Szerző Téma: Alkohol fogyasztás  (Megtekintve 16934 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #15 Dátum: 2012 November 08, 16:32:03 »
Tulajdonképpen Jézus sok helyről ki is van zárva. Ahol nem tartják meg az Ő igéjét, ahol emberi rendeleteket és kiforgatott dolgokat hirdetnek, ott nincs jelen Jézus.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #16 Dátum: 2013 Január 04, 18:30:06 »
Mit gondoltok, helyes-e ha az úrvacsorai alkalomkor a bort felcserélik más italra és hivatkoznak valami hatalmas szent dologra?
Gondolok itt például arra, hogy az alkohol rabságából szabadult testvéreknek ne legyen kísértés.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #17 Dátum: 2013 Január 04, 20:16:59 »
Nos így első blikkre: Azt gondolom, hogy ha valakit az Úr megszabadít, éspedig akár miből is, akkor az valósággal szabad!
Jn 8,36   
Azért ha a Fiú megszabadít titeket, valósággal szabadok lesztek.


Hapedig valakinek meg kell taratóztatnia magát valamitől... Dohányzás-Alkohol, aminek a foglya volt, az valójában még mindíg fogoly!
Beszéltem én már Testvérekkel, akik őszintén elmondták nekem, hogy: 6-7 éve szokott le a dohányzásról, vagy az alkoholizálásról, de minden nap, és minden percben meg kell küzdenie önmagával,
azért hogy "tiszta"maradjon... Ez a véleményem szerint így NEM SZABADSÁG!
Ugyanakkor hallottam már olyan Testvér beszámolóját is, aki elismerte hogy pár éve még alkoholista volt, de a legnagyobb lelki nyugalommal veszi az Úrvacsorát borral, mert nincs benne
semmi kívánság az alkoholért. Na! Ezt nevezem szabadságnak!
Ezek a dolgok azért fordulhatnak elő a gyülekezetekben, mert az Úr szabadítását felcserélik, az emberi törvénykezés adta önmegvalósítás-önmegtartóztatás témakörével...
Azonban... és itt jönne az észrevételem élesebb fele: Ha a gyülekezet beskatulyáz valakit, mert azelőtt alkohol problémái voltak, akkor maga a gyülekezet tartja fogságban azt a Testvért,
mert nem adja meg neki a választási lehetőséget!
Én senkit nem kényszerítenék arra hogy borral vegye az Úrvacsorát, és nyilván nem ítélem el azt sem, aki nem azzal veszi. Mindenki a maga dolga felől legyen meggyőződve!
Azt azonban még elmondanám, hogy egykor ez a kérdés fel sem merülhetett! Hiszen minden ünnepi akalomra, bort rendelt az Örökkévaló.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #18 Dátum: 2013 Január 04, 20:17:42 »
Elsőként, mint érintett szeretnék válaszolni Anti Testvérem a kérdésedre.

"Ha tehát a Fiú megszabadít titeket, valóban szabadok lesztek." János 8,36


Aki önerőből szokott le az italról annak valóban kísértés minden korty alkohol, hiszen naponta meg kell feszítenie testét, hogy ellene tudjon állni az alkohol csábításának.
De akit a Fiú szabadított meg a teljességgel szabaddá vált, és az Úrvacsorai bort nem alkoholként fogyasztja.
Én közel 8 éve lettem szabad, és nem érzek vágyat az után amitől szabaddá lettem, éppen ezért nem tekintem kísértésnek.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #19 Dátum: 2013 Január 04, 20:20:20 »
Elsőként, mint érintett szeretnék válaszolni Anti Testvérem a kérdésedre.

"Ha tehát a Fiú megszabadít titeket, valóban szabadok lesztek." János 8,36


Aki önerőből szokott le az italról annak valóban kísértés minden korty alkohol, hiszen naponta meg kell feszítenie testét, hogy ellene tudjon állni az alkohol csábításának.
De akit a Fiú szabadított meg a teljességgel szabaddá vált, és az Úrvacsorai bort nem alkoholként fogyasztja.
Én közel 8 éve lettem szabad, és nem érzek vágyat az után amitől szabaddá lettem, éppen ezért nem tekintem kísértésnek.


 :066: nem beszéltünk össze...     :hehe:
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #20 Dátum: 2013 Január 04, 20:32:49 »
 :afro: :afro:

Nemrégen a keresztény adó készített egy dialódust egy keresztény és egy világi emberrel ebben a „szabadulás“ témában. Nagyon érdekesnek találtam, és kiváncsi lennék a véleményetekre.

A keresztény hitét azzal támasztotta alá, hogy hányan szabadultak meg kábítószer-, alkohol-, dohány-függöségtöl.

Ezzel szemben a világi és hitetlen azzal érvelt, hogy ehhez nem kell Isten, ma már orvosi segítségnyújtással elvonókúrákon ugyanígy lehetnek az emberek „szárazak“. Kellö támogatással sokan visszatértek az életbe és teljesen normális életet élnek.

 :104:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #21 Dátum: 2013 Január 04, 21:01:07 »
Sokan hivatkoznak erre az Ígére:

Jó nem enni húst és nem inni bort, sem semmit nem tenni, a miben a te atyádfia megütközik vagy megbotránkozik, vagy erőtelen.
Rm 14,21

De vajon érintheti-e ez a Páska vacsorát, amit Úrvacsorának nevezünk. Mivel annak idején nem volt lehetöség tartósító szerekkel szölölét nyújtani, és tavasszal pedig már rég borrá lett a szölölé, ez a kijelentés izolálva és tévesen értelmezve azt jelentette volna abban az idöben, hogy ne vegyél Úrvacsorát, mert az akkor (mint ahogy Shomer Testvér is írta) természetes volt, hogy az ÚRvacsorán bort ittak.

14. Mert nyilvánvaló, hogy a mi Urunk Júdából támadott, a mely nemzetségre nézve semmit sem szólott Mózes a papságról.
15. És még inkább nyilvánvaló az, ha a Melkisédek hasonlatossága szerint áll elő más pap,
16. A ki nem testi parancsolatnak törvénye szerint, hanem enyészhetetlen életnek ereje szerint lett.
17. Mert ez a bizonyságtétel: Te pap vagy örökké, Melkisédek rendje szerint.

Zsid 7,14-17

Melkhisédek pedig Sálem királya, kenyeret és bort hoza; ő pedig a Magasságos Istennek papja vala.
1Móz 14,18

Megjegyezném, hogy Melki-Cedek jelentése: az Igazság Királya, Sálem (Békesség) Királya!


Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #22 Dátum: 2013 Január 04, 21:52:02 »
Örülök Testvéreim a hozzászólásotoknak. Teljesen egyetértek! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #23 Dátum: 2013 Január 04, 21:58:52 »
Ha maradunk ennél a témánál, akkor itt is azt vehetjük észre, hogy emberi parancsolat jött be Isten gyülekezeteibe. Ha őszintén megkérdezzük magunktól hogy minek ezek az emberi rendeletek, akkor talán rádöbbennénk hogy ezek az emberi parancsolatok azért jöttek létre, hogy kisegítsék Isten igéjét. De Istent nem kell kisegíteni, az Ő rendeletei tökéletesek. Akik pedig hozzátesznek (vagy elvesznek), azok ítéletéről olvashatunk Jézustól.

Máté evangéliuma 5,19
"Tehát ha valaki a legkisebb parancsolatok közül akár csak egyet is eltöröl, és úgy tanítja az embereket, az a legkisebb lesz a mennyek országában; ha pedig valaki ezeket megtartja és tanítja, nagy lesz az a mennyek országában."

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #24 Dátum: 2013 Január 04, 22:08:22 »
Tökéletesen egyetértek!

Egyébbként érdekes módon, ha visszaemlékszem gyermek és fiatal éveimre, nem is emlékszem, hogy bármely keresztény közösségben tartósított szölölével vettek volna ÚRvacsorát. Ez eléggé az újabb idök divatja lett, akkor még természetes volt, hogy borral vettük az ÚRvacsorát. Pedig mikor megtértem, 14 éves voltam, úgymond kiskorú. Eszembe sem jutott volna ebböl problémát csinálni. Pedig akkor is voltak, akiket az alkohol rabságából szabadított meg az ÚR!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #25 Dátum: 2013 Március 15, 10:27:37 »
A kezdetek kezdetén, amikor először találkoztam az Úrral, 1996-ban egy pünkösdi gyülekezet istentiszteleteire jártunk el. nagyon hosszú volt nekünk az istentisztelet, ezért időnként kimentünk egy kicsit frissülni, és a frissülés perceiben kerestünk egy olyan helyet ahol a testi szomjúságunkat is tudjuk csillapítani.
Mivel mi a napjaink nagy részét egy borozóban töltöttük, éppen ezért  szükségünk volt a felüdülésre.
Találtunk is egy borozót, nem messze a gyülekezettől, melyet felfedezése után többször is meglátogattunk.
Biztosan felfigyeltek erre a gyülekezetben, de nem figyelmeztettek minket arra, hogy ez helytelen. Éppen ezért nem is imádkoztak értünk, hogy szabaduljunk meg az alkoholfüggőségünkből.
Sajnos nem is volt hosszú ez a kapcsolatunk a gyülekezettel, mert nem kaptunk kellő alapot sem a tanításban, sem figyelmeztetést életmódunk megváltoztatására és elmaradunk.
Mégis az Úr egy vágyakozást ébresztett bennünk a vele való kapcsolat fenntartására.
Hosszú évek teltek el, mire ismét engedelmes lettem Jézus hívó szavát meghallva és ez a találkozás 8 év eltelte után döntő változást hozott az életembe. Megszabadított az italtól és Isten megváltott gyermeke lehettem.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #26 Dátum: 2013 Március 15, 14:40:09 »
A kezdetek kezdetén, amikor először találkoztam az Úrral, 1996-ban egy pünkösdi gyülekezet istentiszteleteire jártunk el. nagyon hosszú volt nekünk az istentisztelet, ezért időnként kimentünk egy kicsit frissülni, és a frissülés perceiben kerestünk egy olyan helyet ahol a testi szomjúságunkat is tudjuk csillapítani.
Mivel mi a napjaink nagy részét egy borozóban töltöttük, éppen ezért  szükségünk volt a felüdülésre.
Találtunk is egy borozót, nem messze a gyülekezettől, melyet felfedezése után többször is meglátogattunk.
Biztosan felfigyeltek erre a gyülekezetben, de nem figyelmeztettek minket arra, hogy ez helytelen. Éppen ezért nem is imádkoztak értünk, hogy szabaduljunk meg az alkoholfüggőségünkből.
Sajnos nem is volt hosszú ez a kapcsolatunk a gyülekezettel, mert nem kaptunk kellő alapot sem a tanításban, sem figyelmeztetést életmódunk megváltoztatására és elmaradunk.
Mégis az Úr egy vágyakozást ébresztett bennünk a vele való kapcsolat fenntartására.
Hosszú évek teltek el, mire ismét engedelmes lettem Jézus hívó szavát meghallva és ez a találkozás 8 év eltelte után döntő változást hozott az életembe. Megszabadított az italtól és Isten megváltott gyermeke lehettem.
Dicsőség az Úrnak! Ő a mi szabadítónk!
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #27 Dátum: 2013 Március 15, 15:44:04 »
Köszönöm Testvérem a bizonyságodat. Nagy az Úr!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #28 Dátum: 2013 Április 25, 09:13:54 »
Itt olvashatunk arról, hogy az alkohol amennyiben nem mértékkel fogyasztják milyen nagy probkémákat tud okozni. Mennyivel másabb lehetett volna a világ például, ha ez az eset nem történik meg.

Idézet
30
Lót pedig felméne Cóárból, és letelepedék a hegyen, és vele együtt az ő két leánya is, mert fél vala Cóárban lakni; lakozék tehát egy barlangban ő és az ő két leánya.
31
És monda a nagyobbik a kisebbiknek: A mi atyánk megvénhedett, és nincsen a földön férfiú, aki mi hozzánk bejöhetne az egész föld szokása szerint.
32
Jer, adjunk bort inni a mi atyánknak, és háljunk ő vele, és támasszunk magot a mi atyánktól.
33
Adának azért inni bort az ő atyjoknak azon éjszaka, és beméne a nagyobbik, és hála az ő atyjával, ez pedig semmit sem tuda annak sem lefekvéséről, sem fölkeléséről.
34
És lőn másodnapon, monda a nagyobbik a kisebbiknek: Ímé a mult éjjel én háltam atyámmal, adjunk néki bort inni ez éjjel is, és menj be te, hálj vele, és támasszunk magot a mi atyánktól.
35
Adának azért azon éjszaka is az ő atyjoknak bort inni, és felkele a kisebbik is és vele hála; ő pedig semmit sem tuda annak sem lefekvéséről, sem fölkeléséről.
36
És teherbe esének Lót leányai mindketten az ő atyjoktól.
37
És szüle a nagyobbik fiat, és nevezé annak nevét Moábnak; ez a Moábiták atyja mind e mai napig.
38
A kisebbik is fiat szüle és nevezé annak nevét Benamminak. Ez az Ammoniták atyja mind a mai napig.
«Mózes első könyve - 19. fejezet -  30-38,
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #29 Dátum: 2013 Április 25, 10:08:20 »
Az alkoholizmus hasonló a paráznasághoz. Isten teremtette a szőlőt és adta a bort is, úgy a szexualitást is. Mindezzel lehet hálaadással Isten akarata szerint élni a rendelt módon. Sajnos mégis sokan visszaélnek vele és meggyalázzák Istent és magukat is.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)