Szerző Téma: KEDVENC RECEPTEK!  (Megtekintve 54912 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #15 Dátum: 2012 Október 27, 09:31:32 »
Franciaországban ettem elöször, és nagyon megszerettem. Akár kenyéren akár süteménybe, nagyon finom volt....

Gesztenyelekvár

Hozzávlók:
1 kg cukor
1 pohár víz
1 csomag vaniliacukor
1 kg gesztenye

Készítsünk szirupot (1 kg cukrot 1 pohár vízzel főzzük össze), forraljuk fel egyszer, majd adjunk hozzá 1 kg hámozott gesztenyét. Addig főzzük, míg a gesztenye szétfő. Mixerrel pürét készítünk belöle.

A hámozás könnyebb, ha megvágva a gesztenyét X alakban rövoden blansírozzuk.

Lehet különféle gyümölccsel is kombinálni.

 :2smitten:


Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #16 Dátum: 2012 Október 27, 10:10:00 »
 :igen: :igen: Hát Drága Erzsikém ezt ki kell próbálni ! :afro: :afro: :afro: :love: :thanks: :027:
 a szőlő lekvár is annyira finom !!  nem lett sok belőle  de Finom nagyon!! :afro::197: jövő héten megcsinálom a geszenyét  is :afro: :afro: :afro: :thanks: :026: :017:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #17 Dátum: 2012 Október 27, 10:16:22 »
Nagyon guszta, kedvea Ildikó! Lehet, hogy finom lenne a gesztenyét is egy kis szölölekvárral kombinálni!

 :igen:

 :rozsa2: :081:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #18 Dátum: 2012 Október 27, 10:29:45 »
 :igen:
 most pedig jövő héten főzők télire
 :zakuszkát!!!
a drága anyósom el is tette nekünk pár üveggel , mik nagyon szeretjük én a babos  zakuszkát szeretem inkább de Karcsi a padlizsánost!
 ide  rakom a recepteket hátha  valakinek kedve lesz  megfőzni ,  :afro: :afro:
 nagyon finom !

Az eredeti zakuszka receptje :igen: :005:





A zakuszka erdélyi étel, egyfajta paprikakrém, melyet kenyérre kenve is fogyaszthatsz, de ételízesítőnek is kiváló lehet. Ha eddig nem ismerted, most ideje kipróbálni ezt a finom zöldséges krémet.

17 konyhai eljárás, amit ismerned kell! 17 konyhai eljárás, amit ismerned kell!

Az eredeti recept is nagyon finom, de, ha többre vágysz, próbáld ki különböző ízesítéseinket is! A zakuszka hűtőben vagy hideg helyen sokáig eláll, így bármikor megkívánod, csak kapj elő egy üveggel!
 :igen: :igen:
Zakuszka

Hozzávalók:

1 kg padlizsán
1 kg zöldpaprika
1 kg paradicsompaprika
30 dkg hagyma
3 dl paradicsomszósz
3 dl olaj
1 evőkanál szemes bors
1 mokkáskanál szalicil

A padlizsánt süsd meg, majd hámozd meg és darabold fel. A zöldpaprikát szintén süsd meg, majd sózd meg, és tedd egy edénybe.

Takard le, ha kihűlt, daráld le a paradicsompaprikával egyetemben. A hagymát aprítsd fel, az olaj felét öntsd egy nagy lábosba.

Dinszteld meg rajta a hagymát, majd add hozzá a padlizsánt, a paprikákat, a paradicsomlét, és szórd meg a szemes borssal, valamint ízlésed szerint sóval is. Öntsd hozzá a maradék olajat, és gyakori kevergetés mellett addig főzd, amíg az olaj feljön a tetejére. Vedd le a tűzről a lábost, és keverd hozzá a szalicilt. Megtisztított, meleg vízbe állított üvegekbe adagold ki, kösd le, és dunsztold meleg takaróba 1-2 napra.

Babos zakuszka

Hozzávalók:

1 kg paradicsompaprika
1 kg fejtett bab
fél kg vöröshagyma
3 dl olaj
3 dl paradicsomlé
2-3 babérlevél
szalicil

bors
A paprikát mosd meg alaposan, magozd ki és daráld le. A hagymát pucold meg, és szintén daráld apróra. Egy nagyobb lábosba öntsd bele az olaj felét, és dinszteld meg rajta a hagymát. Add hozzá a paprikát, és, ha a lé elpárolog alóla, vedd le a tűzről. Ekkor keverd hozzá a megfőzött babot, a paradicsomlevet, a babérleveleket, valamint ízlésed szerint sózd, borsozd. Főzd össze, és adagold ki üvegekbe. A paprikakrém tetejére önts némi olajat, szórj rá egy csipetnyi szalicilt, és kösd le. Végül tedd meleg takarókba, és néhány napig tartsd benne az üvegeket.
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #19 Dátum: 2012 Október 27, 17:30:14 »
Ananászos süti

hozzávalók
A tésztához:

35 dkg kristálycukor
2 egész tojás
40 dkg liszt
2 kk szódabikarbóna
1 doboz apróra vágott ananászbefőtt a levével együtt
1 db citrom leve
A mázhoz:

10 dkg Rama
1 dl tej
18 dkg porcukor
5 dkg kókuszreszelék
5 dkg darált dió


elkészítés
A kristálycukrot habosra keverjük a 2 tojással. Ezután belekeverjük a többi hozzávalót.
Zsírozott, lisztezett tepsibe öntjük, és előmelegített sütőben kb. 40 percig sütjük. (Legalábbis így van az eredeti receptben. Nekünk még régi fajta sütőnk van, amit nem lehet így állítgatni, úgyhogy én tűpróbázni szoktam.)
A mázhoz a margarint a porcukorral és a tejjel kb. 3 percig főzzük, közben kevergetjük. Hozzáadjuk a kókuszreszeléket és a diót.
Még melegen kenjük rá a tésztára.

Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #20 Dátum: 2012 November 03, 14:07:16 »
 :121:
nagyon szeretem a pulyka húst ezért utána néztem több receptnek:
 :2smitten: :2smitten: :2smitten:
de előbb:
Pulyka :121:
leírás
A pulyka Amerikából származik, húsa népszerűségét annak köszönheti, hogy kalóriaszegény, illetve többszörösen telítetlen zsírsavakban rendkívül gazdag. Világszerte a karácsonyi menü része a pulykasült, az Egyesült Államokban pedig a hálaadáskori menü az egészben sült pulyka. Kétféle pulykát különböztetünk meg: a bébipulykát (fiatal pulyka, súlya 2-3,5 kg) és a kifejlett pulykát (átlagosan 5-6 kg-ot nyom). A bébipulyka húsa sokkal gyengébb, mint az idősebb állaté. A pulykahús legértékesebb része a melle, de fogyasztják még a combját és szárnyát is. Jellemző elkészítési módjai: sütés, grillezés, kirántás.


Királyok kedvence

A Királyok kedvence pedig nem  más, mint kefíres prószába hajtott grillezett pulykamell, sajttal. Még soha nem csináltam prószát... mi több, ezt a félét még csak nem is ismertem. De nekem is nagyon ízlett, ...

Hozzávalók:
4 szem közepes krumpli
2 kis doboz kefír
1 gerezd fokhagyma
kb. 10 dkg liszt
só, bors
grillezett pulykamell
10-15 dkg sajt
A krumplit és a fokhagymát kis lyukú reszelőn lereszeltem, majd összekevertem a többi hozzávalóval és ízesítettem. Teflonos serpenyőben egy kanállal vékonyan szétterítve mindkét oldalán megsütöttem. A húst a szokásos módon fűszereztem, grillen megsütöttem. A kerek prósza egyik felére tettem, azt ráhajtottam, majd reszelt sajttal megszórtam és mikróban ráolvasztottam.
Ha nem is lett olyan profi, mint az étteremben (legközelebb kicsit vékonyabbra kellene sütnöm a prószát), ízlett mindenkinek. Könnyű, mégis kiadós fogás volt.
Az biztos, hogy prósza-témában továbbképzem magam, nagyon megfogott :
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #21 Dátum: 2012 November 03, 14:22:53 »
 :120:

Májjal töltött csirkecomb
:2smitten: :2smitten: :2smitten:


Hozzávalók:
6 db csirkecomb
30 dkg csirkemáj
1 fej vöröshagyma
1 csokor petrezselyem
1 zsemle
2 db tojás
1 dl   olaj

őrölt bors
morzsolt majoránna
kakukkfű
1 dl sör
Elkészítés:
A csirkecombokat megmossuk, lecsöpögtetjük, és a bőrét fakanál segítségével fellazítjuk. Ízlés szerint fűszerezzük.

A kis kockára vágott vöröshagymát zsiradékon megfuttatjuk, és hozzáadjuk az apróra vágott vagy ledarált májat. Megszórjuk borssal, majoránnával, kakukkfűvel, rövid ideig pároljuk, majd lehűtjük.

A finomra vágott petrezselymet, a beáztatott, kinyomkodott, elmorzsolt zsemlét, 2 tojást a kihűlt májjal alaposan összedolgozzuk. Ezt a tölteléket a csirkecombok bőre alá töltjük.

A megtöltött combokat hőálló edénybe rakjuk, öntünk alá 1 dl sört, lefedjük alufóliával, és magas hőfokon sütjük.

Mikor már majdnem kész, levesszük a fóliát, és pirosra sütjük. Közben többször meglocsoljuk a pecsenye levével.

Burgonyával tálaljuk :135: :135: :129:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #22 Dátum: 2012 November 04, 14:55:03 »
Drága Ildikó!

Nagyon jól hangzanak ezek a receptek, föleg a májjal töltött csirkecomb tetszik. Ki is fogom próbálni!

Kösz, hogy feltetted!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #23 Dátum: 2012 November 06, 10:16:00 »
 :igen: nagyon finom kedves Erzsike! :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #24 Dátum: 2012 November 06, 10:50:24 »
 :086:
Elkészítési idő:   20 perc

Hozzávalók
25 dkg körte

25 dkg sajt

tartármártás ízlés szerint

só ízlés szerint

bors ízlés szerint

saláta ízlés szerint

paradicsom ízlés szerint

zöldpaprika ízlés szerint

citrom ízlés szerint

Elkészítés
A körtét és a sajtot  nagyon vékonyra szeleteljük, elkeverjük az 1 tojásból készült tartármártással.

A francia körtesaláta díszitése történhet úgy zöldségekkel mint más gyümölcsökkel.

Néhány órára behűtjük.
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #25 Dátum: 2012 November 06, 11:34:47 »
 :afro: Nagyon guszta!  :afro:

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #26 Dátum: 2012 November 14, 09:28:07 »
 :086:
Tepsis sült hal krumplival


Hozzávalók
tőkehal filé

fokhagyma

oliva olaj

krumpli



bors

petrezselyemzöld


Elkészítés
Egy tepsibe olívaolajat öntöttem, hagymát tettem rá, aztán a halat (tőkehal filét). A halra egy mártást öntöttem, ami fokhagymából, sóból, kis oliva olajból és vízből készült. Vékonyra szeletelt krumplival borítottam be, megszórtam sóval, borssal, petrezselyemzölddel és (ismét) olívaolajat öntöttem rá. Befedtem és sütőbe raktam.

Kb. negyed órá múlva levettem róla azt, amivel befedtem, majd hagytam megpirulni.
 muzsdéj al tálaltam(fokhagyma krém a muzsdéj)
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #27 Dátum: 2012 November 23, 09:39:11 »
 :121:
Sajtos csirkemell tepsiben


Hozzávalók
4 nagy csirkemell filé (kb 1 cm vastagságú)

4 szelet mozzarella sajt (lehet más sajt is, csak olvadjon meg)

só, bors,
 :2smitten:

Elkészítés
A húsokat jól megsózzuk, majd teszünk rá egy kis borsot. Hagyjuk állni 15-20 percet.

Ezután kevés olajjal megkenjük, de vigyázzunk, hogy ne mossuk le vele a fűszereket, majd sütőpapíros tepsibe tesszük és közepes lángon addig sütjük, míg megpuhul.

Kivesszük a sütőből és minden szeletre teszünk egy szelet sajtot.

Visszatesszük a sütőbe egészen addig, amíg a sajt megolvad.

Felszolgálás
Fel lehet tálalni tepsis vagy hasábburgonyával, burgonya pürével, különféle salátákkal vagy rizzsel

 :135:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokildiko46

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #28 Dátum: 2012 November 24, 09:29:17 »

  EZT A RECEPTET ERZSIKÉTŐL MÁSOLTAM KI !!!

Re:Fingerfood
« Válasz #8 Dátum: Tegnap - 21:58:16 »
Válasz Idézet
Ma este a Shabbat alkalmunkra készítettem, könnyü étel és ízletes.

Zöldséges, sajtos csiga


Hozzávalók:
1 csomag  leveles tészta (készen hütve)
4 evökanál zsíros tejföl
Fél hagyma apróra vágva
1 sárgarépa apróra vágva
Fél húsos sárga paprika apróra vágva
1 Cukkini apróra vágva
Petrezselyemzöld apróra vágva
Reszelt Gouda-sajt
1 tojás

A leveles tésztát kiterítve egyenletesen szétkenem rajta a zsíros tejfölt és jól elosztva ráteszem az apróra vágott zöldségeket, és a reszelt sajt egy részét, sóval, borssal füszerezve, majd összegönygyölöm. Az összegönygyölt  rúdból kb. 2 cm vastag csikokat vágok és óvatosan a sütöpapírral kibélelt tepsire teszem. A tojást felverem és a csigákra egy kiskanállal teszek, hogy fogja össze a zöldségeket.
Végül megszórom a maradék sajttal a csigákat és elömelegített sütöben 180 fokon 20 percig sütöm.

 
http://www.alfa-omega.hu/forum2/index.php?action=dlattach;topic=1243.0;attach=6686;image

http://www.alfa-omega.hu/forum2/index.php?action=dlattach;topic=1243.0;attach=6686;image
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokkarol

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 445
Re:KEDVENC RECEPTEK!
« Válasz #29 Dátum: 2012 November 24, 14:21:24 »
 :afro: :taps: ez jól hangzik csak nincs hús benne??? :(
Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.
Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.
23 zsolt.