Szerző Téma: Mi újság?  (Megtekintve 744225 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Mi újság?
« Válasz #10065 Dátum: 2015 Június 07, 18:57:55 »
Légy áldott, Ildikó!  :2smitten:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Mi újság?
« Válasz #10066 Dátum: 2015 Augusztus 07, 14:42:02 »
 :2smitten: :2smitten: :2smitten: áldott szép napot!!!
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Mi újság?
« Válasz #10067 Dátum: 2015 December 25, 10:47:36 »
ÁLDOTT BÉKÉS KARÁCSONYI ÜNNEPEKET ÉS  BOLDOG ÚJ ÉVET KIVÁNUNK!!! sok szeretettel :2smitten: :124: :226: :230:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Mi újság?
« Válasz #10068 Dátum: 2016 Február 13, 10:26:11 »
Drága testvéreim, szeretlek titeket. Keveset vagyok itt, amióta dolgozom. Imáimban hordozlak titeket.
Isten áldjon meg Titeket.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Mi újság?
« Válasz #10069 Dátum: 2016 Február 13, 12:33:14 »
Ditte....  :rozsa: De örülök neked hogy újra eljöttél közénk. :043:
Áldott az Örökkévaló hogy ma ide vezérelt téged.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Csikó Gergely

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Mi újság?
« Válasz #10070 Dátum: 2016 Június 04, 13:10:47 »
Sziasztok új vagyok. Ti nektek kialakult már a keresztény baráti körötök? Meséltek hogy ez hogyan is hozza el az Isten? Tököli vagyok, s hát... szeretnék csatlakozni az itteni imakörbe. Majd csak sikerül. Egyedül imádkozni s úgy általában létezni... múltkor olvastam hogy az ilyenekre nagyon pályázik a Sátán, mert a leggyengébb láncszemmel szeret kikezdeni. Aki szintén úgy érzi ki van kezdve az írjon, tartsunk össze! Közös erővel könnyebb!

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Mi újság?
« Válasz #10071 Dátum: 2016 Június 04, 13:51:01 »
Shalóm áldott Testvérem. Elsőként is: Nagy szeretettel köszöntelek a fórumunkon. A Kérdésedre a válaszom: Számunkra a baráti kör egyik fontos eleme, a heti két Skype-os alkalmakon való együttlét. Lévén, hogy elég messze élünk-dolgozunk egymástól... Ahogy Anti Testvérünk is írta neked a "bemutatkozás" topicban: Szeretettel meghívunk a ma esti összejövetelünkre. ( Kezdetnek talán nem is rossz...  :afro:  )
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Csikó Gergely

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Mi újság?
« Válasz #10072 Dátum: 2016 Június 05, 07:28:31 »
Ahogy jeleztem tegnap ma írok hosszabban hogy ki is vagyok valójában. Krisnás szerzetes voltam, aki valami különös oknál fogva otthagyta a közösséget, miután egy komolyabb szellemi betegséget kapott el s nem kapott segítséget a közösségtől a gyógyulásra, illetve visszailleszkedésre, nem ismerik el a gyenge láncszemeket, akik így süllyesztőbe kerülnek, gondolok itt a pszichés sérültekre, rendbontókra. Szigorú kerettel engedik csak az ottlétemet amibe én nem egyeztem bele. (felügyelő-kísérő jelenléte). Mindezek után belecsöppentem a buddhizmusba is, amiből tudtam tanulni, én ezeket elfogadom, amit a magyar kultúra jogilag, illetve erkölcsileg népi szinten befogad azt jómagam elfogadom. A vallásos kiesésem után gyakorta elvesztek a munkahelyeim is s különös oknál fogva általában fel se vesznek az új helyekre... valami megszállt engem. Füstös az agyam, s különös kötésekben szenvedek. Elhagytam továbbra lelki társamat (vallásos anyámat, sorstársamat, na nem ő hozott világra) is mert már nem tett jót a kapcsolatunk, róla itt bővebben nem írok, hogy ne kapjon támadási felületet. Mindenesetre szívemből egy darab halálos kínlódások között elveszett (szerintem az Isten tartott életben). A barátaim se tartanak mellettem, ide senki nem jön érdeklődni hogy hogy vagyok, magamra maradtam. Apámmal, bátyámmal nem vagyok békében. A betegségem szorongást idéz elő... olyan mint egy szellem aki a fejedre telepedik s belédülteti apránként azokat a magvakat ami a teljes kiforduláshoz, az Isten gyűlöletét szorgalmazza, s bizony már volt dührohamom ami egy újabb bajom. Sajnos ez van... mind vallás, mind család, mind munka, én nagyon gyengének érzem magamat ezek miatt, s egyre fogy az erőm a láthatatlan s látható harcok miatt. Nehezen megy az hogy az emberek különböző vallásúak olykor, s csak hát jól kell bánni mindenkivel, s én azt se tudom mi alapján válasszak, kérlek ne vegyétek szívetekre inkább a humoros oldalát fogjátok meg, de nyilván ti keresztények nem fogtok itt hindiül beszélni nekem hogy márpediglen azt folytassam, de a tapasztalatokra kíváncsi lennék. Kérlek titeket ne éljetek vissza az őszinteségemmel. S ha mennem kell innen had távozzak szabadon!

Legyetek jók és békések. Ámen.

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Mi újság?
« Válasz #10073 Dátum: 2016 Június 05, 08:52:18 »
Kedves  Gergely!!
 Én nem ítéllek  el és  biztos  vagyok benne  hogy  a többi testvérek sem fognak!
 örülök hogy itt vagy ! tudod    Isten szeret téged, csak az kell hogy mivel éhes  és  szomjas   a  lelked, te az Urat keresed   eddig rossz helyen , de  csak annyi kell hogy  hívd  eb  az Úr Jézust a szivedbe , Ő válaszol  , megsegit , meggyógyít  , ha  van időd  akkor  valóban jó lenne hogy  csatlakozz a skype  alkalmakon  , a  kedves  testvérek  segiteni fognak neked, olvasd  a  bibliát naponta   táplálkozz Isten igéjével, ez nem a vég , Jézus  Isten  fia   azért  jött hogy   megmentse azokat akik elveszkődtek , tudod  nem  az egészségesnek van  szükségük orvosra,  ha  van időd  olvasd  a fórumon  a témákat  van elég sok   van miből   meriteni!
 kivánom hogy  Isten avatkozzon az életedbe, ismerd  meg Őt és  végtelen szeretetét, soha nem  leszel egyedül.
 Legyél nagyon áldott!
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Mi újság?
« Válasz #10074 Dátum: 2016 Június 11, 12:08:25 »
Kedves Gergely!

Köszönjük a bemutatkozást! Számomra az "jön le" belőle, hogy mindig is kerestél valami kapaszkodót az életben, valamit illetve valakit, akit még nem ismertél meg. Ezért próbálkoztál ennyi helyen.
Az a tény, hogy szerzetes voltál, igazolja, hogy igyekeztél odaadással kutatni, félretéve a lehúzó hétköznapokat. A "sorok közt" olvasva az a benyomásom, hogy a lelked rendkívül mélyen megsérült. Részben gyerekkorod miatt, részben a hamis vallások által magadra vett kötelékek miatt.
Igen, jól látod: a Sátán leginkább a gyengéinket igyekszik kihasználni.
Azonban van egy jó hírem:
Isten azért küldte el Fiát Jézus Krisztust, hogy mindazokat kiemelje a sötétség szakadékából, akik hittel Hozzá kiáltanak, és szabadulásuk érdekében megteszik mindazt, amit Isten tanácsol, illetve kér tőlük.
Nincs más mód, nincs más út, nincs más lehetőség, hogy tökéletesen szabad és áldott legyél.
Imádkozz az Úrhoz, öntsd ki előtte a szívedet, és olvasd a Bibliát naponként! Minden eligazítást megtalálsz benne. Amit nem értesz, fórumos testvéreid készséggel elmagyarázzák.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Mi újság?
« Válasz #10075 Dátum: 2016 Június 11, 12:18:25 »
Csatlakozva a Testvéreimhez, a Messiásunk "szék foglalóját" Idézném: Ésaiás próféta könyve 61. rész

1.    
Az Úr Isten lelke van én rajtam azért, mert fölkent engem az Úr, hogy a szegényeknek örömöt mondjak; elküldött, hogy bekössem a megtört szívűeket, hogy hirdessek a foglyoknak szabadulást, és a megkötözötteknek megoldást...


Nála jó helyen kopogtatsz...  :afro:
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Csikó Gergely

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Mi újság?
« Válasz #10076 Dátum: 2016 Június 17, 01:11:28 »
Kedvesek vagytok.

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Mi újság?
« Válasz #10077 Dátum: 2019 Február 14, 08:46:34 »
"Ne hagyd abba ennek a törvénykönyvnek az olvasását, arról elmélkedj éjjel-nappal, őrizd meg és tartsd meg mindazt, ami ebben meg van írva. Akkor sikerrel jársz utadon, és boldogulsz. Megparancsoltam neked, hogy légy erős és bátor. Ne félj, és ne rettegj, mert veled van Istened, az ÚR mindenütt, amerre csak jársz." (Józsué 1:8-9)

Elméletben tudom, hogy mit kell tennem amikor jönnek a lelki megpróbáltatások, a csüggedés, a szomorúság, a levertség, a feszültség, de a gyakorlati kivitelezés elég gyakran csak elégségesre sikerül. Mikor magunk alatt vagyunk sokkal jobban igényelünk egy kis törődést, odafigyelést, együttérzést, vigasztalást, valljuk be őszintén, hogy elsősorban a testvéreinktől, mert ez a kézelfoghatóbb. Pedig tudjuk, hogy az igazi vígasztalás és gyógyulás az Úrnál van. Amikor összecsapnak a fejünk felett a hullámok, amikor belefáradunk a szürke hétkoznapokba, amikor egyre inkább lefelé húz bennünket is ez a beteg világ, amikor meg van mérgezve körülöttünk minden (fizikailag és szellemileg is) akkor elég gyakran érezhetjük magunkat elveszetteknek. Így télen pedig még meghüléses betegségek is "vidámíthatják" életünket. Ilyenkor hajlamosak vagyunk arra, hogy hanyagoljuk az Úrral való közösséget vagy, hogy lazítsunk ezen a kapcsolaton, amikor rosszul mennek a dolgaink akkor sokkal nehezebben tudunk vagy nem is akarunk hálát mondani. Akkor előbújik az a gondolat, hogy: Miért? Miért én? Pedig a nyomorúságok csak egyre nagyobbak lesznek ha kizárólag a saját kezünkbe vesszük a megoldást. Ilyenkor kell még inkább közelebb húzódni a Teremtőhöz, mert csak Ő ismeri a szabadulás útját.

Kérlek Uram, ne hagyj egyedül egy percre sem engemet nyomorult bűnöst, légy mellettem mindig úgy ahogyan megígérted és segíts nekem, hogy mindig Rád figyelhessek, ne engedd, hogy elvesszek ebben a sötét őserdőben ami körülvesz! Szükségem van Rád, mert egyedül gyenge vagyok, egyedül elveszett vagyok, egyedül tanácstalan vagyok, egyedül félek. Köszönöm, hogy egyfolytában tapasztalhatom a szereteteted, a gondoskodásodat, azt, hogy nem úgy bánsz velem, ahogy megérdemelném. Ne haragudj, ha olykor elcsüggedek, kérlek erősíts engemet! Ámen.