Szerző Téma: A hit cselekedetei  (Megtekintve 15353 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:A hit cselekedetei
« Válasz #60 Dátum: 2013 Március 21, 19:01:05 »
Kedves Anti! Köszönöm a  tanítást
 :2smitten: :2smitten: :2smitten:

sok példa van a bibliába amik azért írattak meg hogy mik tanuljunk belőle, példa két :
Róma levél:15:4   Mert amelyek régen megirattak, a mi tanulságunkra irattak meg: hogy békességes tűrés által és az írásoknak vígasztalása által reménységünk legyen.
 :019:

 feltétel nélkül hinni bízni benne , az életünket az Ő kezében tenni ez az igazi  Hit! :thanks:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A hit cselekedetei
« Válasz #61 Dátum: 2013 Március 21, 19:40:13 »
Filippi levél 2,13
"Mert Isten az, aki munkálja bennetek mind az akarást, mind a munkálást jó kedvéből."

Ebben az igeversben nem azt olvashatjuk, hogy "adja", hanem hogy "munkálja" az akarást.
Isten pedig munkálja mindazokban, akik közösségben vannak Vele!

Csia Lajos szerinti fordítás:

Filippi levél 2,13
"Hiszen Isten munkálja bennetek az akarást is azért, mert ez az ő helyeslésével találkozik."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:A hit cselekedetei
« Válasz #62 Dátum: 2013 Március 22, 10:28:06 »
 Kedves Anti! Köszönöm az áldott tanítást!
Hit hősei..Hősökről beszélünk.Akik hőstettet hajtottak végre.Hit nélkül nem tudták volna megtenni.Vagyis az Élő Istenbe vetett hit nélkül.
Anti irta:
Idézet
Tehát ha követjük a gondolataikat, akkor most ott tartunk, hogy nem kell akarni, mert az Úr majd gondoskodik arról, ha akarnunk kell. Vagyis; ha nem akarom, akkor az már nem az én hibám, hiszen Isten nem munkálja bennem az akarást.De mit mondjak minderről? Ez az értelmezés és felfogás kés azoknak a szívébe, akik megértették az Istentől kapott elhívásukat, és minden gondolatukkal és igyekezetükkel Isten felé tartanak.
Hát igen.. :061: Kényelem....Restség..Mintha Istenre vetnénk minden felelösséget.És mit szólnak az ilyenek a szabadakarathoz amit Isten adott nekünk? Ha mi Őt válasszuk,és az Ő követését,akkor megigérte,hogy munkálkodik és nem hagy egyedül soha..De ha nem Őt válasszuk akkor annak következménye lesz..
Jelenések könyve 22,11    
Aki igazságtalan, legyen igazságtalan ezután is; és aki fertelmes, legyen fertelmes ezután is; és aki igaz, legyen igaz ezután is; és aki szent, szenteltessék meg ezután is.
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A hit cselekedetei
« Válasz #63 Dátum: 2013 Március 22, 11:02:48 »
Egyetértek Testvérem! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A hit cselekedetei
« Válasz #64 Dátum: 2013 Szeptember 18, 19:47:09 »
Ézsaiás könyve 5,1-7
„Hadd énekelek kedvesemről, szerelmesemnek énekét az Ő szőlőjéről! Kedvesemnek szőlője van nagyon kövér hegyen; Felásta és megtisztítá kövektől, nemes vesszőt plántált belé, és közepére tornyot építtetett, sőt benne már sajtót is vágatott; és várta, hogy majd jó szőlőt terem, és az vadszőlőt termett! Mostan azért, Jeruzsálem lakosi és Juda férfiai: ítéljetek köztem és szőlőm között! Mit kellett volna még tennem szőlőmmel; mit meg nem tettem vele? Miért vártam, hogy jó szőlőt terem, holott vadat termett?! Azért most tudatom veletek, hogy mit teszek szőlőmmel; elvonszom kerítését, hogy lelegeltessék, elrontom kőfalát, hogy eltapodtassék; És parlaggá teszem; nem metszetik és nem kapáltatik meg, tövis és gaz veri föl, és parancsolok a fellegeknek, hogy rá esőt ne adjanak! A seregek Urának szőlője pedig Izráel háza, és Júda férfiai az Ő gyönyörűséges ültetése; és várt jogőrzésre, s ím lőn jogorzás; és irgalomra, s ím lőn siralom!”


Bizonyára ismerősen cseng ez az igerész, hiszen Jézus szájából is hallhattuk ezeket az igéket. Izrael házáról szól, amiről tudjuk, hogy be is teljesedett. De Isten igéje nem avult el, hasonlóképpen a mai napon is üzenetet továbbít a számunkra. Isten ahogyan megkérdezte, ma is kérdezi:

Mit kellett volna még tennem szőlőmmel; mit meg nem tettem vele? Miért vártam, hogy jó szőlőt terem, holott vadat termett?!”

Vajon ezt kérdezi a mai kereszténységtől is? Bizony hogy ezt. Jézus áldozatát sokan nem értik, beszélnek ugyan a kegyelemről, de nem értik, hogy Isten továbbra is engedelmességet kér! Jézus eljött és mindent meg tett velünk, életét adta értünk, Szentlelkét küldte nekünk, teljes uralmat adott a testünk felett. Természetellenes az, ha vad gyümölcsöt termünk, mert minden feltétel adott ahhoz, hogy jó gyümölcsöt teremjünk Isten dicsőségére.

Efézusi levél 2,8-10
„Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez; Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék. Mert az Ő alkotása vagyunk, teremtetvén Általa a Krisztus Jézusban jó cselekedetekre, amelyeket előre elkészített az Isten, hogy azokban járjunk.


Általában ezt az igét csak a 9. versig szokták idézni azok, akik kézzel lábbal hadakoznak az mellett, hogy nem cselekedetekből van üdvösségünk, és ezért testiesen élnek. Mert valóban nem a cselekedetek által nyerjük el az üdvösséget, hanem hit által. De ha valódi hitünk van, akkor a cselekedeteink sem maradnak el! Tehát a 10. vers bizonyságot tesz arról, hogy jó cselekedetekre lettünk teremtve, azaz jó gyümölcstermésre. Most pedig nézzük meg Jézus szájából azokat az igéket, amelyekről azt mondtam az elején, hogy ismerősen csenghettek:

Máté evangéliuma 21,33-46
„Más példázatot halljatok: Vala egy házigazda, aki szőlőt plántála, és azt gyepűvel körülvevé, sajtót ása le benne, és tornyot építe, és kiadá azt munkásoknak, és elutazék. Mikor pedig a gyümölcs ideje elérkezett vala, elküldé szolgáit a munkásokhoz, hogy vegyék át az ő gyümölcsét. És a munkások megfogván az ő szolgáit, az egyiket megverék, a másikat megölék, a harmadikat pedig megkövezék. Ismét külde más szolgákat, többet mint előbb; és azokkal is úgy cselekedének. Utoljára pedig elküldé azokhoz a maga fiát, ezt mondván: A fiamat meg fogják becsülni. De a munkások, meglátván a fiút, mondának magok közt: Ez az örökös; jertek, öljük meg őt, és foglaljuk el az ő örökségét. És megfogván őt, kiveték a szőlőn kívül és megölék. Mikor azért megjő a szőlőnek ura, mit cselekszik ezekkel a munkásokkal? Mondának néki: Mint gonoszokat gonoszul elveszti őket; a szőlőt pedig kiadja más munkásoknak, akik beadják majd néki a gyümölcsöt annak idejében. Monda nékik Jézus: Sohasem olvastátok-é az írásokban: amely követ az építők megvetettek, az lett a szegletnek feje; az Úrtól lett ez, és csodálatos a mi szemeink előtt. Annakokáért mondom néktek, hogy elvétetik tőletek az Istennek országa, és oly népnek adatik, amely megtermi annak gyümölcsét. És aki e kőre esik, szétzúzatik; akire pedig ez esik reá, szétmorzsolja azt. És a főpapok és farizeusok hallván az ő példázatait, megértették, hogy róluk szól. És mikor meg akarák őt fogni, megfélemlének a sokaságtól, mivelhogy úgy tartják vala őt mint prófétát.”


Az ige tehát arról tesz bizonyságot, hogy elvétetett a szőlő Izráel-től és másnak adatott, hogy megteremje a gyümölcsét. Kik ezek a mások? A beoltatottak, vagyis a keresztények. De itt már az elején érdemes tisztázni, hogy nem másik szőlőről beszélt az Úr, hanem ugyanazon a szőlőről, csak más népről. Értjük? Nem másik szőlőt adott, más szabályokkal és más szerszámokkal. Ugyanaz a szőlő, ezért mondja az írás is:

Ézsaiás könyve 2,2-4
„Lészen az utolsó időkben, hogy erősen fog állani az Úr házának hegye, hegyeknek felette, és magasabb lészen a halmoknál, és özönleni fognak hozzá minden pogányok; És eljönnek sok népek, mondván: Jertek menjünk fel az Úr hegyére, Jákób Istenének házához, hogy megtanítson minket az Ő útaira, és mi járjunk az Ő ösvényein, mert tanítás Sionból jő, és Jeruzsálemből az Úrnak beszéde; Ki ítéletet tesz a pogányok között, és bíráskodik sok nép felett; és csinálnak fegyvereikből kapákat, és dárdáikból metszőkéseket, és nép népre kardot nem emel, és hadakozást többé nem tanul.”


Fegyverekből kapákat? Dárdából metszőkéseket? Nem véletlen, elvégre a szőlőbe megyünk Testvérek. De hogyan is mondta az ige!?:

„mert tanítás Sionból jő, és Jeruzsálemből az Úrnak beszéde”

Vagyis nem új tanítás, hanem a hamisítatlan táplálék, amelyről Jézus mindvégig szólt. Mert ha kell az Úrtól való tanítás, akkor az a Sionból fogjuk megkapni. Sion (Cion) jelentése: erődítmény. Lássuk meg a Sion jelentésében is az Úr üzenetét:

Jeremiás könyve 16,19-21
Oh Uram, én erősségem, én bástyám és én menedékem a nyomorúság idején! Hozzád jőnek majd a nemzetek a föld határairól, és ezt mondják: Bizony hamis isteneket bírtak a mi atyáink és hiábavalókat, mert nincs köztük segíteni tudó. Csinálhat-é az ember magának isteneket? Hiszen azok nem istenek! Azért ímé, megismertetem velök ez úttal, megismertetem velök az én kezemet és hatalmamat, és megtudják, hogy az Úr az én nevem.”


Akinek pedig ez nem kell, azok saját magukat vágják el az Úrtól. Hiszen egy nyáj van, aki pedig ehhez a nyájhoz nem akar tartozni, az a nyájon kívül találja magát. Pál is megmondta:

Római levél 11,17-23
„Ha azonban az ágak közül egyesek kitörettek, te pedig vad olajfa létedre beoltattál közéjük, és az olajfa gyökerének éltető nedvéből részesültél, ne dicsekedj az ágakkal szemben. Ha mégis dicsekszel: nem te hordozod a gyökeret, hanem a gyökér téged. Azt mondod erre: "Azért törettek ki azok az ágak, hogy én beoltassam." Úgy van: azok hitetlenségük miatt törettek ki, te pedig a hit által állsz. Ne légy elbizakodott, hanem félj! Mert ha Isten a természetes ágakat nem kímélte, téged sem fog kímélni. Lásd meg tehát Isten jóságát és keménységét: azok iránt, akik elestek keménységét, irántad pedig jóságát, ha megmaradsz ebben a jóságban, mert különben te is kivágatsz. Viszont ha ők nem maradnak meg a hitetlenségben, szintén beoltatnak, mert Istennek van hatalma arra, hogy ismét beoltsa őket.”


Vagyis nincs más lehetőség, beoltatunk, vagy kivágattatunk! De hova oltatunk be? Azoknak helyére, akik kivágattattak. Hiszen azok azért vágattak ki, mert hitetlenek voltak, mi pedig azért oltattunk be, mert azt a hitet várja tőlünk Isten, amely hit hiánya miatt amazok kivágattattak. Az előző alaklommal mondtam, de most is hadd mondjam, hogy nyomatékosítsam: amit Isten elrendelt, hogy az Izraeliták abbahagyjanak, azt a kereszténység folytassa??? Ez lenne az evangélium? Hadd bontsam ki:

Isten gondoskodott arról, hogy már majdcsak 2000 éve ne legyen Jeruzsálemben templom. Ez pedig azért van, mert Jézus volt a tökéletes engesztelő áldozat a mi bűneinkért. Most gondoljunk csak bele, mit érezhetnek azok a zsidók, akik nem hisznek Jézusban és nem tudják az állat áldozatokat bemutatni a bűneikért!? Isten ezért romboltatta le a templomot és azért nem engedi megépíttetni, mert már nem akar bűnért való áldozatokat, hanem csak engedelmességet (Zsid 10)! Ez kellene hogy legyen a kereszténységben is az evangélium, de mi van ehelyett? Az van, hogy nem baj ha bűnbe esel, menj Jézushoz aki megbocsátja azokat! Tévtanítás! Jézus ezért jött el, hogy többé ne legyünk a bűnnek a szolgái (Jn 8,31-36), hatalmat adott a testünk bűnei felett (Róm 6,10-14). Mégsem élnek ezzel a keresztények, inkább élnek lazán a testiségben, és a bűnt cselekvése közben hisznek az üdvösségükben. Testvérek, hozhatnék ezekre egy vagon igét az alátámasztásra, de már ezekről beszéltünk, vagyis amit akarok ezzel mondani; ideje megcselekedni. Engedelmesség és nem áldozat!

A beoltatással folytatólagosan:

Jelenések könyve 21,9-13
„És jöve hozzám egy a hét angyal közül, akinél a hét utolsó csapással telt hét pohár vala, és szóla nékem, mondván: Jer, megmutatom néked a menyasszonyt, a Bárány feleségét. És elvive engem lélekben egy nagy és magas hegyre és megmutatá nékem azt a nagy várost, a szent Jeruzsálemet, amely Istentől szállott alá a mennyből. Benne vala az Isten dicsősége; és annak világossága hasonló vala a legdrágább kőhöz, úgymint kristálytiszta jáspis kőhöz; És nagy és magas kőfala vala, tizenkét kapuja, és a kapukon tizenkét angyal, és felírott nevek, amelyek az Izráel fiai tizenkét törzsének nevei: Napkeletről három kapu; északról három kapu; délről három kapu: napnyugotról három kapu.”


Az angyal azt mondta Jánosnak, hogy a Bárány feleségét mutatja meg, és erre megmutatta a Mennyből alászálló nagy Jeruzsálemet. Ennek tizenkét kapuja volt, és a kapukon Izrael fiai tizenkét törzsének a nevei! Ezeken a kapukon fogunk bemenni, nincs tizenharmadik kapu a kereszténységnek. Vagyis beoltatnak Izraelbe azok, akik Jézusban valódi hittel hisznek. Mert akik beoltatnak, azok Izraeliták lesznek:

Galátzia levél 4,28
„Mi pedig, atyámfiai, Izsák szerint, ígéretnek gyermekei vagyunk.


Ábrahámnak a magvából született Izmael is, mégsem Izraelita ő. Tulajdonképpen Izmael leszármazottai a mai arabok. Akik ígéretet kaptak, azok lettek Ábrahám fiai, és ugyancsak azok lesznek Krisztus gyermekei, akik szintén ígéretet kaptak. Mert mondhatjuk, hogy: „Jézusé vagyok!”, de ha nem cselekedjük az akaratát, akkor valójában nem vagyunk az Övé.

Lukács evangéliuma 3,8-9
Teremjetek azért megtéréshez méltó gyümölcsöket, és ne mondogassátok magatokban: Ábrahám a mi atyánk! mert mondom néktek, hogy az Isten ezekből a kövekből is támaszthat fiakat Ábrahámnak. Immár pedig a fejsze is rávettetett a fák gyökerére: minden fa azért, amely jó gyümölcsöt nem terem, kivágattatik és a tűzre vettetik.”


A mai napon is szól hozzánk ez az ige, de hogy segítsek egy kicsit az értelmezésén, cseréljük fel Ábrahám nevét Jézuséra:

Teremjetek azért megtéréshez méltó gyümölcsöket, és ne mondogassátok magatokban: Jézus a mi atyánk! mert mondom néktek, hogy az Isten ezekből a kövekből is támaszthat fiakat Jézusnak. Immár pedig a fejsze is rávettetett a fák gyökerére: minden fa azért, amely jó gyümölcsöt nem terem, kivágattatik és a tűzre vettetik.

Jézus megannyi helyen gyümölcstermésre hívott el minket és nem a felszínes követésére.

(Skype 2013.09.18)
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:A hit cselekedetei
« Válasz #65 Dátum: 2013 Szeptember 19, 09:57:49 »
Amen! Aldott tanitas Testverem! :2smitten:
  Jo cselekedetre vagyunk teremtve,amiket elore elkeszitett Isten,h azokat tegyuk.Teremnunk kell,mert ha nem kivagattatunk. Szerintetek azzal,ahogy kinezunk ,oltozunk ,viselkedunk nem kellene jobb gyumolcsot teremnunk? Mert ha oszintek vagyunk lathatjuk,hogy manapsag mar sajnos nem lehet megkulonboztetni hivot hitetlentol kinezet alapjan. Es ez nem jo.Ez is egy cselkedete a hitnek ,hogy ne legyunk olyanok mint a vilag. Szerintetek?
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:A hit cselekedetei
« Válasz #66 Dátum: 2013 Szeptember 19, 10:46:39 »
Sajnos nagyon sokan úgy gondolják, hogy ha elmondják a befogadó imát, elmennek a gyülekezetbe a vasárnapi istentiszteletre, sőt még a körbehordott perselybe is adakoznak akkor már teljesítették keresztény kötelességüket. Ez viszont óriási tévedés.

Jézus azt mondta:

"Menjetek el tehát, tegyetek tanítvánnyá minden népet,
megkeresztelve őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevében,"

Mt 28:19.


Nem elég az igét hallgatni, a hallottakat cselekedni is kell.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A hit cselekedetei
« Válasz #67 Dátum: 2013 Szeptember 19, 11:05:09 »
Amen! Aldott tanitas Testverem! :2smitten:
  Jo cselekedetre vagyunk teremtve,amiket elore elkeszitett Isten,h azokat tegyuk.Teremnunk kell,mert ha nem kivagattatunk. Szerintetek azzal,ahogy kinezunk ,oltozunk ,viselkedunk nem kellene jobb gyumolcsot teremnunk? Mert ha oszintek vagyunk lathatjuk,hogy manapsag mar sajnos nem lehet megkulonboztetni hivot hitetlentol kinezet alapjan. Es ez nem jo.Ez is egy cselkedete a hitnek ,hogy ne legyunk olyanok mint a vilag. Szerintetek?

Testvérem, tulajdonképpen úgy hiszem, hogy nem a ruha teszi az embert. Nyilván nem úgy kell öltöznie egy hívőnek, hogy bűnös kívánságokat gerjesszen másokban, hiszen erre int minket az ige is.

Római levél 13,14
"hanem öltsétek magatokra az Úr Jézus Krisztust; a testet pedig ne úgy gondozzátok, hogy bűnös kívánságok ébredjenek benne."

Viszont ha valaki szeret csinosan öltözni, azzal szerintem semmi baj.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A hit cselekedetei
« Válasz #68 Dátum: 2013 Szeptember 19, 11:06:00 »
Sajnos nagyon sokan úgy gondolják, hogy ha elmondják a befogadó imát, elmennek a gyülekezetbe a vasárnapi istentiszteletre, sőt még a körbehordott perselybe is adakoznak akkor már teljesítették keresztény kötelességüket. Ez viszont óriási tévedés.

Jézus azt mondta:

"Menjetek el tehát, tegyetek tanítvánnyá minden népet,
megkeresztelve őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevében,"

Mt 28:19.


Nem elég az igét hallgatni, a hallottakat cselekedni is kell.

Igen Testvérem, amit leírtál, az pont a vallásos emberre igaz. A vallás pedig nem üdvözít, csak a Jézusban való valódi hit.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:A hit cselekedetei
« Válasz #69 Dátum: 2013 Szeptember 19, 13:04:34 »
Amen! Aldott tanitas Testverem! :2smitten:
  Jo cselekedetre vagyunk teremtve,amiket elore elkeszitett Isten,h azokat tegyuk.Teremnunk kell,mert ha nem kivagattatunk. Szerintetek azzal,ahogy kinezunk ,oltozunk ,viselkedunk nem kellene jobb gyumolcsot teremnunk? Mert ha oszintek vagyunk lathatjuk,hogy manapsag mar sajnos nem lehet megkulonboztetni hivot hitetlentol kinezet alapjan. Es ez nem jo.Ez is egy cselkedete a hitnek ,hogy ne legyunk olyanok mint a vilag. Szerintetek?

Testvérem, tulajdonképpen úgy hiszem, hogy nem a ruha teszi az embert. Nyilván nem úgy kell öltöznie egy hívőnek, hogy bűnös kívánságokat gerjesszen másokban, hiszen erre int minket az ige is.

Római levél 13,14
"hanem öltsétek magatokra az Úr Jézus Krisztust; a testet pedig ne úgy gondozzátok, hogy bűnös kívánságok ébredjenek benne."

Viszont ha valaki szeret csinosan öltözni, azzal szerintem semmi baj.


Igen,termeszetesen nem baj,ha csinosan oltozik valaki. A "nem a ruha teszi az embert "igaz,viszont nem a Bibliaban van megirva. De ez az igevers igen:
Idézet
1Timóteus 2,9-10
Hasonlatosképpen az asszonyok tisztességes öltözetben, szemérmetességgel és mértékletességgel ékesítsék magokat; nem hajfonatokkal és aranynyal vagy gyöngyökkel, vagy drága öltözékkelHanem, amint illik az istenfélelmet valló asszonyokhoz, jó cselekedetekkel.
Ha valaki keresztyennek vallja magat,megis kihivoan oltozik,annak csak a neve keresztyen.Mivel ha valaki ujjaszuletik,a regi elmulik es ujja lesz minden..A MINDEN,az tenyleg minden.  :2smitten:
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A hit cselekedetei
« Válasz #70 Dátum: 2013 Szeptember 19, 13:20:47 »
Igen, erre az igére gondoltam én is miközben írtam a hozzászólásomat. Nagy ámen erre az igére és ennek a megtartása kellene hogy legyen minden keresztény életében.

Viszont mint sok másra is, erre is igaz az, hogy egyes emberek azon megbotránkoznak, ha egy asszony nadrágban van. Mert számukra csakis a szoknya elfogadott. Náluk ez a mérce, míg másoknál a nadrág teljesen elfogadott.

De jöhetek az Úr igéjével is, mégpedig Énókh könyvével, miszerint a bukott angyalok tanították meg az asszonyokat a szemfestésre és egyéb dolgokra.

Úgy kell élnünk, hogy ne botránkoztassunk meg senkit, de vannak megbotránkozók, akik csak alkalmat keresnek és a látható dolgokban látják az Istentiszteletet.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:A hit cselekedetei
« Válasz #71 Dátum: 2013 Szeptember 19, 15:57:44 »
Nálunk is volt egy gyülekezeti rendezvényen egy idős baptista néni, aki megszólta a lányokat a szoknya miatt.  Hivatkozott a Bibliára,
 
Nő ne viseljen férfiholmit, férfi se öltözzék női ruhába, mert utálja Istened, az ÚR mindazokat, akik ilyet tesznek. (5Mózes 22,5).

Nem igazán tudtuk meggyőzni arról, hogy ez a figyelmeztetés azoknak szól akik nők lévén férfinak akarnak látszani, vagy fordítva.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A hit cselekedetei
« Válasz #72 Dátum: 2013 Szeptember 19, 16:18:30 »
Úgy értem, hogy Isten elvárja, hogy mindenki őrizze meg az indentitását, a nő ne akarjon férfiasan kinézni, a férfi se akarjon nőies lenni, mert ez Isten szemében utálatos. De ha egy nő felvesz egy nadrágot, az nem azért teszi, hogy férfiasan nézzen ki.

Olyan ez, mint a bálványáldozati hús.
Ha valakit nem érdekli hogy bálványnak áldozták és az elfogyasztásával nem botránkoztat meg senkit, akkor nem követ el bűnt.
Ha pedig valaki azért eszi, mert bálványnak áldozták, azzal bűnt követ el.

Mind a két esetben elfogyasztásra kerül a bálványáldozati hús, de csak az egyik példában számít bűnnek. Ezért ha egy nő azért hord egy nadrágot hogy férfias legyen, az bűnt követ el, de ha azért hordja mert kényelmes, akkor viszont semmi baj nincs ezzel. Ha pedig egy olyan közösségbe megy, ahol megbotránkoznának benne, akkor vegyen fel szoknyát és ne kérkedjen az Istentől kapott szabadságával más megbotránkoztatására. Ez ugyanis bűnnek számítana neki.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:A hit cselekedetei
« Válasz #73 Dátum: 2013 Szeptember 20, 12:21:40 »
Egyetertek  kedves Antee. :05:  Viszont nemcsak a nadragrol van szo .Hanem arrol is,hogy feloltozes helyett levetkoznek .Tul sokat mutatnak meg magukbol.Szemermetlenul oltoznek.Ezzel felhivjak magukra a figyelmet..Ilyesmi egy Krisztus-i emberhez nem illik,sot aki keresztyen nem is teszi ezt.Lehete ilyesmi feletek nincs( bar ketlem ) de itt van, sajnos. :04: Mit mondd a vilag,ha ilyet lat??' Ezek sem kulonbek mint mi.''Szentek kell legyunk a vilagban,az elvetemult emberek kozott.
     1Péter levele 1,16 
Mert meg van írva: Szentek legyetek, mert én szent vagyok.


Nemre hallgattam egy tanitast.Ha van idotok hallgasatok meg. :05:


Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A hit cselekedetei
« Válasz #74 Dátum: 2013 Szeptember 20, 12:38:18 »
Igen Testvérem, vannak e téren nem kis gondok.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)