Szerző Téma: Gyülekezet dogma nélkül?  (Megtekintve 12580 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Gyülekezet dogma nélkül?
« Válasz #15 Dátum: 2013 Január 07, 18:55:00 »
Sajnos ez nem olyan egyszerü. Némely dogmatikus szabályok oly erösen korlátozzák a hívek gondolkozását, hogy nem egyszer kerül komoly, és néha még a lelkiismeretet is megterhelö konfliktusba az, aki Isten Szava szerint akar élni. Pedig ez semmiképpen sem Isten akarata.

Kérlek azonban titeket atyámfiai, a mi Urunk Jézus Krisztus nevére, hogy mindnyájan egyképen szóljatok és ne legyenek köztetek szakadások, de legyetek teljesen egyek ugyanazon értelemben és ugyanazon véleményben.
1Kor 1,10

Igen az ösgyülekezetekben még fontos volt az egy értelem, és az egy vélemény.

 :2smitten:



Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Gyülekezet dogma nélkül?
« Válasz #16 Dátum: 2013 Január 08, 14:43:19 »
Megterhelik Isten gyermekeit emberi rendeletekkel és ez által nem engedik, hogy Istenben elmélyüljenek.

Máté evangéliuma 23,15
"Jaj nektek, képmutató írástudók és farizeusok, mert bejárjátok a tengert és a szárazföldet, hogy egyetlen pogányt zsidó hitre térítsetek, és ha ez megtörtént, a gyehenna fiává teszitek, kétszerte inkább magatoknál."

Ez ma sincsen másképp. Emberi dogmákkal felülírják Isten igéjét. Az akkori farizeusok és írástudók valóban elpirulnának a mai Istentelen törvények láttán.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Gyülekezet dogma nélkül?
« Válasz #17 Dátum: 2013 Január 08, 14:56:20 »
 :afro:

Pedig érdekes módon az ÚR Jézus azt mondta, hogy az Ö igája könnyü...


Mert az én igám gyönyörűséges, és az én terhem könnyű.
Mt 11,30    


Mert az az Isten szeretete, hogy megtartjuk az ő parancsolatait; az ő parancsolatai pedig nem nehezek.
Jn 5,3    

Ez a legfontosabb!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Gyülekezet dogma nélkül?
« Válasz #18 Dátum: 2013 Január 08, 15:24:39 »
pedig egy evangélium van , amit hirdetni kell, egy tanítás kellene elvileg hogy legyen amit az Úr parancsolt nekünk:
Márk Evangéliuma:16:15   És monda nékik: Elmenvén e széles világra, hirdessétek az evangyéliomot minden teremtésnek. :019:

miért kell kiforgatni  vagy hozzá tenni ahhoz amit Ő megparancsolt nekünk??? nem értem , igy téves tanítások alakulnak ki  és akkor mi jutalma lehet annak aki mást tanít??? :?: :?: :?:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Gyülekezet dogma nélkül?
« Válasz #19 Dátum: 2013 Január 08, 15:52:10 »
Annak a jutalma elmarad, helyette büntetést kap...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Gyülekezet dogma nélkül?
« Válasz #20 Dátum: 2013 Január 08, 16:02:21 »
 :( ez igy van sajnos! erről eszembe jutott ez az ige:

Máté Evangéliuma:7:23   És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők. :pityereg:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Gyülekezet dogma nélkül?
« Válasz #21 Dátum: 2013 Január 08, 16:29:10 »
Egy gyülekezeti vezetőnek, legyen az tanító vagy lelkipásztor, nagy felelőssége van. Hiszen rájuk van bízva a nyáj!
Viszont sokan a felelősséget felcserélték a nagyképűséggel. Ettől függetlenül Isten ítélete még ugyanaz marad...

Nem a nyájból kell táplálkozni, hanem a nyájat kellene táplálni.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Gyülekezet dogma nélkül?
« Válasz #22 Dátum: 2013 Január 08, 16:33:30 »
Egy gyülekezeti vezetőnek, legyen az tanító vagy lelkipásztor, nagy felelőssége van.

Nem a nyájból kell táplálkozni, hanem a nyájat kellene táplálni.





ez Igaz , csak sajnos ez nem igy  van! kérik a tizedet és neki van nagy házuk , hatalmas telkük , luxus kocsik , nem irigylem őket, nem azért irom, de hol van az akkor: hogy Ingyen kaptátok ingyen adjátok? :(
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Gyülekezet dogma nélkül?
« Válasz #23 Dátum: 2013 Január 08, 17:09:25 »
Ez jó kérdés Testvérem. Bizonyára a Pál által sorokra apellálnak, hogy méltó a munkás a maga bérére (1Tim 5,18). Vagyis akik az evangéliumot hirdetik, abból kell hogy éljenek. Viszont azt már elfelejtik, hogy maga Pál a két kezével dolgozott azért, hogy meg ne terhelje anyagilag a gyülekezetet (pl: ApCsel 20,34). Ő volt az, aki ingyenessé tette az evangéliumot (1Kor 9,18). Továbbá elfelejtik azt az igét, miszerint ha élelmünk és ruházatunk van, elégedjünk meg vele (1Tim 6,8). Plusz ott van az a csodálatos ige is, hogy azért hogy valakinek könnyebbsége legyen, azért másnak ne legyen nyomorúsága (2Kor 8,13).
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Gyülekezet dogma nélkül?
« Válasz #24 Dátum: 2013 Január 08, 19:16:16 »
Most olvasván az Open Door legújabb indexét a keresztényüldöztetéssel kapcsolatban, valahol mégjobban szégyenletesnek tartom, ha dogmák miatt falakat emelnek. Túl jól megy a soruk... :2tickedoff:  Nincs mit csinálni? :2knuppel:

El kellene tényleg már gondolkozni, mit akar Isten és az Ö Páska Báránya.


Csak imádkozni tudok, hogy nyissa meg az ÚR a szemeket és értelmet, megérteni az Ö SZENT AKARATÁT !

 :ima02:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Gyülekezet dogma nélkül?
« Válasz #25 Dátum: 2013 Január 08, 20:12:24 »
Igen, a mércét mindig Istenhez kell tenni és nem a körülményeinkhez vagy a testvéreinkhez.
Sokan beszélnek hogy kell az ébredés, de nem beszélni kellene róla, hanem felébredni...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Gyülekezet dogma nélkül?
« Válasz #26 Dátum: 2013 Január 08, 20:22:12 »
Ma szinte minden hírcsatorna hozza nálunk az OPEN DOOR indexét.

Szomorú, hogy amíg a "szabad" országokban egyre kevesebb keresztény van, az üldözött területeken és délamerikában a keresztények száma a 70-es évek óta megduplázódott. Véletlen lenne?

 :104:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Gyülekezet dogma nélkül?
« Válasz #27 Dátum: 2013 Január 08, 20:39:51 »
Aki az ige szerint jár, az követi Jézust. Aki pedig Jézust követi, azoknak részük van az üldöztetésekben is. Az üldöztetés egyben a gonosz őrjöngése, így akiket nem üldöz, azokat nem tekinti igazi ellenfeleknek.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Gyülekezet dogma nélkül?
« Válasz #28 Dátum: 2013 Január 08, 20:58:12 »
Úgy gondolom, tanulhatunk üldözött Testvéreinktöl. Emberi dogmáért nem gondolom, hogy az életüket adnák oda. Nekik Isten és Jézus Krisztus van az elsö helyen. Ezért van az, hogy igen intenzíven misszióznak, ami ez eröteljes növekedéhez vezetett. A dogmát hamar fel lehet ismerni, még akkor is, ha Igékkel támasztják alá: Erötlen!

Az Erö Isten Szavában Jézus Krisztusban van!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Gyülekezet dogma nélkül?
« Válasz #29 Dátum: 2013 Január 08, 21:08:27 »
Ámen kedves Erzsike !
 :019: mert Isten országa :I. Korintus levél:4:20   Mert nem beszédben áll az Istennek országa, hanem erőben.
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25