Szerző Téma: KEDVENC RECEPTEK!  (Megtekintve 55264 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #315 Dátum: 2014 Március 06, 08:58:03 »
Kubu Recept!

 (kb. 10 liter lesz belőle)

Hozzávalók:
- 1,5 kg sárgarépa,
- 2 kg alma,
- 2 citrom,
- 2 narancs,
- 0,5 kg cukor,
- 1 csipet só,
- késhegynyi bor-kén por és citromsav.

1. Az almát megpucoljuk, magházát kivágjuk, majd nagyobb szeletekre vágjuk, és rögtön citromos vízbe dobjuk, hogy ne barnuljon meg.
2. A répát szintén megpucoljuk, majd felkarikázzuk. Külön lábosban feltesszük főni mindkettőt, annyi vízben, amennyi bőven ellepi. Mikor puhára főttek, akkor mindkettőt botmixerrel pürésítjük, majd összeöntjük a kettőt.
3. Hozzáadjuk a cukrot, a citrusok kipréselt levét, a citromsavat és a borként.
4. A végén megkóstoljuk, és ízlésünknek megfelelően tehetünk még hozzá citromlevet vagy cukrot, ki hogy szereti.
5. Egyet forralunk rajta, majd üvegekbe töltjük. Rakhatjuk száraz dunsztba, vagy csak egyszerűen kihűtjük a palackokat. Mikor teljesen kihűltek, betesszük őket a hűtőbe.
(Forrás: Illéskrisz konyhája)
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #316 Dátum: 2014 Március 06, 10:05:27 »
Én nem vagyok oda a sárgarépa italért, de a feleségem szereti. :088:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #317 Dátum: 2014 Március 11, 10:13:32 »
Hát valhogy nekem sem izlik, de váljon egészségére annak aki szereti. Isten ajándéka a sárgarépa is, és valóban csodálatos, hogy nyersen, főzve, kisajtolva is fogyasztható egészséges eledel.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #318 Dátum: 2014 Május 11, 07:54:05 »
Fokhagymakrémleves 

hozzávalók / 4 adag

16 . 18 db gerezd fokhagyma
4 l víz
2db leveskocka
5 dl főzőtejszín
25evőkanál étkezési keményítő (vagy kukoricaliszt) én kukoricalisztet használtam
só ízlés szerint
fehérbors ízlés szerint (frissen őrölt)
petrezselyem ízlés szerint (vagy metélőhagyma)
15 dkg sajt (reszelt)

Feltesszük a vizet forrni, majd beletesszük a leveskockát. Közben megtisztítjuk a fokhagymákat.
Mikor forr a víz, belenyomjuk a fokhagymát, majd hozzáadjuk a tejszínben elkevert keményítőt.
Újraforrástól számított 10 percig főzzük. Ha szükséges, utánasózzuk, borsozzuk. Megszórjuk apróra vágott petrezselyemmel vagy metélőhagymával.
Tálaláskor rászórjuk a  reszelt sajtot, és pirítós kenyeret kínálunk mellé.
 ez volta  ami vacsink és nagyon finom , készítettem képeket is!
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #319 Dátum: 2014 Május 11, 08:15:22 »
mai reggeli kis pulyka  fasírtocskák!! ki kér???? :2smitten:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #320 Dátum: 2014 Május 19, 21:12:30 »


 ma olvastam egy érdekes  receptet , megosztom veletek :

Lisa Szanyel
 
Lisa Boci Szelete
A ferjem ma, valami turos fimonsagra vagyott, hat megleptem BOCI SZELET-tel, amit meg soha nem csinaltam. Az elkeszitese nagyon egyszeru.
Kiszamoltam a dupla adagot, nagy tespsibe, DE picit kevesebb olajbol es cukorbol, (mindig levonok ezekbol  ) de a turo es a hozzavalok ugyanaz, csak picit tobb buzadarat tettem es igy konnyu golyokat tudtam formalni, azokat tettem a csokolades massza tetejere, ami lassan belesulyedt a masszaba.
Boci szelet - dupla adag!
36 dkg liszt
20 dkg kristaly cukor
8 tojas
2 dl tej
1.5 dl etolaj
3 pupozott evokanal kakao (nem cukros)
1 cs sutopor helyett, en szodabikabonat tettem (csapott kaveskanalnyit).
(Eloszor a turomasszat kell elkesziteni, hogy a tojafeherje ne tudjon osszeesni.)
Legkevereses, elomelegitett sutoben 180 fokon sutottem, 40 percig. (Tuproba!)
Konnyu, fimon suti lett, ahogy a kepeken is lathatjatok. Mennyei suti-illlat lengte be a hazat. A ferjem mar alig varta, hogy elhuljon es vegre ehessen belole
Nagyon izlett Neki  konnyu fimom suti
Eredeti recept:
A tésztához
18 dkg liszt
15 dkg cukor
3 ek cukrozatlan kakaópor
1 dl tej
1 dl napraforgó olaj
4 db tojás (nagyobb)
1 csomag sütőpor
A túrópöttyökhöz (gombocokhoz)
50 dkg túró
20 dkg cukor
5 dkg búzadara
1 db tojás (egesz)
1 csomag vaníliás cukor
1 citrom reszelt héjja
Elkészítés
A tojások sárgáját a cukorral habosra keverjük, azután hozzáadjuk a többi hozzávalót.
A tojásfehérjéket kemény habbá verjük, és óvatosan beleforgatjuk a masszába.
Közepes nagyságú, vajazott, lisztezett tepsibe öntjük.
A töltelékhez a túrót elkeverjük a tojással, cukorral, vaníliás cukorral, grízzel és a citromhéjjal.
Gombóchoz hasonló formákban, sűrűn egymás mellé belekanalazzuk a masszába.
Előmelegített sütőben 180 fokon tűpróbáig sütjük. (Sütési mód: alul-felül sütés)
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #321 Dátum: 2014 Június 09, 14:58:54 »

Meggyes piskóta!
Hozzávalók
30 dkg Rama margarin
6 db tojás
25 dkg cukor
1 csomag vaníliás cukor
45 dkg liszt
1 csomag sütőpor
2 dl tej
80 dkg meggy (lehet befőtt is vagy bármilyen más gyümölcs)
Elkészítés

A puha Ramát habosra keverjük a cukorral és a vaníliás cukorral. Hozzáadjuk a tojássárgákat, a tejet és apránként a sütőporral elkevert lisztet. A tojásfehérjéket felverjük kemény habbá, majd óvatosan beleforgatjuk a tésztába. Egy tepsit kibélelünk sütőpapírral, belesimítjuk a masszát, majd egyenletesen rászórjuk a meggyet. Előmelegített sütőben 180 °C-on kb. 40 percig sütjük. Ha kihűlt, felszeleteljük és porcukorral tálaljuk.
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #322 Dátum: 2014 Június 14, 14:44:03 »
mai reggeli kis pulyka  fasírtocskák!! ki kér???? :2smitten:

ÉÉéééén!! :) Leírnád nekem a receptet? :)  :300:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #323 Dátum: 2014 Június 14, 14:45:39 »
Ezek a meggyes dolgok is nagyon jól néznek ki!!!  :317:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #324 Dátum: 2014 Június 15, 06:47:04 »
mai reggeli kis pulyka  fasírtocskák!! ki kér???? :2smitten:

ÉÉéééén!! :) Leírnád nekem a receptet? :)  :300:

Természetesen: :2smitten: :2smitten: :2smitten:
   

vettem 550 g pulyka hűst , meg daráltattam  , hozzá tetem 2 tojást , prézlit , só bors , petrezselyem levél apróra vágva ,  és pici kis fasírtocskákat formáltam belőle, forró olajba megsütöttem , papírra szedtem ki,  egy tányérra raktam egy levél salátát és  húztam egy fogvájóra egy fasírtot egy  kis sajtot egy ici szelet uborkát és egy kis paradicsomot, de volt amikor mozzarella sajtot  tettem és bakon szalonnát meg savanyú uborkát!!!
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #325 Dátum: 2014 Június 15, 07:50:20 »
Jó étvágyat hozzá.  DöNdIkEeE te még utazás előtt megcsinálhatod. Úti csemegének is elteheted.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #326 Dátum: 2014 Október 15, 17:11:30 »
 :086:

ma  többek közt pizzát készítettem , teljes  kiőrlésű lisztből :
 nagyon finom lett:

Hozzávalók:
1 dl tej
1 kávéskanál cukor
2 dkg élesztő
40 dkg finomliszt, de én teljes kiőrlésű lisztből csináltam
1 kávéskanál só
4 evőkanál olaj
liszt a formázáshoz
olaj a kenéshez
Valamint:
paradicsomszósz én  ketchupot tettem
tetszőleges zöldségek hagyma , pritamin paprika, paradicsom, kukorica gomba,
tetszőleges felvágott, sonka, szalonna, én bakon szalonnát tettem
reszelt sajt igaz kis kockákra vágtam
olajbogyó, csípós paprika esetleg
 a tetejéére  meg  felvertem 6 db tojást

Elkészítés:
1. A tejet éppen csak meglangyosítjuk (ha túl meleg, elpusztulnak az élesztőgombák!), 3 dl-es bögrébe öntjük, hozzáadjuk a cukrot, beletördeljük az élesztőt, és jól elkeverjük. Meleg helyen felfuttatjuk (8-10 perc).

2. A lisztet keverőtálba szitáljuk - így levegősebb lesz, és gyorsabban megkel a tészta. A közepébe mélyedést készítünk, beleöntjük az élesztős tejet, és a széléről, fakanállal csak annyi lisztet keverünk hozzá, hogy galuska lágyságú masszát kapjunk - azaz kovászt készítünk. A tálban lévő lisztből egy keveset a tetejére szórunk, és tiszta konyharuhával letakarva a kétszeresére kelesztjük (15-20 perc).

3. Hozzáadjuk a sót, az olajat és annyi langyos vizet (1-1,5 dl), hogy kissé ragacsos, lágy tésztát kapjunk. A kézi robotgép spirálbetétjével addig dagasztjuk, amíg a tészta el nem válik a tál falától. Tetejét megszórjuk liszttel, és konyharuhával letakarva hagyjuk a kétszeresére kelni (30-40 perc).

4. A tésztát lisztezett deszkára húzzuk, erőteljesen átgyúrjuk - összeesik, de nem baj -, és tenyerünkkel a kívánt nagyságra és formára húzogatjuk.

5. A sütőt 220 fokra (gázsütő: 5 fokozat) előmelegítjük. Olajjal kikenjük a sütőformát, belefektetjük-nyomkodjuk a tésztát úgy, hogy a közepén vékonyabb, a peremén pedig vastagabb legyen. A tésztalapot vékonyan megkenjük olajjal, paradicsomszósszal (pizzaszósszal), megrakjuk tetszés szerinti zöldségekkel, gyümölcsökkel, hússal, kevés oregánót és kakukkfüvet szórunk rá, és a sütőben a feltét mennyiségétől függően 20-30 percig sütjük.
 nagyon finom lett!  jó étvágyat!!!
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25