Szerző Téma: Üdvösségre igyekezők de pokol felé tartók  (Megtekintve 5965 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Üdvösségre igyekezők de pokol felé tartók
« Dátum: 2012 Október 26, 15:44:43 »
Áldott Testvérem.

A topic címe kissé hosszúra sikerült és csak így sikerült megfogalmaznom.
Mint tudjuk, nem mindenki üdvözül, aki Jézus nevét vallja. Sokak kényelembe helyezve magukat azt hiszik, hogy jó úton vannak és majd egyszer részesei lesznek az mennyeieknek. Mások pedig igyekeznek és szorgoskodnak abban a hitben, hogy jó úton járnak és végül ők is öröklik majd a Mennyet.

Viszont ama nap amikor az Úr elé állunk, meg fognak sokan bukni a tisztaság vizsgáján és a pokolra kerülnek.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Üdvösségre igyekezők de pokol felé tartók
« Válasz #1 Dátum: 2012 Október 26, 15:51:29 »
Üdvösségem van! Nincs ami által elveszíthetnénk azt! -hallom sokszor.
Mekkora sötétség ez!?

Milliók ismerik meg Jézust, befogadják a szívükbe, majd próbálnak keresztény életet élni. De a naponkénti keresztet nem hajlandóak felvenni, nem járnak a Világ Világosságában (Jézus nyomdokaiban), szabadosságban élnek, testiességgel törődnek; ilyenek örökölhetik Isten országát?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Üdvösségre igyekezők de pokol felé tartók
« Válasz #2 Dátum: 2012 Október 26, 17:14:48 »
Kédéssel válaszolnék kedves Anti.

Akiket most leírtál, azok tényleg megismerték Jézust?

 :?:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Üdvösségre igyekezők de pokol felé tartók
« Válasz #3 Dátum: 2012 Október 26, 17:35:02 »
Megismerték a létét és a kegyelmi felajánlását, de magát Jézust nem.
Bár vannak akik megismerték Istent és úgy távolodtak el tőle. Ezeknek még nagyobb büntetésben lesz részük.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Üdvösségre igyekezők de pokol felé tartók
« Válasz #4 Dátum: 2012 Október 26, 17:46:48 »
Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige. 2. Ő kezdetben az Istennél volt. 3. Minden általa lett, és nélküle semmi sem lett, ami létrejött. 4. Benne élet volt, és az élet volt az emberek világossága.

Az Ige testté lett, közöttünk lakott, és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét, telve kegyelemmel és igazsággal.

Istent soha senki sem látta: az egyszülött Isten (Fiú, Károly ford.), aki az Atya kebelén van, az jelentette ki őt.

Jn 1,1-4; 14; 18


Tehát Kit jelentett ki Jézus? Az Örökkévaló Istent és az Ö Beszédét.

Akkor, most ha Jézust ismerjük...   Hogy is van ez?

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Üdvösségre igyekezők de pokol felé tartók
« Válasz #5 Dátum: 2012 Október 26, 23:14:53 »
Ezek az emberek  sajnos elfelejtik, hogy Jézus azt mondta: Nem minden, aki azt mondja nekem: Uram, Uram, megy be a mennyeknek országába, hanem, aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.
 :(
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Üdvösségre igyekezők de pokol felé tartók
« Válasz #6 Dátum: 2012 Október 27, 08:38:46 »
Igyekezzünk tehát bemenni abba a nyugalomba, hogy senki el ne essék az ehhez hasonló engedetlenség következtében. 12. Mert Isten igéje élő és ható, élesebb minden kétélű kardnál, és áthatol az elme és a lélek, az ízületek és a velők szétválásáig, és megítéli a szív gondolatait és szándékait. 13. Nincsen olyan teremtmény, amely rejtve volna előtte, sőt mindenki mezítelen és fedetlen az ő szeme előtt. Neki kell majd számot adnunk. 14. Mivel tehát nagy főpapunk van, aki áthatolt az egeken, Jézus, az Isten Fia, ragaszkodjunk hitvallásunkhoz. 15. Mert nem olyan főpapunk van, aki ne tudna megindulni erőtlenségeinken, hanem olyan, aki hozzánk hasonlóan kísértést szenvedett mindenben, kivéve a bűnt. 16. Járuljunk tehát bizalommal a kegyelem trónusához, hogy irgalmat nyerjünk, és kegyelmet találjunk, amikor segítségre van szükségünk.
Zsid 4,11-16

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Üdvösségre igyekezők de pokol felé tartók
« Válasz #7 Dátum: 2013 Március 09, 15:56:42 »
A tegnapi Pro Christ prédikációban, mint már emlíettem a széles és a keskeny útról beszélt U. Parzany. Nagyon elgoldolkoztató amit mondott.
Miért járnak sokan a széles úton. Mert vágynak elismerésre, biztonságra, baráti szeretetre. Úgy gondolják, ha már ennyien ebbe az irányba mennek, nem lehet téves. (Egyébbként ezt használja az un. tömegpsychológia is). Mivel sokan vannak, biztonságosnak tünik. Lehet, hogy a keskeny úton alig vannak, és ott vezetés nélkül hamar el is tévedne az ember. A sok között a széles úton megkaphatja a vágyott elismerést, és olyan barátokat, akik szimpatikusak. Azonkivül kényelmesnek tünik. Csak ebben egy a probléma: ez az út a veszedelemre visz!!!

Még az jutott eszembe erröl, hogy vajon miért vitte ki a sivatagba Isten választott népét, miután kiszabadította Egyiptom rabszolgaságából hatalmas kézzel. Miért egy olyan vidékre, ahol nélküle nem lehetett volna túlélni a vándorlást. Neki kellett megadni az irányt, merre és mikor menjenek, Neki kellett vizet fakasztani, Neki kellett Mannát és fürjeket adni eledelül és kényelmesnek pedig egy sivatagi vándorlást igazán nem lehet minösíteni.

De pont ez volt a lényeg! Meg kellett tanulni azt, amit Jézus Krisztus kijelentett:

5. Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők: A ki én bennem marad, én pedig ő benne, az terem sok gyümölcsöt: mert nálam nélkül semmit sem cselekedhettek.
6. Ha valaki nem marad én bennem, kivettetik, mint a szőlővessző, és megszárad; és egybe gyűjtik ezeket és a tűzre vetik, és megégnek.

Jn 15,5-6

Igen keskeny az az út, fel kell adnunk biztonságunkat, elismerés utáni vágyunkat, és meg kell tanulni tökéletesen Isten vezetésére és oltalmára hagyatkozni. Egy biztos: Ez az ÚT vezet az örök életre!!!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Üdvösségre igyekezők de pokol felé tartók
« Válasz #8 Dátum: 2013 Március 25, 09:47:52 »
Ti mit gondoltok, miért keskeny az az út és miért szoros az a kapu, amely az életre vezet? (Mt 7,14)
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:Üdvösségre igyekezők de pokol felé tartók
« Válasz #9 Dátum: 2013 Március 25, 10:00:45 »
Azért keskeny az út és szoros a kapu,mert nem fér  át rajta a bün,és  az úton sem fér mellénk a bün..Ha mégis vétkeznénk,akkor ez a nagyon keskeny út "kényszerít" ,hogy ujbol és ujbol megtérjünk.Nem férnek rá hiábavaló dolgok.Csak mi és az  Úr.
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Üdvösségre igyekezők de pokol felé tartók
« Válasz #10 Dátum: 2013 Március 25, 10:37:06 »
Tetszik Testvérem a gondolatod és a megfogalmazásod! :afro:

Úgy gondolom, hogy mély üzenete van ennek, például ez is:
Azért is keskeny, mert nekünk egyedül kell járnunk rajta, hisz meg van írva:

Római levél 14,12
"Azért hát mindenikünk maga ad számot magáról az Istennek."

Sem a gyülekezet, még a lelkipásztor sem mehet az egyénnel. Más hite nem üdvözíthet, ezért marad az egyén, az Út (Jézus) és az Ajtó (Jézus). 
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Üdvösségre igyekezők de pokol felé tartók
« Válasz #11 Dátum: 2013 Március 25, 11:14:09 »
Azért keskeny az út és szoros a kapu,mert nem fér  át rajta a bün,és  az úton sem fér mellénk a bün..Ha mégis vétkeznénk,akkor ez a nagyon keskeny út "kényszerít" ,hogy ujbol és ujbol megtérjünk.Nem férnek rá hiábavaló dolgok.Csak mi és az  Úr.
Így van.

Azért szoros a kapu és keskeny az út, hogy ne sántikáljunk kétfelé.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Üdvösségre igyekezők de pokol felé tartók
« Válasz #12 Dátum: 2013 Március 25, 11:28:08 »
Kedves Testvéreim!

Kiegészíteném Antee testvérünk gondolatát:

Idézet
Úgy gondolom, hogy mély üzenete van ennek, például ez is:
Azért is keskeny, mert nekünk egyedül kell járnunk rajta, hisz meg van írva:

Római levél 14,12
"Azért hát mindenikünk maga ad számot magáról az Istennek."

Nem vagyunk egészen egyedül a keskeny úton:

21. Hogyha keseregne szívem, és háborognának veséim:
22. Akkor balgatag és tudatlan volnék én, oktalan állat volnék te irántad.
23. De én mindenkor veled vagyok, te fogod az én jobb kezemet.
24. Tanácsoddal igazgatsz engem, és azután dicsőségbe fogadsz be engem.

Zsolt 73,21-24

Jézus azt mondta, vegyük fel a keresztet és úgy kövessük Öt. Ez szenvedéssel is jár. Aki a szenvedést elutasítja, és inkább választja a kényelmes életet, az már a széles úton sétálgat.

Boldogok vagytok, ha gyaláznak titeket a Krisztus nevéért, mert a dicsőség Lelke, az Isten Lelke megnyugszik rajtatok. 15. Közületek tehát senki se szenvedjen mint gyilkos, mint tolvaj, mint gonosztevő, vagy mint más dolgába avatkozó. 16. Ha azonban valaki mint keresztyén szenved, ne szégyenkezzék, hanem dicsőítse Istent ezzel a névvel. 17. Mert itt van az az idő, amikor elkezdődik az ítélet az Isten háza népén. Ha pedig először rajtunk kezdődik, akkor mi lesz a vége azoknak, akik nem hisznek az Isten evangéliumában? 18. És ha az igaz is alig menekül meg, akkor hova lesz az istentelen és a bűnös? 19. Akik tehát az Isten akaratából szenvednek, azok is - jót cselekedve - ajánlják lelküket a hű Teremtőnek.
1Pt 4,14-19

Igen, kedves Ditte, nem sántikálhatunk kétfelé, nem szolgálhatunk két ÚRnak.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Üdvösségre igyekezők de pokol felé tartók
« Válasz #13 Dátum: 2013 Március 25, 11:59:36 »
Kedves Erzsike! Mint ahogy írtam a hozzászólásban, ott az egyén van jelen és Jézus.  Ezért is írja az ige:

Zsoltárok 119,133
"Vezéreld útamat a te igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjék rajtam!"

Az Ige (Jézus) az, aki fogja a kezünket és vezet az úton! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Üdvösségre igyekezők de pokol felé tartók
« Válasz #14 Dátum: 2013 Március 25, 12:47:00 »
Igen, sokan olvassák az Igét, olvassák Jézus Szavait az Evangéliumokban, de a szívükig nem jutnak el a Szavak. Isten Szavát csak a Szent Lélek által fogjuk megérteni és a Lélek segít erötlenségünkön, hogy engedelmesek is lehessünk Isten beszédének, Jézus Krisztusnak.

Azt mondták ugyanis, hogy az utolsó időben csúfolódók támadnak, akik istentelen dolgokra irányuló szenvedélyeik szerint élnek. 19. Ezek szakadásokat támasztanak, testi emberek, akikben nincsen Szentlélek. 20. Ti azonban, szeretteim, épüljetek szentséges hitetekben, imádkozzatok a Szentlélek által, 21. tartsátok meg magatokat Isten szeretetében, várván a mi Urunk Jézus Krisztusnak irgalmát az örök életre.
Júd 1,18-21

 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10