Szerző Téma: Elképzelt történetek  (Megtekintve 46030 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Elképzelt történetek
« Válasz #255 Dátum: 2012 Február 21, 15:02:08 »
Tanár vagyok. Elsős kisfiú kihozza a füzetét, nézem, nézem...
- Nem tudok rá csillagot adni - mondom.
- Azért egy puszit kaphatok?

(internetről)

Ez tündéri! Nagyon tetszik! A puszi többet ér a csillagnál!

 :078:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Elképzelt történetek
« Válasz #256 Dátum: 2012 Február 21, 15:03:34 »
A fodrász

Egy férfi elment a fodrászhoz a haját és a  szakállát levágatni. Élénken beszélgettek közben. Egyszer csak azt mondja a fodrász: “Szerintem nincs Isten!” “Miért gondolja ezt?” – kérdezi a férfi. “Menjen ki az utcára, és nézzen körül! Ha lenne Isten, nem lenne ennyi nyomor és gonosz ember! Elhagyott gyerekek, ha lenne Isten, nem engedné ezt meg! Nem tudom elhinni, hogy egy szeretö Isten ezt megengedné…“ - hangzott a válasz.

Nem válaszolt a férfi, hanem kifizette a számlát és távozott. Alig ment pár métert, látott szembejönni egy embert ápolatlan hoszzú hajjal, kócos szakállal, koszosan. Gyorsan megfordult, és visszament a fodrászhoz.

Hangosan szólította: „Tudja mit? Nincs fodrász!“ Értetlenül nézett rá a fodrász és megkérdezte: „Miért mond ilyet? Hisz maga is tudja, hogy éppen most vágtam le a haját és tettem rendbe a szakállát!” “Nem! – nincs fodrász! Ha lenne fodrász, nem járkálnának az emberek ápolatlan hosszú hajjal és kócos szakállal! Higyje el láttam!!!”

“Moment! Ön teljesen rosszul interpretálja a dolgokat! Természtesen vannak fodrászok! A gond ott van, hogy ezek az emberek nem jönnek hozzám!”

“Pontosan erröl van szó! – folytatta a férfi. “Isten is létezik! Csak az emberek nem jönnek hozzá és nem hallgatnak a szavára!”

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Elképzelt történetek
« Válasz #257 Dátum: 2012 Február 24, 14:03:05 »
Az alábbi történetben az "ÉN" nem engem jelent olyan értelemben, hogy nem az én agyamból született az íromány, de én is magamra ismertem....  :pirul:

ÉN: Uram, kérdezhetek Tőled valamit?
 
ISTEN: Természetesen.
 
ÉN: Ígérd meg, hogy nem leszel mérges rám...
 
ISTEN: Ígérem.
 
ÉN: Miért zúdítottál ma annyi mindent a fejemre?
 
ISTEN: Ezt hogy érted?
 
ÉN: Hát, reggel elaludtam.
 
ISTEN: Igen...
 
ÉN: Egy örökkévalóságig tartott, míg beindult az autóm.
 
ISTEN: Aha...
 
ÉN: Ebédre nem olyan szendvicset kaptam, amilyet rendeltem - így várnom kellett.
 
ISTEN: És?
 
ÉN: Hazafelé lemerült a mobilom épp mikor valaki hívott...
 
ISTEN: Értem.
 
ÉN: És mintha ez még nem lett volna elég, mikor hazaértem és pihenni szerettem volna, beleültem az új masszázsfotelomba az pedig nem akart bekapcsolni.
 Ma nem jött össze semmi! Miért engedted, hogy minden így alakuljon?
 
ISTEN: Engedd meg, hogy megmagyarázzam: hajnalban a Halál Angyala állt ágyad mellett én pedig egyik angyalom küldtem, hogy küzdjön meg vele az életedért. Hagytalak aludni ez idő alatt.
 
ÉN: (szégyenkezve) Áh...
 
ISTEN: Azért nem engedtem, hogy az autód beinduljon, mert ha elindulsz, épp egy részeg sofőrrel találkozol utadon, aki belédhajtott volna.
 
ÉN: (megalázkodva) Ó...
 
ISTEN: Az, aki a szedvicsed készítette beteg volt, így nem akartam, hogy tőle kapd az ebéded. Tudtam, hogy nem késhetsz munkából.
 
ÉN: (zavarban) Aha...
 
ISTEN: A telefonod pedig azért merült le, mert az a személy, aki hívott csak hazugságokkal tömte volna a fejed és Te hittél volna neki. Így védtelek meg tőle.
 
ÉN: Értem, Uram.
 
ISTEN: Ó, és az a masszázsfotel pedig hibás volt és tönkretette volna az áramellátást a házadban.
 
ÉN: Úgy sajnálom, Uram...
 
ISTEN: Ne sajnálkozz, csak tanulj meg bízni bennem! Jóban és rosszban egyaránt.
 
ÉN: Bízni fogok benned, Uram!
 
ISTEN: És ne kételkedj. Mindig jobb lesz az általam tervezett nap számodra, mint amilyen a tiéd lenne.
 
ÉN: Nem fogok kételkedni. Engedd meg, hogy megköszönjek mindent, amit értem tettél.
 
ISTEN: Nincs mit megköszönnöd, gyermekem. Ez csak egy újabb nap volt, hogy Istened voltam és nagyon szívesen törődöm a gyermekeimmel.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Elképzelt történetek
« Válasz #258 Dátum: 2012 Február 24, 15:46:08 »
Drága Elisabeth és Jules!
Köszönöm szépen. Csodálatos történetek!
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Elképzelt történetek
« Válasz #259 Dátum: 2012 Február 24, 22:29:45 »
Gyuszi, nagyon jó ez az elképzelt történet.

 :fel:
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Elképzelt történetek
« Válasz #260 Dátum: 2012 Március 28, 09:50:08 »
Köszönöm, én is csak olvastam, nem az én agyszüleményem.  :pirul:

Mint ahogy ez sem:

Egy városka legöregebb házaspárja épp a 65. házassági évfordulónát ünnepli.
A helyi újság riportere is jelen van a neves eseményen, és természetesen megkérdezi:

- Árulják el kérem, mi a titka, hogy ennyi hosszú éven át kitartottak egymás mellett?
- Tudja kedvesem, abban az időben, amikor fiatalon egybekeltünk, még az volt a szokás, hogy ami elromlott, azt megjavítottuk, nem pedig eldobtuk, hogy majd veszünk másikat...  :044:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Elképzelt történetek
« Válasz #261 Dátum: 2012 Március 28, 09:57:19 »
Mennyire igaz! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Elképzelt történetek
« Válasz #262 Dátum: 2012 Március 28, 17:10:12 »
Nekem is nagyon tetszik!

Kedves Jules, kitünö a kép Rólad!!!   :afro:  :048:

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Elképzelt történetek
« Válasz #263 Dátum: 2012 Április 20, 13:36:30 »
Noé és a szőlővessző

Ahogy Noé apánk bárkájával megfeneklett az Ararát hegyén, gondolta körülnéz a világban, amelyből éppen visszahúzódott a víz. Lement hát Noé a völgybe. Mikor pedig visszafelé kapaszkodott, egy alkalmas botot vett a kezébe, hogy azzal segítse magát. Jöttében Noé talált egy elpusztult állatot. Megpiszkálta a bottal, hát egy macska teteme volt. Annak a vére keveredett a botba. Ment tovább Noé, talált egy másik állatot, azt is megpiszkálta. Az egy oroszlán volt, annak a vére is keveredett a botba. A harmadik állat egy döglött kutya volt, végül pedig egy disznó, azoknak a vére is keveredett a botba. Fölérve az Ararát hegyére, Noé leszúrta a botot a földbe, abból lett az első szőlőtőke. Aki pedig annak terméséből, a borból iszik, hasonlóvá válik a négy állathoz, melyek vére a botba keveredett: előbb kedveskedik, cirókodik, mint a macska, aztán, ahogy folytatja az ivást, bátornak érzi magát, mint az oroszlán, majd acsarkodik, mint a kutya, végül pedig az asztal alatt hempereg a sárban, mint a disznó.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2297
Re:Elképzelt történetek
« Válasz #264 Dátum: 2012 November 25, 18:05:29 »
HA A LÉLEK ÉLEZŐDIK

Két embert fát vágni küldtek az erdőre. Az egyik keményen dolgozott, megállás nélkül, egész nap. A másik óránként szünetet tartott. A nap végén az egyik feleannyit haladt, mint az időnként megpihenő másik.
– Hogyan történhetett ez, hiszen én több időt szántam a munkára? – kérdezte döbbenten az egyik.
Mire a másik:
– Te csak azt láttad, hogy pihenek, de arra figyeltél-e, hogy mindig megélesítettem a fejszémet?

Így van ez az ünneplő lélekkel...

internetről - Magyar Kurir

vö.: "A szombat van az emberért..." - mondta Jézus.

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2297
Re:Elképzelt történetek
« Válasz #265 Dátum: 2012 December 21, 04:23:00 »
TIÉD LEHET A HÁZAM
(ismeretlen szerző)

Egy jómódú hívő ember igyekezett fiatal alkalmazottja érdeklődését felkelteni lelke üdvössége érdekében.
Egy este elmagyarázta neki, hogyan fog maga az Úr leszállni az égből a benne hívőkért. Így fejezte be a beszélgetést:
- Barátom, ha az Úr jön, tied lehet a házam.
Az ifjú meglepődött. Még nagyobb lett az ámulata, amikor főnöke így folytatta:
- Azután a bútorom és a pénzem is a tiéd lehet majd.
- Kö - szö - nöm - hebegte a meglepődött fiú.
Viszont lefekvés után ágyában végiggondolta a dolgot. Eltűnődött, s így töprengett:
Ha a főnököm elmegy a mennybe, mit csinálok én itt az ő házával, kocsijával, pénzével és a többi holmijával, és hova kerülök én?
Felköltötte gazdáját és kijelentette, hogy ő is Krisztushoz akar tartozni.
Csatlakozott ő is a Krisztust várók táborához.

(MERA Antenna 2012/5 nyomán)

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Elképzelt történetek
« Válasz #266 Dátum: 2019 Május 14, 07:58:35 »
Ma olvastam egy szép kis történetet, szeretném veletek megosztani.

A sánta kiskutya 
Egy kutyatenyésztő hirdetést adott fel és plakátokat rakott ki, mivel 9 kölyökkutyája született. Az érdeklődők csak úgy özönlöttek, mivel nagyon jó hátterű kutyák kölykeiről volt szó. Egyik nap jött egy kisfiú.
- Csókolom, bácsi! Van egy kis gyűjtött pénzem, mert már nagyon régóta szeretnék kutyát. Meg szabad néznem őket?
- Természetesen. Gyere velem hátra, most éppen a házukban vannak, de kihívom őket, - válaszolta a tenyésztő.
Ahogy szólt nekik, rögtön kiszaladtak a házukból és hozzájuk futottak. Teli voltak élettel, vidámsággal csak úgy süvített a kis fülük a szélben és oda-vissza előzgették egymást.
De egy a sok közül lemaradva, bicegve botorkált ki a kis házikóból. Szegényke nem tudott úgy futni, mint a többi kölyök, mert sántán született.
Ahogy a kisfiú meglátta ezt a kiskutyát, felcsillant a szeme és így kiáltott:
- Őt kérem!
- Ó, aranyos tőled, de ő nem fog meggyógyulni. Soha nem fog tudni úgy futni, mint a többi kölyök, és így csak nehézkesen fog veled játszani. Hallgass rám, jobb ha inkább nem őt választod,- reagált rá a tenyésztő.
Erre a kisfiú megfogta a bal nadrágszárát, és felhúzta a combjáig.
A tenyésztő döbbenten látta, hogy lábprotézise van. Szóhoz sem jutott.
- Bácsi kérem, hagy vegyem meg azt a sánta kiskutyát! Én sem tudok úgy futni, mint az iskolatársaim. Szükségem van egy megértő társra, aki együtt tud érezni velem! - fakadt ki magából a kisfiú.
Végül a tenyésztő megfogta a sánta kiskutyát és a kisfiú kezébe tette.
- Mennyit kell önnek fizetnem, bácsi? - kérdezte kíváncsian a kisfiú.
- Neked adom ingyen! Ugyanis a szeretetért nem lehet pénzt kérni, és megvásárolni sem, légy vele boldog!