Szerző Téma: Az adomány mitől adomány?  (Megtekintve 5355 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Az adomány mitől adomány?
« Dátum: 2012 December 19, 10:42:29 »
Sziasztok áldott Testvéreim!

Sok érdekes nézettel találkoztam az adományt illetően. Szerintetek mitől adomány az adomány?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Az adomány mitől adomány?
« Válasz #1 Dátum: 2012 December 19, 12:52:50 »
Attól, ha nem kérik vissza, vagy nem várnak cserébe semmit. Tisztaszívből adják és aztán el is felejtik, hogy bármit is adtak.  :2smitten:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Az adomány mitől adomány?
« Válasz #2 Dátum: 2012 December 19, 13:42:09 »
Példabeszédek 19/17
Kölcsön ád az Úrnak, aki kegyelmes a szegényhez; és az ő jótéteményét megfizeti néki.

Az Ige szerint minden adomány olyan mintha az Úrnak adnánk kölcsön. Bár nem pont ez a szó van ebben az Igében feltüntetve, de a szellemi igazság vonatkozik úgy kölcsönre, mint adományra. Csatlakoznék az előttem szólóhoz, az adomány egy olyan ajándék, amiért nem kérünk viszonzást. Az adomány a kegyelem gyakorlása embertársaink felé, tehát az Úr az ilyen jó téteményeket nem felejti el.
Jó dolog adni.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az adomány mitől adomány?
« Válasz #3 Dátum: 2012 December 19, 16:47:00 »
Köszönöm a hozzászólásokat Testvéreim! :2smitten:
Van más oldala is a kérdésnek, mégpedig az, hogy az adományt nem lehet kierőltetni. Mert akkor az már ragadomány és nem kedves az Úr előtt. Van akik azt mondják, hogy bizonyos adomány fejében megkapod ezt, vagy azt, vagy ha adományt adsz akkor így és úgy fogunk bánni veled. Az adomány nevet adják neki, valójában pedig ez szolgáltatásért járó fizetség.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Az adomány mitől adomány?
« Válasz #4 Dátum: 2012 December 19, 19:48:34 »
Egy jó zongorista technika kell hozzá....

"Ne tudja a jobb kezed, mit csinál a bal...

 :afro: :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Az adomány mitől adomány?
« Válasz #5 Dátum: 2012 December 19, 19:52:25 »
 És ha szétosztom az egész vagyonomat, és testem tűzhalálra szánom, szeretet pedig nincs bennem: semmi hasznom abból.
1Kor 13,3

 :igen:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Az adomány mitől adomány?
« Válasz #6 Dátum: 2012 December 20, 09:51:34 »
Köszönöm a hozzászólásokat Testvéreim! :2smitten:
Van más oldala is a kérdésnek, mégpedig az, hogy az adományt nem lehet kierőltetni. Mert akkor az már ragadomány és nem kedves az Úr előtt. Van akik azt mondják, hogy bizonyos adomány fejében megkapod ezt, vagy azt, vagy ha adományt adsz akkor így és úgy fogunk bánni veled. Az adomány nevet adják neki, valójában pedig ez szolgáltatásért járó fizetség.

Azért el kellene gondolkozni, akik "fizetésüket" ilyen módon kikövetelik, mit is mond az Íge?:

De Ábrahám így válaszolt: Fiam, jusson eszedbe, hogy te megkaptad javaidat életedben, éppen úgy, mint Lázár a rosszat. Ő most itt vigasztalódik, te pedig gyötrődsz.
Lk 16,25    

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az adomány mitől adomány?
« Válasz #7 Dátum: 2012 December 20, 10:13:15 »
Igen! :afro:

Istentől kaptuk ingyen, akkor hogy adhatnánk azt pénzért?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Az adomány mitől adomány?
« Válasz #8 Dátum: 2012 December 20, 10:25:19 »
Érdekes, hogy Pál apostol leírja az 1Kor. 9-ben, mi mindenhez lenne joga. Mégis:

De én ezek közül egygyel sem éltem. Nem azért írtam azonban ezeket, hogy velem is így történjék, mert jobb nékem meghalnom, hogysem valaki hiábavalóvá tegye az én dicsekedésemet. 16. Mert ha az evangyéliomot hirdetem, nem dicsekedhetem, mert szükség kényszerít engem. Jaj ugyanis nékem, ha az evangyéliomot nem hirdetem. 17. Mert ha akaratom szerint mívelem ezt, jutalmam van; ha pedig akaratom nélkül, sáfársággal bízattam meg. 18. Micsoda tehát az én jutalmam? Hogy prédikálásommal ingyenvalóvá tegyem a Krisztus evangyéliomát, hogy ne használjam ki ama szabadságomat az evangyéliom hirdetésénél. 19. Mert én, noha mindenkivel szemben szabad vagyok, magamat mindenkinek szolgájává tettem, hogy a többséget megnyerjem.
1Kor 9,15-19

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az adomány mitől adomány?
« Válasz #9 Dátum: 2012 December 20, 10:28:25 »
Pál amit az életével tanított, az igen példás. Méltó lett volna, hogy a gyülekezetek testi javaiból részesüljön, de Pálnak annyira szent volt Isten evangéliuma, hogy minden akadályt elhordott, hogy minél simább utat biztosítson.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Az adomány mitől adomány?
« Válasz #10 Dátum: 2012 December 20, 10:47:24 »
Teljesen egyetértek, és úgy gondolom ezzel nem beszélünk az adomány ellen. Ám indítson minket a Lélek az adakozásra, akkor és oda, ahová akarja és nem pedig a gyülekezet vezetösége.

 :2smitten: :afro:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az adomány mitől adomány?
« Válasz #11 Dátum: 2012 December 20, 10:53:09 »
Egyetértek! :2smitten:

Az adományozás az egy hatalmas ajándék Istentől. Mert ha adunk, az azt jelenti, hogy van miből adni és nem mi szorulunk adományra. Bár hozzá kell tennem, annak is meg van a szépsége, mikor szükséget szenvedünk és azt az Úr megelégíti egy adomány által. Ugyanis ez hálaadást szül Isten felé, aki gondoskodik!

Aki úgy ad, hogy az Úrnak kedves illat, az kincset gyűjt a Mennyben.

Máté evangéliuma 6,20
"Hanem gyűjtsetek magatoknak kincseket mennyben, ahol sem a rozsda, sem a moly meg nem emészti, és ahol a tolvajok ki nem ássák, sem el nem lopják."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Az adomány mitől adomány?
« Válasz #12 Dátum: 2012 December 20, 11:21:10 »
Attól, ha nem kérik vissza, vagy nem várnak cserébe semmit. Tisztaszívből adják és aztán el is felejtik, hogy bármit is adtak.  :2smitten:



 Kedves Gyöngyike ! ebben tökéletesen igazad van! hiszem ezt írja  az Ige is:


II. Korintus levél:9:7   Kiki amint eltökélte szívében, nem szomorúságból, vagy kénytelenségből; mert a jókedvű adakozót szereti az Isten.


én is mindig azt gondoltam hogy jobb adni mint kapni! és persze amit adunk azt szívből legyen :016:



Lukács Evangéliuma:6:38   Adjatok, néktek is adatik; jó mértéket, megnyomottat és megrázottat, színig teltet adnak a ti öletekbe. Mert azzal a mértékkel mérnek néktek, amelylyel ti mértek.


 :rozsa:


 és én ezt gondolom hogy nem itt ebben a  rendszerben  kapjuk meg a jutalmat!  majd ott az ÚR nál! :017: :rozsa2:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Az adomány mitől adomány?
« Válasz #13 Dátum: 2012 December 20, 11:27:01 »
Egyetértek! :2smitten:

Az adományozás az egy hatalmas ajándék Istentől. Mert ha adunk, az azt jelenti, hogy van miből adni és nem mi szorulunk adományra. Bár hozzá kell tennem, annak is meg van a szépsége, mikor szükséget szenvedünk és azt az Úr megelégíti egy adomány által. Ugyanis ez hálaadást szül Isten felé, aki gondoskodik!

Aki úgy ad, hogy az Úrnak kedves illat, az kincset gyűjt a Mennyben.

Máté evangéliuma 6,20
"Hanem gyűjtsetek magatoknak kincseket mennyben, ahol sem a rozsda, sem a moly meg nem emészti, és ahol a tolvajok ki nem ássák, sem el nem lopják."



 :igen: :igen: :igen:

 ÁMEN!!!


 :019:


Lukács Evangéliuma:12:34   Mert ahol van a ti kincsetek, ott van a ti szívetek is.
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokkarol

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 445
Re:Az adomány mitől adomány?
« Válasz #14 Dátum: 2012 December 20, 15:06:00 »
 :05:
ahogy ezeket a sorokat olvastam eszembe jutott ez az ige vers:

Jakab levél:1:17=   Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, és a világosságok Atyjától száll alá, akinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka!
és a legnagyobb ajándék amit kaptunk az Jézus  a Megváltónk! :044:
Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.
Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.
23 zsolt.