Szerző Téma: Üdvösségre igyekezők de pokol felé tartók  (Megtekintve 5931 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:Üdvösségre igyekezők de pokol felé tartók
« Válasz #15 Dátum: 2013 Március 25, 13:36:11 »
 :05:  Én még azon is elgondolkodtam, hogy ....kevesen vannak akik megtalálják.

Máté 7:14 Mert szoros az a kapu, és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik azt megtalálják."
Miért van az,hogy az emberek,inkább a széles és kényelmes utat akarják?Ott viszont sokan vannak.Az ördög elvakitja őket,és csak azt látják,ami pillanatnyi élvezetet ad nekik...de az út végét homályban tartja...ami a veszedelemre visz.
Annyira hálás vagyok az Úrnak nagy kegyelméért,hogy megtalálhattam a keskeny utat! Bárcsak minél többen megtalálhatnák!!
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Üdvösségre igyekezők de pokol felé tartók
« Válasz #16 Dátum: 2013 Március 25, 14:13:15 »
Szerintem ott a gyökeres probléma, hogy nincs Istenismeret. Amikor azt mondják, hogy elég elfogadni a kegyelmet, akkor nem abban az Istenben hisznek amiben mi hiszünk.  Ugyanis ha mi nem cselekszünk irgalmasságot, úgy Isten sem fog irgalmasságot cselekedni velünk. Erről szól a Máté 18. fejezet a 23-as verstől. Vagy itt ez a rövid, de sokat mondó ige:

Jakab levele 2,13
"Mert az ítélet irgalmatlan ahhoz, aki nem cselekedett irgalmasságot...

Így járnak sokan széles úton, mivel nem ismerték meg Istent...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Üdvösségre igyekezők de pokol felé tartók
« Válasz #17 Dátum: 2013 Március 25, 14:40:25 »
Teljesen egyetértek, kedves Jázmin és kedves Antee!

Azon gondolkozom, hogy sokan vannak akik ugyan vallásosak, de Isten Ígéje és a Lélek által nem születtek újjá.

Valóban nem a  cselekedetek által adatott a megváltás. De hogyan legyenek irgalmasok, hogy engedelmeskedjenek, hogy keressék az Istenismeretetet, ha nem történt meg az Újjászületés, ami nem egy befogadó ima elmondása, hanem egy életre szóló döntés.

De amikor megjelent a mi üdvözítő Istenünk jósága és emberszeretete, 5. nem az általunk véghez vitt igaz cselekedetekért, hanem az ő irgalmából üdvözített minket újjászülő és megújító fürdője a Szentlélek által, 6. akit kitöltött ránk gazdagon Jézus Krisztus, a mi Üdvözítőnk által, 7. hogy az ő kegyelméből megigazulva reménységünk szerint részesei legyünk az örök életnek. 8. Igaz ez a beszéd, és szeretném, ha szilárdan tanúskodnál ezek mellett, hogy az Istenben hívők igyekezzenek a jó cselekedetekben elöljárni: ezek jók és hasznosak az embereknek. 9. De kerüld az ostoba vitatkozásokat, a nemzetségtáblázatokkal kapcsolatos kérdéseket, a viszálykodásokat és a törvényeskedő harcokat, mert ezek haszontalanok és hiábavalók. 10. A szakadást okozó ember elől egy vagy két megintés után térj ki, 11. tudván, hogy az ilyen ember kivetkőzött önmagából, bűnben él és magában hordja ítéletét.
Tit 3,4-11

 :2smitten: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Üdvösségre igyekezők de pokol felé tartók
« Válasz #18 Dátum: 2013 Március 25, 14:57:19 »
Egyetértek! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Üdvösségre igyekezők de pokol felé tartók
« Válasz #19 Dátum: 2013 Március 25, 15:23:24 »
Mégvalami: Ha egy szúrós kaktuszgyümölcs kerül a kezedbe, biztos lehetsz, hogy nem az olajfáról származik...

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Üdvösségre igyekezők de pokol felé tartók
« Válasz #20 Dátum: 2013 Március 25, 18:30:14 »
Amikor Isten kegyelméből újjászületik egy ember Krisztusba, az csak a kezdet. Mint amikor az ember megszületik, éppúgy a való életben és a hitbeli életben is növekednie kell.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63