Szerző Téma: Helyreállítás  (Megtekintve 17007 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Dr Dee

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 276
Re:Helyreállítás
« Válasz #15 Dátum: 2010 Szeptember 07, 09:52:38 »
Drágáim!
Tudjátok, könnyű ám ezen elmélkedni, de sokkal nehezebb megélni valóságban! Mi most pont ebben vagyunk, és egy cseppet sem könnyű!
Egy jól működő gyülekezet, egy szoros, mély szeretetközösség nem tudja olyan könnyen "elengedni" a többieket!

Persze ha az Úr ezt mutatja, akkor engedni kell! Azért, hogy hatékonyabbak lehessünk pl. az evangélizálásban. Meg azért, hogy egy idő után ne válunk belterjessé.
De soha nem könnyű!
Van, ahol az üldözések robbantották szét a gyülekezetet. Lásd Jeruzsálem.
De vajon mi ennek a helyes menete? Szerintem csak tanulgatjuk még.  :119:

2 éve váltunk 2 felé. Januártól 3 részre osztódunk a vezetőség látása alapján. Teljesen át kell szervezni az összes szolgálatot. Nem tudom, mennyire lesz ez körülményes... Új arcokkal, új testvérekkel kell kialakítani a szolgálati csapatokat...  :03:
Csak abban bízom, hogy amit jó dolgot elkezdett az Úr, azt be is fejezi köztünk!  :168:


         Ámen!!

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Helyreállítás
« Válasz #16 Dátum: 2010 Szeptember 07, 16:48:42 »


Ámen!

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Helyreállítás
« Válasz #17 Dátum: 2010 Szeptember 07, 17:05:37 »
Az apostoli gyülekezet szerintem az ameik az apostolok tanitására alapozza tanitását.
Persze így, elméletileg, ezt könnyű kijelenteni, mégis fontos.
Az Úr Jézusnak az e célja velünk, és gyülekezetünkel, hogy mi olyanok legyünk, mert ő volt aki megalapította, és Ő az aki megszenteli és azt akarja, hogy tökéletes legyen.

Ef 5:25  Ti férfiak, szeressétek a ti feleségeteket, miképen a Krisztus is szerette az egyházat, és Önmagát adta azért;
Ef 5:26  Hogy azt megszentelje, megtisztítván a víznek feredőjével az íge által,
Ef 5:27  Hogy majd Önmaga elébe állítsa dicsőségben az egyházat, úgy hogy azon ne legyen szeplő, vagy sömörgözés, vagy valami afféle; hanem hogy legyen szent és feddhetetlen.

Ez Krisztus célja.

Egy másik amin gondolkoztam, megnézni az  Úr Jézus üzeneteit a gyülekezeteknek (Jel.2-3). Mit látott jónak, és mit látott hamisnak vagy hejtelennek az Úr.

És egyetértek abban, hogy egy kissebb gyülekezetett, könnyebb pásztorolni mint egy nagyot. 18 éve mikor elindoltunk, alig voltunk 20-an, most 200-an vagyunk. Akkoriban sokkal könnyebb volt a tagokkal foglalkozni, és látogatni. Ahogy nőt a gyülekezet annál nehezebb lett mindenkivel foglalkozni és pásztorolni.

 :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:Helyreállítás
« Válasz #18 Dátum: 2010 Szeptember 08, 10:42:28 »
Kétségtelen, vannak technikai kérdések, de alapvetően a gyülekezet bibliai fogalma az, amit helyre kell állítani. A gyülekezet Krisztus teste, ahol a fej maga Krisztus. Az elhívottak - akik ismerik, értik és szeretik az ő Megváltójukat - alkotnak gyülekezetet. Tehát nem a népegyház a gyülekezet, hanem azon belül az elhívottak csapata, vagy lehet ez kisebb egyházak esetén is - de nem ez a lényegi kérdés.
Az Ige szól. Ez e kulcskérdés - függetlenül az elhívottak számától. Az Isten Szent Lelke az igehirdetés bolondsága ellenére felülről való tiszta üzenetté teszi az Övéiben a hallott üzenetet. Ez élő és ható - egyben testvéri közösséget is formál, mivel közös az Atyánk, felülről születtünk mindannyian.
Egy megalakult gyülekezet - ami az elhívottakból formálódott - idővel (mivel hazamennek) - cserélődik, jönnek újak, keresők és tévelygésben élők is. A bün alá rekesztett világban a gyülekezet Isten valóságos létének a bizonyítéka, tehát a hegyen épült várost nem lehet eltakarni. Jézus menyasszonya (gyülekezet) nem hamis, nem hajlong ide-oda, nem lép szövetségre más kérővel - hanem hűséges az Urához. Ez az, ami bizonyság, hogy rendben van. Isten gondoskodik erről. A gyümölcsök pedig mutatják, hogy mennyire menyasszony az a gyülekezet. Isten nem hagyja az Ő népét prédának, hanem gondoskodik Róluk, mint a pásztor a nyájról. Füves legelőkön tereli őket, megeteti, megitatja. Nem az aszfalton bóklászik az éhes, szomja csapat. Hálásak, tudják, hogy a pásztoruk a legjobb gazda.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Helyreállítás
« Válasz #19 Dátum: 2010 Szeptember 08, 11:05:58 »
Kedves Sándor!

A szívemet melengeti, amiket írtál!  :169:
Nagyon jól megfogalmaztad, valóban "nem a népegyház a gyülekezet, hanem azon belül az elhívottak csapata, vagy lehet ez kisebb egyházak esetén is".
A mi dolgunk az, hogy a "füves legelőről táplálkozzunk és a csendes vizeknél kortyoljunk nagyokat".  :168:
A többire gondja van hűséges Pásztorunknak!  :168:

"Egy megalakult gyülekezet - ami az elhívottakból formálódott - idővel (mivel hazamennek) - cserélődik, jönnek újak, keresők és tévelygésben élők is."
Ez érdekes gondolat, de igaz, mert valóban jönnek vagy "születnek" újak, akik még tejnek italával táplálkoznak, és a tévelygés újra és újra próbálkozik beosonni. Résen kell lenni!

"A gyümölcsök pedig mutatják, hogy mennyire menyasszony az a gyülekezet. "
Ámen!
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Helyreállítás
« Válasz #20 Dátum: 2010 Szeptember 19, 19:35:10 »
Ha 1-10ig osztalyoznod kellene a sajat meglatasod szerint a kulonbozo felekezetu gyulekezetek osszetartasat, akkor melyik szamot mondanad?

Osszetartas alatt az egymassal valo kozosseget, elfogadast es szolgalatot ertem.

Kerlek benneteket, hogy minnel tobben irjatok le es ha lehet, a hozza tartozo indoklast is.

Koszonom!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető paloma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 77
Re:Helyreállítás
« Válasz #21 Dátum: 2010 Szeptember 19, 22:18:50 »
kedves Guti Tünde,
el lehet árulni, h melyik gyülekezet ilyen növekedős?
mert minden Tőle
minden Általa
és minden Reá nézve van

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Helyreállítás
« Válasz #22 Dátum: 2010 Szeptember 20, 13:23:32 »
Édes Palomám, tudod, ott, ahol az Úr Jézus szeretete valóságosan tevékenykedhet, ott növekedés van.
Ahol szóhoz jut Isten örök érvényű szava, ahol szemmel láthatóan kifejezésre jut az egyes testvérekben irgalma, ahol alázatban soha nem felejtik, el, honnan emelte ki őket a kegyelem, és van készség ezt elmondani másoknak, ott van és lesz növekedés. Ott, ahol alázatban járnak a testvérek, és nem hagynak helyet semmilyen büszkeségnek. Ott, ahol az üzenet központja a kereszt, a megfeszített Krisztus! Ott, ahol az alapok a színtiszta Igére épülnek, és a szolgáló élet nem csupán beszéd, hanem a hitet cselekedetek követik.  :168:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Helyreállítás
« Válasz #23 Dátum: 2010 Szeptember 20, 14:44:19 »
Ha 1-10ig osztalyoznod kellene a sajat meglatasod szerint a kulonbozo felekezetu gyulekezetek osszetartasat, akkor melyik szamot mondanad?

Osszetartas alatt az egymassal valo kozosseget, elfogadast es szolgalatot ertem.

Kerlek benneteket, hogy minnel tobben irjatok le es ha lehet, a hozza tartozo indoklast is.

Koszonom!

Esetleg valaki megosztana a velemenyet?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Helyreállítás
« Válasz #24 Dátum: 2010 Szeptember 20, 14:54:57 »
Kedves Antee!
Békesség neked.

Gondolkodtam ezen.Nem könnyű kérdés.Nehéz egy számmal osztályozni,mert mindenütt vannak törekvések,de mindenütt vannak olyanok is,akik elzárkóznak.
Ezért én egy 5-ös,vagy talán 6-os  osztályzatot látom igaznak.

Úgy látom,hogy egyéni szinten sokan felismerték az összetartás fontosságát.Lásd ezt a fórumot is.És sok más hasonlót.Ugyanis az Úr szól a hívőkhöz.És felismerik ennek fontosságát.Ugyanakkor a gyülekezetek szintjén még nem látom eléggé ezt az együttműködést.
De az Úrban bízom.És mivel az Úr szól hozzánk,hívőkhöz és mi imádkozunk ezügyben,előbb-utóbb leomlanak az elválasztó falak.
Persze  csakis igazán biblia és krisztusi együttműködésről van itt szó.Nem valamiféle ál-együttműködésről.
Az Úr áldjon meg mindenkit a fórumon. :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Helyreállítás
« Válasz #25 Dátum: 2010 Szeptember 20, 15:04:00 »
Koszonom Ditte, jo volt olvasni! :2smitten:
Tobbieket is kerem, hogy irjak meg velemenyuket!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Helyreállítás
« Válasz #26 Dátum: 2010 Szeptember 20, 15:05:45 »
Én azt látom, hogy mindenütt kialakul előbb-utóbb a komoly személyválogatás, és ez bizony az összefogás legnagyobb akadálya. Mert ki akar egy gyülekezetben másodosztályú, semmibe vett ember lenni? Pedig a komoly hierachia idevezet. Vannak akikkel törődnek, ha kell eget földet megmozgatnak értük, mások meg szenvedhetnek egyedül senkit nem érdekel, mert éppen nem mutogatja az ajándékait, hanem alázatos szívvel elfogadja az utolsó helyet. De az jó, hogy Jézus mindig itt az utolsó helyeken jár, és azokat veszi észre, akik másnak még csak fel sem tünnek. Jézus mindig az elesetteket, a magányosokat, az elhagyottakat szereti magához.
Hogy hogyan lehet a gyülekezeteket osztályozni, azt nem tudom, de buzgón kérem az Urat a megújításra, és az első szeretet kiáradására és akkor majd újra lesz összefogás a gyülekezetekben.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Helyreállítás
« Válasz #27 Dátum: 2010 Szeptember 20, 15:27:11 »
Én talán 6-ost írnák Antee kérdésére. Komoly bajban ez a szám növekszik.
Az összetartás nem egyszerű, attól függ, hogy miről van szó éppen. Vannak gyülik, akik teljesen elhatárolódnak, féltve a "tisztaságukat". Vannak, akik csak bizonyos mértékig vállalnak közösséget. Ebben a politikai-gazdasági helyzetben még "eljátszogatunk"...
Például ez a fórum egy felületes ismeretséget közösséget tud biztosítani, ahol az emberek szívesen osztják meg a véleményüket, de ha ez a fórum egy valóságos helyen működő valóságos gyülekezet lenne a vele járó iránnyokkal, felelősségekkel, valószínüleg tized ennyien se lennénk...
Ez nem rossz, vagy jó vélemény deklarálása, egyszerűen csak egy tény.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Helyreállítás
« Válasz #28 Dátum: 2010 Szeptember 20, 15:39:47 »
"de ha ez a fórum egy valóságos helyen működő valóságos gyülekezet lenne a vele járó iránnyokkal, felelősségekkel, valószínüleg tized ennyien se lennénk..."

Ezt kellene helyreallitani!
Az en velemenyem az, hogy a legtobb ember a felekezetehez koti magat es csakis azt koveti. Holott, Krisztusra kellene forditani azt a figyelmet is, amelyet a felekezet emeszt fel.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Helyreállítás
« Válasz #29 Dátum: 2010 Szeptember 20, 15:48:03 »
Szia Gábor!

És tudod miért van ez igy ? Mert legtöbb helyen nagyon meg kell gondolni mit mondhatsz, mert könnyen rád sütik a lázadó jelzőt, és legtöbbször bizonyos szint alatt meg sem hallgat a vezetőség. Mindenféle álteoriákkall alátámasztva. Ilyen például az, hogy aki ellentmond az nem tiszteli a "tekintélyeket". Pedig éppen inkább azért mondaná, mert nagyon tiszteli őket és azt szeretné, ha kevesebb lenne a hiba. Valóban könnyebb igy elmondani a véleményünket, de azért az én szívem ettől még nem lesz könnyebb, és nem is érzem magam jobban.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12