Szerző Téma: VIRÁGOK!  (Megtekintve 145958 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #360 Dátum: 2013 December 10, 14:50:41 »
Én is szeretem őket! Tudtátok hogy a mák miatt nagyon furcsán néznek a magyarokra a külföldiek?  :hehe:

Esetleg azért, mert a mákról az ópium jut az eszükbe?
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #361 Dátum: 2013 December 10, 23:15:47 »
Pontosan :afro: És nem mindig értik, hogy a mák nem egyenlő az ópiummal  :hehe:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #362 Dátum: 2013 December 10, 23:38:45 »
Itt nem annyira népszerű, mint otthon. Még a nagy bevásárló központokban se biztos, hogy tartanak.


Igen  :D
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #363 Dátum: 2013 December 10, 23:39:19 »
Valami pedig van benne, mert amikor mákos bejglit látok én elkábulok.
Vagy inkább elcsábulok?
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #364 Dátum: 2013 December 17, 19:25:59 »
Én meg elájulok meg olyan ritkán látok  :igen:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #365 Dátum: 2013 December 17, 20:16:02 »
Csalódtam ma, mert karácsonyi alkalmunk volt (nyugdíjasok karácsonyi alkalma) vártam a mákosbejglit és nem volt. :( .
Sütemény volt, cukrászatban készült apró akármik. finom volt, de nem volt bejgli.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #366 Dátum: 2013 December 17, 20:18:37 »
Nahát pedig az elmaradhatatlan...  :( Lehet mindenki arra számított hogy mivel az olyan hagyományos süti, valaki csak visz... Hát nem vitt...  :062:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Virágok és egészséges nővények
« Válasz #367 Dátum: 2014 Május 08, 16:55:01 »
A PARLAGFŰ FELHASZNÁLÁSI MÓDJAI
TudnodKell | 2014.05.04.
AMBRÓZIA – VALAMIKOR AZ ISTENEK ELEDELÉNEK TARTOTTÁK – MA A SZERÉNY, DE MEGTISZTELŐ PARLAGFŰ NÉVVEL ILLETJÜK.

parlagfű

Általános hatása: Hűtő vértisztító, szárító, hurut- és nyálkacsökkentő, lázcsillapító, sebfertőtlenítő, gyulladáscsökkentő, immunrendszer-erősítő, méregtelenítő, általános szöveti és nyirokrendszer-tisztító, burjánzó szövetet és daganatot gyógyító. Közérzetjavító, erőnlétfokozó, általános erősítő, energizáló és regeneráló hatású. Fertőtlenítő, emésztést fokozó, étvágycsökkentő, vércukorcsökkentő, gyomornyugtató és -erősítő, zsírégető, testsúlycsökkentő, dugulást szüntető. Idegnyugtató, idegerősítő, gombásodás-, allergia- és asztmaellenes hatású, légzéskönnyítő. Féregűző, csökkenti a candidafertőzést. Fokozza a vele együtt beadott növények, gyógyszerek hatékonyságát. Afrodiziákum, erőnlét- és potenciafokozó.

Lélektani hatása: Gyengéden csillapítja a háborgó lelket, szünteti az indulatokat és a kilátástalanság érzését, támogatja a belátásra jutást, a problémamegoldó képességet és az éleselméjűséget. Segít felülemelkedni a problémákon, szünteti a tespedést és a megrekedést, a mélabút és a komorságot, valamint a burjánzó, mérgezett érzelmi és gondolati folyamatokat. Erőssé, állhatatossá teszi a lelkületet, tágítja az élettér érzetét, csökkenti a korlátoltságot.

Részletes ismertetése: Szárított, finom porának őrleményét sikeresen alkalmazhatjuk orrmandula-nagyobbodás vagy orrpolip kezelésére. Bármilyen formában alkalmazva fokozza a száj szárazságát, csökkenti a nyáltermelést, a szájnyálkahártya és az íny fertőzéses, gyulladásos tüneteit, égő érzéseit, rendszeres használata csökkenti a fogak szuvasodási hajlamát. Torok- vagy mandulagyulladás esetén forrázatának fogyasztása, illetve az azzal történő napi többszöri, rendszeres gargalizálás gyors javulást eredményez. Hangszálgyulladás vagy a hangszál megerőltetése, valamint rekedtség esetén forrázatát gargalizáló öblítőként alkalmazhatjuk, naponta többször. A nyelőcső felmaródásával keletkező égő, fájó érzést hűs forrázata szintén csökkenti. A gyomor hurutjait radikálisan csökkenti, a gyomorrontás tüneteit meglepő gyorsasággal szünteti. Erősíti az émelygő, gyengén emésztő gyomrot. Esetleges fertőzéseit, erjedéseit sikeresen kezelhetjük a növény forrázatának kúraszerű fogyasztásával. Fokozza a gyomortartalom feldolgozását, segíti a továbbhaladását.

A tápcsatorna teljes hosszában szünteti a hurutokat, lerakódásokat, az erjedő, rothadó és egyéb gázképző folyamatokat. Ezzel megóvja a beleket attól, hogy fertőző, élősködő lények táptalaja legyen, így a bélgombásodásnak, a bélfertőzésnek, a gázképződésnek, a puffadásnak is az egyik hatékony ellenszere. Az ilyen jellegű tünetek kezelésére javallt étkezés előtt egy kis idővel fogyasztani a forrázatából. Enyhén fokozza az emésztőnedvek termelését, de csak a kellő mértékben, mert egyúttal vissza is fogja azok túltermelését. Szünteti a belek dugulását, a béltartalom pangását, fokozza a bélmozgást, így segít a belek tisztántartásában és a székletürítés megindításában. Gátolja a bélfal elzsírosodását, és felszámolja, illetve kiürülésre készteti az emésztetlen tápanyagokat, a mérgeket. A belek daganatos állapotának kezelésében elengedhetetlen. Mondhatjuk, hogy a tápcsatorna teljes hosszában, a hozzá csatlakozó emésztőszerveket, mirigyeket is beleértve, kiváló hatású a daganatos betegségek kezelésében. Természetesen érdemes más növényekkel kombinálni, a tüneteknek és a beteg szerv sajátosságainak megfelelően.

Erősíti a májműködést és egyben tisztítja a májat: segít méregteleníteni a szervezet legnagyobb méregtelenítő szervét. Rendszeres használata képes megszüntetni a máj elzsírosodását. A sárgaság, a máj gyulladásos betegsége esetén híg forrázatának nagy mennyiségű fogyasztása javallható, esetleg ürömmel, édesgyökérrel kombinálva. Fiatalítja az epét, hatékonnyá teszi és egyben normalizálja az epetermelést. Kúraszerű alkalmazása képes az epekő megszüntetésére is.

A parlagfű javasolható a lépmegnagyobbodás kezelésére, illetve a hasnyálmirigy tisztítására, gyulladásának kezelésére, bőséges folyadékbevitel mellett. A vese szűrőrendszerét tisztítja, működését erősíti, terheit csökkenti. Vesegyulladás kezelésére is alkalmas, emellett a vese meghűléses, hurutos, egyéb fertőzéses betegségeinek kezelésére is kiváló. Általános veseerősítő, enyhe, kíméletes vízhajtó. A húgyhólyag, a húgycső fertőzéseire és gyulladásaira is hasonló okokból jó
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Virágok és egészséges nővények
« Válasz #368 Dátum: 2014 Május 10, 21:39:44 »
Hársfavirágszörp :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #369 Dátum: 2014 Május 31, 13:43:39 »
 :afro:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #370 Dátum: 2014 Június 29, 07:36:55 »
GYÓGYNÖVÉNYEKKEL A VISSZEREK ELLEN

Vénatágulatok, felületes visszérgyulladások, mélyvénás trombózis – esztétikailag zavaróak, fájdalmasak, leszakadó trombus esetén életveszélyesek. Hol segíthetnek ebben a gyógynövények?

A visszerek betegségében a gyógynövények szerepe többrétű - mondja dr. Babai László a Trombózisközpont életmód orvosa természetgyógyász. Egyes gyógynövények erősítik a vénákat, mások gyulladáscsökkentőek vagy éppen vérhigítók, azaz a vér alvadékonyságát csökkentik, ezzel akadályozva a vérrögök kialakulását.

Vénás keringési elégtelenség általában a lábakon alakul ki - tekintettel arra, hogy a gravitáció miatt a szívnek innen a legnehezebb “felszívni” a vért, rossz vénáknál itt gyűlik fel a folyadék leghamarabb, tágítva ki és téve kanyarulatossá a felületes vénákat, okozva ödémát, duzzanatot.

A felületes vénában a lassult véráramlás során megalvadó vér trombózist, ezáltal gyulladást okoz.

Visszeres tágulatok kezelésénél a terápiás cél többszörös: növelni kell a vénák falának rugalmasságát, könnyíteni véráramlást, mérsékelni az ödémát, megakadályozni a vérrögök képződését, csökkenteni a gyulladást.

Tágult visszerekre, visszérgyulladásra számos gyógynövény ismert és használt. Többükben gyógyszerekkel azonos hatóanyagok találhatóak, így használatuk odafigyelést igényel. A gyógynövényes kezelést az orvosi kezeléssel összhangban kell folytatni.

Íme 5 hatékony gyógynövény visszeres panaszokra:

1. Vadgesztenye

Az egyik legismertebb vénás keringésre ható gyógynövény. A benne található rutin – flavonoidok egy típusa – fokozza az érfalak rugalmasságát, csökkenti folyadékáteresztő képességüket. Ezen túl gyulladásgátló anyagokat is tartalmaz. A vadgesztenye hatására javul a vénás- és nyirokkeringés, csökken az ödéma, a gyulladás.

vadg

Ehhez nem kell óriási pénzeket költened. Magad is könnyedén elkészítheted, alapanyagot szinte mindenhol találsz hozzá. A vadgesztenye ugyanis elég elterjedt, parkokban, utak mentén találkozhatsz vele.
A vadgesztenye kérgét, virágját, magját és leveleit is felhasználhatod terápiás célokra.Virágját és leveleit áprilistól júliusig gyűjtheted, a magját pedig szeptember-októberben, amikor az érett gesztenyék a földre hullnak.

Vadgesztenye-tinktúra készítése I.

Ehhez friss vadgesztenyét kell gyűjteni. A gesztenyéről távolítsd el a vékony, barna héjat, aprítsd fel a belső fehér részt, majd töltsd bele egy csavaros üvegbe. Ezután öntsd fel minimum 70%-os alkohollal (ilyet patikában tudsz vásárolni), amíg minden növényi részt elfed. Az üveget jól zárd le és tedd fénytől védett helyre. 3 héten át legalább naponta egyszer erősen rázd össze. Három hét elteltével szűrd le, töltsd át a tiszta folyadékot egy jól zárható üvegcsébe és használd egészséggel.

Vadgesztenye-tinktúra készítése II.

Ha nem tudsz tiszta alkoholt beszerezni, használhatsz házi pálinkát is. 100 ml, minimum 38%-os pálinkához keverj 2 evőkanálnyi szárított és porított vadgesztenye levelet és 2 evőkanálnyi vadgesztenye őrleményt.

A vadgesztenye őrleményhez frissen szedett gesztenye szükséges, amelyet meg kell hámozni. A belső fehér részét aprítsd fel és tedd ki száradni száraz, de nem napos helyre. Amikor elvesztette a nedvesség tartalmát könnyedén összezúzható egy mozsárban, vagy ledarálható diódarálón is.

A leveleket szintén firssen szedd le a fáról. Ezt a műveletet a kora reggeli órákban érdemes megejteni, mert ekkor a legmagasabb a levelek hatóanyag tartalma. A leveleket szintén száraz, de naptól védett helyen kell elvégezni. Jól szellőző kosárba vagy vászonra terítsd ki.

Amikor összekeverted a szükséges levél és őrlemény mennyiséget a pálinkával, légmentesen zárd le a pálinkás üveget, majd 10 napig hagyd állni napfénytől védett helyen. Ezt követően szűrd le és sötét üvegben tárold, lehetőleg fénymentes helyen.

VISSZÉR ELLENI VADGESZTENYE KRÉM KÉSZÍTÉSE HÁZILAG

Ezt különösen ajánlom, mivel én magam nem nagyon ismerek olyan vadgesztenye krémet, amelyben ne lenne valamilyen káros anyag. Gondolok itt például a kőolaj származékokra és egyéb vegyi adalékanyagokra. Meggyőződésem, hogy ezzel legalább annyit ártunk magunknak, mint amennyit használunk. Ezért inkább a házilag készített krém használatát ajánlom mindenkinek. Ebben biztosan semmi olyan anyag nem kerül, ami káros lenne az egészségünkre.

A házi vadgesztenye krémhez szükség lesz az előzőleg már elkészített vadgesztenye tinktúrából 150 ml-re, étkezési zselatin porra (minden élelmiszer boltban kapható), és levendula olajra.

Egy serpenyőben oldj fel 3 tasak növényi zselatint 150 ml vízben. Habverővel folyamatosan kevergesd. Amikor elkezd sűrűsödni, apránként öntsd hozzá a vadgesztenye tinktúrát és 5 csepp levendula olajat. Ha megfelelő állagúra sűrítetted, vedd le a tűzről és töltsd sterilizált üvegbe. Ezután már nincs más dolgod, mint próbát készíteni a bőrön. Ugyanis a vadgesztenye irritálhatja az érzékeny bőrt. Ha a 24 órás bőrpróba során nem jelentkeznek bőrtünetek, akkor bátran alkalmazható a krém a visszeres bőrfelületeken, naponta kétszer bemasszírozva. A krém 3 hónapig eláll. Lehetőleg tartsd hűtőben, de mindenképpen hűvös és napfénytől védett helyen.

2. Szúrós csodabogyó

Magyarországon kevésbé elterjedt, de igen hatásos gyógynövény. Fokozza az érfalak rugalmasságát, ezzel segítve a vér áramlását. Alkalmazható szájon át bevéve és kenőcs formájában a felületes vénára juttatva.

3. Varázsmogyoró

Elsősorban Észak Amerikában elterjedt, az indiánok által előszeretettel használt gyógynövény. A visszerek kezelésében a magas tannin tartalmának köszönhető astringens, érösszehúzó hatását használják ki. A varázsmogyoró ezen kívül antioxidáns, kórokozó ellenes hatásokkal is bír. Használják kapszulában, krémben.
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #371 Dátum: 2014 Július 08, 09:49:23 »

Nem tudom, hogy Ti hogyan vagytok az üzletekben vásárolt illatosítókkal, én jobban szeretem a természet adta illatokat.
Most megosztom veletek az egyik szívem csücskét.
Egy kis lábosba kétharmadáig engedjünk vizet. Szeleteljünk fel egy egész citromot, tépjünk le néhány rozmaringágat ( vagy 1 teáskanál szárított rozmaringot), majd adjunk hozzá 1-2 teáskanál vaníliát.
Takarék lángon csendesen forraljuk, időnként pótoljuk a vizet. Addig illatozik, amíg ég alatta a láng. Nem csupán fantasztikus illat árasztja el otthonunkat, de kiválóan frissíti és fertőtleníti a szoba levegőjét! Mostanság különösen jól jön, ugye?
Kedves egészségetekre kívánom! :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokkarol

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 445
Re:VIRÁGOK!
« Válasz #372 Dátum: 2015 Március 08, 16:01:48 »

Az igazi aranyeső
A fenti alagút igazi aranyesőből készült, amely egy esőszerűen csüngő fürtvirágzattal rendelkező fa. Májusban virágzik és a nevét is értelemszerűen arról kapta, hogy esőszerűen lógnak le a sárga fürtök.
Legjobban így lehet szemléltetni és megértetni a különbséget az aranyeső és az aranyfa között, ez utóbbit a köznyelv tévesen igen gyakran aranyesőnek nevezi.
Pedig az aranyfa az a sárgán virító cserje, amely lombfakadás előtt ontja aranyszínű virágait kora tavasszal.
Az igazi aranyeső fa virágai tényleg úgy omlanak a fejünk fölött, mint az eső.
Forras: tulipanos.blog.hu
Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.
Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.
23 zsolt.