Szerző Téma: Helyreállítás  (Megtekintve 17052 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Helyreállítás
« Dátum: 2009 December 29, 15:41:33 »
Sziasztok!     
A topic célja az, hogy megosszuk egymással gondolatainkat az apostol kori egyház szükségességéről.   
Szükség van a jelenlegi Krisztus egyháznak a helyreállításra?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Helyreállítás
« Válasz #1 Dátum: 2010 Szeptember 03, 19:21:49 »
Szia Anti!

Szerintem tudhattak valamit az őskeresztények, amit mi már elfelejtettünk, hiszen naponta szaporodtak. De jó lenne visszaszerezni azt ami elveszett! :01:

„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Helyreállítás
« Válasz #2 Dátum: 2010 Szeptember 03, 19:30:10 »
Igen Irma!
Az Apostolok Cselekedetei masodik fejezete pedig ilyen csodalatosan vegzodik:
"Az Úr pedig minden napon szaporítja vala a gyülekezetet az üdvözülőkkel."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Helyreállítás
« Válasz #3 Dátum: 2010 Szeptember 03, 19:44:50 »
Tehát volt valami, ami ma már nincs. Azt gondolom, hogy ez a Jézusnak való teljes átadottság, a szeretet.
Ma sok minden van az egyházakban, csak valahogy az igaz szeretetből, elfogadásból, egymásra figyelésből van hiány. Mostanában egyre inkább a Jézusnak való teljes átadásra tanít az Úr. Nem a szolgálatnak, nem az egyháznak hanem magának Jézus Krisztusnak átadni magam. Nagy hiány van ebből. Sokan elkötelezettek ennek, annak de kevesen Jézusnak.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Helyreállítás
« Válasz #4 Dátum: 2010 Szeptember 03, 20:07:21 »
Igen. Maria reszesult dicseretben es nem Marta.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Helyreállítás
« Válasz #5 Dátum: 2010 Szeptember 03, 20:24:20 »
Nagyon jó ez a hasonlat, ma csak a "Márta" tipusú keresztényeket favorizálják. Mindezzel persze nem arról van szó, hogy nem kell szolgálni, csak azt gondolom a szolgálat alatt az apostoli időkben nem a mai szolgálatot értették.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Helyreállítás
« Válasz #6 Dátum: 2010 Szeptember 03, 20:33:55 »
Az igazsagot megvallva nagyon nehez olyan szolgalokat talalni, akik valoban Isten szerint szolgalnak. Sokan vagy nem, vagy csak lelkiismereti okok miatt vegzik szolgalatukat. Ami pedig ugyancsak bant, hogy kevesebb a ferfi szolgalo, a nokhoz kepest. Ezt pedig nem a nok ellen mondom, hanem a ferfiak szegyenere! Ennek nem igy kellene lennie!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Helyreállítás
« Válasz #7 Dátum: 2010 Szeptember 03, 20:42:37 »
Tudod Anti, ha elfogy a szeretet, akkor nincs miért várni, hogy az emberek "megkívánják" a keresztény életet. Emlékszem, hogy amikor én még kislány voltam, akkor még a baptista gyülikben is akkora volta szeretet, hogy tényleg nem volt szűkölködő, vagy magára hagyott beteg, mert törődtek egymással. Ma mi van? Nagy alkalmak. Csupa szép szó, nagy ígéretek és nincs meg a szeretet ereje. Isten egyszerűen nem "hitelesíti" a keresztényeket.
Amit a férfiakról mondtál így van, pedig vezetés nélkül elvész a nép! De hol vannak - tisztelet a kivételnek . a szelíd, példamutató életű, szerető szívű asszonyok? Ma mindenkinek van egy elképzelése, hogy mit kéne tenni. Pedig olyan egyszerű : Mindenki úgy szeresse a testvérét mint önmagát! -  nem én mondom az Ige. Sajnos az Igehelyet nem tudom így hirtelen.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Helyreállítás
« Válasz #8 Dátum: 2010 Szeptember 03, 21:02:11 »
A nagy meretu "mega gyulekezetekben" pedig sokan nem is ismerik egymast, pedig evek ota egy helyre jarnak Istentiszteletre. Szerintem fontos a gyulekezet korlatolt letszama is. Ha tulnotte magat, lehetne egy masik gyulekezetet alapitani egy masik helyen.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Helyreállítás
« Válasz #9 Dátum: 2010 Szeptember 03, 22:28:55 »
Egyetértek Anti. Szerintem is hatékonyabbak a kisebb gyülik, oda tudnak figyelni jobban egymásra, családias.

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re:Helyreállítás
« Válasz #10 Dátum: 2010 Szeptember 04, 08:16:21 »
Dicsőség Istennek helyreállító munkájáért!

18    Kicsoda olyan Isten, mint te, a ki megbocsátja a bűnt és elengedi öröksége maradékának vétkét?! Nem tartja meg haragját örökké, mert gyönyörködik az irgalmasságban!
19
    Hozzánk térvén, könyörül rajtunk; eltapodja álnokságainkat. Bizony a tenger mélységébe veted minden bűnünket!
Mikeás 7.


Isten igazsága megáll örökké!  :2smitten:
A helyreállításnál a legfontosabb az egység szerintem.
Abban a pillanatban, ahogy egységre jutunk,
saját helyünkre kerülünk,
az olaj kiárad, és a harmat leszáll.

Hányan szeretnénk azt, hogy szolgálatunkra az olaj, áldás folyjon?
Erre őszintén vágynunk kellene!
Lakozzunk együtt! Ez nem azt jelenti, hogy időt
vesztegetünk csupán együtt, hanem beépítjük életünket ebbe a Testbe.

Róma levél:12:10   Atyafiúi szeretettel egymás iránt gyöngédek; a tiszteletadásban egymást megelőzők legyetek.

Efézusi levél:4:2   Teljes alázatossággal és szelídséggel, hosszú tűréssel, elszenvedvén egymást szeretetben,

Róma 14:1
    A hitben erőtelent fogadjátok be, nem ítélgetvén vélekedéseit.


Ezeket az ígéket elsősorban életemben kellett az elmúlt időszakokban megszívlelni, mert helyre kellett állnom, hiszen elbuktam............ :pirul:
zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Helyreállítás
« Válasz #11 Dátum: 2010 Szeptember 04, 08:23:53 »
Drága Irénke!

Az egységhez szeretet kell, meg elfogadás. 

 :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Helyreállítás
« Válasz #12 Dátum: 2010 Szeptember 04, 08:26:47 »
Drága Irénke! :2smitten:

A bemásolt Igék foglalkoztatnak engem is mostanában,  az Úr tanít ezekre, és én is volt, hogy elbuktam, de megvallottam az Úrnak a bűneimet. Hála legyen az Úrnak, hogy Nála lehet újat kezdeni, és megbocsájtja bűneinket, a tenger fenekére veti azokat. Minden kegyelemből van. Köszönöm, hogy leírtad ezeket, az Úr Jézus áldjon meg, és segítsen nekünk, hogy hitben, szeretetben növekedjünk!

Nem elérhető Dr Dee

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 276
Re:Helyreállítás
« Válasz #13 Dátum: 2010 Szeptember 07, 09:18:51 »
A nagy meretu "mega gyulekezetekben" pedig sokan nem is ismerik egymast, pedig evek ota egy helyre jarnak Istentiszteletre. Szerintem fontos a gyulekezet korlatolt letszama is. Ha tulnotte magat, lehetne egy masik gyulekezetet alapitani egy masik helyen.


   

  Kedves testvérem az Úrban!

Erről beszélgetünk a Forum találkozón is. Azon az állásponton vagyok, hogy van egy bizonyos létszám, ami felett már a lelkipásztor nem tudja ellátni a feladatát. Mert lehetetlen egy ember számára,70-80embernél több felett lelkipásztorkodni.És tényleg így elvesznek emberek is. A Biblia tanításaiból is kiolvasható, hogy a gyülekezeteket egy idő után szét kell szedni. Újjabb és újabb „sejteket” létrehozni. Természetesen, ha az Úr akarata is ez!!! Mert egy gyülekezetett nem ember, hanem az Úr alapít!

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Helyreállítás
« Válasz #14 Dátum: 2010 Szeptember 07, 09:42:21 »
Drágáim!
Tudjátok, könnyű ám ezen elmélkedni, de sokkal nehezebb megélni valóságban! Mi most pont ebben vagyunk, és egy cseppet sem könnyű!
Egy jól működő gyülekezet, egy szoros, mély szeretetközösség nem tudja olyan könnyen "elengedni" a többieket!

Persze ha az Úr ezt mutatja, akkor engedni kell! Azért, hogy hatékonyabbak lehessünk pl. az evangélizálásban. Meg azért, hogy egy idő után ne válunk belterjessé.
De soha nem könnyű!
Van, ahol az üldözések robbantották szét a gyülekezetet. Lásd Jeruzsálem.
De vajon mi ennek a helyes menete? Szerintem csak tanulgatjuk még.  :119:

2 éve váltunk 2 felé. Januártól 3 részre osztódunk a vezetőség látása alapján. Teljesen át kell szervezni az összes szolgálatot. Nem tudom, mennyire lesz ez körülményes... Új arcokkal, új testvérekkel kell kialakítani a szolgálati csapatokat...  :03:
Csak abban bízom, hogy amit jó dolgot elkezdett az Úr, azt be is fejezi köztünk!  :168:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.