Szerző Téma: A hit cselekedetei  (Megtekintve 6544 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
Re:A hit cselekedetei
« Válasz #30 Dátum: 2013 Január 16, 12:35:50 »
 :afro:

Akkor most átfogalmazom kicsit a kérdést....

Mivel meg lett mentve Nóé, parancsot kapott a bárkaépítésére, és mivel megépítette a bárkát, meg lett mentve....

Jézus már elvégezte a megváltás munkáját, mielött megszülettem. De parancsot adott:

"Ha szerettek engem, megtartjátok az én parancsolataimat,
Jn 14,15

Jézus pedig Isten Ígéje, és beszéde...

Ha nem, akkor pedig nem épül meg a bárka.

:280:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #31 Dátum: 2013 Január 16, 13:08:01 »
I Péter 3,18.    
Mert Krisztus is szenvedett egyszer a bűnökért, mint igaz a nem igazakért, hogy minket Istenhez vezéreljen; megölettetvén ugyan test szerint, de megeleveníttetvén lélek szerint;
19.    
A melyben elmenvén, a tömlöczben lévő lelkeknek is prédikált,
20.    
A melyek engedetlenek voltak egykor, mikor egyszer várt az Isten béketűrése a Noé napjaiban, a bárka készítésekor, a melyben kevés, azaz nyolcz lélek tartatott meg víz által;
21.    
A mi minket is megtart most képmás gyanánt, mint keresztség, a mi nem a test szenyjének lemosása, hanem jó lelkiismeret keresése Isten iránt, a Jézus Krisztus feltámadása által;

22.    
A ki Istennek jobbján van, felmenvén a mennybe; a kinek alávettettek az angyalok, hatalmasságok és erők.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #32 Dátum: 2013 Január 16, 13:12:53 »
ÁMEN!

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #33 Dátum: 2013 Január 21, 12:29:31 »
A tegnapi napon ismét egy olyan megnyilvánulásba futottam, amit ugyan hittel megvallásnak hívnak, de nem látok semmilyen összefüggést az igében, amely alátámasztaná azt. "Hittel megvallom..." és azt mondanak utána, amire éppen vágynak.

Mit gondoltok erről?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #34 Dátum: 2013 Január 21, 13:23:05 »
Modjuk, ha utánna azt mondják amira vágynak, akkor a saját vágyaikban vetett hitük van. Vagy nem jól értem?

:2smitten: :pirul:
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #35 Dátum: 2013 Január 21, 13:35:44 »
Igen, ezekben a saját vágyak vannak benne, és egyfajta varázsszóként kezelik az ilyen megvallásokat.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #36 Dátum: 2013 Január 21, 13:40:34 »
Saját vágyaink???

A sokaságot pedig az ő tanítványaival együtt magához szólítván, monda nékik: Ha valaki én utánam akar jőni, tagadja meg magát, és vegye fel az ő keresztjét, és kövessen engem.
Mk 8,34

Gondolom, hogy nekünk önmagunkat,  vágyainkkal együtt meg kell tagadni, ha Jézussal akarunk járni.

Nekünk a Mennyei Atya akarata a legfontosabb, és nem a saját vágyaink.

:2smitten:
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #37 Dátum: 2013 Január 21, 14:45:06 »
Egyetértek! :2smitten:

Jézus sem önmagáért élt, hanem azért, aki elküldte Őt. Az Atyáért élt!

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #38 Dátum: 2013 Január 21, 18:24:27 »
Egyébbként, gondolom, hogy a mi hitünket megvallani elsösorban a világ elött kell. Világítani is a sötétségben szükséges. De ott sokan annyira asszimilálódnak, hogy a környezet észre sem veszi, hogy hívö az illetö.

Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #39 Dátum: 2013 Január 21, 18:43:52 »
Jézust ha szánkkal megvalljuk, de cselekedeteinkkel tagadjuk őt, akkor a szánk saját magunk ellen fog tanúskodni. Ha bizonyságot teszünk a cselekedeteinkkel az Úrról, akkor a beszédünk is érni fog valamit!

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #40 Dátum: 2013 Január 21, 18:56:23 »
Mindkettöre szükség van. Van olyan, hogy valaki nagyon is "keresztényként" viselkedik, de szájjal megvallani Megváltóját, már nincs bátorsága. Azután van olyan, aki szájjal vall, de viselkedésével el veszi szavának hitelességét.

Szituációtol is függ, hogy melyik történik meg elsönek. De a kettönek abszolút egységet kell alkotnia.

Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #41 Dátum: 2013 Január 21, 19:01:06 »
:afro: :2smitten:

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #42 Dátum: 2013 Január 27, 10:16:52 »
Idézet
Aki tehát vallást tesz rólam az emberek előtt, arról majd én is vallást teszek mennyei Atyám előtt,
 aki pedig megtagad engem az emberek előtt, azt majd én is megtagadom mennyei Atyám előtt. Máté 10,32-33
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #43 Dátum: 2013 Január 27, 14:46:36 »
ÁMEN!

Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #44 Dátum: 2013 Január 27, 16:24:44 »
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63