Szerző Téma: VIRÁGOK!  (Megtekintve 145972 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #15 Dátum: 2012 Szeptember 10, 09:53:08 »
A Pistike virágot "nebáncs" virágnak is nevezik. Talán ezért is kedves virág, mert mintha azt mondaná: "ne bánts!"

Képek a virágról:

https://www.google.de/search?q=pistike+vir%C3%A1g&hl=de&client=firefox-a&hs=SKf&rls=org.mozilla:de:official&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=WJtNUMqLNo3FtAbisoGgDA&ved=0CCMQsAQ&biw=1280&bih=646


 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #16 Dátum: 2012 Szeptember 10, 10:32:23 »
Köszönöm Elisabeth, nagyszerű választékot adtál. Így megtudtam azt is a nevéről, hogy miért is vagyok lelkiekben érzékeny és sebezhető. Ennek a virágnak a virágzata nagyon hasonló a rózsához, nincsenek tüskéi, és nem tud védekezni.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #17 Dátum: 2012 Szeptember 10, 20:11:26 »
Én a virágokkal úgy vagyok,hogy látom és értékelem szépségüket,de nem tudok foglalkozni velük. Nincs is virág a házamba,nem tudok velük mit kezdeni. Róllam mindenki tudja a családba,hogy Editnek inkább egy tejescsokival vagy sütivel lehet örömet okozni,mint virággal. Ha magánházam lenne,biztos volna benne egy kis kerti virág,de az is csak úgy módjával.
Lehet,hogy én rossz ember vagyok akkor..... :020:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #18 Dátum: 2012 Szeptember 10, 20:45:34 »
Editkém, akkor most csakazért is küldök Neked egy virágot!   

:175: :269: :276:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #19 Dátum: 2012 Szeptember 10, 21:35:52 »
Köszönöm, nagyon szépek a muskátlik.

Szeretnék kérni egy képet ha lehetne. Gyerekként büszke voltam arra, hogy nevemről egy virágot neveztek el. Bocsánat, aki azt gondolja, hogy egy virágról neveztek el engem, akkoriban valóban úgy éreztem és gondoltam, hogy rólam nevezték el a virágot.
Viszont a mai napig sem tudom melyik virág a p i s t i k e

 Áldott testvérem! Pista!

 :074:
Pistike virág, más néven törpe nebáncsvirág: Impatiens waleriana, napon és félárnyékban egyaránt jól fejlődik, megszámlálhatatlan virágot hoz. Jó vízelvezetésű talajban és a kerti virágok táplálékával ápolva igen dekoratív része az ágyásoknak és a balkonládáknak. Nyugodtan beültethetjük ezen kívül dézsába is szegélynövényként, főleg az alacsony változatait, persze vigyázva, hogy a főnövénnyel összhangban legyen színben. S ha kellőképpen gondoskodunk (Webáruház) róla – megadjuk számára a kellő tápanyagokat és védjük a rovarkártevőkkel szemben - akkor egész nyáron virágözönnel lát el bennünket.



fórrás:http://www.szepzold.hu/egynyari_viragok_kavalkadja_soksok_keppel


Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #20 Dátum: 2012 Szeptember 10, 21:41:47 »
Pistikét a Pistikének!

Érdekes a neve: nebáncsvirág.

Köszönöm Ildikó a virágokat. Már Elisabethtől is kaptam.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #21 Dátum: 2012 Szeptember 10, 21:58:44 »
nekem nagyon sok virágom van ! felteszek párat amit le fotóztam :rozsa: :074:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #22 Dátum: 2012 Szeptember 10, 23:15:14 »
Nekünk, sok kána van a kertünkben. Ez hatalmasra nő, piros virága van és gyönyörű. Van fehér trombitavirág (csodálatos az illata este) és rózsa is, na meg muskátli és petúnia. Egyébként én sem vagyok kertészkedős, inkább férjem. De azért szereztem a virágokat.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #23 Dátum: 2012 Szeptember 11, 08:00:31 »
 




Nekünk, sok kána van a kertünkben. Ez hatalmasra nő, piros virága van és gyönyörű. Van fehér trombitavirág (csodálatos az illata este) és rózsa is, na meg muskátli és petúnia. Egyébként én sem vagyok kertészkedős, inkább férjem. De azért szereztem a virágokat.
 :2smitten:





:igen: :igen: :rozsa:
igen kedves Ditte! az egyik trombita virág,

a másik hibiszkusz  vagyis( japán rózsa) 
  :074:

örülök hogy sok virágod van a kertedbe, ha lehet le fotózod és kérlek tedd fel had nézzük meg mik is! köszönöm  :130: :131: :074:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #24 Dátum: 2012 Szeptember 11, 09:52:50 »
Editkém, akkor most csakazért is küldök Neked egy virágot!   

:175: :269: :276:

Köszönöm,Erzsikém. Az ilyen virággal nincs is semmi gondom,nem kell locsolni. Különben nővéremék el vannak utazva és engem kértek meg,hogy viseljek gondot a virágaikról. Sógorom különösen szereti őket. Természetesen elvállaltam - amúgyis itt laknak a szomszédságomban - és csinálom is hűségesen,a növények pedig szépen fejlődnek.
Még a végén kiderül,hogy nem is vagyok annyira rossz... :254:

De nekem akkor se kell virág.  :2tickedoff:
 :114:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #25 Dátum: 2012 Szeptember 11, 10:00:09 »
 :068: :079: :081:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #26 Dátum: 2012 Szeptember 11, 10:16:40 »
Edit testvérem, az Úrnak te is egy gyönyörű virága vagy. A forrásából táplál téged, ő a te kertészed. Támasz neked ha elgyengülsz és nem tudsz szilárdan állni, lemetszi rólad a felesleges hajtásokat és beszél hozzád, szeliíden és kedvesen.
Gyönyörködik benned.

És mi is büszkék vagyunk rád, mert színesíted életünket. Jó ember vagy, szerető szívvel, és ha nem lennél közöttünk, hiányoznál.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #27 Dátum: 2012 Szeptember 11, 10:44:57 »


ÓÓÓÓÓÓÓÓH! Ezt olyan szépen írtad testvérem,hogy belepirúltam. :pirul:
Edit testvérem, az Úrnak te is egy gyönyörű virága vagy. A forrásából táplál téged, ő a te kertészed. Támasz neked ha elgyengülsz és nem tudsz szilárdan állni, lemetszi rólad a felesleges hajtásokat és beszél hozzád, szeliíden és kedvesen.
Gyönyörködik benned.

És mi is büszkék vagyunk rád, mert színesíted életünket. Jó ember vagy, szerető szívvel, és ha nem lennél közöttünk, hiányoznál.

De azért köszönöm szépen.  :2smitten: :2smitten: :2smitten:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #28 Dátum: 2012 Szeptember 11, 20:34:15 »
virágjaim!  :rozsa:


Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #29 Dátum: 2012 Szeptember 11, 21:39:06 »
Gyönyörüek a virágjaid drága Ildikó!

  :fel: :taps: :rozsa2: :026:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10