Szerző Téma: Boldogok!?  (Megtekintve 6611 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Boldogok!?
« Dátum: 2012 Október 10, 17:10:56 »
Ímé, boldog ember az, a kit Isten megdorgál; azért a Mindenhatónak büntetését meg ne utáljad!
Jób 5,17

Boldogok vagytok, ha Krisztus nevéért gyaláznak titeket; mert megnyugszik rajtatok a dicsőségnek és az Istennek Lelke, a mit amazok káromolnak ugyan, de ti dicsőítitek azt.
1Pt 4,14
   
Boldog, a ki olvassa, és a kik hallgatják e prófétálásnak beszédeit, és megtartják azokat, a melyek megírattak abban; mert az idő közel van.
Jel 1,3

Boldogok... Sokszor elöfordul ez a kijelentés a Szent Írásban. Mit jelent ez személyesen számunkra, és hogyan éljük meg?

 :170: :252: :265:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Boldogok!?
« Válasz #1 Dátum: 2012 Október 10, 18:06:15 »
A boldogság többeknek mást jelent, kinek Mercedest vagy tengerparti nyaralót, a jól ismert sikerevangéliumból.
A mi boldogságunk lelki, Ismerni Istent és olyan gyermekeivé lenni, akik cselekszik akaratát.

:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Boldogok!?
« Válasz #2 Dátum: 2012 Október 10, 18:18:56 »
Így van, kedves Antee!

A mai világi és érzéki ember felfogása a boldogság fogalmáról, nagyon megfertöztette a kersztényeket is. Sokan pl. boldogoknak érzik magukat a hangos "dicsi" alkalmával, vagy egy szép történet hallatán, de sokszor ez csupán érzéki sikon fut.

Úgy gondolom, hogy a lelki "boldogság" valami sokkal mélyebb. Benne érzem azt az elrejtettséget, a féltö szeretetet, a gondviselést, és reményt, amit semmi mással nem lehet és nem is szabad felcseréllni. Az is lehet, hogy ebben a boldog állapotban érzelmileg nem érezzük magunkat boldognak.

Most összehasonlítom a két Igeszakaszt:

6. Mert a kit szeret az Úr, megdorgálja, megostoroz pedig mindent, a kit fiává fogad.
7. Ha a fenyítést elszenveditek, akkor veletek úgy bánik az Isten, mint fiaival; mert melyik fiú az, a kit meg nem fenyít az apa?
8. Ha pedig fenyítés nélkül valók vagytok, melyben mindenek részesültek, korcsok vagytok és nem fiak.
9. Aztán, a mi testi apáink fenyítettek minket és becsültük őket; avagy nem sokkal inkább engedelmeskedünk-é a lelkek Atyjának, és élünk!
10. Mert ám azok kevés ideig, tetszésök szerint fenyítettek; ő pedig javunkra, hogy szentségében részesüljünk.
11. Bármely fenyítés ugyan jelenleg nem látszik örvendetesnek, hanem keservesnek, ámde utóbb az igazságnak békességes gyümölcsével fizet azoknak, a kik általa gyakoroltatnak.
12. Annakokáért a lecsüggesztett kezeket és az ellankadt térdeket egyenesítsétek föl,
13. És lábaitokkal egyenesen járjatok, hogy a sánta el ne hajoljon, sőt inkább meggyógyuljon.

Zsid 12,6-13

Ímé, boldog ember az, a kit Isten megdorgál; azért a Mindenhatónak büntetését meg ne utáljad!
Jób 5,17

Tehát az Isten szerinti boldogság nem áll meg a jelenben, hanem a célt látja.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Boldogok!?
« Válasz #3 Dátum: 2012 Október 11, 06:51:07 »
17
Ímé, boldog ember az, akit Isten megdorgál; azért a Mindenhatónak büntetését meg ne utáljad!
18
Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de kezei meg is gyógyítanak.
19
Hat bajodból megszabadít, és a hetedikben sem illet a veszedelem téged.
20
Az éhínségben megment téged a haláltól, és a háborúban a fegyveres kezektől.
21
A nyelvek ostora elől rejtve leszel, és nem kell félned, hogy a pusztulás rád következik.
22
A pusztulást és drágaságot neveted, és a fenevadaktól sem félsz.
23
Mert a mezőn való kövekkel is frigyed lesz, és a mezei vad is békességben lesz veled.
24
Majd megtudod, hogy békességben lesz a te sátorod, s ha megvizsgálod a te hajlékodat, nem találsz benne hiányt.

Jób könyve 5, 17-24

Tapasztaltuk a megtérés előtti megtöretést. Azt az időszakot amikor vívódunk saját lelkiismeretünkkel a bűn súlyának ránk nehezülése következtében. Lélekben összetöretünk, mert az Úr Szelleme vétkeinket, bűneinket felismerteti velünk és ez az időszak gyötrelem. De Ő látva nyitott szívünket segít azoktól megszabadulni és jobbjával támogat minket. A Tőle kapott kegyelem békessége pedig az Ő útján való járásban gyógyít és megerősít minket.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Boldogok!?
« Válasz #4 Dátum: 2012 Október 11, 08:58:04 »
Így van kedves Pista Testvérem, a megtöretés elöfeltétele a boldog állapotnak.

Az Isten szerinti boldogság nem az érzelem függvénye, hanem az Isten szemszögéböl látott állapot. Ezért is nem azt írja, hogy boldog leszel, hanem leszögezi: „Boldog!”. Ö lát a szívünkbe, ezért meg tudja különböztetni, hogy szomorúságunk boldogság állapota-e, mert megtérést eredményez, vagy pedig önzö világi szomorúság ural minket, melynek gyökere a lázadás és a sértödöttség. Míg az elsö a boldogság állapota, az utóbbi viszont halállal végzödik.

Mert az Isten szerint való szomorúság üdvösségre való megbánhatatlan megtérést szerez; a világ szerint való szomorúság pedig halált szerez.
2Kor 7,10

7. Engedelmeskedjetek azért az Istennek; álljatok ellene az ördögnek, és elfut tőletek.
8. Közeledjetek az Istenhez, és közeledni fog hozzátok. Tisztítsátok meg kezeiteket, ti bűnösök, és szenteljétek meg szíveiteket ti kétszívűek.
9. Nyomorkodjatok és gyászoljatok és sírjatok; a ti nevetéstek gyászra forduljon, és örömötök szomorúságra.
10. Alázzátok meg magatokat az Úr előtt, és felmagasztal titeket.

Jak 4,7-9

Ahhoz, hogy felmagasztaljon minket az ÚR, ami egyben a boldogság állapotát is jelenti, meg kell alázkodnunk, össze kell törnünk, mert látjuk bünös mivoltunkat.

Meggyógyítja a megtört szívűeket, és bekötözi sebeiket.
Zsolt 147,3

Isten nem megjavít egy embert, hanem újjászül, ahhoz viszont meg kell halni!

Hiszen tudjuk, hogy a mi óemberünk megfeszíttetett vele, hogy megsemmisüljön a bűn hatalmában álló test, hogy többé ne szolgáljunk a bűnnek. 7. Mert aki meghalt, az megszabadult a bűntől. 8. Ha pedig meghaltunk Krisztussal, hisszük, hogy vele együtt élni is fogunk. 9. Hiszen tudjuk, hogy Krisztus, aki feltámadt a halottak közül, többé nem hal meg, a halál többé nem uralkodik rajta. 10. Mert aki meghalt, az meghalt a bűnnek egyszer s mindenkorra, aki pedig él, az az Istennek él.
Róm 6,6-10

7. "Boldogok, akiknek megbocsáttattak törvényszegéseik, és akiknek elfedeztettek bűneik. 8. Boldog az az ember, akinek az Úr nem tulajdonít bűnt."
Róm 4,7-8   

Tehát a boldogság Isten szerint az az állapot, amikor az ÚR megbocsátotta a mi büneinket, és életünk el van rejtve Krisztusban.

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:Boldogok!?
« Válasz #5 Dátum: 2012 Október 11, 10:00:05 »
A topic címét látva,elgondolkoztam a témán.

Idézet
Az Isten szerinti boldogság nem az érzelem függvénye, hanem az Isten szemszögéböl látott állapot.

Pont erre gondoltam én is,még mielőtt olvastam volna Elisabeth testvérnőm írását.
Kétféle boldogságot különböztetek meg: fizikai és lelki boldogságot. Életem különböző szakaszaiban érezhetek fizikai boldogságot,mert számomra kedvező dolgok történtek velem vagy körülöttem,de attól még egyáltalán nem biztos,hogy lelkemben is boldog vagyok. Viszont,ha lelkemben boldog vagyok,akkor a körülöttem zajló események már nem lomboznak le annyira,mondhatnám úgy is,hogy "rózsaszínűbben" látom a világot. Fontosabbnak tartom,hogy lelkemben boldog legyek,mivel azáltal ami azt előidézi, az tartós is marad. A fizikai boldogságom pedig csak ideig-óráig tarthat.
Nekem az jelent igazi boldogságot,hogy Isten kegyelméből,megtaláltam életemben a helyes utat,ami az örökkévalóságba vezet. Ez az út pedig,maga az Úr Jézus Krisztus,ahogy mondja is magáról az igében:
"Én vagyok az út, az igazság és az élet,senki sem mehet az Atyához,hanemha énáltalam." - János 14:6
Így tehát teljesen osztom azt a véleményt az előző írásból miszerint:

Idézet
Tehát a boldogság Isten szerint az az állapot, amikor az ÚR megbocsátotta a mi büneinket, és életünk el van rejtve Krisztusban.

Kívánom,hogy mindenki aki olvassa ezt,tapasztalja meg az igazi boldogságot az életében és,ha már megtalálta,soha ne engedje ki az életéből.

 :2smitten:

"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Boldogok!?
« Válasz #6 Dátum: 2012 Október 11, 10:24:18 »
ÁMEN! kedves Edit!

Folytatnám még a gondolatot...

Ha megértjük megújult értelmünkkel mit jelent az Isten szerinti boldog állapot, az azután érzelmeinkben is megmutatkozik. Erre utal Jézus Krisztus is:

Ha megmaradtok énbennem, és beszédeim megmaradnak tibennetek, akkor bármit akartok, kérjétek, és megadatik nektek. 8. Az lesz az én Atyám dicsősége, hogy sok gyümölcsöt teremtek, és akkor a tanítványaim lesztek." 9. "Ahogyan engem szeretett az Atya, úgy szeretlek én is titeket: maradjatok meg az én szeretetemben. 10. Ha parancsolataimat megtartjátok, megmaradtok a szeretetemben, ahogyan én mindig megtartottam az én Atyám parancsolatait, és megmaradok az ő szeretetében. 11. Ezeket azért mondom nektek, hogy az én örömöm legyen bennetek, és örömötök teljessé legyen." 12. "Az az én parancsolatom, hogy úgy szeressétek egymást, ahogyan én szerettelek titeket.
Jn 15,7-12

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Boldogok!?
« Válasz #7 Dátum: 2012 Október 12, 13:10:25 »
A Jelenések könyvét sokan nem igen olvassák, mert nem értik. Pedig csodálatos módon megtaláljuk benne a Tánáchban (Ószövetségben) kijelentett próféciák pontosítását. Megrendítö módon tárul elénk Isten kijelentéseinek tökéletes összhangja. Ezért is nagyon fontos felfigyelni, mivel kezdödik és mivel végzödik e Prófétai Könyv:

Boldog, a ki olvassa, és a kik hallgatják e prófétálásnak beszédeit, és megtartják azokat, a melyek megírattak abban; mert az idő közel van.
Jel 1,3

Ímé eljövök hamar. Boldog, a ki megtartja e könyv prófétálásának beszédeit.
Jel 22,7

 :ima02:

Boldogok, a kik megtartják az ő parancsolatait, hogy joguk legyen az életnek fájához, és bemehessenek a kapukon a városba.
Jel 22,14    
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Boldogok!?
« Válasz #8 Dátum: 2012 Október 12, 23:37:52 »
Ámen!

Örök boldogunk csak Istenben lehet, minden más múlandó és változó.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Boldogok!?
« Válasz #9 Dátum: 2012 Október 13, 08:05:07 »
Ámen!

Örök boldogunk csak Istenben lehet, minden más múlandó és változó.




 Ámen! erről ez az ige jutott eszemben hogy csak Istenben nyugszik meg a lelkem:
Zsoltárok könyve:62:2   Csak Istenben nyugoszik meg lelkem; tőle van az én szabadulásom.
Zsoltárok könyve:62:6   Csak Istenben nyugodjál meg lelkem, mert tőle van reménységem. :016: :016: :thanks: :028:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Boldogok!?
« Válasz #10 Dátum: 2012 Október 13, 08:34:08 »
Ámen!

Örök boldogunk csak Istenben lehet, minden más múlandó és változó.

 :afro:

   
Boldog, a ki megtartja a törvényt, és igazán cselekszik minden időben.
Zsolt 106,3

De ha szenvedtek is az igazságért, boldogok vagytok, azoktól való félelemből pedig ne féljetek, se zavarba ne essetek;
1Pt 3,14

Az ÚR Jézus tökéletesen megtartotta a törvényt, Ö tökéletesen Igaz, a legsúlyosabb szenvedést viselte el Isten Igazságáért. Mégsem nevetett vagy mosolygott permanent, söt! tudott háborogni, tudott sírni, tudott szomrú lenni,  söt!....

És monda nékik: Szomorú az én lelkem mind halálig; maradjatok itt, és vigyázzatok.
Mk 14,34
   
Most az én lelkem háborog; és mit mondjak? Atyám, ments meg engem ettől az órától. De azért jutottam ez órára.

Jn 12,27

És mikor közeledett, látván a várost, síra azon.
Lk 19,41


A következö esetben sem mosolygott örömében elnézöen a mi Urunk:

14. És ott találá a templomban az ökrök, juhok és galambok árúsait és a pénzváltókat, a mint ülnek vala:
15. És kötélből ostort csinálván, kiűzé mindnyájokat a templomból, az ökröket is a juhokat is; és a pénzváltók pénzét kitölté, az asztalokat pedig feldönté;
16. És a galambárúsoknak monda: Hordjátok el ezeket innen; ne tegyétek az én Atyámnak házát kalmárság házává.

Jn 2,14-16

Tehát a boldog állapot nem abban nyilvánul meg, hogy folyton, minden körülmények között „hallelújázok” vagy „vigyorgok” (bocsánat a kifejezésért).

   
Boldogok ti, kik most éheztek: mert megelégíttettek. Boldogok ti, kik most sírtok: mert nevetni fogtok.
Lk 6,21

Boldogok, a kik sírnak: mert ők megvígasztaltatnak.
Mt 5,4


Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Boldogok!?
« Válasz #11 Dátum: 2012 Október 13, 15:21:05 »
Most ahogy visszanézem a hozzászólásomat, nem sikerült valami magyarosra. :pirul: De a lényeg, hogy értettétek! :afro:

Örök boldogunk --> Örök boldogságunk

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Boldogok!?
« Válasz #12 Dátum: 2012 Október 13, 16:17:40 »
Semmi gond, kedves Anti tökéletesen megértettünk!


 :fel: :026:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Boldogok!?
« Válasz #13 Dátum: 2012 Október 13, 16:20:21 »
:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Boldogok!?
« Válasz #14 Dátum: 2012 Október 14, 05:55:14 »
Semmi gond, kedves Anti tökéletesen megértettünk!


 :fel: :026:
Most ahogy visszanézem a hozzászólásomat, nem sikerült valami magyarosra. :pirul: De a lényeg, hogy értettétek! :afro:

Örök boldogunk --> Örök boldogságunk






 :igen: :igen: :igen: de megértettük igy is ! és nagyon köszönyük :016: :thanks: :027: :026:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25