Szerző Téma: Gyülekezet dogma nélkül?  (Megtekintve 12582 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Gyülekezet dogma nélkül?
« Válasz #45 Dátum: 2013 Május 04, 09:06:01 »
Már a kezdetektől meg van írva: Döbárim 4. rész

  1. Most pedig hallgass ó Izráel a rendelésekre és végzésekre, a melyekre én tanítlak titeket, hogy azok szerint cselekedjetek, hogy élhessetek, és bemehessetek, és bírhassátok a földet, a melyet az Úr, a ti atyáitoknak Istene ád néktek.
  2. Semmit se tegyetek az ígéhez, a melyet én parancsolok néktek, se el ne vegyetek abból, hogy megtarthassátok az Úrnak, a ti Isteneteknek parancsolatait, a melyeket én parancsolok néktek.


És ismét: Döbárim 12, 32. Mindazt, a mit én parancsolok néktek, megtartsátok, és a szerint cselekedjetek: semmit ne tégy ahhoz, és el se végy abból!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Gyülekezet dogma nélkül?
« Válasz #46 Dátum: 2013 Május 04, 09:10:58 »
Köszönöm testvérem  :afro:

V Mózes (döbárim – igék; Deuteronomium – a második törvénykönyv; a törvény summája)
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Gyülekezet dogma nélkül?
« Válasz #47 Dátum: 2013 Május 04, 09:11:49 »
Jajj nagyon köszönöm Testvérem a "fordítást". Mindenkitől elnézést kérek... :08:
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Gyülekezet dogma nélkül?
« Válasz #48 Dátum: 2013 Május 04, 09:22:56 »
... És az is írva van: Ézs 26,10   
Ha kegyelmet nyer a gonosz, nem tanul igazságot, az igaz földön is hamisságot cselekszik, és nem nézi az Úr méltóságát.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Gyülekezet dogma nélkül?
« Válasz #49 Dátum: 2013 Május 04, 09:24:23 »
És ez egyebekben azt is jelenti, hogy aki eltér-( megveti ) az Örökkévaló tanításától-az Igétől... az hiába reménykedik!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Gyülekezet dogma nélkül?
« Válasz #50 Dátum: 2013 Május 04, 09:28:44 »
Jut eszembe... Kérdésem lenne... igazából több is: 1; Isten Igazságát felül írhatja -e a gyülekezeti tanítás?
2; Mikor és hol rendelte az Úr, ( Isten Igéje) a gyülekezetek létre hozását?
3; Ha az ember a gyülekezet vezetőinek enged, szemben az Isten tanításával, nos ezt az úgy nevezett alázatot tolerálja-e az Örökkévaló???
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Gyülekezet dogma nélkül?
« Válasz #51 Dátum: 2013 Május 04, 09:47:06 »
26Mert ha szándékosan vétkezünk az igazság teljes megismerése után, nincs többé bűneinkért való áldozat,
27hanem az ítéletnek valami félelmes várása, amikor tűz lángja fogja megemészteni az ellenszegülőket.
Zsidók 10, 26-27


Részemről mindhárom kérdésedre nemleges a válaszom.

Isten igazsága örök és állandó
"Munkája fenséges és ékes, igazsága örökre megmarad."
Zsolt 111:3.


Azt olvashatjuk a Bibliában, hogy külnböző városokban voltak gyülekezetek ahol összejöttek a hívők és tanultak, imádkoztak és dicsérték az Urat.
Jézus, sem azt mondta tanitványainak, hogy épitsetek gyülekezeteket hanem
19. Menjetek el tehát, tegyetek tanítvánnyá minden népet, megkeresztelve őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevében, 20. tanítva őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam nektek; és íme, én veletek vagyok minden napon a világ végezetéig."
Máté 28, 19-20

A harmadik kérdésedre pedig a legfelső, a Zsidók 10, 26-27 a válaszom.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Gyülekezet dogma nélkül?
« Válasz #52 Dátum: 2013 Május 04, 10:06:01 »
Köszönöm Testvérem.
Van itt egy szándékos félrevezetés a Szent Tan fordítóitól...:  1Th 2:14 Mert ti, atyámfiai, követõi lettetek az Isten gyülekezeteinek, a melyek Júdeában vannak a Krisztus Jézusban, mivelhogy ugyanúgy szenvedtetek ti is a saját honfitársaitoktól, miként azok is a zsidóktól,

Nos valójában ez egy szándékos félrefordítás, éspedig minden fordításban így is van ez az Ige... Pedig az eredeti: " Mert ti atyafiak, tagjai lettetek az Isten gyülekezetének, amely Jeruzsálemben van..."

Erről tett bizonyságot a Úr, és így teljesedik be a Prófécia! Mert: Jn.10, 16. Más juhaim is vannak nékem, a melyek nem ebből az akolból valók: azokat is elő kell hoznom, és hallgatnak majd az én szómra; és lészen egy akol és egy pásztor.

Nincs utasítás gyülekezetek- felekezetek létrehozására!!! Nincs létjogosultsága a megosztásnak, vagy a felekezeti Teóriáknak!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Gyülekezet dogma nélkül?
« Válasz #53 Dátum: 2013 Május 04, 10:28:44 »
Sajnos a nyomás a báránykákra enorm! Aki nem követi a gyülekezeti alapelveket, lázadónak lesz nyilvánítva, ami sokszor fenyítékkel, illetve kizárással végzödhet. Ezzel hihetetlen módon rabszolgaságban tartják az embereket, némely gyülekezet azt is állítja, ha ki vagy zárva, akkor az üdvösségedet is elveszted. Nem kevés nehézséget vállal magára, aki bátorságot kapott arra, hogy kiálljon Isten Ígéje mellett.  De nincs más ÚT, csak az ÍGE!

Arra az Ígére hivatkoznak, hogy

Jn 20,23    
A kiknek bűneit megbocsátjátok, megbocsáttatnak azoknak; a kikéit megtartjátok, megtartatnak.

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Gyülekezet dogma nélkül?
« Válasz #54 Dátum: 2013 Május 04, 11:08:39 »
"Saját gyülekezetünket ne hagyjuk el, ahogyan egyesek szokták, ..."
Zsidó 10,25


sokan hivatkoznak a fenti igére, ezzel megkötözve azokat akik észlelik, hogy nincsenek rendben a dolgok a gyülekezetükben. Sőt ez még megspékelik azzal, ha elhagyod átok fog rád nehezedni,  és hogy ez igaz is legyen akár az összegyült gyülezet átkozza meg a távozni akarót vagy már eltávozottat.
Én úgy gondolom, ha valaki az Úr gyermeke azon nem fog az átok, hanem visszaszáll az átok, mint a bumeráng.

Az ÚR nem fog megbocsátani, sőt fölgerjed az ÚR haragos indulata az ilyen ember ellen, és rászáll arra minden átok, ami meg van írva ebben a könyvben. Még a nevét is eltörli az ÚR az ég alól.
5Móz 29, 19

"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Gyülekezet dogma nélkül?
« Válasz #55 Dátum: 2013 Május 04, 14:33:07 »
"Saját gyülekezetünket ne hagyjuk el, ahogyan egyesek szokták, ..."
Zsidó 10,25


sokan hivatkoznak a fenti igére, ezzel megkötözve azokat akik észlelik, hogy nincsenek rendben a dolgok a gyülekezetükben. Sőt ez még megspékelik azzal, ha elhagyod átok fog rád nehezedni,  és hogy ez igaz is legyen akár az összegyült gyülezet átkozza meg a távozni akarót vagy már eltávozottat.
Én úgy gondolom, ha valaki az Úr gyermeke azon nem fog az átok, hanem visszaszáll az átok, mint a bumeráng.

Az ÚR nem fog megbocsátani, sőt fölgerjed az ÚR haragos indulata az ilyen ember ellen, és rászáll arra minden átok, ami meg van írva ebben a könyvben. Még a nevét is eltörli az ÚR az ég alól.
5Móz 29, 19


Valóban hallottam már én is, hogy a Zsidó levél 10,25-öt ily módon forgatják ki, és ezzel így támogatják alá a maguk gyülekezetének a kizárólagosságát...
Azonban amikor azt az Igeverset visszahelyezzük a maga környezetébe,tehát a teljes fejezettel egyben olvassuk, megértjük hogy egészen mást jelent, mint amit tanítanak róla...
A Zsidók, ne válljanak nemzetbelivé, és a nemzetbeliek, ne akarjanak külsőképpen Zsidóvá válni! ( pl.: körülmetélés...)
Ugyanis ez a két gyülekezés volt egykor. Voltak a Judaiták, és a Messiási Júdaiták.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Gyülekezet dogma nélkül?
« Válasz #56 Dátum: 2013 Május 04, 14:42:09 »
Pontosan! Az szakadás az eredeti ösgyülelkezettöl jóval késöbb, Kr.u. 325-ben kezdödött és csak azután jöttek létre a felekezetek, amik ma már egymás ellen is harcolnak. Nem ez volt Isten akarata!

Jézus egységért imádkozott, olyan egységért, aminek Ö maga az alapja, mint alapkö! Olyan egységért, amely komolyan veszi Isten Ígéjét és szentnek tartja.

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Gyülekezet dogma nélkül?
« Válasz #57 Dátum: 2013 Május 04, 15:29:55 »
Egy Íge jutott még erröl eszembe:

Ti pedig, én juhaim, így szól az Úr Isten, ímé én ítéletet teszek juh és juh között, a kosok és bakok közt. 18. Avagy kevés-é néktek, hogy a jó legelőt legelitek, hogy még legelőitek maradékát lábaitokkal eltapodjátok? és hogy a víz tisztáját iszszátok, hogy még a maradékát lábaitokkal felzavarjátok? 19. És az én juhaim a ti lábaitok tapodását legelik, s lábaitok zavarását iszszák! 20. Annakokáért így szól az Úr Isten hozzájok: Ímé én, én teszek ítéletet kövér és ösztövér juh között, 21. Mivelhogy oldallal és vállal eltaszíttok és szarvaitokkal elökleltek minden erőtelent, míg szétszórván, azokat kiűzitek; 22. És megtartom az én juhaimat, hogy többé ne legyenek zsákmányul, és ítéletet teszek juh és juh között.
Ez 34,17-22

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Gyülekezet dogma nélkül?
« Válasz #58 Dátum: 2013 Május 04, 15:30:46 »
Ámen!
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Gyülekezet dogma nélkül?
« Válasz #59 Dátum: 2013 Május 04, 17:30:25 »
Sajnos a nyomás a báránykákra enorm! Aki nem követi a gyülekezeti alapelveket, lázadónak lesz nyilvánítva, ami sokszor fenyítékkel, illetve kizárással végzödhet. Ezzel hihetetlen módon rabszolgaságban tartják az embereket, némely gyülekezet azt is állítja, ha ki vagy zárva, akkor az üdvösségedet is elveszted. Nem kevés nehézséget vállal magára, aki bátorságot kapott arra, hogy kiálljon Isten Ígéje mellett.  De nincs más ÚT, csak az ÍGE!
[/b][/i][/color]


Ismerős helyzet...  :062:
Elisabeth, csak áment tudok mondani a hozzászólásodra!

Pista, idézlek, ez a helyzet is ismerős...  :061:

""Saját gyülekezetünket ne hagyjuk el, ahogyan egyesek szokták, ..."
Zsidó 10,25

sokan hivatkoznak a fenti igére, ezzel megkötözve azokat akik észlelik, hogy nincsenek rendben a dolgok a gyülekezetükben. "
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.