár tiltva volt,de nagyon kreatív problémamegoldó képességgel rendelkeztem. De össze se hasonlítható az akkori szórakozás a mostanival. Tény,hogy most nagyon eldúrvúlt ezen a téren a dolog.
Nincs jó pedagógiai érzékem és úgy gondolom,hogy nem vagyok benne illetékes,hogy csak az észt osztogassam,esetleg igeverseket sorakoztassak fel. Ez nem fogja visszatartani a fiatalságot. Amit akarnak,ugyis megteszik,amig nem változik meg az értékrendjük. Én inkább erre figyelnék. Szerintem megtért,de nyitott fiatalok többet segíthetnek ebbe a témában.
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Buli - Disco - Szórakozás
« Válasz #13 Dátum: 2012 Szeptember 17, 13:33:48 »
Mert mindenki saját kívánságától vonzva és csalogatva esik kísértésbe.
 Azután a kívánság megfoganva bűnt szül, a bűn pedig kiteljesedve halált nemz.

Jakab 1, 14-15
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Buli - Disco - Szórakozás
« Válasz #14 Dátum: 2012 Szeptember 17, 15:12:08 »
Köszönöm, Pista Testvérem ezt az Ígét, amire csak ÁMEN-t tudok mondani.

Nem véletlen fogyelmeztet Isten Szava minket, hogy szentek legyünk, mert a mi Mennyei Atyánk is szent! Nem jó játszani a tüzzel.

15. Ne szeressétek a világot, se azokat, a mik a világban vannak. Ha valaki a világot szereti, nincs meg abban az Atya szeretete.
16. Mert mindaz, a mi a világban van, a test kívánsága, és a szemek kívánsága, és az élet kérkedése nem az Atyától van, hanem a világból.
17. És a világ elmúlik, és annak kívánsága is; de a ki az Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké.

1Jn 2,15-17

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10