Szerző Téma: Boldogok!?  (Megtekintve 6612 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Boldogok!?
« Válasz #15 Dátum: 2012 Október 14, 08:48:23 »
    Boldogok, akik lakoznak a te házadban, dicsérhetnek téged szüntelen! Szela.
    Boldog ember az, akinek te vagy erőssége, s a te ösvényeid vannak szívében
Zsolt. 84, 5-6


Ha az  otthonomban Krisztus él, és tetteimmel, cselekedeteimmel tanítása alapkán őt dicsérem  akkor boldog az otthonom és benne lakók.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Boldogok!?
« Válasz #16 Dátum: 2012 Október 14, 13:05:43 »
    
Boldog nép az, a mely megérti a kürt szavát; a te orczádnak világosságánál jár ez, oh Uram!
Zsolt 89,16

Imé eljövök, mint a tolvaj. Boldog, a ki vigyáz és őrzi az ő ruháit, hogy mezítelenen ne járjon, és meg ne lássák az ő rútságát.
Jel 16,15    

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Boldogok!?
« Válasz #17 Dátum: 2012 November 29, 17:10:16 »
Sokan mondják: Bár jó napokat látnánk, és ránk ragyogna orcád világossága, URunk! 8. Nagyobb örömöt adsz szívembe azokénál, akiknek bőven van búzájuk és boruk. 9. Békében fekszem le, és el is alszom, mert csak te adod meg, URam, hogy biztonságban élhessek!
Zsolt 4,7-8


Áldom az URat, mert tanácsot ad nekem, még éjszaka is figyelmeztet bensőm. 8. Az ÚRra tekintek szüntelen, nem tántorodom meg, mert a jobbomon van. 9. Ezért örül a szívem, és ujjong a lelkem, testem is biztonságban van. 10. Mert nem hagysz engem a holtak hazájában, nem engeded, hogy híved leszálljon a sírba. 11. Megismerteted velem az élet útját, teljes öröm van tenálad, örökké tart a gyönyörűség jobbodon.
Zsolt 11,7-11


Elgondolkoztunk-e már azon, mekkora boldogság tudni azt, hogy Isten kezében tökéletes biztonságban vagyunk? Valóban többet ér ez minden földi kincsnél!

  :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Boldogok!?
« Válasz #18 Dátum: 2012 November 29, 19:06:02 »
Igen! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Boldogok!?
« Válasz #19 Dátum: 2012 November 30, 20:06:21 »
 :Jezus04:

Jelenések könyve:19:9   És monda nékem: Írd meg: Boldogok azok, akik a Bárány menyegzőjének vacsorájára hivatalosak. És monda nékem: Ezek az Istennek igaz beszédei
 :019:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Boldogok!?
« Válasz #20 Dátum: 2012 December 01, 19:08:52 »
ÁMEN! kedves Ildikó!

 :fel: :030: :rozsa2:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Boldogok!?
« Válasz #21 Dátum: 2013 Január 23, 13:50:29 »
Teljes örömnek tartsátok, testvéreim, amikor különféle kísértésekbe estek, 3. tudván hogy hitetek próbája állhatatosságot eredményez.
Jak 1,2-3

Hát... ez az, ami nem mindig olyan egyszerü.... Kimondani könnyebb, mint átélni.

Mi a véleményetek, vagy tapasztalatotok?

  :104:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:Boldogok!?
« Válasz #22 Dátum: 2013 Január 23, 14:10:24 »
Teljes örömnek tartsátok, testvéreim, amikor különféle kísértésekbe estek, 3. tudván hogy hitetek próbája állhatatosságot eredményez.
Jak 1,2-3

Hát... ez az, ami nem mindig olyan egyszerü.... Kimondani könnyebb, mint átélni.

Mi a véleményetek, vagy tapasztalatotok?

  :104:


Igen.Sokkal könyebb mondani,mert mikor valami probába vagy kisértésbe esem, akkor nem az jut elöször eszembe,hogy  öruljek  :05:,hanem inkabb  az,hogy miért történik ez...pedig a válasz itt van: ÁLLHATATOSSÁG!  Én úgy  tapasztaltam,hogy minden próba megerösitett,és jobban függövé tett Istentöl!  :05:
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Boldogok!?
« Válasz #23 Dátum: 2013 Január 23, 14:22:36 »
Idézet
Én úgy  tapasztaltam,hogy minden próba megerösitett,és jobban függövé tett Istentöl!

Kedves Jazmin, annyira egyetértek. Sokszor elestem a kísértésekben, és át kellett éreznem mennyire képtelen vagyok a magam erejéböl megállni. Nekem ez nagy kegyelem, mert megtanított tényleg Istentöl függövé válni. Meg kellett tanulnom, (hála az ÚRnak), hogy Nála nélkül semmit sem cselekedhetek. Azóta a kísértésekben is egyedül Benne bízom, hogy az Ö karja erösebb, mint az enyém. Ha csak én kapaszkodok, akkor hamar esés a vége, de ha Ö fogja meg a kezem, akkor biztos gyözelemre visz. Úgy gondolom ez az ami az állhatatosságot elmélyíti.

Ez az ami mély örömmel és békességgel tölt be, még akkor is, ha sokszor harcot is jelent.

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Boldogok!?
« Válasz #24 Dátum: 2013 Február 03, 18:23:40 »
12. Szeretteim, ne rémüljetek meg attól a tűztől, a mely próbáltatás végett támadt köztetek, mintha valami rémületes dolog történnék veletek;
13. Sőt, a mennyiben részetek van a Krisztus szenvedéseiben, örüljetek, hogy az ő dicsőségének megjelenésekor is vígadozva örvendezhessetek.
14. Boldogok vagytok, ha Krisztus nevéért gyaláznak titeket; mert megnyugszik rajtatok a dicsőségnek és az Istennek Lelke, a mit amazok káromolnak ugyan, de ti dicsőítitek azt.

1Pt 4,12-14

Sehol sincs olyasmi megírva, hogy nem lesz részünk lenézésben, elutasításban, és egyébb gyalázásban. De nagyon is fontos, hogyan értékeljük azt és miként reagálunk. Felháborudunk? Nem...  Söt, azt mondja az Íge: Boldogok vagytok, ha gyaláznak titeket Krisztus Nevéért. És miért örüljünk?

"mert megnyugszik rajtatok a dicsőségnek és az Istennek Lelke"

 :ima02:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Boldogok!?
« Válasz #25 Dátum: 2013 Március 07, 16:45:13 »
Boldogok az irgalmasok: mert ők irgalmasságot nyernek.
Mt 5,7

Szinte sokan kivülröl tudjuk a Hegyi Beszédben a „Boldogmondásokat”. Mégis....  Testvér testvért kritizálja, keményen leuralja, és sokszor mély sebeket ejtenek egymásnak.

Boldogok az irgalmasok...

Semmivel sem érdemeltük ki, hogy oly irgalmas az ÚR velünk.

Tiszteljétek az Urat, mert igen jó, mert örökkévaló az ő irgalmassága.
1Krón 16,34

De elvárja, hogy mint gyermekei mi is legyünk irgalmasak.

Az irgalmashoz irgalmas vagy,
A tökéletes vitézhez tökéletes vagy.

2Sám 22,26

Legyetek azért irgalmasok, mint a ti Atyátok is irgalmas.
Lk 6,36

Mit jelent irgalmasnak lenni? Hogyan éljük azt meg a hétköznapokban?


Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Boldogok!?
« Válasz #26 Dátum: 2013 Március 07, 16:57:06 »
Úgy gondolom, hogy az irgalmasság a jogos büntetés vagy harag, szeretetben való eltörlése.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:Boldogok!?
« Válasz #27 Dátum: 2013 Március 07, 17:02:57 »
Igen,vagy másképp:az irgalom nem azt adja amit megérdemelnénk... :05:
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető Elisabeth

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Boldogok!?
« Válasz #28 Dátum: 2013 Március 07, 17:05:24 »
Igen, kedves Anti, teljesen egyetértek. Gondolom, hogy az irgalmasság abban a szeretetben nyilvánul meg, amely még képes szánalomra és meg tud esni a szíve a nyomorúság láttán.

    
És elvetették maguktól az idegen isteneket, és szolgáltak az Úrnak. És megesett az ő szíve az Izráel nyomorúságán.
Bír 10,16

Miképen adnálak oda Efraim, szolgáltatnálak ki Izráel!? Miként adnálak oda, mint Admát, tennélek olyanná, a milyen Seboim?! Megesett bennem az én szívem; fellángolt minden szánalmam!
Hós 11,8    

És kimenvén Jézus, láta nagy sokaságot, és megszáná őket, és azoknak betegeit meggyógyítá.
Mt 14,14

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Boldogok!?
« Válasz #29 Dátum: 2013 Március 07, 17:11:59 »
Igen,vagy másképp:az irgalom nem azt adja amit megérdemelnénk... :05:


:afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)