Szerző Téma: Jézus az út  (Megtekintve 8678 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Jézus az út
« Dátum: 2012 Október 31, 19:38:53 »
(skype 2012/10/31)

Nyitó ige:

Galátzia levél 2,20
„Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; amely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, aki szeretett engem és önmagát adta érettem.”


Kezdés:

János evangéliuma 14,6
„Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.”


Ezt az igeverset szinte mindenki ismeri, mégis annyira erejét veszítetten idézgetik: "persze, Jézus az út, csakis Őáltala lehet üdvösségünk". De ennél többet nem fognak fel! Jézus nem csak azért út, mert Ő építette ki az Atyához vezető utat. Ez nem egy olyan út, amelyről csupán tudnunk kell. Ébresztő, ezen az úton járnunk kell!

János evangéliuma 14,8
„Monda néki Filep: Uram, mutasd meg nékünk az Atyát, és elég nékünk!”


Ez a szomorú helyzet Testvérek, ennyit akar a többség. Tudni az Atyáról hogy merre van és az elég nekik. Saját útjaikon akarnak hozzá jutni és nem akarnak Jézus parancsolatai szerint járni. Pedig csak egy út van:

Apostolok Csel. 4,11-12
„Ez lett a sarokkő, amelyet ti, az építők, megvetettetek, és nincsen üdvösség senki másban, mert nem is adatott az embereknek az ég alatt más név, amely által üdvözülhetnénk.”


A helyes úton tehát azok járnak, akik Jézust követik. Ugyanis Ő tudja hogy hol az Atya, Őt követve juthatunk mi is oda:

János evangéliuma 8,12
„Ismét szóla azért hozzájok Jézus, mondván: Én vagyok a világ világossága: aki engem követ, nem járhat a sötétségben, hanem övé lesz az életnek világossága.”


Ha tehát Jézust követve járunk, akkor látni fogjuk az utat, mert Jézus megvilágítja azt! Viszont, aki nem jár az Ige szerint, vagyis aki nem jár Jézussal, az sötétségben van és nem látja az utat!

János evangéliuma 11,10
„De aki éjjel jár, megbotlik, mert nincsen abban világosság.”


Aki nem ismerte meg  Jézust, vagyis az egy igaz utat, az csak sötétségben kóborol.

1Thesszalonikai levél 5,5
„Ti mindnyájan világosság fiai vagytok és nappal fiai; nem vagyunk az éjszakáé, sem a sötétségé!”


Isten a világosságra hívott ki minket, vagyis Önmagához. De miénk a döntés, hogy követjük-e vagy sem.

Máté evangéliuma 22,14
„Mert sokan vannak a hivatalosok, de kevesen a választottak.”


Sokakat elhívott az Úr, de kevesen akarják követni Őt.  Akik pedig valóssággal követik Jézust, azokat ez jelelmzi:

János evangéliuma 14,12
„Bizony, bizony mondom néktek: Aki hisz én bennem, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, amelyeket én cselekeszem; és nagyobbakat is cselekszik azoknál; mert én az én Atyámhoz megyek.”


Bizony, bizony, itt is egy tükör, amiben megszemlélheti mindenki magát. Szól főként azoknak, akik a kegyelem lényegét nem értve meglanyhultak. Mert mi a kegyelem és mire elég az? A kegyelem által vált semmivé a választófal Isten és ember között. A kegyelem által, Jézusra tekintve válnak semmivé a bűneink. De a kegyelem nem fog minket üdvösségre juttatni. Nagyon fontos megérteni, hogy kegyelemből van ugyan üdvösségünk, de hit által! A kegyelem megnyitotta az utat az üdvösségre, de ezen az úton nekünk kell végigmennünk, ez pedig csak Jézust követve lehetséges.
Tehát a hit vezet minket az üdvösségre, vagyis a Jézusban való hitünk vezet az utunkon.

Zsidó levél 11,6
„Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni; mert aki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik és megjutalmazza azokat, akik őt keresik.”


Mi tehát a helyzet? Kimondom amit hiszek, aki csupán a kegyelemben fetreng az nem ismeri Istent.
Aki csupán Isten kegyelmében bízik, de eszében sincs követni, az menthetetlenül elvész!

Máté evangéliuma 10,38
„És aki föl nem veszi az ő keresztjét és úgy nem követ engem, nem méltó én hozzám.”


Bizony, fel kell venni a keresztet. De mi ez a kereszt?

Galátzia levél 2,20
„Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; amely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, aki szeretett engem és önmagát adta érettem.”


Na ez az amit sokan nem akarnak, inkább betakaróznak a kegyelemmel. Nem akarnak megváltozni, nem akarnak Jézushoz hasonlóvá válni. Mondjuk hatalomban és gazdagságban igen, de természetben semmiképpen sem. Nem tagadják, nem gyűlölik meg magukat, hanem élnek tovább saját hasuknak.

Máté evangéliuma 10,39
„Aki megtalálja az ő életét, elveszti azt; és aki elveszti az ő életét én érettem, megtalálja azt.”


Mivel Jézus meghalt értünk, így nekünk is meg kell halnunk érte. Meghalni a vágyainknak, a terveinknek és csak Őérte élni, úgy élni, ahogyan Ő élt.

1János levele 2,6
„Aki azt mondja, hogy őbenne van, annak magának is úgy kell élnie, ahogyan ő élt.”


Végezetül pedig ez az ige:

Zsidó levél 12,14
„Törekedjetek mindenki iránt a békességre és a szent életre, amely nélkül senki sem látja meg az Urat.”

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Jézus az út
« Válasz #1 Dátum: 2012 Október 31, 19:46:00 »
ÁMEN!

Köszönöm Testvérem az áldott tanítást!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Jézus az út
« Válasz #2 Dátum: 2012 Október 31, 19:50:20 »
26. Az irgalmashoz irgalmas vagy,
A tökéletes vitézhez tökéletes vagy.
27. A tisztához tiszta vagy,
A visszáshoz pedig visszás.
28. Segítesz a nyomorult népen,
Szemeiddel pedig megalázod a felfuvalkodottakat.
29. Mert te vagy az én szövétnekem, Uram,
S az Úr megvilágosítja az én sötétségemet.
30. Mert veled harczi seregen is átfutok,
Az én Istenemmel kőfalon is átugrom.
31. Az Istennek útja tökéletes;
Az Úrnak beszéde tiszta;
Paizsa ő mindeneknek, a kik ő benne bíznak.
32. Mert kicsoda volna Isten az Úron kivül?
S kicsoda kőszikla a mi Istenünkön kivül?
33. Isten az én erős kőváram,
Ki vezérli az igaznak útját.

2Sám 22,26-33

 :ima02:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Jézus az út
« Válasz #3 Dátum: 2012 Október 31, 19:54:39 »
Ámen!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Jézus az út
« Válasz #4 Dátum: 2012 Október 31, 21:11:46 »
Ez is elgondolkodtató:

"Aki azt mondja, hogy a világosságban van, és gyűlöli az ő atyjafiát, az még mindig sötétségben van.
Aki szereti az ő atyjafiát, a világosságban marad, és nincs benne botránkozásra való.
Aki pedig gyűlöli az ő atyjafiát, a sötétségben van, és a sötétségben jár, és nem tudja hova megy, mert a sötétség megvakította az ő szemeit."
                                                                                                                                                                                                       ( I.János 2,9-11.)
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Jézus az út
« Válasz #5 Dátum: 2012 November 01, 10:43:14 »
Isten igéje az út, mert Jézus maga az Ige, így lett nékünk út Jézus. Nem lehet szétválasztani Jézust az Igétől (törvénytől, parancsolattól), mint ahogyan az Atyát sem lehet elválasztani Jézustól.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Jézus az út
« Válasz #6 Dátum: 2012 November 01, 12:13:31 »
Igen, Jézus a testté lett Ige.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Jézus az út
« Válasz #7 Dátum: 2012 November 01, 12:22:08 »
Így van Testvérem, de akkor hogy lehet, hogy mégis sokan próbálják szétszakítani Jézust?
Vallják, hogy Jézus az Ige, de mégsem tartják be az igét, mondván: "Elég nekünk Jézus, megváltott minket a törvény átkától!".

Ezek tévelyegnek, nem értik meg azt, hogy aki Jézust követi, azok megtartják Jézus parancsolatait.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Jézus az út
« Válasz #8 Dátum: 2012 November 01, 13:25:25 »
A gond ott van, hogy ma már nem igen gondolják át, mit is jelent az Ige szó! Isten Szava!

Tehát ahol olvassuk: és Mondá az ÚR... Igy szól az ÚR... Ott mindenhol Jézus Krisztusról van szó!

Monda azért nékik Jézus: Mikor felemelitek az embernek Fiát, akkor megismeritek, hogy én vagyok és semmit sem cselekszem magamtól, hanem a mint az Atya tanított engem, úgy szólok.
Jn 8,28

Mert én nem magamtól szóltam; hanem az Atya, a ki küldött engem, ő parancsolta nékem, hogy mit mondjak és mit beszéljek.
Jn 12,49

A ki nékem szolgál, engem kövessen; és a hol én vagyok, ott lesz az én szolgám is: és a ki nékem szolgál, megbecsüli azt az Atya.
Jn 12,26    

30. Mivelhogy egy az Isten, a ki megigazítja a zsidót hitből és a pogányt hit által.
31. A törvényt tehát hiábavalóvá tesszük-é a hit által? Távol legyen! Sőt inkább a törvényt megerősítjük.

Róm 3,30-31

És pont erre utal Istennek egy nagyon hüséges szolgálója:

A Szent Írás életünk térképe. Vezet Isten akaratának útján járni.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Jézus az út
« Válasz #9 Dátum: 2012 November 01, 13:29:44 »
Igen, a probléma az is, hogy különválasszák az ószövetséget (tanach-ot) az új szövetséggel.
Meg kellene azt érteniük, hogy Isten nem változik, ugyanaz az az Isten járt Ádámmal a hűvös alkonyatkor és ugyanaz az Istenhez imádkozunk mi is mindennap.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Jézus az út
« Válasz #10 Dátum: 2012 November 01, 13:33:15 »
Tökéletesen egyetértek, kedves Anti!

Jézus azt mondta: Én és az Atya egy vagyunk. És ahogy Ök egyek, ugyanúgy egységet alkotnak Szavaik, ugyanúgy egységet alkot a Tánách/Ószövetség az Újszövetséggel.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Jézus az út
« Válasz #11 Dátum: 2012 November 01, 13:42:21 »
Igen Erzsike Testvérem! :2smitten:
Nem szakítható részekre Jézus, nem válogathatunk az igéből kedvünk szerint.
Vagy minden, vagy semmi. Vagy megnyerünk vele mindent, vagy nem marad semmink!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Jézus az út
« Válasz #12 Dátum: 2012 November 01, 14:01:36 »
Így van.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Jézus az út
« Válasz #13 Dátum: 2012 November 01, 14:05:08 »
 :afro:

Aki válogat, ami azt jelenti egyben, hogy némely Igét elvet, akarva akaratlanul Isten Ígéje felé emelte magát. Ez pedig nem más, mint szellemi kevélység.

A jó földbe vetettek pedig azok, a kik hallják az ígét és beveszik, és gyümölcsöt teremnek, némely harmincz annyit, némely hatvan annyit, némely száz annyit.
Mk 4,20    

A melyik pedig a jó földbe esett, ezek azok, a kik a hallott ígét tiszta és jó szívvel megtartják, és gyümölcsöt teremnek béketűréssel.
Lk 8,15    

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Jézus az út
« Válasz #14 Dátum: 2012 November 01, 14:18:30 »
Igen, és azok válogatnak, akik nem akarnak az igéhez változni, hanem az igét akarják magukhoz szabni. :(
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)