Szerző Téma: Megtérés  (Megtekintve 5786 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megtérés
« Válasz #15 Dátum: 2013 Április 30, 09:54:07 »
Akik megtértek, azokban Jézus él. De aki azt mondja, hogy Jézus él benne de a cselekedetei nem arról tanúskodik, az hazug.
Ha azt mondja valaki, hogy Jézus él bennem, akkor az azt mondja, hogy az Ige él bennem. Ha pedig Isten igéje él bennünk, az meg fog látszani a cselekedeteinkben.

János evangéliuma 1,1
"Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige."

1János levele 1,1
"Ami kezdettől fogva volt, amit hallottunk, amit szemünkkel láttunk, amit megfigyeltünk, amit kezünkkel is megtapintottunk, azt hirdetjük az élet igéjéről."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Megtérés
« Válasz #16 Dátum: 2013 Április 30, 11:03:16 »

Mert az ő tanúja leszel minden ember előtt arról, amiket láttál és hallottál.
Apostolok Cselekedetei 22,15


Mert életre kel benned az Ige.

"Krisztussal együtt keresztre vagyok feszítve: többé tehát nem én élek, hanem Krisztus él bennem; azt az életet pedig, amit most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, aki szeretett engem, és önmagát adta értem."
Gal 2:20.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re:Megtérés
« Válasz #17 Dátum: 2013 Október 07, 04:40:50 »
1. Dávidé. Hozzád emelem, Uram, lelkemet!
2. Istenem, benned bízom; ne szégyenüljek meg; ne örüljenek rajtam ellenségeim.
3. Senki se szégyenüljön meg, a ki téged vár; szégyenüljenek meg, a kik ok nélkül elpártolnak tőled.
4. Útjaidat, Uram, ismertesd meg velem, ösvényeidre taníts meg engem.
5. Vezess engem a te igazságodban és taníts engem, mert te vagy az én szabadító Istenem, mindennap várlak téged.
6. Emlékezzél meg, Uram, irgalmasságodról és kegyelmedről, mert azok öröktől fogva vannak.
7. Ifjúságomnak vétkeiről és bűneimről ne emlékezzél meg; kegyelmed szerint emlékezzél meg rólam, a te jóvoltodért, Uram!
8. Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.
9. Igazságban járatja az alázatosokat, és az ő útjára tanítja meg az alázatosokat.
10. Az Úrnak minden útja kegyelem és hűség azoknak, a kik szövetségét és bizonyságait megtartják.
11. A te nevedért, Uram, bocsásd meg bűnömet, mert sok az.
12. Kicsoda az, a ki féli az Urat? Megmutatja annak az útat, a melyet válaszszon.
13. Annak lelke megmarad a jóban, és magzatja örökli a földet.
14. Az Úr bizodalmas az őt félőkhöz, és szövetségével oktatja őket.
15. Szemeim mindenha az Úrra néznek, mert ő húzza ki a tőrből lábamat.
16. Tekints reám és könyörülj rajtam, mert árva és szegény vagyok.
17. Eláradtak szívemnek szorongásai, nyomorúságaimból szabadíts meg engem.
18. Lásd meg szegénységemet és gyötrelmemet; bocsásd meg minden bűnömet. 25.zsolt.
zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re:Megtérés
« Válasz #18 Dátum: 2013 Október 07, 05:29:28 »
(Prédikátor) 9,11 Azt is láttam a nap alatt, hogy nem a gyorsak győznek a futásban, nem a hősök a harcban, nem a bölcseknek jut a kenyér, nem az értelmeseknek a gazdagság és nem a tudósoknak a jóindulat, mert mindezek az időtől és a körülményektől függnek.

 
Bízhatsz tehát Istenben, hogy úgy alakítja a körülményeket, hogy jó időben légy jó helyen. Ez egy hatalmas áldás!
olvastam nemrégiben..........


Ezt  megtapasztaltam itt a Kórházban is :) Többeknek tehetettem bizonyságot az ÚR Jézusról , hitemről, életemről, megtérésemről, amikor tett életemben változásokat, vagy csak csak reménykedve vártam rá!........... és jött a kellő  időben!  :2smitten:   Hála az ÚRnak.  :2smitten:


Itt Sokszor volt bennem , "nem vagyok kész, nem vagyok okos, nem hisznek nekem, nem fogadják el...." de  szerettem a szobatársaimat ők is engem,  mert mindig csak mosolyogtam..... :168:

De Jézus tud a megfelelő időben a megfelelő helyre tenni téged, és tudott engem tenni. Bíztam  Benne.!!!  Hagytam, hogy Ő vezessen sikerrel mindabban, amit tettem...........  vetettem a magokat szeretettel .............  :pirul:




zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Megtérés
« Válasz #19 Dátum: 2013 Október 07, 07:54:31 »
(Prédikátor) 9,11 Azt is láttam a nap alatt, hogy nem a gyorsak győznek a futásban, nem a hősök a harcban, nem a bölcseknek jut a kenyér, nem az értelmeseknek a gazdagság és nem a tudósoknak a jóindulat, mert mindezek az időtől és a körülményektől függnek.

 
Bízhatsz tehát Istenben, hogy úgy alakítja a körülményeket, hogy jó időben légy jó helyen. Ez egy hatalmas áldás!
olvastam nemrégiben..........


Ezt  megtapasztaltam itt a Kórházban is :) Többeknek tehetettem bizonyságot az ÚR Jézusról , hitemről, életemről, megtérésemről, amikor tett életemben változásokat, vagy csak csak reménykedve vártam rá!........... és jött a kellő  időben!  :2smitten:   Hála az ÚRnak.  :2smitten:


Itt Sokszor volt bennem , "nem vagyok kész, nem vagyok okos, nem hisznek nekem, nem fogadják el...." de  szerettem a szobatársaimat ők is engem,  mert mindig csak mosolyogtam..... :168:

De Jézus tud a megfelelő időben a megfelelő helyre tenni téged, és tudott engem tenni. Bíztam  Benne.!!!  Hagytam, hogy Ő vezessen sikerrel mindabban, amit tettem...........  vetettem a magokat szeretettel .............  :pirul:







Tudok kedves Irénke te elvetetted a magot és az Úr már munkálkodik a szívükben, és az élet során sokszor emlékezni fognak rád  a kedvességedre a szeretettedre és a mosolyodra :017: :rozsa:
 de mivel minden nek rendelt ideje van  neki is eljön az idejük!
emlékszem régebben  mikor bizonyságot tettem és nem tértek meg azonnal , kudarc nak tekintettem én is , és hasonlókat gondoltam én is , de  megtanultam bízni Isten be ! tudom te is benne  bizol, és hidd  el meg lesz ennk is a gyümölcse! :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megtérés
« Válasz #20 Dátum: 2013 Október 07, 10:46:40 »
Máté evangéliuma 5,14
"Ti vagytok a világ világossága. Nem rejtethetik el a hegyen épített város."

:afro: :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)