Szerző Téma: Alkohol fogyasztás  (Megtekintve 16931 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #45 Dátum: 2013 Október 24, 19:26:22 »
Ezek szerint a hitben élni azt jelenti, hogy engedelmeskedni és cselekedni Isten tanítása szerint. Aki nem cselekszi az akkor a hitetlen kategóriába tartozik? Mert a részeges férj, feleség is hihet Istenben, talán be is meritkezett, olvassa Bibliát, imádkozik szabadulásért, mert gyenge és magához láncolja az alkohol utáni vágy.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #46 Dátum: 2013 Október 25, 09:25:36 »
Attol meg  ha valaki hisz Istenben ,meg lehet hitetetlen...Mert nincs udvozito ,cselekvo hite. :05:
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető tomi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 62
  • tag
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #47 Dátum: 2013 Október 25, 18:28:30 »
   Áldott Testvéreim!
 Ritkán szólok hozzá, de most úgy érzem szólnom kell. Az én véleményem a saját tapasztalatomból merítem. Hogy hiszek Istenben, de mégsem vagyok megtérve az azért van, mert nem akarok beleállni Isten szabályába. Amikor elfogadtam az Isten szerinti életszabályokat akkor kezdődött az újjászületésem. Ez pedig nem testből van, hanem szellemből van. Az, hogy felismertem bűneimet és megvallottam azokat, úgy gondolom még csak a kezdet. Én rá kellett ébredjek arra, hogy ez így nem elég. Döntést kellett hoznom, hogy nem vedelek többet, mégpedig azért mert az én Uramnak nem akarok többet bánatot okozni. És ezután a döntés után borultam le nyitott szívvel és kértem az Örökkévaló segítségét a cselekvéshez. És meg kell, hogy mondjam nem késett a segítség. Mert Ő hű és igaz és megszabadított. Dicsőség ezért Neki!
"Ellenben a ti beszédetekben az igen legyen igen, a nem pedig nem..."

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #48 Dátum: 2013 Október 25, 18:56:36 »
A mi akaratunkra is szükség van, mert a kísértés az jön. És Isten hiába szabadít meg tőle, ha engedek a kisértéseknek.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető tomi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 62
  • tag
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #49 Dátum: 2013 Október 25, 19:22:33 »
   Én úgy gondolom, ha valóban újjászülettem, akkor a szabadítás végleges, hiszen a vágy megszűnt az alkohol után és megszületett bennem a vágy az engedelmességre. Feltámad bennem a Messiás iránti szeretet, amely erősebb minden másnál. Persze ezzel nem azt mondom, hogy többé nincsenek kísértések, csak azt mondom, hogy a szabadítás tárgyában (jelen esetben a vedelés, mértéktelen ivás) nem tud engem többet kísérteni senki és semmi!
"Ellenben a ti beszédetekben az igen legyen igen, a nem pedig nem..."

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #50 Dátum: 2013 Október 25, 22:01:27 »
Teljesen igaz Tomi, ezt a keresztet már nem kell tovább hordozni.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #51 Dátum: 2013 Október 26, 14:45:05 »
Visszatérek az alkoholfogyasztásra. Megtérésem előtt el sem tudtam képzelni egy ünnepet, főleg húsvét, karácsony és az újév ünnepeit ital nélkül.  A születés és névnapokról már ne is beszéljünk. Az a hamis illúzió gyökerezett meg bennem, hogy ital nélkül még jó kedvem sem lehet. Ráadásul ezt alátámasztották az olyan esetek amikor pénzszűke miatt nem futotta italra. Igen keserédesen teltek ezek az ünnepek. Nagyon jól megvoltam ital nélkül az ünnepek kivételével otthon, én inkább társasági fogyasztó voltam. Kezdetben nagyon jól bírtam, még ha kevertem sem okozott gondot, sok barátot kísértem haza azonos mennyiségű ital elgyasztása után is mert én jól álltam a sarat. Viszont elérkezett az az időszak is amikor már engem kellett kísérni és már nem úgy bírtam, mint korábban. Leállni viszont nem tudtam.
Érdekes, hogy Istennel is italgőzös állapotban találkoztam. Majd egy nagy lelki trauma után, amikor előtte való nap hálát adtam az Úrnak, hogy megszabadított az italtól jó beszívtam ismét és feleségem azon mondatára, hogy "Kutyából nem lesz szalonna!"  végtelen elkeseredtem és összetörtem. Abban az állapotban ahogy voltam, könyörögtem istenhez, hogy szabadítson meg ettől a függőségtől. És másnap reggel amikor felébredtem éreztem, hogy szabad lettem.
Azóta több, mint 8 év telt el és még mindig szabad vagyok. Kísértések vannak, főleg amikor olyan közegbe kerülök ahol mindenki iszik, de őszintén tudom elutasítani ezeket, mert nincs vágyam az alkohol fogyasztására.

Igazzá lett az én életemben,  Jn. 8:36
"Ha tehát a Fiú megszabadít titeket, valóban szabadok lesztek." - az Újfordítás szerint:
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #52 Dátum: 2013 Október 26, 14:52:45 »
Dicsőség az Úrnak. :2smitten: Jézus valóban szabaddá tett Téged ebből. :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #53 Dátum: 2013 Október 26, 17:48:31 »
   Én úgy gondolom, ha valóban újjászülettem, akkor a szabadítás végleges, hiszen a vágy megszűnt az alkohol után és megszületett bennem a vágy az engedelmességre. Feltámad bennem a Messiás iránti szeretet, amely erősebb minden másnál. Persze ezzel nem azt mondom, hogy többé nincsenek kísértések, csak azt mondom, hogy a szabadítás tárgyában (jelen esetben a vedelés, mértéktelen ivás) nem tud engem többet kísérteni senki és semmi!

Áldott testvérem, egyike vagy azon keveseknek, akiket Jézus szabadított meg valósággal! Mert hatalmas különbség van ezen Testvérek-és azok között, akik maguk próbálják,magukat megszabadítani...

Egyszer beszélgettem egy olyan Testvérrel, aki az elmondása alapján, megszabadult a dohányzástól... Elmondta a beszélgetésünk elmélyülése folytán, hogy bár hat éve nem gyújtott rá, minden nap-minden percében meg kell küzdenie a vágyával, és van hogy álmában dohányzik, és ilyenkor bűnbánattal ébred... Mondtam is neki: Testvérem: Téged nem szabadított meg az Úr ettől a szenvedélytől! Te ugyan úgy a rabja vagy ennek a szenvedélynek mint azok, akiket te bántasz!
Amit mi meg tudunk tenni ugyanis, abban tehát nincs szükség Jézusra! Csakhogy Jézus megváltottainak, mindenben Jézusra van szükségük!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #54 Dátum: 2021 Április 02, 14:19:44 »
Ezzel együtt jól tette, hogy leszokott róla, csak az a baj, ha másokat kárhoztat.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Zsotza

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 303
  • kistestvér
    • Zsotza kísérleti  web-kunyhója
Alkohol fogyasztás
« Válasz #55 Dátum: 2022 Augusztus 13, 17:37:14 »
Ezzel együtt jól tette, hogy leszokott róla, csak az a baj, ha másokat kárhoztat.


Talán  még  mindig  jobb,ha  valaki  alkohol fogyasztó / dohányzó -mértékkel,
mint   FuLLFundiFanatik  farizeusi  lelkületű,
másokban  a  hibákat  hangsúlyozó  keresztyén....Sz.V.Sz.
http://zsotza.fora24.pl/

Személyes,kísérleti honlap

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Alkohol fogyasztás
« Válasz #56 Dátum: 2023 November 22, 18:11:22 »