Szerző Téma: KEDVENC RECEPTEK!  (Megtekintve 54918 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
KEDVENC RECEPTEK!
« Dátum: 2012 Október 17, 13:29:20 »
 :086:

 Kedves Testvéreim!
 ide szeretném be rakni a kedvenc recepteket,  és  kérlek titeket is  hogy amit szerettek , étel , ital , édesség , bármit írjátok ide ,  és előre is köszönöm a különböző recepteket! :121: :120: :149: :152: :135: :068: :033: :092: :037:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #1 Dátum: 2012 Október 17, 13:37:51 »
Ma én birsalma sajtot  készítek:


  :08: :08:

alapanyagok:
citromlé,cukor,birs alma!


elkészítés
A birsalmákat alaposan megmossuk. Negyedekbe vágjuk, magházukat egy nagyon éles késsel eltávolítjuk. (Hámozni nem kell, azt főzés után sokkal könnyebb elintézni.)
Egy lábasba tesszük a birsalma cikkeket, felengedjük vízzel, fél citrom levét belefacsarjuk és puhára főzzük az almát.
Leszűrjük, és mindegyik darabról lehúzzuk a héjat. A puha gyümölcsöt botmixerrel vagy turmixban pürésítjük.
A birsalmapürét vasatag falú lábasban (én egy magasabb falú, öntöttvas serpenyőt használtam) kevergetve felmelegítjük és hozzáadjuk a cukrot. (A cukor mennyiségét illetően különféle "szabályok" léteznek: van aki azt mondja, hogy a birspüré súlyának 80 %-ának megfelelő mennyiségű cukor hozzáadásával a legfinomabb, van aki ugyanannyi cukrot ad hozzá, amennyi a birspüré nettó súlya, én leredukáltam a hozzáadott cukor mennyiségét 60 %-ra, így 670 g birspüréhez 400 grammnyi cukrot tettem.) A maradék citrom levét hozzáfacsarjuk és az egészet sűrűre főzzük.
Egy megfelelő méretű tálat/ formát folpackkal bélelünk és beleöntjük a sűrű, forró masszát. Miután kihűlt és megszilárdult annyira, hogy tartja a formáját (én egy éjszakán át hagytam a kibélelt tálban), kiborítjuk belőle egy darab zsírpapírra és hűvösebb helyre költöztetjük, ahol békén hagyjuk úgy kábé egy hétig, vagy amíg rendesen ki nem szárad. ( Ez a legnehezebb fázisa a birsalmasajt készítésének, tényleg baromi nehéz megállni, hogy ne kóstoljunk bele a mennyei illatú finomságba.) :086:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #2 Dátum: 2012 Október 17, 17:34:12 »
Drága Ildikóm ezt nagyon szeretem!

Különösen finom volt, amikor vacsoránál különbözö sajtokhoz tálaltam. Sajtokhoz egyébbként nagyon finom, ha birsalma lekvárba teszünk ízlés szerint leszürt tormalevet és jól összekeverjük.

 :taps: :fel: :rozsa2: :079: :286:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #3 Dátum: 2012 Október 17, 18:47:18 »
ÉN IS SZERETEM ÉS MOST LETT KÉSZ DE SOK LETT BELŐLE! :taps: :016: :rozsa:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #4 Dátum: 2012 Október 18, 09:57:13 »
Fekete szőlő lekvár recept :2smitten:

 ma ezt készítem mert sok a szőlőnk ! :2smitten:


Fekete szőlő lekvár

Hozzávalók 16 személyre:

100 dkg Szőlő (Fekete)
70 dkg Kristály cukor
2 tasak Alma pektin
Elkészítése:

Sokan nem tudják, de a szőlőből is lehet dzsemet, zselét főzni. A fekete szőlő lekvár íze kifejezetten pikáns-savanykás, állaga sokkal hígabb, mint mondjuk egy szilva lekváré és akár 3 évig is eláll tartósítószer hozzáadása nélkül is.

A fekete szőlőből a lekvárt november környékén érdemes elkészíteni, amikor a szemek már kellően becukrosodtak. A hozzávalókban megadott 1:1 arányú cukrozással és dupla pektinnel főzve kell a sok folyadékot tartalmazó gyümölcsöket eltenni.

Én személy szerint cukrozok és nem használok tartósítószereket, mert tartósítóval nem áll el olyan sokáig a dzsem, mint a hagyományos technikákkal.

Elkészítése:
A fürtöket áztassuk vízbe negyed órára, hogy a pókok és egyebek kimeneküljenek. Majd a szőlőszemeket húzzuk le a fürtökről és dobjuk egy lábasba. Nyomkodjuk meg őket, hogy a levük kijöjjön és felforrásig hevítsük a levet. Öntsük turmixgépbe és pörgessük néhány pillanatig. Tényleg rövid ideig, mert a magok összetörnek és az nem kell bele.

A masszát egy szűrőn szűrjük át, kicsit segítve egy fakanállal, majd tegyük vissza a tűzhelyre és öntsük bele a cukrot és pektint. Kevergessük ösze. Az arányok: ~30% hulladék lesz belőle, ezért elegendő 70 deka cukor.

Forrás után kb. 5 percig főzzük, majd tiszta üvegekbe töltjük, amelyeket jól lezárunk és fejjel lefele fordítunk 10 percre. Az üvegekbe töltésnél használjunk rozsdamentes acél merőkanalat a tartósság érdekében, a befőttes üveg alá pedig tegyünk egy tányért, hogy ne legyen az egész tűzhely lila.

10 perc fejre állítás után fordítsuk vissza az üvegeket a talpukra és hagyjuk a lekvárt kihűlni.
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #5 Dátum: 2012 Október 19, 09:54:47 »
babapiskótás süti


előkészület: 25 perc
hozzávalók 5 főre
1 cs babapiskóta
1 cs vaníliás pudingpor
3 dl tej
15 dkg margarin
gyümölcsök (pl. nektarin)
csokimáz
rumaroma



elkészítés:
:086:
Az őzgerinc formát kibéleljük babapiskótával, de előtte rumos tejbe áztatjuk.
Egy csomag vaníliás pudingot 3 dl tejben megfőzünk és kihűtjük. Közben 15 dkg margarint kikeverünk ízlés szerint porcukorral.
A kihűlt főzött krémet és a margarint összekeverjük, és keverés közben dobálhatunk a krémbe gyümölcsdarabokat. A babapiskótára rákenjük a fele krémet, belerakunk ízlés szerint gyümölcsöt, majd a tetejére a maradék krémet.
Egy napig hűtőbe tesszük, utána kiborítjuk a sütit a formából, és lekenjük csokimázzal.
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #6 Dátum: 2012 Október 22, 13:28:00 »
 :afro: ezt az előbb készítettem! nagyon finom!!!

Áfonyás-kökénylekváros szelet

hozzávalók:
Tésztához:

1 tojás
11 ek cukor
11 ek olaj
15 ek liszt
1 tk szódabikarbóna
2,5 dl tej
Krémhez:

3 dl tej
2 ek búzadara
1 cs vaníliás cukor
 7 dkg margarin
7 dkg porcukor
Továbbá:

kökénylekvár (kb. 4-5 ek )
áfonyaszemek (kb. 20 db)
kis kocka csoki reszelve a tetejére


elkészítés
Először elkészítjük a kavart tésztát: a tojást a cukorral, az olajjal kikavarjuk, majd hozzáadjuk a lisztet, amelyben előzőleg elkevertük a szódabikarbónát. Fokozatosan adagolva öntjük bele a tejet.
Előmelegített sütőben egy nagyobb, kikent, kilisztezett tepsiben megsütjük. Tűpróbával ellenőrizzük.
Amikor kihűlt, hosszában kettévágjuk.
Elkészítjük a krémet: a tejben megfőzzük a búzadarát. Amíg hűl, a margarint kikavarjuk a porcukorral, vaníliás cukorral.
A két krémet összekavarjuk, és a felét az egyik tésztacsíkra kenjük.
A krémre kanalazzuk a lekvárt, majd ráfektetjük a másik tésztát.
A maradék krémmel lekenjük a tetejét.
Az áfonyaszemeket megmossuk, és a sütit feldíszítjük vele, majd a csokit ráreszeljük.
Kb. egy órára hűtőbe tesszük. (Még jobb előző nap elkészíteni.)
sütési hőfok: 180°C


 :086: :135:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #7 Dátum: 2012 Október 22, 17:54:40 »
Ez nagyon jól hangzik, kedves Ildikó, érdemes kipróbálni!

 :fel: :taps: :017:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #8 Dátum: 2012 Október 22, 18:07:14 »
 
Ez nagyon jól hangzik, kedves Ildikó, érdemes kipróbálni!

 :fel: :taps: :017:


 nagyon nagyon finom lett! :187: :187: :198: :129: :086:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

fatum

  • Vendég
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #9 Dátum: 2012 Október 26, 20:54:36 »
Halloween alkalmából készítette nekem életem szerelme és párja ezeket az almákat! Nagyon kreatív! :)

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #10 Dátum: 2012 Október 26, 21:16:30 »
 
Halloween alkalmából készítette nekem életem szerelme és párja ezeket az almákat! Nagyon kreatív! :)
:?:


 Kedves  testvérem! ÉN NEM HISZEK A HALOWEEN be
 :140: :140: és nem is szeretem , kedves  vagy  , az alma maga az jó de a HALOWEN AZ NEM ! tudod mit jelent a Haloween: ide ki másolom:
A halloween ősi kelta hagyományokból kialakult ünnep, amit elsősorban az angolszász országokban tartanak meg, bár mára már az egész világon elterjedt. A boszorkányok, kísértetek és egyéb szellemek ünnepe, melyben összemosódott a római Pomona-nap, a kelta samhain ünnep és a keresztény halottak napja. Október 31-én tartják.
A kereszténység terjesztésekor a hittérítők azt a feladatot kapták, hogy lehetőség szerint a keresztény szokásokat a pogány ünnepekhez igazítsák azok betiltása helyett. Így ez a pogány ünnep a keresztény mindenszentek ünnepe lett (omnium sanctorum). III. György pápa a 800-as években a korábban május 13-án ünnepelt Szűz Mária és a mártírok emléknapját október 31-re helyezte át. Írországban ez az éjszaka All Hallow's Eve, „mindenszentek éjszakája” nevet kapta. November első napja volt az ünnepnap, All Saints' Day (All Hallow's Day, „szentek napja”).
 Most érted miért nem szeretem???


http://hu.wikipedia.org/wiki/Halloween
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

fatum

  • Vendég
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #11 Dátum: 2012 Október 26, 21:19:23 »
Én se hiszek meg a párom se, nekünk csak a jelképek tetszettek, vagyis a kifaragott zöldségek:)  de ha gondolod le is törölheted testvérem! Nem akarok botránkozást kelteni :) Igazad van inkább töröld le...

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #12 Dátum: 2012 Október 26, 21:23:37 »
 :(  Áldott testvérem!
 nem botránkozás csak mert irtad hogy :
Halloween alkalmából készítette nekem életem szerelme és párja ezeket az almákat! Nagyon kreatív! :)
   azért  válaszoltam  neked !
   és nem haragszom , rád sőt ! :027: :026:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

fatum

  • Vendég
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #13 Dátum: 2012 Október 26, 21:25:42 »
Köszönöm! :) Holnap várlak szeretettel a skypeos alkalomra! :)

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #14 Dátum: 2012 Október 26, 21:27:39 »
 :igen: :igen:
 én is  ! és nagyon várom már mivel szerdán dolgoztam későig és nem tudtam ott lenni!

 :031: :030: :thanks: :027: :026: :079:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25