Szerző Téma: Hamis Jézus imádat  (Megtekintve 8760 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
Re:Hamis Jézus imádat
« Válasz #60 Dátum: 2012 Szeptember 28, 22:53:20 »
Így van, kedves Anti!

Továbbvezetném a gondolatot.

46. Én világosságul jöttem e világra, hogy senki ne maradjon a sötétségben, a ki én bennem hisz.
47. És ha valaki hallja az én beszédeimet és nem hisz, én nem kárhoztatom azt: mert nem azért jöttem, hogy kárhoztassam a világot, hanem hogy megtartsam a világot.
48. A ki megvet engem és nem veszi be az én beszédeimet, van annak, a ki őt kárhoztassa: a beszéd, a melyet szólottam, az kárhoztatja azt az utolsó napon.
49. Mert én nem magamtól szóltam; hanem az Atya, a ki küldött engem, ő parancsolta nékem, hogy mit mondjak és mit beszéljek.
50. És tudom, hogy az ő parancsolata örök élet. A miket azért én beszélek, úgy beszélem, a mint az Atya mondotta vala nékem.

Jn 12,46-50

Tehát Jézus nem kárhoztatm ám aki megveti az Ö beszédét, azt Jézus Szavai az Íge fogja kárhoztatni.

És mit mond az Íge:

17. Szenteld meg őket a te igazságoddal: A te ígéd igazság.
Jn 17,17

Istenfélelem nélkül, és Isten Szavának komolyan vétele nélkül a hit halott.  Engedelmességet szereti az ÚR!

:2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #61 Dátum: 2012 Szeptember 28, 22:58:45 »
Talán annyit a jelekröl és a csodákról...

Igen, ma is történnek jelek és csodák. Bizonyságot tudok tenni olyan esetekröl, amikor Isten természetfeletti módon jelent meg csoportunkban személyeknek, akik ezáltal elfogadták a Messiást. Gyógyulások is történtek. De nem ez a mérvadó, hanem Isten Szavának hitelessége!

Nem a csodákat a jeleket kell nekünk mutogatni, hanem Isten Igazságát hirdetni, és akkor ezeket is meg adja az ÚR. A legnagyobb csoda szerintem amúgy is, ha Isten befogad egy bünöst kegyelmébe. De legkevésbbé kísérte a csodákat valamilyen cirkuszi jelenet. (elnézést a kifejezésért.)

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #62 Dátum: 2012 Szeptember 29, 16:28:01 »
Talán akkor másképp kérdezem Testvéreim:

Isten szeretetét felülbírálja-e az igazsága?
Isten igazságát felülbírálhatja-e a szeretete?

Mert lássuk az első kérdést. Talán szeretete által elnézi a bűneinket? Szeretete által a szőnyeg alá söpri az igaz ítéletet?
Isten nem változik soha. Ő a szeretet és Ő az Igazság. nem írja felül egyiket sem.
Éppen abban látszik ez, hogy elküldte értünk elveszett bűnösökért Jézust, aki vállalta a mi sorsunkat, és Ő bűntelen szenvedett, és meghalt, a mi bűneink miatt, mert meg kellett tennie, hogy az Atya megbocsáthasson nekünk.Mert Isten IGAZSÁG. Ő a SZERETET is. Isten a mihozzánk való szerelmét abban mutatta meg, hogy mikor még bűnösök voltunk, Krisztus értünk meghalt.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #63 Dátum: 2012 Október 15, 21:24:44 »
Azon gondolkoztam el minapság, mit is jelent az, hogy hamis...

A hamisnak megtévesztésig hasonlítania kell az eredetire, különben nem lenne hamis hanem: más... A hamis pont azért veszélyes, mert sokszor csak hozzáértök tudják megkülönböztetni a hamisat az eredetitöl. Ha nagy lenne az eltérés, más lenne és nem mondhatnánk hamisitásnak. A hamis csak hasonlít az eredetire, de nem az!

Szerintem érdemes ezen elgondolkozni...

Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és jeleket és csodákat tesznek, hogy elhitessék, ha lehet, még a választottakat is.
Mk 13,22    

Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #64 Dátum: 2012 Október 15, 21:36:02 »
Tökéletesen egyetértek Erzsike Testvérem! :2smitten:

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #65 Dátum: 2012 Október 20, 12:29:05 »
Vannak ahol keményen törvénykeznek, az irgalmasság fogalmát nem ismerik, de vannak, akik pedig jótékony télapónak nézik Istent, és elfelejtik, hogy Isten Igazságos Isten! Sajnos az Íge-ismeret hiányát emberi dogmákkal kompenzálják mindkét esetben.

Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #66 Dátum: 2012 November 05, 12:29:32 »
Nézzünk szét az egyházakban. Majdcsak minden felekezetben egy más Jézust hirdetnek. Valahol eleve elrendelést hirdetnek, amott hatalmas gazdagságokat és javakat, a harmadik helyen pedig csak nekik jelentette ki magát Jézus másoknak nem, a negyedik helyen meg csak a testi gyógyulásokra helyezik a hangsúlyt.

Valóban ennyi Jézus létezne?

Annyira félreismerik Őt, saját vágyaik szerint formálják őt. Pedig Ő a fazekas és mi vagyunk az agyag.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #67 Dátum: 2012 November 05, 16:05:19 »
A legmegdöbbetmtöbb az, hogy ezek a felekezetek egymás ellen is hadakoznak...  :167:

Egyébként pedig, testvéreim, ami igaz, ami tisztességes, ami igazságos, ami tiszta, ami szeretetreméltó, ami jóhírű, ha valami nemes és dicséretes, azt vegyétek figyelembe!
Fil 4,8

Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #68 Dátum: 2012 November 05, 18:41:51 »
Ámen

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #69 Dátum: 2012 November 05, 20:00:20 »
Kizárólag Isten Ígéje fog minket megóvni hamis Jézus és Istenképtöl. Imádkozó szívvel kell hagyni, hogy az Örökkévaló Ígéje formálja a mi éltünket.

Az én lábamnak szövétneke a te igéd, és ösvényemnek világossága.
Zsolt 119,105

Útjaidat, Uram, ismertesd meg velem, ösvényeidre taníts meg engem.
Zsolt 25,4

Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #70 Dátum: 2012 November 12, 22:43:31 »
A minap volt egy rövid párbeszédem az Istentiszteleti szokásokról.
Kifejtettem a nem tetszésemet az egyes gyülekezeti megnyilvánulásra amely inkább hasonlít egy állatkertre mint sem Istentiszteletre.

Egy olyan választ kaptam, hogy nem kellene elitélni az ilyet, mivel sokan megtérnek ott..
Mondjátok, szerintetek az egy valódi megtérés lehet ha valaki a kukorékolás vagy egyébb állatságra hisz Istenben?

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #71 Dátum: 2012 November 13, 16:29:21 »
A kérdés csupán, kihez és hova térnek meg... - be....

Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #72 Dátum: 2012 November 16, 00:42:51 »
Talán sokan "megtérnek", mert jó mókának, ingyencirkusznak tekintik, míg másokat elrettent, de nem csak attól a közösségtől, hanem az istenkereséstől is.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12