Szerző Téma: A 12 apostol idejében  (Megtekintve 7316 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
A 12 apostol idejében
« Dátum: 2012 November 12, 23:08:27 »
Áldott Testvéreim.

Úgy gondolom, hogy mintegy 2000 évvel ezelõtt az apostolok idejében "jól mentek" a dolgok.
A mai idõben nem látni azt a hitet és egyben megélését a közösségekben. Persze próbálják felül múlni az apostolok csodáit és hitüket, de a csümölcsök vagy elmaradnak vagy férgesek.

Mik azok, amelyeknek helyre kell állniuk a mai egyházban? Mi hiányzik most, ami akkor meg volt?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:A 12 apostol idejében
« Válasz #1 Dátum: 2012 November 13, 09:03:10 »
 :019:
 kedves  Anti!
 én úgy gondolom hogy ma hiányzik a Hit!
az  a hit a mély hegyeket mozit el:
Máté Evangéliuma:17:20   Jézus pedig monda nékik: A ti hitetlenségetek miatt. Mert bizony mondom néktek: Ha akkora hitetek volna, mint a mustármag, azt mondanátok ennek a hegynek: Menj innen amoda, és elmenne; és semmi sem volna lehetetlen néktek.

Lukács Evangéliuma:17:6   Monda pedig az Úr: Ha annyi hitetek volna, mint a mustármag, ezt mondanátok ím ez eperfának: Szakadj ki gyökerestől, és plántáltassál a tengerbe; és engedne néktek.


 csak egy mustármagnyi Hit!
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:A 12 apostol idejében
« Válasz #2 Dátum: 2012 November 13, 11:48:30 »
Ami hiányzik szerintem egyebek mellett persze,az "első szeretet".

Idézet
A mai idõben nem látni azt a hitet és egyben megélését a közösségekben.

Ebben van igazság persze,de én nem merném határozottan kijelenteni,hogy sehol nincs meg,mert nincs tudomásom (mert nem is lehet) minden közösségről. Hinni szeretném,hogy azért még akad olyan,ahol ez megvan,mégha vannak is átmeneti gondok.
 :08:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A 12 apostol idejében
« Válasz #3 Dátum: 2012 November 13, 12:12:24 »
Nyilván nem alkothatunk minden felekezetről véleményt, nem is erre hívott el minket az Úr. Péternek is azt mondta Jézus, hogy mit tartozik rád ha Jánost megtartja az Úr amíg eljön? Azt mondta Péternek, hogy csak kövesse Őt! Tehát mindenkinek saját magáért kell számot adnia.

Az viszont tény, hogy az apostoli időkben valóban megélték az egységet. Ezrek adták el mindenüket, alkottak egy közösséget és a vagyonukat is egyenlően szétosztották egymás között. Élték mindazt amit Jézus határozott felőlük. Valóság volt minden és nem csak beszéltek róla.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:A 12 apostol idejében
« Válasz #4 Dátum: 2012 November 13, 12:39:44 »
Ezt csak azzal egészíteném ki,hogy szerintem nem is annyira felekezeti hitvallásból vagy gyakorlatból kell kiindúlni,mert felekezeten belül is lehetnek különbségek. Egy ugyanazon felekezet egyik közössége melegebb légkörű,tisztább tanítást ad tovább,míg egy másik,nem annyira gyakorolja a szeretet parancsát és még egy kicsit emberi törvénykezéseket is alkalmaz. Sőt! Az éppen aktuális pásztoruk behatására ugyan az a közösség,változhat is.
Nekem ez a tapasztalatom.
 :2smitten:
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re:A 12 apostol idejében
« Válasz #5 Dátum: 2012 November 13, 12:46:47 »
Idézet
Az viszont tény, hogy az apostoli időkben valóban megélték az egységet.

Ezt nem is vitatom. Általában mikor indul valami új,mindig nagy a buzgóság,nagy az odaszánás,nagy az elszántság és elkötelezettség. Később aztán ez alábbhagy,ahogy jönnek a problémák. Most is,ha indul egy új közösség (nem felekezet!),tele vannak buzgósággal,szeretettel,tenni akarással. Aztán ez alábbhagy és jön a rideg valóság:- ők is csak gyarló emberek,akiknek kegyelemre van szükségük.
Az apostolok idejében is voltak elég problémák,kaptak is emiatt leveleket.
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A 12 apostol idejében
« Válasz #6 Dátum: 2012 November 13, 13:27:03 »
Az apostolok jól igazgatták a gyülekezetet. Voltak problémák a gyülekezeti tagokkal, de nem voltak megalkuvók. Nem a létszámra mentek...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A 12 apostol idejében
« Válasz #7 Dátum: 2012 November 13, 16:06:56 »
Majd így szólt hozzájuk: "Ezt mondtam nektek, amikor még veletek voltam: be kell teljesednie mindannak, ami meg van írva rólam a Mózes törvényében, a próféták könyvében és a zsoltárokban." 45. Akkor megnyitotta értelmüket, hogy értsék az Írásokat, 46. és így szólt nekik: "Így van megírva: a Krisztusnak szenvednie kell, de a harmadik napon fel kell támadnia a halottak közül, 47. és hirdetni kell az ő nevében a megtérést és a bűnbocsánatot minden nép között, Jeruzsálemtől kezdve. 48. Ti vagytok erre a tanúk.
Lk 24,44-48

Az apostolok Jézus Krisztus által értették meg az Írásokat, ami nem más mint a Tanach. Ez volt a gyökerük, és nem vágták al magukat a gyökerektöl.
Megmaradtak az Isten Ígéjében, amit megnyitott értelemmel adtak késöbb  tovább.

Talán ma is vissza kellene térni a Gyökerekhez.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A 12 apostol idejében
« Válasz #8 Dátum: 2012 November 13, 16:16:18 »
Bizony, sokan elutasítják az ószövetséget, ezzel Isten szavát söprik le az asztalról.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A 12 apostol idejében
« Válasz #9 Dátum: 2012 November 13, 16:24:30 »
Sokan úgy gondolják, hogy az a zsidóknak adatott, nem kell a Tórával foglalkozni. De hol ismerhetjük meg Isten akaratát? Az Ö Beszédén át. A megértéséhez viszont Jézus Krisztus ad megújult értelmet azoknak, akik az Ö vére által újjászülettek.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A 12 apostol idejében
« Válasz #10 Dátum: 2012 November 13, 20:19:34 »
Azon gondolkoztam el, hogy vajon mit szóltak volna az apostolok, ha bármely tanító azt mondta volna, az Ószövetség már nem érvényes elég nekünk az Újszövetség...  :167:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A 12 apostol idejében
« Válasz #11 Dátum: 2012 November 13, 21:02:27 »
Viseljetek gondot azért magatokra és az egész nyájra, melyben a Szent Lélek titeket vigyázókká tett, az Isten anyaszentegyházának legeltetésére, melyet tulajdon vérével szerzett. 29. Mert én tudom azt, hogy az én eltávozásom után jőnek ti közétek gonosz farkasok, kik nem kedveznek a nyájnak. 30. Sőt ti magatok közül is támadnak férfiak, kik fonák dolgokat beszélnek, hogy a tanítványokat magok után vonják.
Apcsel 20,28-30

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A 12 apostol idejében
« Válasz #12 Dátum: 2012 November 13, 21:33:38 »
Azon gondolkoztam el, hogy vajon mit szóltak volna az apostolok, ha bármely tanító azt mondta volna, az Ószövetség már nem érvényes elég nekünk az Újszövetség...  :167:

Hááát, igen hevesen szaggatták volna magukat. Pál sem Jakab levelét vagy János evangéliumából idézett és tanított, hanem az úgynevezett ószövetségből...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:A 12 apostol idejében
« Válasz #13 Dátum: 2012 November 14, 13:13:57 »
Így van! Ha az Írásokról van szó, az az Ószövetség/Tanach.

Szerintem annak sem örültek volna az apostolok, ha a görögök azt mondták volna nekik:
"Titeket elvetett az ÚR, mostmár mi vagyunk a lelki Izrael..."

Azért elég fura nézetek alakultak ki...

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A 12 apostol idejében
« Válasz #14 Dátum: 2012 November 14, 14:00:36 »
A tanítványokról mindenki jól tudja, hogy mennyire tudták az írásokat, és mennyire tisztán tanították azokat. De azt már sokan elfelejtik, hogy ők nem egymásból merítettek, hanem az ószövetségből, beszédeiket abból vett igékkel magyarázták és egyben meginghatatlanul alátámasztották mindazt, amelyet Jézus szájából hallottak!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)